UA konflikt

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 755
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa HaDeS »

to ze Rusko ma problemy naplnovat dodavatelske kontrakty je uz dlho znamy fakt, len doteraz to nikoho az tak velmi nezaujimalo. Napriklad celkom vy*rali s Indiou ked im India poslala Bhishmy koli upgradom (a to rozumej tank z Indie, uz vlastneny indiou bol poslany na upgrade do Ruska) a rusi ich nasadili v ukrajine.

Notoricke nedodrziavanie kontraktov (a casovych harmonogramov) Indiu namichlo uz pred vojnou a postupne ale od roku plus-minus 2016 zacali znizovat objemy a aj ked je Rusko stale najvacsi dodavatel zbrojnych systemov do Indie, objemy znacne padli.
Treba ale povedat, ze nezanedbatelny vplyv mali aj sankcie, kedze India sa snazi udrzovat dobre vztahy aj s USA koli rivalite s Cinou a zatial nenasli sposob ako zaplatit aby neporusili sankcie. Tam visi/viselo ale 12mld. Stale India nema dodane S400vky a hafo nahradnych dielov na zvysok ruskej techniky ktoru maju.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ved rusi aj u nas uzasne vzorovo "dodrziavali" vsetky platne zmluvy na udrzby tych rozheganych mig29 co sme mali... az sme ich nakoniec poslali na ukrajinu, tusim styri z nich vedeli aj doletiet, ostatne isli v kontajneroch. Mozu vykrikovat dezolátni debilkovia na namestiach ze sme mali uzasnu vzdusnu silu, obranu ktora by nas stat urcite podrzala.

Volakde v zahranici sa volakto pustil do analyzy "co by sa stalo keby nejake moderne lietadielka naleteli na s300/s400" a aj ked to nebol proamericky analytik, dopadlo to "velmi zaujimavo" pre Sovietsky Zvaz. Ved uz teraz dokazali ukrajinci vyradit niektore baterie tychto s300 systemov tymi samodomozlepenymi dronmi a Bajraktarmi ktore vidis na radare 200km dopredu - a hadam este aj predtym ako vzlietnu zo zeme.

Indicky Mobi bol terazki v JúEsEj a velmi velmi sa usmieval ked sa s Jožkom Bajdenom potlapkavali po pleciach. Aj ten sa škeril naplno, takze zrejme volaco fakt dobre vytargovali.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6873
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa stefan222 »

tato pani je mimo ale kvalitne a pritom ma celkom nezanedbatelnu funkciu a priestor v mediach az az.
a potom ze rus neni vymlpety jak rezen
https://twitter.com/Gerashchenko_en/sta ... 18112?s=20
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

velka mysel, to kamarade nezmenis za jednu ani dve generacie. Proste velka mysel.
Normalne cakas ze jaku kravinu este dokazu ale oni furt exponencialne prekonaju vsetky ocakavania. Rozumneho cloveka.

Uplne najhorsie na tom vsetkom je, ze ten narod sa nepleskne po cele ze ty wole to je kravina - oni budu pritakavat da da da da da. Ze jako dobre to Olinka povedala. Ze jako mudro. Jezisi...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
opto
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 685
Dátum registrácie: St 21. Sep, 2022, 16:02

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa opto »

Medvedev vyhlásil že ak UA začne oslobodzovať obsadené územia tak ruZká voj. doktrína im údajne nedáva žiadnu možnosť nepoužiť jadrové zbrane .
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Medvedev uz toho naštekal... samozrejme neuvedomujuc si dosledky svojej "nemoznosti nepouzitia atomovych pukačiek".

Ono proste vojensky konflikt nefunguje len systemom "bud bude po mojom alebo spravim co ja chcem". To nie je takto jednoduche a mozes byt kludne aj Jú Es Ej, Čína, India alebo Ruzzko a ajtak to neplati takto. Ono ked to tak ad absurdum zoberies, tak UA uz oslobodzuje obsadene uzemia peknych par mesiacov.

Navyse, debilny rus si vo svojej makovici predstavuje, ze on dostane uzemia ktore ani neobsadil. Proste odtialto potialto sa mi to paci a chcem to.
Lebo sa mi to hodi. Lebo to chcem. Lebo cokolvek.

Jasnacka.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mimochodom - ake OBSADENE uzemia ??? Oslobodene.

Pani odteraz pouzivat len slova OSLOBODENE uzemia. Obsadene nebolo nic. Preco toho kretena nezavru na 25 do basy ako bezneho cloveka s bielym prazdnym papierom na namesti ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
opto
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 685
Dátum registrácie: St 21. Sep, 2022, 16:02

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa opto »

To mi je jasné ale napadlo ma či to nevyhlásil práve teraz aj kvôli našim voľbám a teda sa opičí po Orbánovi.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

neviem, nemyslim si ze oslobodzujucu rusku armadu zaujimaju slovenske volby.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6873
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa stefan222 »

kherson je ich vraj, a ten uz nemaju dost dlho. myslim mesto okresne. ta ten atomofky striela ako nas igorko v madiach. ja tu fakt zacinam byt naladeny ze oni tie atomofky ani nemaju funkcne :D a Soigu co bol.teraz v Sev korei ta mozno sa skolil tam :D
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Xeigen »

mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

komu neni zhuru dano, v apatece nekoupi.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
opto
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 685
Dátum registrácie: St 21. Sep, 2022, 16:02

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa opto »

Prekvapila ma informácia že údajne väčšina Bielorusov nechce Lukašenka ale v ruZku svojho Putina vraj väčšina naozaj podporuje.
Prečo ?
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa lopo1 »

Dlhodobejsie vymielanie mozgov
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

aj to, ale hlavne sa boja. Proste sa boja. Totalitarny diktator. Asi nepoznas vela armad kde zadne rady strielaju svoje predne rady ked sa nahodou otocia a zabludia (ked sa im nechce bojovat atd). Asi nepoznas vela armad kde ani neskusaju sa otocit, lebo VEDIA ze ich povrazdia ich vlastni. Takze tak.

Bielorusi su ukrutne blizsie demokracii, liberalizmu, slobode, novodobemu sposobu zivota. Rus vzdycky mal nad sebou nejakeho cára báťušku, stovky rokov v historii, a nic sa nezmenilo ani dnes. Ani nema dovod sa menit, ani nema moznost sa menit, ani nema sancu sa menit.

Asi nepoznas vela krajin kde opozicia neexistuje, alebo ju strielaju, alebo v tom lepsom pripade navičoky. atd, atd.

Ruska mentalita je ina. Streštená pre náš svet, krasna pre ich svet. V Severnej Korei sa chod opytat kto miluje svojho vodcu... dostanes 100.0001% kladnych odpovedi.

Jednoduche ako facka.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Debata o všetkom"