Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Legalne to nie je, pokial to je postavene na SK znackach. Treba mat kamosa na STK, ale policajti za toto beru papiere.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1184
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Asi legálne, homologované, aj nové Lancie vzadu nemajú blinker - len blikajú brzdové/obrysové svetlá.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Smerové svietidlá musia svietiť prerušovaným svetlom oranžovej farby. Na vozidlách schválených pred 1.7.1972 môže byť farba svetla vyžarovaného prednými smerovými svietidlami biela a zadnými smerovými svietidlami červená.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1184
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Tak potom ako je možné, že v Chorvátsku na diaľnici v lete 2012 ma obiehala Lancia, ktorej taktiež blikalo brzdové/obrysové svetlo a momentálne je v AAA Auto Žilina taktiež totožná Lancia, ktorej blikajú zadné obrysové/brzdové svetlá namiesto smerovky, ktorá tam ani nie je (sledoval som to - ak nebrzdíte, tak keď má smerovka bliknúť, tak sa rozsvieti silnejšie, ak brzdíte, tak smerovka, ktorá má bliknúť to brzdové svetlo pritlmí na úroveň obrysovky). :?
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scarinko »

cafte, co si myslite o civicu 8g 1,8 i-Vtec
ceny sa hybu tak od 6,5k az do 8k za rocniky 2006 az 2008
nie je to uz dost vela na tak stare auto?
kolega o takom uvazuje a mne by sa tiez pacilo ale prachy teraz potrebujem niekam inam dat ale clovek nikdy nevie ako sa plany zmenia
mne sa napr. paci toto, ktore je niekde pri viedni ale ked k cene priratate dan uja fica 327 eur a KO a neviem ake poplatky este tak sa to kludne vysplha na 7k co je uz dost na 7 rocne auto ci?
http://www.autoscout24.cz/Details.aspx? ... asrc=st|fs
Používateľov profilový obrázok
Easa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 828
Dátum registrácie: Po 25. Apr, 2011, 00:04
Bydlisko: LM

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Easa »

To vobec nieje vela ... zvlast u hondy nie , zhodou okolnosti som takmer dal 7k za 17 rocne auto a nelutoval by som toho ale predalo sa
AMD Ryzen 7 7800X3D | TG Ryzen 7000 Direct Die Frame | MSI X670E Carbon WIFI | G.Skill TridentZ5 64GB 2x32 6000MHz CL30 | ASUS TUF RTX 3090 24GB OC | Intel Optane 905P M.2 22110 380GB | Kingston DC600M 1TB x2 | FSP Hydro TI PRO 1000W | CoolerMaster SL600M Black Edition Customized | AquaComputer Cuplex Kryos NEXT PVD/Ni | EK Vector TUF Plexi/Ni | Watercool Heatkiller Tube 100 D5 | WCP-D5 PWM | HWLabs SR2 360 + GTS 360 | EK-FLT120 | EK-PRO Barb | Bitspower 45/90° | Phanteks T30 x9 | ContiTech Unitrix 60 DN10 + Mikalor 8-16W2
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scarinko »

no hej ale kolko stoji to auto nove ktore si chcel kupit 40k, 50k?
novy civic sport stoji 20k podla cennikovej ceny s rovnakym motorom a veziou sport
Fero_Chorda
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 184
Dátum registrácie: Št 11. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Fero_Chorda »

Ja mam Civic 8G 1.8 i-Vtec, kupoval som ho pred dvoma rokmi z CR, vtedy v prepocte za cca 7500€. Mala najazdene 109t km, r.v. 2006, vybava Sport. Ked chces vediet nieco blizsie kludne sa pytaj...
MB: ASRock 890GX EXTREME3 CPU: AMD Phenom II X6 1055T + Gelid Tranquillo
RAM: 2 x Corsair XMS3 4GB (Kit 2x2GB) 1600MHz DDR3, CL9
VGA:
Gainward GT240 1024MB GDDR5 SSD: Intel X25-V 40GB HDD: Samsung SpinPoint F3 1TB
Zdroj: Seasonic S12II-520 Case: Antec 300 LCD: Samsung 2443BW
Používateľov profilový obrázok
Endy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1279
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 10:42
Bydlisko: Turcianske Teplice/ Martin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Endy »

Easa napísal:To vobec nieje vela ... zvlast u hondy nie , zhodou okolnosti som takmer dal 7k za 17 rocne auto a nelutoval by som toho ale predalo sa
Co to malo byt za auto?, rozpis sa trocha ;)
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scarinko »

Fero_Chorda napísal:Ja mam Civic 8G 1.8 i-Vtec, kupoval som ho pred dvoma rokmi z CR, vtedy v prepocte za cca 7500€. Mala najazdene 109t km, r.v. 2006, vybava Sport. Ked chces vediet nieco blizsie kludne sa pytaj...
Ahoj

to si kupoval v 2011 ci 2012? ako si spokojny objektivne s tym autom? Pozeram ze si z BA takze asi tiez chodis po meste resp po tankodrome. Mas tam nahodene 17tky ci si prehodil na 16tky? Za tie dva roky co bolo treba menit? Daval si tvrdsie pruziny alebo maksie tlmice? V 2006tom bol vraj taky nejaky blby rok na tieto auta, mali tam viac konstrukcnych vad ktore sa museli menit (hlavne april 2006)
Používateľov profilový obrázok
Easa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 828
Dátum registrácie: Po 25. Apr, 2011, 00:04
Bydlisko: LM

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Easa »

Honda Integra TypeR 1.8 140kW rv.97
AMD Ryzen 7 7800X3D | TG Ryzen 7000 Direct Die Frame | MSI X670E Carbon WIFI | G.Skill TridentZ5 64GB 2x32 6000MHz CL30 | ASUS TUF RTX 3090 24GB OC | Intel Optane 905P M.2 22110 380GB | Kingston DC600M 1TB x2 | FSP Hydro TI PRO 1000W | CoolerMaster SL600M Black Edition Customized | AquaComputer Cuplex Kryos NEXT PVD/Ni | EK Vector TUF Plexi/Ni | Watercool Heatkiller Tube 100 D5 | WCP-D5 PWM | HWLabs SR2 360 + GTS 360 | EK-FLT120 | EK-PRO Barb | Bitspower 45/90° | Phanteks T30 x9 | ContiTech Unitrix 60 DN10 + Mikalor 8-16W2
Fero_Chorda
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 184
Dátum registrácie: Št 11. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Fero_Chorda »

Kupoval som november 2011. Evidentne uz mas nastudovane slabsie stranky Ufa :) . Kupil som ho len so zimnymi pneu na 16" diskoch, minuly rok som kupil na leto nove 16" disky, ale to len preto ze som dostal ako dar nove 16" letne pneu, tak sa mi nechcelo vymyslat so 17". Presne ako pises neduhom Civica je prave kombinacia maksie pruziny a tvrde tlmice. Auto ako take ma pomerne slusne jazdne vlastnosti, problem je skor vyssia hlucnost a nizsi komfort podvozku. Nieje to ale nic hrozne, teraz na zimnych 16" po BA je to uplne ok, na tvrdsich letnych to je o malinko horsie.
To je ale pre mna jedina slabsia stranka toho auta. Inak som maximalne spokojny a kebyze vyberam znova v tej istej cenovke, isiel by som znova do Ufa. Dobry spolahlivy motor s dostatocnym vykonom a prijemnou spotrebou, velmi prakticke auto ( v pohode sa zbalime na dovolenku aj s kocikom a inymi somarinami + momentalne staviam dom, tak ani nebudem radsej rozpisovat co vsetko som vnutri vozil ;) )
Co sa tyka veci co som menil:
-hned po kupe klasika servis (olej, filtre, sviecky + prevodovy olej)
-potom som na jar menil vsetky tlmice + predne ulozenie (to skor preventivne, aj ked nakoniec sa pri vymene ukazalo ze lavy predny tlmic uz bol pomaly zrely na vymenu, ostatne boli ok.)
Mimo toho som mal len jednu neprijemnu skusenot, tuto jar mi zacala svietit kontrolka motora a vyhadzovat chybu prilis bohatej zmesi, neskor sa to hodilo do nudzoveho rezimu a tak som to nechal v Omnii. Hned mi chlapik volal ze tecie jeden vstrekovac, vymenili ho a odvtedy je vsteko ok. Vtedy mi povedal ze som prvy s benzinovym ufom kde u nich menili vstrekovac. Co uz, stane sa, bohvie co tam kedy povodny majitel tankoval.
MB: ASRock 890GX EXTREME3 CPU: AMD Phenom II X6 1055T + Gelid Tranquillo
RAM: 2 x Corsair XMS3 4GB (Kit 2x2GB) 1600MHz DDR3, CL9
VGA:
Gainward GT240 1024MB GDDR5 SSD: Intel X25-V 40GB HDD: Samsung SpinPoint F3 1TB
Zdroj: Seasonic S12II-520 Case: Antec 300 LCD: Samsung 2443BW
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scarinko »

Easa napísal:Honda Integra TypeR 1.8 140kW rv.97
no ano ale toto je auto ktorych je absolutny nedostatok a nie to este v dobrom stave, preto je mozna taka cena ale nie bezne auto ktorych by malo byt mraky

nasiel som len jeden inzerat aj to v CR
http://honda-integra.autobazar.eu/18-ty ... 43092.html
Fero_Chorda napísal:Kupoval som november 2011. Evidentne uz mas nastudovane slabsie stranky Ufa :) . Kupil som ho len so zimnymi pneu na 16" diskoch, minuly rok som kupil na leto nove 16" disky, ale to len preto ze som dostal ako dar nove 16" letne pneu, tak sa mi nechcelo vymyslat so 17". Presne ako pises neduhom Civica je prave kombinacia maksie pruziny a tvrde tlmice. Auto ako take ma pomerne slusne jazdne vlastnosti, problem je skor vyssia hlucnost a nizsi komfort podvozku. Nieje to ale nic hrozne, teraz na zimnych 16" po BA je to uplne ok, na tvrdsich letnych to je o malinko horsie.
To je ale pre mna jedina slabsia stranka toho auta. Inak som maximalne spokojny a kebyze vyberam znova v tej istej cenovke, isiel by som znova do Ufa. Dobry spolahlivy motor s dostatocnym vykonom a prijemnou spotrebou, velmi prakticke auto ( v pohode sa zbalime na dovolenku aj s kocikom a inymi somarinami + momentalne staviam dom, tak ani nebudem radsej rozpisovat co vsetko som vnutri vozil ;) )
Co sa tyka veci co som menil:
-hned po kupe klasika servis (olej, filtre, sviecky + prevodovy olej)
-potom som na jar menil vsetky tlmice + predne ulozenie (to skor preventivne, aj ked nakoniec sa pri vymene ukazalo ze lavy predny tlmic uz bol pomaly zrely na vymenu, ostatne boli ok.)
Mimo toho som mal len jednu neprijemnu skusenot, tuto jar mi zacala svietit kontrolka motora a vyhadzovat chybu prilis bohatej zmesi, neskor sa to hodilo do nudzoveho rezimu a tak som to nechal v Omnii. Hned mi chlapik volal ze tecie jeden vstrekovac, vymenili ho a odvtedy je vsteko ok. Vtedy mi povedal ze som prvy s benzinovym ufom kde u nich menili vstrekovac. Co uz, stane sa, bohvie co tam kedy povodny majitel tankoval.
hmm no nieco som uz popozeral a tak som sa docital aj o zvlastnom zvuku otvarania dveri, vyrobnej vade na zadnych tlmicoch v 2006, rovnako aj ta vymena hlavy v aprili 2006, atd
Servis v Omnii asi lacny nebol, otazke je ze ci sa to da servisovat aj inde ako v Omnii. Kolega mal pred casom City a kedze bola v zaruke tak musel chodit tam a tie palky co mi hovoril co daval za garancky som len kukal.
CO sa tyka tej ceny tak by som povedal ze je to celkom adekvatne za 5 rocne auto ale pokles ceny 500-1000 eur za dva roky a 40-50 000 km (ak su skutocne) vidim ako velmi maly, relane by som to videl tak na 6000eur (5500 pri dovoze) ale tak ceny urcuje trh.
Momentalne peniaze ktore mam by som chcel tiez investovat do stavby domu a preto je civic na vedlajsej kolaji ale vsetko sa moze zmenit a clovek nikdy nevie.
Naposledy upravil/-a scarinko v Ne 05. Jan, 2014, 12:47, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Endy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1279
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 10:42
Bydlisko: Turcianske Teplice/ Martin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Endy »

Nemal si zalusk na tu bielu, co sa predala na HC?
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1184
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Chalani? Je problém, ak má auto v TP predpínaý rozmer penumatiky 205/55 R16 a auto má obuté 195/60 R16 ?

\\edit: myslím problém legislatívny, nie jazdné vlastnosti.
A ak to problém je, čo sa s tým dá robiť okrem výmeny pneumatík? Zápis do TP je možný? Za koľko?

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"