"Merac spotreby energie" z Lidlu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: "Merac spotreby energie" z Lidlu

Príspevok od používateľa dexterav »

no nikdy som to nemeral ale ked už PC vypnem tak aj vypínačom, už len preto že inak mi svieti myš :furious2:
inak toto je problém všeobecne dnešnej elektroniky stále musí niečo blikať svietiť a žrať elektriku :-(
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: "Merac spotreby energie" z Lidlu

Príspevok od používateľa faugusztin »

Nie. To je o tom ze chces mat moznost televizor zapnut dialkovym, ze chces mat moznost zapnut PC pohybom mysi ci stlacenim klavesy na klavesnicy, chces aby si nemusel rucne zapinat monitor ale aby sa ti automaticky zapol pri signale do akehokolvek vstupu atd atd. Mozno presne ty nie, ale vacsina taketo funkcnie vyzaduje.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: "Merac spotreby energie" z Lidlu

Príspevok od používateľa newmi »

no chcem vidiet tu vacsinu. Nepoznam nikoho kto vyzaduje take blbosti. Ano potesi to ale skoro vsetci napr TV aj tak vypinaju s gombikom na TV. A ked to aj nahodou dakto nerobi a poviem mu kolko to zerie elektriky v standby rezime, hned to zacne aj on vypinat gombikom na TV :) (co sa tyka PC, detto)
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: "Merac spotreby energie" z Lidlu

Príspevok od používateľa faugusztin »

Nuz, napriklad ja som takeho cloveka nevidel. A spotreba zariadenia do 5W ma absolutne nezaujima, jedna navsteva WC vygeneruje vacsiu spotrebu ako vsetky spotrebice v standby rezime za den.
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: "Merac spotreby energie" z Lidlu

Príspevok od používateľa dexterav »

aby som to troška upresnil ani mi nevadí tá spotreba, viacmenej, ako tie svetielka ktoré pritom svietia :D
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: "Merac spotreby energie" z Lidlu

Príspevok od používateľa Borec »

plachta porieši :)
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: "Merac spotreby energie" z Lidlu

Príspevok od používateľa mirjak »

Suhlas. A ked uz nieco take vypinam, tak je to primarne brane ako protipoziarne opatrenie.
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: "Merac spotreby energie" z Lidlu

Príspevok od používateľa dexterav »

Borec napísal:plachta porieši :)
:D asi 1 cm hrubá
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: "Merac spotreby energie" z Lidlu

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Viete, nejde ani tak o tých 5W pre vás osobne, ale kebyže sa všetci na tých 5W vyserieme a vypneme to(nielen pri telke, ale všade tie stand-by režimy), tak to vyzerá na planéte zem ináč. Hlavne keby sa to robilo už od 90-tych rokov :)
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: "Merac spotreby energie" z Lidlu

Príspevok od používateľa faugusztin »

Nevyzeralo by to vobec inac, prenosova sustava sama o sebe ma radovo vacsie straty nez vas idle rezim roznych zariadeni v domacnosti.
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: "Merac spotreby energie" z Lidlu

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

aby mi myska nesvietila tak som ju rozobral a vystikol LEDku :red:

prave som pretestoval zostavu v podpise, cize
Xeon x3440
Radeon hd3650
4GB DDR3 1333
500GB Samsung hdd

PC vypnuty (svietia akurat dajake ledky) 4W
idle teda zapnuta opera: 70-75 W (vsetky setriace funkcie CPU aj GPU boli aktivne)
Intel Burn Test Maximum stress level:
max spicka 168W pri prvom teste a pri opakovanom 175W
inac medzi 140-150W

narast vykonu oproti singlecore Athlon64 obrovsky a narast spotreby nie prilis velky
...
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: "Merac spotreby energie" z Lidlu

Príspevok od používateľa Shatterhand »

faugusztin napísal:Nevyzeralo by to vobec inac, prenosova sustava sama o sebe ma radovo vacsie straty nez vas idle rezim roznych zariadeni v domacnosti.
Väčšie než môj idle áno(ten ale viem ovplyvniť ja priamo, kdežto prenosovú sústavu ani nie), ale nie všetkých ľudí, čo "idle režim" používajú a nemuseli by. A okrem toho...where's the point? Za to, že má aj tak niečo väčšie straty, tak radšej neeliminujem žiadne, lebo niečo stráca viac a teda nebudem sa srať s malým a spravím to "veľké"? Takýmto prístupom by sa v živote ľudstvo nikam nedostalo, to vieme dobre všetci. Aj tak je to celé len o pohodlnosti ľudí...aj preto sa "radšej volí" ľavica :D Ale už som OT.

Ešte čosi k tomu meráku - sranda ináč, včera som skúšal zmerať spotrebu nášho starého rádia, ktoré dodnes používame(made in early 80's)...vlastne už len na počúvanie správ, expresu, FUN-ka atď. No...a tá sranda je v tom, že môj monitor mi žerie len 20W a ten veterán spapká čosi vyše 70W :laugh: Čiže aj tu sa dá ušetriť > send veteran to hell :rofl:
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: "Merac spotreby energie" z Lidlu

Príspevok od používateľa faugusztin »

Zmysel toho bol, ze ekologii tym vobec nepomozes - tie jadrove/uholne/vodne/slnecne/veterne/tepelne elektrarne budu potrebne aj nadalej a v rovnakom mnozstve. To, ze v jednej domacnosti usetris par Wh este nezmeni nic na tom, ze prenosova sustava by vobec nezbadala nic aj keby to urobil kazdy v tomto state. Jedine co tim setris, je par centov rocne. Planetu tym nezachranis. Ak by sme sa bavili o behu takej LCD TV 24/7, tak to je uz ina rec, ale riesit 1-4W fakt nema z hladiska ekologie zmysel. Moze to mat minimalny ekonomicky zmysel, moze to mat zmysel pohodlia (teda ze na teba nesvieti LED-ka), ale iny dovod je iba "vyhovorkou".
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: "Merac spotreby energie" z Lidlu

Príspevok od používateľa Shatterhand »

No, toto je podľa mňa na dlhšiu diskusiu, ale myslím si, že keby každá domácnosť takýmto nejakým štýlom(pre mňa za mňa aj tie LCD telky atď.) ušetrila cez 20W denne, tak by sa tie elektrárne tak aj "nastavili". Veď keď vedia odlišne deň/noc, tak to vedia aj znížiť v jednom z toho :) Ale máš pravdu, ani na 5mld. spotrebičov to nie je veľa(10^12W). Ale najlepšie asi bude, keď sa to podrobne v septembri popýtam u nás na katedre elektrotechnológie, nech mi povedia reálny dopad takých opatrení :)
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: "Merac spotreby energie" z Lidlu

Príspevok od používateľa galen »

ad "zelena energia",
keby na pozadi kazdej zelenej elektrarne, nemusela bezat elektraren na spalovanie plynu (alebo jadrovka), malo by to vyznam ...

takto v pohode bezia jadrovky na stabilnom vykone, iba nedodavaju energiu do prenosovej sustavy, a samozrejme plynove cakaju v stand-by, aby ak dojde ku peaku, co uz nebude mozne vykryt jadrovkami, nakopnu sa kotle, a doda sa energia z plynu ...

ale jasne, treba dotovat zelenu energiu, ved je fajn, ved je dobra, a bude svet krajsi ...
ale este to chvilku potrva ... nejaky ten piatok ...
lava, prava, lava, prava ...

Návrat na "Debata o všetkom"