Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Chystáte se koupit starší automobil v bazaru? Ale prosím ...

poslyšte neuvěřitelný příběh, který se stal ...



V srpnu 2001 jsem si vyhlédl v autobazaru AAA AUTO PRAHA, ulice Dopraváků automobil Mitsubishi Pajero Sport v ceně 679 tisíc Kč.

Informační leták sliboval "kvalitní a prověřený vůz za nejlepší cenu" a hošík s kravatou mne ujišťoval, že na vozidlo mám "půlroční záruku na skryté vady".

Složil jsem NEVRATNOU zálohu 14 tisíc korun a už jsem se v tom > vezl...

Následně, při koupi zamluveného vozu o týden později,jsem využil možnosti "nejvýhodnějšího leasingu" u společnosti CCB-Leasing a složil akontaci 50 procent. "Důvěřujte profesionálům!", nabádal mne z reklamy Karel Loprais, šestinásobný vítěz Rallye Paříž - Dakar. "Důvěřujte nejlepším!", radila sympatická Kateřina Hrachovcová. A já blbec jim uvěřil! Poprvé a doufám i naposled jsem uvěřil profesionálům!

Povznesl jsem se nad to, že Všeobecné smluvní podmínky byly napsány titěrným písmem.

Povznesl jsem se i nad to, že mi při podpisu leasingové smlouvy vnutili kartu asistenčních služeb ABA v ceně 2450 Kč, ačkoliv součástí havarijního pojištění vozu u firmy Zurich je asistenční služba ELVIA.

Dále mi ten hodný pán v kravatě předložil účtenku na 1950Kč za lustraci vozidla tuším firmou Cebia, ačkoliv prodejce "garantuje původ vozu".

Ruka ruku myje,pomyslel jsem si. Nebudu dělat dusno kvůli pár tisícovkám.

A záhy jsem se dozvěděl, že ačkoliv "měsíční splátky zahrnují plné povinné ručení" (stále cituji reklamní leták), já si ho budu muset zaplatit sám, protože blebleble. Uvědom si čtenáři, že v té době již byla složena NEVRATNÁ záloha > (O kterou bych přišel, pokud správně rozumím slovu nevratný).

Mitsubishi bylo krásné, byla to láska na první pohled. Ti hoši ho leštili tak, že vypadalo skoro jako ze zlata. Chtěl jsem s ním jet až > tam, kde se hory dotýkají slunce ... žádné jiné auto by to nezvládlo. Nezradím TĚ!, řekl jsem si, vyklopil na stůl třistapadesát tisícovek, hrst drobných ... a podepsal. Abych měl jistotu, že jsem nekoupil špatně, nechal jsem vůz prohlédnout v autorizovaném servisu, kde mne upozornili na to, že vůz byl havarovaný, má vadnou geometrii řízení, jeví závadu převodovky, drobné závady v osvětlení vozidla, sjeté pneumatiky. S každým zařazením rychlosti, kdy se z převodovky ozvalo GRRR (někdy se neozvalo Smile se mne začalo zmocňovat svaté rozhořčení a řekl jsem si DOST! Vzhledem k tomu, že jsem kupoval "kvalitní a prověřený vůz s půlroční zárukou" a na výše uvedené nedostatky, zejména podezřelý stav převodovky a předchozí havárii vozidla mne nikdo neupozornil odvezl jsem automobil do AAA na reklamaci s tím, že kvalitní a prověřený vůz si představuji jinak a trvám na zrušení kupní smlouvy a vrácení peněz. Pánové v reklamačním oddělení, aniž by se vůbec na automobil podívali, zase trvali, na tom, že jsem koupil starší automobil, že jeho stav je tomu odpovídající a není důvod smlouvu rušit. Asertivní technika přeskakující gramofonové desky. Ne, Ne, Ne... Co se dá dělat, za blbost se platí, důvěřuj ale prověřuj ...

Teprve později jsem objevil v Protokolu o zkušební jízdě a předání automobilu - Příloha č.1 ke kupní smlouvě, malililinkatými písmenky napsaný poslední

vychytralý odstavec, ve kterém se praví, že můj automobil patří do skupiny C, což je stav "horší než dobrý ... a doporučuje se důkladná technická kontrola a oprava všech agregátů, zejména motoru, převodovky" ...
"kupující akceptuje veškerá rizika a chápe, že AUTOMOBILE GROUP, a.s. nemůže být a není odpovědná za další opotřebení automobilu a vady automobilu zjištěné kupujícím až po jeho převzetí od prodávajícího". .....A to prosím u auťáku za bezmála třičtvrtě miliónu s najetou sedmdesátkou tisíc kilometrů. Jsou to opravdu profíci! Trošku to hrká ale jedeme dál

.........

Během několika málo dnů, s přihlédnutím k dalším nepříznivým okolnostem mého života jsem přehodnotil svůj původní záměr kvůli kterému jsem Mitsubishi kupoval a usoudil, že mít automobil pochybné kvality je pro mne zbytečným luxusem a rozhodl jsem se na svou žádost zrušit leasingovou smlouvu s vědomím, že na tom prodělám, ale čím dříve smlouvu ukončím, tím prodělám méně.
Reklamní letáček AAA sliboval možnost "leasingovou smlouvu kdykoliv vypovědět". Předpokládal jsem, že leasingová společnost auto vrátí do AAA a vzhledem k tomu, že jsem jej užíval cca 14 dnů, bude jeho cena prakticky stejná s cenou kupní nehledě k tomu, že jsem
stihl do automobilu investovat 30 tisíc korun za prohlídku v autoservisu, seřízení, výměnu oleje a nové pneumatiky. Vůz jsem předával v lepším stavu než jsem jej před čtrnácti dny převzal. Leasingová společnost CCB-Leasing překonala mé nejbujnější představy (od začátku do konce mne oslovovali "Vážený kliente" a "Vážený pane"), vůz ode mne převzala 27.8.2001, prý jej nechala ocenit soudním znalcem (na 500tisíc korun), nabídla více autobazarům a nejvyšší cenu nabídlo právě AAA, totiž 550 tisíc korun.

Záležitost se vlekla dva měsíce navzdory mému několikerému upomínání. Při závěrečném vyúčtování 4.10.2001 mi CCB zaslalo složenkou 16864 Kč. Pokud tomu správně rozumím, leasingová společnost mi naúčtovala všechny zbývající leasingové splátky - "dlužné splátky 510451Kč" a ještě k tomu "penále 23481Kč" za 23 denní prodlení těchto splátek (které jsem měl podle leasingové smlouvy splácet následujících 18 měsíců - podle splátkového kalendáře). Při zjištění, že mi naúčtovali také bezmála 60 tisíc korun havarijního pojištění na následujících 18 měsíců provozu automobilu, který dnes patří někomu jinému, si jako "Vážený klient" přestávám připadat.

Suma Sumárum: Za "zapůjčení" automobilu Mitsubishi Pajero na čtrnáct dní od AAA AUTO PRAHA za pomoci CCB-leasing jsem dal přes 320 tisíc korun!(nepočítám-li mou investici do automobilu 30 tisíc Kč) Tak tomu říkám byznys!

Nevěříte svým očím? Ale ano! Tohle není sen. Zde se sny rozplývají. Od samého začátku jsem se snažil tuto záležitost nazvat celkem velkoryse nedorozuměním - při reklamaci vozidla s jehož stavem jsem nebyl spokojený
(smůla, bylo to céčko) i při vyúčtování leasingu (asi jsem podepsal něco co jsem podepsat neměl, anebo neumím počítat).

Poslal jsem smířlivé dopisy oběma firmám, že tohle snad nemohou myslet vážně. Nic, myslí to vážně ... Tak co, ještě důvěřujete "profesionálům"?



Vít Paroulek
:hmmm:





.
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

:OO= :OO= :OO=
ty vole, to je silný odvar aj na mňa
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1174
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Thief »

Toto sa stat mne, tak s najvacsou pravdepodobnostou uz sedim v base. Len som to cital, tak sa mi "otvaral nozik vo vacku". :furious:
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI MPG B550 Gaming plus, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: HP OMEN 27q, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, Crucial P5 plus 2TB SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM850X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12345
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

toto som cital uz hodne davno, je to fest drsne. Neviem ako v dnesnom svete sa mze srpavit takyto oj*b. No masaker. osobne by som to asi nerozdychal.
NB: Asus ROG Strix G16
ANONYM_a2

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

potom co vsetko som na AAA "Profesionalov" precital za posledne dni je toto priemer...myslim, ze oni nepredavaju nic, co nema stocene kilaky, alebo co nebolo aspon 2 krat burane, pripadne aspon jedna totalka + este milion beznych zavad......................ja ani neviem vyjadrit svoju vdaku tomuto foru, ked ma tu pani upozornili na tuto firmu.....ked budem raz bohaty financnik, tak do tohto webu nalejem aspon milion :)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

no aspoň že si sa ich vyvaroval, stačí si zájsť k nim, popozerať autá, ak máš dobré oči zvary si všimneš...

AAA je na dlhú debatu

úprimne očakávam kedy niekomu z diskutujúcich príde mail a výhrážka trestným oznámením ako to zvykávajú robiť





.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12345
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

ale AAA ma fakt super zvladnuty marketing. Ked som kupoval Hondu tak som pozeral po bazaroch a inzeratoch. jednu mali aj v AAA v Banskej Bystrici. Vravim si ze zavolam ci ju tam este maju a pojdem si ju pozret ako take auto vyzera z vnutra a tak (nechcel som ist koil kupe, len som chcel vidiet ako vyzera a ako sa v tom sedi, bystricu mam kusok). Volam do AAA (bolo 15:00 h, zdvihne mi nejaky ten obchodak a pitam sa ho na tu Hondu, ze co je to zac, proste take detajely (samozrejme mi nevedel povedal ani z akej krajiny je dovezena) a pitam sa ho ci ju niekto zobral ze ci ju tam budu mat zajtra bo by som si ju siel kuknut. Tak on pohotovy ze nech pridem este dnes, vravim mu ze nie lebo nemam odvoz a ze zajtra tam pridem pozriet. POhotovo zareagoval a povedal ze moze prist pre mna a ze tak za 40 minut je umna a zoberiema. To som ziral jako puk. Vravim mu ale ze ja ju nejdem brat len by som si ju chcel pozriet, vravi ze neva aj tak pride po mna ze nech mu dam adresu a ze ma aj odvezie domov. Tak som mu vysvetlil ze nie ze nejdem. Tak povedal OK ze nech sa teda stavim.
Neviem kedy som tam potom bol, ale Hondu som uz mal kupenu zo sukromneho inzeratu ale siel som cez Bystricu a ze sa tam stavim. Som zaparkoval a hned sa okolo mna zhrkli supy a zacali sa pitat ze ci idem kupit auto a ze ak ano tak zoberu hned aj moje ako protihodnotu a tak. To som sa na nich nasrane pozrel a poslal ich niekam. Ofukany odisli prec. Poprezeral som si ich auta a musim povedat ze vyzerali ako zo skatulky. Vyumivane, vycisteny interier, nahodene nove smejdove gumy, no pre laika uplne dokonale auto.
takze niet sa co cudovat ze stale predavaju a ksefty im idu. Oni dokazu zmanipulovat cloveka velmi dobre. Najlepsie je tam neist :P
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

ja ked som predaval feliciu pred 4r (super zachovala,cely cas garazovana, 136.000km,bez jedinej poruchy atd) tak vtedy isli za 80-100.000sk... stastnejsi predali aj za 120

tak dal som 1 inzerat ze skusim za 100 ci sa niekto nechyti...ako prvy volali s AAA, ze dneska nech donesem auto ze oni sa pozru nato a hned aj kupia a tak...hovorim: ja predavam auto a nebudem s nim chodit kade tade jak si oni povedia...ze ked chcu nech sa dojdu oni kuknut...zduty zlozil ze on nema cas...hovorim si ok ich vec :)
za pol hodinu ten isty, ze kedy by som teda mohol dojst :D kukam na telefon, ze co? ze snad si dela prdel a on ze odkial som: hovorim ze sered a on ze sak do NR to mate na skok..hovorim nie ja nikam nebudem chodit..no a ted den som mal pokoj.

na dalsi den mi vola typek ze, za 40.000 ju hned kupia ak donesem auto ze maju nachystane prachy (pritom oni predavali rovnake felicie za 90-120k) tak cumim zase na telefona hovorim mu, ze sak vy predavate za 90-120 a mne chcete dat za 40?
a on spustil co vsetko treba vymenit a kolko to bude stat...hovorim ze netreba nic menit,vsetko bolo menene a je to v servisnej knizke...chvilku ticho a zase: ale mi u nas v AAA menime vsetko komplet vzdy...hovorim ok vymena max za 10k...ze stale to je len 50k
chvilka ticho, dakujem za zaujem ak bude mat nadalej zaujem predat auto do AAA ozvite sa :D

ako keby som ja chcel predat im auto :)

takyto pristup by som mlatil hlava nehlava...akurat by ho max vytepovali,umyli a dali za 120..dobry zisk 80k
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa landrower »

ale viete, s tymi ich pomermi cena ku kvalite, to si musite uvedomit ze vecsinou tam nekupujete 1 auto, ale aj 2 ci 3 zvarene dokopy!! a to uz musite zaplatit vsetky 3 asi ne ? :D
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Krutibrko »

chcel som to dať do srandičiek, ale nakoniec to dám tu: http://www.youtube.com/watch?v=Yr8tsgLp ... r_embedded
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

konečne sa spotreby.cz trošku hýbe
1. oprava drobných chyb v registracích a možnost opětovného zaslání aktivačního mailu (HOTOVO)
2. čerpací stanice bez řádně vyplněných údajů (především GPS souřadnic) budou neveřejné a dostupné jen uživateli, který je zadal a u zveřejněných se bude přes GPS kontrolovat duplicita
3. něco podobného proběhne s palivy - bude kontrolována duplicita druhu paliva, oktanového čísla a dodavatelské čerpací stanice - při shodě bude uživatel upozorněn
4. budou dokončeny a zpřehledněny uživatelské profily - zlepší se správa používaných paliv a čerpacích stanic
5. zadávání paliv bude zjednodušeno - rozšířené možnosti budou graficky oddělené a označené jako nepovinné
6. později se změní úvodní stránka a bude vylepšeno vyhledávání





.
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

:dance:
inak čo sa týka tankovania a jeho zadávania, tak som to začal robiť tak, že ak nemôžem ísť do rezervy (a teda zadať nové tankovanie) kôli okolnostiam, náhlym dlhším trasám, tak som to začal priratávať do posledného tankovania :D takže asi odomňa nečakajte ďalšie tankovanie tak skoro :red:
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

a rozdiel najazdených km? však odhad podla PP / dojazdu si môžeš spraviť nein?





.
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

:?
nem chapem, to ej jedno. raz to do tej rezervy strčím a potom nahodím nové tankovanie. zatiaľ bude narastať počet litrov natankovanej žbrndy v poslednom tankovaní ;) je to jedno či pribude 3x 500km alebo raz 1500 (pre príklad)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

neni to jedno

pri tankovaní A natankuješ 10l, potom ubehneš 100km, natankuješ B 5l, ubehneš 150, potom C 15l

ale pri tom máš zapísané km z A, ale nabehaných máš A+B+C + údaj z minulého tankovania (už teraz nepresný) + zlý záznam o rezerve.

Proste čo ty robíš, je ako keby si naslepo dolieval, lenže to sa nedá, lebo ty medzi jednotlivými tankovaniami už palivo spotrebuješ, aby tvoja metóda fungovala musel by si natankovať, vyjazdiť do sucha, zas natankovať, a zas vyjazdiť do sucha (u diesla nerealne).

Takže ak si nechceš dodrbať stats, tak to nerob. Nerozumiem prečo to vlastne robíš :D však tam úplne stačí odhad paliva v nádrži (ak nedávaš full), presne ta nikto nenúti to zadávať...


Ale však tvoja vec :P





.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"