Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5505
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

jasne ze nie, obchodnym zastupcom kupuju specialne motory urcene vyhradne pre nich


alebo aj nie

A male motory kapu, neboj. Jedine stastie pre tie motory je to, ze su v autach, ktorym z principu nema vyznam nakladat a nejake to predbehnutie zvladnu... i ked u ecoboostov plati, ze kapu aj velke :D
nejake konkretne pripady?
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10034
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

>50.000 sa jazdi vo vsetkom moznom. Ecoboosty, 1.0, 1.5tsi, hdi, tdi...
.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

rocne ? Je vela tych ekoboostov 1.0i co maju za tri roky natocene 150k km ? Lebo tie hlupe pasatty ocktavie dvanulatédéí to davaju akoze dost casto, ja som kupil Sharan od rakuskeho Boschu po leasingu cize tri roky nech sa paci 280.000km.

A preco som ho kupil ? Lebo to bol najmenej jazdeny co tam mali :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10034
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Urcite som uz par takych videl. Ja sa o fordy nezaujimam, takze neviem. Registrujem par mrtvych.

Vacsinou co sa jazdi tak 1.6tdi, 2.0tdi v octach a superboch (v novych uz len 2.0). To teda moc kapat nechce a vydrzi to zaruku nech jazdis hociako alebo hocikto. Vacsinou ma to auto velmi zalostny stav, ale motor stale ide. A pred koncom zaruky sa vidime na bazare. Jazdene dlhe trasy, cukrik po prvom majitelovi.
.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

ktora firma kupuje 1,0 ecoboost? my mame octy 2,0 tdi a fabku co tu mame na prdkanie po meste je 1,2jka. Ale stym autom sa mimo mesta nechodi, ved to ma zalostny vykon a ak tam nieco nalozis, tak nema ani tah. Som zvedavy kolko vydrzia tieto oct 2,0tdi. Uz maju 3 roky a jedna taha ku 200t km. Tie co sme mali predtym mali 8 rokov a tahalo im cez 600t km
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4558
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

SKiLEX napísal: Ut 16. Nov, 2021, 16:02 jasne ze nie, obchodnym zastupcom kupuju specialne motory urcene vyhradne pre nich


alebo aj nie

A male motory kapu, neboj. Jedine stastie pre tie motory je to, ze su v autach, ktorym z principu nema vyznam nakladat a nejake to predbehnutie zvladnu... i ked u ecoboostov plati, ze kapu aj velke :D
nejake konkretne pripady?
Ved si jeden uviedol rovno : https://m.youtube.com/watch?v=f9EpGF8fu9k

Hlavy a tesnenia praskaju, lebo sa to prehrieva, ten maly motorcek s pochybnym dizajnom nestiha odviest teplo, ked sa mu trosku v lete prikuri. 1.5ky ecoboosty sa radsej necipovali, lebo sa to tiez prehrievalo.

Z tohto pohladu su diesle ovela lepsie a a blok s hlavou spravi nasobne vacsi najazd ako srackoidny impotentny benzinak.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
HerdaPeter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 412
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2008, 18:12
Bydlisko: Hliník nad Hronom

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HerdaPeter »

Obrázok Toto je graf výkonu môjho Fordu Focus 1.0 ecoboost 92kw, mam ho 6 rok, 134t km, po chipe najazdených 40k km zatiaľ bez problémov auto. Vždy záleží na tom ako sa človek o auto stará. Ten bludný graf výkonu neviem kde si SKiLEX vyhrabal.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1969
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

To čo postol skilex nie je graf výkonu, čítaj poriadne
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5505
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Bludny je asi preto lebo to nebol graf vykonu :) a ak to je graf motora po cipe tak na tvojom mieste by som sa citil dost oklamano :D


A kde som ho vyhrabal - Svet motoru 2018/4 special... Ak by ho niekto hladal tak ho urcite najde na najznamejsom ceskom file serveri, hodeny ako PDF... Je to velmi detailny porovnavaci test trojvalcov od Martina Vaculika, rozpisany asi na 60stran, zamerany na to co sa motorom deje "v hlave"

Spoiler: ukázať
Speciál by si měl přečíst každý, kdo se těší nebo se obává, že s přeplňovaným tříválcem přijde v budoucnu do styku, ale i ten, kdo nic takového v plánu nemá, protože se může dozvědět hromadu užitečných informací o tom, jak moderní motory fungují a jak se odlišují přístupy jednotlivých automobilek ke konstrukci motorů. Dozvíte se například, jaké prasárny některé tyhle motory dělají, aby se udržely v chodu a předešly sebedestrukci, například nastavení lambdy hluboko pod 1 neboli lití benzínu do motoru k zamezení klepání, což s ekologií nemá nic společného.
HerdaPeter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 412
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2008, 18:12
Bydlisko: Hliník nad Hronom

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HerdaPeter »

Prečo by som sa mal cítiť oklamane v čom ? Základný výkon 92kw, na brzde pred čipom 97kw a po nom vidíš na fotke, Čo ta na tom grafe tak sklamalo ?
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1969
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

ani nie 6kw a ty si spokojny? :D keby to bola atmosfera, tak ok. ale nie turbomotor
ITX >>> ATX
HerdaPeter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 412
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2008, 18:12
Bydlisko: Hliník nad Hronom

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HerdaPeter »

Prečo ? Asi aby to bolo bezpečne nehnali sme to zbytočne vysoko. Ten motor ma rozpätie výkonu bez ďalších úprav od 75kw v slabšej verzii, cez 92kw až po 103kw čo je použitý vo Fieste St. Tak sme sa dostali na bezpečnú hranicu. Skúste sa spýtať na čip litrového motoru v ktorejkoľvek firme čo sa s tým zaoberá že koľko výkonu vám pridá.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5505
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

1. ten motor ma 103-104kw uplne bezne v zaklade... ano, 92kw verzia
2. nepride ti odveci menit tovarenske mapy za tie od typka v umastenych monterkach kvoli 6kw naviac? (ak tam teda vobec nieco menil...)
HerdaPeter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 412
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2008, 18:12
Bydlisko: Hliník nad Hronom

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HerdaPeter »

Škoda s vami aj niečo tu o tom motore rozoberať? Koľko si ich mal brzde keď to píšeš ? Koľko z vás s tým motorom najazdilo aspoň par tisíc km aby ho vedelo ohodnotiť?
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 562
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa bepetko »

Ako ho hodnotíš ty pred a po čipe?
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"