Alza.sk

Všetko o vašich skúsenostiach s predajcami HW ...
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa icefire »

A co s tym ma spolocne akoze Alza :facepalm: Vsak oni tu reklamaciu zamietli, uznal ti ju Asus. A ten je velkorysy k takymto veciam, kedze par vymen je pri ich pocte predanych produktov nic. Niektori ludia si neuvedomuju zakladne fakty.

Alza bola a aj nadalej zostava otrasnym obchodom.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
arnie
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 268
Dátum registrácie: So 21. Máj, 2011, 08:47
Bydlisko: Trnava

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa arnie »

nepoznam do detailov reklamacny poriadok a nic som narychlo nenasiel, ale nefunguje to nahodou tak ze ked alza odmietne tak neposle dalej na dalsie posudenie reklamacie ? ci ma povinnost to vzdy posielat vyrobcovi ak zamietne reklamaciu ?

pre mna nie je otrasnym obchodom, vid moj prispevok o objednavkach v tomto threade .. ale je mozne ze mas zle skusenosti ako napriklad Fear .. asi mam potom stastie na objednavky.
Používateľov profilový obrázok
Kicker
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1486
Dátum registrácie: Pi 30. Júl, 2010, 11:35
Bydlisko: Nová Baňa

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa Kicker »

No ak je tovar mechanicky poskodeny tak to posielaju priamo vyrobcovi na posudenie ci to mechanicke poskodenie ma za nasledok vadu preco je tovar poskodeny.. ak to nema s tym nic spolocne tak to reklamuju..
CPU:Intel Core i5 4440 Cooler: Noctua NH-U12F MB:MSI B85 G43 VGA:GIGABYTE N760OC RAM: Crucial Ballistix Sport 8GB HDD: Crucial m500 256GB + Seagate Barracuda 7200.12 500GB + Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU: Fortron Blue Storm II 500W Keyboard: Logitech K290 Mouse: Roccat Kone Pure LCD: LG Flatron W2243S (22")
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa FEAR »

U nas v tomto postupujeme jednoznacne .. ak je tovar poskodeny uzivatelom neprebrat taku reklamaciu nemame dovod ( ved zakaznik je zakaznik ) samozrejme je upozorneny ze normalne by sme ho z niecim takym poslaly domov ale mu chceme preukazat pomoc nie sa ho zbavit pri prvej moznej prilezitosti ked uz nakupil ( ved jednorazovy zakaznik je nanic) tak mu to poslem a rozhodne niekto dalsi po nas .. ak mu to zamietnu tak aspon vidi ze snaha z nasej strany bola hoc na RMA nemal ani narok .. a neraz sa stalo ze presli aj navonok jasne neuznatelne RMA .. a zakaznik je potom za nieco take ozaj vdacny a je to casom poznat..

A k alze ja to uz ani nekomentujem .. ledac ..tam proste pracuje hnoj .. a preco hnoj ? fotky tu doma nemam ale minule nam odtial dosla naozaj taka tlaciaren aku som doposial nevidel .. zrejme bola z inej doby a to doby flinstovnovcou .. kedze na moje pocudovanie po otvoreni skatule som tam zbadal SUTER .. takze je dost mozne ze niekde nejaky brigadnik v sklade doma tlaci uz na fajnovej tlaciarni .. teraz co si ma o tomto hocaky odberatel mysliet ? proste ledac tam robi a ledac tam robiii .. neposlu mi puzdro ktore svieti na tej ich stranke jak strasiak v poli ale panko u telefonu mi povie ze mam desi ja pisat mail aby som si to doriesil .. tak ako kur.a ani som nevedel co mu mam debilovi povedat .. oni od.ebu moju objednavku ktora este k vsetkemu dosla na 3ti den a ja sa mam teraz starat ze nemam posrate puzdro na prehravac .. no ledac jedna ... napisem im mail a maju proste na SALAME ani sa neunuva mi za cely den na to niekto nieco napisat ... LEDAC ..
Používateľov profilový obrázok
arnie
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 268
Dátum registrácie: So 21. Máj, 2011, 08:47
Bydlisko: Trnava

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa arnie »

FEAR to ti poslali v krabici kamen namiesto tlaciarne ? to sa mi fakt nechce verit :) nechcem povedat ze si vymyslas, ale toto je extrem .. az mi to pride neuveritelne, lebo ja, moja rodina a vsetci znami .. tak nikto nemal ziadne podobne problemy nikdy :) zacinam mat pocit ze ta tam fakt nemaju asi radi :))
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa FEAR »

ale preco stale oznacujes mna .. Ja tam niesom registrovany .. sme tam registrovany ako firma .. a ci veris ci nie dosiel kamen
Používateľov profilový obrázok
arnie
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 268
Dátum registrácie: So 21. Máj, 2011, 08:47
Bydlisko: Trnava

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa arnie »

... nemam ako vediet kto je tam registrovany ci ty, kamarat alebo firma.

a podarilo sa firme ten kamen vyreklamovat ?
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa FEAR »

no samozrejme ze sme to doriesili .. predsa nieje normalne aby nam ostal suter ..
Používateľov profilový obrázok
arnie
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 268
Dátum registrácie: So 21. Máj, 2011, 08:47
Bydlisko: Trnava

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa arnie »

super, tak aspon ze takto .. niekedy asi tazko odhadnut kto je aky seriozny zamestnanec :/ dufam ze toho dotycneho zo skladu vyhodili ..
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa FEAR »

pochybujem ze to bol niekto zo stalym miestom ..
Používateľov profilový obrázok
neurotick
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: So 26. Dec, 2009, 18:04
Bydlisko: Myjava 3

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa neurotick »

icefire napísal:A co s tym ma spolocne akoze Alza :facepalm: Vsak oni tu reklamaciu zamietli, uznal ti ju Asus. A ten je velkorysy k takymto veciam, kedze par vymen je pri ich pocte predanych produktov nic. Niektori ludia si neuvedomuju zakladne fakty.

Alza bola a aj nadalej zostava otrasnym obchodom.
alza.sk napísal:Ďalej sa záruka nevzťahuje na poškodenia vzniknuté:

a) mechanickým poškodením tovaru,

b) elektrickým prepätím (viditeľne spálené súčiastky alebo plošné spoje),
Ked to neprejde cez technika na pobocke tak si mozes ledat tak vysrat oko ty zakladny fakt
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa FEAR »

No je pravda ze ako reklamacny technik mam pravo odmietut uznat reklamaciu na zaklade ak ide o mechanicke poskodenie alebo vadu sposobenu uzivatelom .. ale naco to budem robit ? :) kolko krat doniesli NB z oliatou klavesnicou .. poslem ho het ? nie ja mu to zoberiem z dohodou a uvedomenim ze normalne by som to neuznal ale poslem to do servisneho strediska a tam rozhodnu co stym .. ja nenapisem rovno ze klavesnica je obliata .. napisem nefunguje .. ak pride z vyjadrenim ze neuznavaju lebo .... tak bohuzial zakaznik bol na tuto moznost upozorneny .. ak pride vymenena v ramci zaruky mame my ako firma + u zakaznika (uz som to spominal ) stali sa niekolko krat obe pripady aj sa podarilo aj sa nepodarilo, no aj ked sa nepodari zakaznik si ceni ze zme sa aspon o to pokusili .. kazdy ma svoj pristup k takymto veciam .. niekto ma zakaznikov tolko ze si ich moze dovolit takto odbijat .. (aj ked pravom)

ale je to aj o pristupe zakaznika . a ja osobne mam v tychto veciach hned jasno .. ak pride nejaky buran zo zjavne neuznatelnou RMA a pride ako velka voda z velkou hubou tak proste tak aj odide ..ale ked niekto pride ako normalny clovek tak sa daju robit aj "zazraky"
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa faugusztin »

neurotick napísal:Ked to neprejde cez technika na pobocke tak si mozes ledat tak vysrat oko ty zakladny fakt
Az tak jednoduche to zas nie je. Ak ti technik odmietne prijat reklamaciu, tak mas 2 moznosti :
1) ak je firma ustretova, tak ti posle na odborne posudenie reklamovany tovar sam, tym casto ziska u zakaznika bod k dobru, aj ked mu odmietli uznat zaruku.
2) ak je firma neustretova, tak si to mozes poslat k vyrobcovi na svoje vlastne naklady, oni spravia posudok, ak je to neopravitelne a bola to ich chyba (a s tym posudkom nasledne vojdes do obchodu kde si tovar kupil a doriesis navratenie penazi alebo nahradu kus za kus), pripadne ak je to opravitelne tak ti to opravia priamo u vyrobcu.
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa icefire »

neurotick napísal:
icefire napísal:A co s tym ma spolocne akoze Alza :facepalm: Vsak oni tu reklamaciu zamietli, uznal ti ju Asus. A ten je velkorysy k takymto veciam, kedze par vymen je pri ich pocte predanych produktov nic. Niektori ludia si neuvedomuju zakladne fakty.

Alza bola a aj nadalej zostava otrasnym obchodom.
alza.sk napísal:Ďalej sa záruka nevzťahuje na poškodenia vzniknuté:

a) mechanickým poškodením tovaru,

b) elektrickým prepätím (viditeľne spálené súčiastky alebo plošné spoje),
Ked to neprejde cez technika na pobocke tak si mozes ledat tak vysrat oko ty zakladny fakt
Myslim,ze tvoj nick vystihuje tvoju poruchu dokonale. Ak sa jej chces zbavit, zacni napriklad tu http://primar.sme.sk/c/4342733/ako-zit-s-neurozou.html

V alze to cez technika neprejde ani v pripade, ak ma zakladna doska odlepene serialove cislo, co prisudzuju obliatiu tekutinou (zazil som dva krat) a nie odlepenim vplyvom tepla z komponentov. A potom to automaticky posuvaju na odborne posudenie (vyrobcovi), ak zakaznik suhlasi (co suhlasi skoro vzdy, pokial to nechce dat niekomu inemu na posudenie).
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
Tibess
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Po 12. Sep, 2011, 19:48

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa Tibess »

čo to znamená, ked majú v informáciach o dostupnosti vypísané: Objednané, termín nepotvrdený ?? že výrobca im nevie dodať tovar ? alebo že sa už nevyrába ? alebo ??

Návrat na "Skúsenosti s predajcami"