Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

zajtra chce prist chlapik pozriet bmw:) na vymenu s audi S6 V10 :D
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

ppci, to budes mat potom 5 miestne Lambo :D
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

a velky kufor :D ale inak nejake uzasne vlastnosti oproti 335d coupe to nema,myslim zrychlenie a pod.

http://automoto.cas.sk/clanok/193965/to ... buducnosti

jaaaaj zalubil som sa ,keby takyto koncept pride...

inak dnes som videl tu novu imprezu STI:( vobec sa mi to nepaci,vyzera to uplne jak nejake zenske auto na nakupy az na to kridlo.
nehovoriac,ze nechapem z akeho dovodu stale zostavaju pri 305 konoch, ked realne uz len hocijakym ECU SW sa minimalne na 340-350koni dala dostat predch. verzia... fakt nechapem.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

S tou Imprezou ich trochu chapem. Jedna vec je technologicka evolucia, kde si vies pomoct roznymi mechanickymi a elektronickymi vylepseniami a druhou je zvysovanie vykonu motora. Lenze potom sa uz dostavas do uplne inej kategorie. Vezmi si, ze hot hatche ako Megane alebo Golf sa vykonovo posuvaju od povodnych mozno okolo 100k pomaly k 300k, cim uplne menia zameranie. Jasne, ze dnesny Golf je oproti Mk1 ovela tazsi, ale pomer vahy a vykonu je aj tak niekde inde. Aj ke tu sa bavime hadam o 30 rocnom rozdiele a to uz trochu "dynamiky" dostali aj rodinne auta, takze urcite zlepsenie dynamickych vlastnosti sa asi da ocakavat. Takisto aj Civic, povodny Type-R mal 170k (JPN only), novsi mal 200 a 201k a u buduceho avizuju vykon cez 280k. Tipujem, ze aj cenovka bude uplne inde ako u predoslej generacie.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Blackhawk »

quicky napísal:...
inak dnes som videl tu novu imprezu STI:( vobec sa mi to nepaci,vyzera to uplne jak nejake zenske auto na nakupy az na to kridlo.
nehovoriac,ze nechapem z akeho dovodu stale zostavaju pri 305 konoch, ked realne uz len hocijakym ECU SW sa minimalne na 340-350koni dala dostat predch. verzia... fakt nechapem.
Otazka, co si myslis o chystanej "Impreze" WRX, ktora stratila svoj specificky zvuk na ukor vykonu? Osobne by som radsej ozelel zopar koni a radsej sa kochal tym typickym zvukom.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

priznam sa ,ze v tom videu som nejako zvuk nepochytl...ale v zaklade kazda impreza nemala zvuk bohvie co(ak neratame typicky chod boxeru)..cize aftermarket rura:)a potom sa ukaze co je to zac....ale je pravda ,ze nejako ma celkovo neoslnila,ani tym vykonom,je mi jasne,ze sa skorej zameriavaju na handling a pod. ale proste do sedacky auto tlacit musi :)

cenovu kategoriu by som to neposunulo realne na ukor nakladov vyroby,nakolko tie motory su hlboko poddimenzovane...staci trosku SW prestavit a hned je to kategoriu vyssie.
Používateľov profilový obrázok
davhan
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Ne 07. Apr, 2013, 22:20

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa davhan »

Skor by som povedal, ze nie je vsetko len o co najvyssom moznom vykone ale skor o vyvazenych vlastnostiach a hlavne o vydrzi. Stale to je len seriove auto pre normalnych ludi a aj Subaru rata s aftermarket upravcami. Tak ako ked napriklad BRZ predavali vo verzii s nelakovanymi naraznikmi na plechovych diskoch a bez radia ktore by nakoniec nejaky drifter aj tak hodil do kontajnera...
Ak mas zaklad dostatocne robustny kludne si to upravis a maj tam aj 800 koni ak ti nevadi, ze ti po pol roku piesty prerazia blok motora :D
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Upozornujem.... objektivna zodpovednost uz zacala..
Potom sa pochvalte, komu co prislo :), od toho 14. januara..

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/3 ... y-radarov/
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Asnod »

Asi by som mal zacat jazdit predpisovo :(
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2250
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

Dobre chapem, ze s takymto systémom ma policia na haku, kto priestupok spachal, pokial sa najde niekto, kto tu pokutu zaplati? Toto potesi vsetkych, co jazdia na cudzích/firemných autach, kedze staci zaplatit, zapis do karty vodica a pripadne predvolanie za 3 zavazne priestupky/rok (ako to myslim je) teda nehrozi. Takze v konecnom dosledku zas ide len a len o prachy a ti, co proste na pokuty maju, si zas pomohli.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Ubezpecujem Ta, ze to co si napisal na konci - tak celkom to tak nebude.

Ak niekomu pride pokuta 200€ za prekrocenie rychlosti v obci, aj ten co zaraba mesacne 2000e, alebo jazdi na X5 200e pociti. Raz dvakrat, a bude jazdit slusne. Pochybujem, ze budu posielat 50e pokuty ak pojdes 58km/h v obci. To je na piratov, psychopatov co jazdia po meste 70-80-90km rychlostami, myslia si ze su krali ciest na ich audinach, bavorakoch a pod. tych co prekracuju speed o 30km/h a viac. Par papierikov, a garantujem Ti, ze budu jazdit normalne.
Myslim si, ze 200-300e dnes pociti takmer kazdy, aj ti, co na to maju. Po dalsie, tieto pokuty KONECNE zrusia nieco ako rodinkarstvo, znamosti a pod. Viem, ze pokuta sa NEBUDE DAT ZMAZAT. Proste, dany priestupok sa nebude dat zrusit, taze ked Janko pozna Ivanka, a ten robi na OR PZ, bude mu to howno platne. Konecne, snad do polroka bude poriadok na cestach.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5786
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ja nemam problem ked ma niekto obehne aj 200 (s mojim 1.2 8 ventil ma obiehaju casto :D ) pokial vedia ako na to, aj sam sa rad uhnem ak sa niekto ponahla a mam na to miesto.

Ironicky mam vacsi problem v meste alebo celkovo v malich rychlostiach, pravidlo pravej ruky, prednost v jazde a menenie pruhov.... toto sa nezmeni a to ma trapi viac, stale si mestianska slovac mysli ze plati:

maly penis + velky motor * pocet armani doplnkov = " x " "x" - miera povolenej prednostnej jazdy
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

felipe velmi sa myslis. Pokial bude ta vlada co je, furt sa bude dat riesit. Akurat sa okruh zmensi.
Cely zakon je k prdu.Vacsinu pokut budu platit ludia , co prekrocia na nejakom mieste rychlost o par KM. Cely system sluzi na vyberenie penazi, nie na zvysenie bezpecnosti.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

tak je na case investovat do rusicky + antiradar :-)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

HellAngel - hodnotme po polroku skusenosti, oki? ja si myslim, ze to nebude tak ako pises Ty.

Jednoduska - "Ja nemam problem ked ma niekto obehne aj 200" -- no ja s tym problem mam. Zakony su na to, aby platili vsade a pre kazdeho. Preco by mal niekto moznost ist 200? Ked na dalsej krizovatke sejme niekoho Tebe blizkeho, tiez Ti to nebude vadit?

A ked tomu, co jazdi po cestach ako kral, a rychlosti ma v pazi, nejaky jemu podobny sejme niekoho jemu blizkemu, to akoze mavne rukou, sak co, ja jazdim rovnako? To chcem vidiet... :E
Kazdy by si pri akomkolvek prekroceni rychlosti o viac ako 20% maximalnej povolenej mal uvedomit, ake nasledky moze sposobit to co robi... Ak nieje Rezeska, pri ktorej sa sud pomaly ani nepozastavil nad tym, ze sla 170 miesto 130, ani nad tym, ze mala 1,5promile, verte tomu, ze len fakt, ze ste prekrocili rychlost na sude moze sposobit zaverecnu vetu: keby slo vozidlo predpisanou speed, nehode by sa vyhlo... a to so sebou ponesie vazne nasledky.
Keby sme tolerovali inym porusovanie zakonov, ako dlho by fungoval tento stat? podla mna dlho nie..

edit: chris, myslis? :)))) Najprv si zisti fakty o zariadeniach montovanych do aut, alebo umiestnovanych pri cestach... ;)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"