Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

moje bawo? je na ab.eu :) tusim jedina 335d coupe. niektore foto nr850ha su aktualne.
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

D.M z nitry a foto s traktorovou gumou ? :D
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Chris napísal:Snakeboy tu a6 ze nemas sivej alebo sedej farby ? :)

Quick: https://www.facebook.com/photo.php?v=10151849244093971
kto sa pýta a prečo? :D





.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

treningove pneu :D
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

Takze si siel po apole okolo 16:15-20 smer Petrzlen?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Snake napísal:Človek s 1.2 TSI nepochopí, či polo či čo to má ;)

ver tomu ze pochopim, jazdil som parkrat na Ferrari F430 4,3 L V8 490k, 465Nm....
ten gif co si tu dal, sa moze schovat, voci linearnemu zrychlovaniu F430tky az po 300km/h... asi tak.
A skusal som to na letisku..., aby ste sa nezacali navazat.

Obhajovat, ze rychlost 200km/h je bezpecnejsia, je chore. Pri rychlosti nad 160km/h uz nedokazete vnimat, co sa pred Vami deje, tak ako pri 130tke. Mam to potvrdene od nie jednej osoby, ze to kazdy vnima podobne. Pri rychlosti nad 200km/h uz clovek dokaze tazko vnimat ledva cestu pred sebou, nieto este to, co sa deje v pravom pruhu, ci nejake pomalsie, predpisy dodrziavajuce auto nepojde obehovat kamion.. Som zvedavy, co potom...
To mi uz pride, ze Vy uplne suhlasite s tym, s cim sa Rezesova obhajovala, ze Fiat Punto jej nahle vosiel do drahy, a preto ho sejmula.
Sak co, ona parala 170km-180km/h, a nejaky idiot na punte co siel mozno 110 jej nema co zavadzat.. ze :facepalm: :facepalm:
Clovek, ktory nejde predpisovo, si moze vy... r.. s takymi slovami, ze mu niekto vosiel do pruhu, je to len a len jeho problem, ze nejde kolko ma..
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

bol som vcera v ba ale po apole som nesiel,len cez nadjazd smerom letisko a spat :)
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Asnod »

No nevravim zase ze je normalne jazdit 200 ale uz logicky ked idem predbiehat niekoho kto ide 80 a brzdi ma tak nebudem predbiehat v 90tke podla predpisovej rychlosti. :)
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

uz to asi netreba riesit. Pise ze chape, a to ferari tu bude spominat este asi dlho. Staci trochu jazdit na X6 alebo q7. respektive na aute vyzsej triedy a zistil by, ze rychlost 150 160km/h, v tych autach ani nejde vnimat. Akurat okolie sa rychlejsie pohybuje

A neviem preco sem pleties Rezesovu, tam bol hlavne alkohol a rychlost bol az dalsi faktor.
Ohladne toho, ze jej vliezli do cesty, tak to pouzila preto, lebo vtedy by bolo irelevantne akou rychlostou isla. podstatne je, ze by jej vosli do cesty a dopravnu nehodu sposobili oni, ona by mohla prist v tom pripade akurat tak o vodicak na par rokov, koli prekroceniu rychlosti a nejaku tu pokutu.
a ak by jej to preslo, tak bohuzial za nehodu by bol zodpovedny vodic toho punta
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

Quick: myslel som snakeboy-a
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

akoze, ci idem 130 alebo 200, na dialnici je dost velky prehlad vecsinou o tom co sa v predu a vzadu deje, ked clovek spravne pouyiva smerovkz a pozera sa do spatneho, tak nikomu takto do cesty nevleti alebo ten clovek si ho nacas vsimne.
kazdopadne, jasne ze cez 130 uz nestihas vnimat ked jazdis na aute ktore uz v tych rychlostiach "nieje doma", toto som si vsimol uz len na poondiatom outlanderi, ze 170 vnimam asi tak ako 130 na astre, skratka ked to auto bolo na tu rychlost stavane a netrase sa jak drahy pes tak v pohode zvladas vnimat aj vo vyssich rychlostiach. samozrejme reakcny cas mas stale rovnaky, a preto si treba uvedomit aky odstup si v tychto rychlostiach drzat. a niekto kto si musi najprv sekundu dve premysliet co spravi nema co hladat za volantom a uz vobec ne jazdit rychlo, to uz je na kazdom nech si to uvedomi...
mysli ze ale vo vseobecnosti je zbytocne nad tym polemizovat, kazdy kto ide cez limit to aj tak robi na vlastne riziko a vacsina si aj plne uvedomuje pripadne nasledky (s vynimkou soplakov na tatinkov drahom auticku a vidlakov ktori maju v hlave natoto alebo maju prepite mozgy.)
co ma privadza k faktu ze v poslednej dobe sa strasne bavim na videach z ruskych ciest, ti ludia musia mat totalne prepite mozgy, jak vedia krasne vletiet do krizovatky a nechat sa sepalit, pripadne odbocit dolava ked proti idu auta a podobne srandy :D
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5786
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

mozme tu diskutovat ale pripomenme si (tymto starsim videjkom), ze pokial su na ceste takito frajeri, ziadna diskusia nepomoze :D

Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

trepete....

na dialnici je max. rychlost 130km/h, po dialnici idu aj ine auta, NIELEN VASE. Ak tam ide Fabia 1,2HTP, tak ta ma problem ist aj 110. Modelova situacia: Vy idete po dialnici 200km/h, ako pisete, silno bezpecne, blizite sa k Fabii v pravom pruhu, pred ktorou je kamion. Vodic Fabie, ako je zvyknuty, pozera do zrkadla, a vidi auto vzaaaadu, daleko vzadu, vodic Fabie teda vyboci do laveho pruhu v rychlosti 110km/h - on predpisy neporusuje, samozrejme, pri obiehani kamiona nezrychluje, ide si stale stojich 110. Ja sice tak nejazdim, vzdy ked idem nieco obehnut, tak zrychujem, aj napriek tomu, ze x soferov ide klidek tou istou rychlostou ako sli pred predbehovanim.
No a co sa stane, Fabia je este len v polke kamionu, a Vy ste uz iba par metrov za Fabiou, pretoze ten vodic nema dovod predpokladat, ze pridete 2x rychlejsie, ako je zvyknuty z aut, ktore idu maximalkou. Ano, mozte mi napisat ze Vy kludne spomalite, a pekne pockate ako Fabia predbehne kamion. A sme doma, znova vidim, ako ti, co idu 200km/h na dialnici a stane sa im taka situacia, nebudu vyblikavat a pomaly trubit na magora, ktory si dovolil vybocit do vasho pruhu... Lebo vy ste polobohovia, Vy mate 250k aute, Vy chcete ist 200km/h, tak co tam on hlada??? :OO= :OO=
Zabudate, ze ostatne auta niesu a nikdy nebudu povinne predvidat to, ze Vy sa zeniete 200km rychlostou. Vodic Fabia a etc. ineho auta neporusi ziadne predpisy, pretoze v case, ked do pruhu vojde, nemoze predpokladat nejakeho cestneho pirata, ktory prekracuje rychlost o viac ako 50% max. dovolenej. A to je to, comu sa hovori ohrozovanie inych ucastnikov, pretoze Vasou rychlostou to robite. Kdekolvek...
Naposledy upravil/-a felipe25 v Pi 24. Jan, 2014, 12:03, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Chris napísal:Quick: myslel som snakeboy-a
a6 strieborna, a8 šedá, prečo? :-)





.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

ta to este stale bavi trepat taketo <>viny ?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"