Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Ale no tááák, nebuď na Šaniho taký zly :laugh:
Jednoduska napísal:...
:D toto si vzdy rad pozrem. Na druhej strane to vypoveda o (vychodo)slovenskej nature, kde je frajerina urobit nejaku echt pi..vinu a este sa na tom dobre zasmiat. Pamtam si, ked som bol este maly a ujo bol pre celu rodinu frajer, lebo vedel spravit KE - BA za 4 hodiny na Favorite (a mozno aj z PO). To bolo este v case, ked este pri vajnoroch stavali obchvat BA a dialnica bola maximalne tak po Trnavu. Ide oproti auto? Nevadi, na cestu sa v pohode zmestia aj 4, ked sa potlacime. A fakt to fungovalo, vsetci sa uhybali. A take veci, ze vsetky 4 kolesa vo vzduchu ani nehovorim. Dozil sa nieco cez 60 rokov a umrel na infarkt.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Felipe:
§ 10
Jazda v jazdných pruhoch

(6) Vodič pri prechádzaní z jedného jazdného pruhu do druhého jazdného pruhu je povinný dať prednosť v jazde vodičovi jazdiacemu v jazdnom pruhu, do ktorého prechádza; pritom je povinný dávať znamenie o zmene smeru jazdy.
Vieš čo je dať prednosť dúfam, takže netrep blbosti...

Miro: myslím že on reagoval na felipeho :D





.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

tak mi pisal ten majitel srt8 jeepu ,ze vymena moze byt +1K moj doplatok( na veci,ktore by som si aj ja musel dat spravit v ramci servisu bmw)... takze teraz by som chcel pocut vase nazory na vymenu:))) v nedelu sme predbezne dohodnuti
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Lenze ked ide vozidlo v lavom pruhu 200km/h, ziadny vodic to nepredpoklada, tak tu prednost nema comu ani komu dat, kedze v case vybocenia do laveho pruhu TAM NIKTO NIEJE... :facepalm: Vy by ste mali asi ist robit znalcov pre Rezesovu, ktora sa pri svojej bezohladnej jazde v rychlosti 170km/h vyhovarala na to iste... No zabuda, ze ona je PRVA, ktora predpisy porusili uz len prekrocenou rychlostou.
Jaj ludia, s Vami to zbytocne. Vam asi treba nejaku zivotnu skusenost, aby ste pochopili... :OO=

Koncim. Arogancii na cestach sa pri vasom zmyslani naozaj neda cudovat... :bye:
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

quicky, chod do toho :))

moralista: lenze vodic ma dat prednost :), to ze automaticky kazdy predpoklada 50/90/130, to su ti drbnuti kvoli ktorym vznikaju nehody, tabulkovy soferi...





.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

quicky napísal:tak mi pisal ten majitel srt8 jeepu ,ze vymena moze byt +1K moj doplatok( na veci,ktore by som si aj ja musel dat spravit v ramci servisu bmw)... takze teraz by som chcel pocut vase nazory na vymenu:))) v nedelu sme predbezne dohodnuti
Hybaj do toho. Ak ti to auto vyhovuje a vies ho uzivit, tak ja by som na tvojom mieste nevahal, ak nie su ine lepsie ponuky. Vyzera ppci megadobre :good:
Snake napísal:Miro: myslím že on reagoval na felipeho :D
ja viem, ale dobre to vyznelo :laugh:
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5192
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

Snake napísal:a6 strieborna, a8 šedá, prečo? :-)
mohol si hned povedat, ze chces z blizka popozerat vyfuk, by som ti aj zastavil :D mal som to studene inak by som sa s tebou ponahanal :-D

Quick: pozri hlavne v jakom stave si diffy, poloosy a karda. Tusim 2x ukrutil poloos a daval vyvazovat kardan. Vsetky ND kupoval z US co si pamatam, akurat 4-5 tyzdnov musis cakat.
Ak to este das na LPG budes spoko.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

jezisi netrep tolko, ak mu vlezie par metrov pred cumakom do pruhu, tak je jasne ze ho sejme, takisto ho smejme v 130km/h a v pripade havarie bude chyba na strane vodica co prechadzal z praveho pruhu do laveho.
Ak by siel aj 200, tak sa pozeram do spetaku a viem posudit ci sa priblizuje moc rychlo alebo nie a podla toho vybocim z pruhu, naco mu mam liezt do cesty, ak vidim ze je kusok odomna a ma nabratu rychlost. Clovece soferujes vobec?
Arogantonst a neksusenost je akurat to, ze podobne zakomplexovany clovek mi narocky vliezie pred cumak, len aby ma spomalil.
Ale neviem preco si debatu zvrtol tymto smerom, debatu si rozbehol o tom, ze kazdy kto ma viacej ako 150 koni, sa chova na cestach ako imbecil. co je kravina a kravina je aj to co si napisal o tej dialnici. Zaklad je mat odhad a nie sa spoliehat, ze ten pred koho sa pichnem ma dobre brzdy a stihne to pripadne ubrzdit.
Aj keby siel predpisovo, tak ty zo 110 nezrychlis momentovo na 130 a ohrozis tak seba aj toho pred koho sa pichnes. OMG. Ako niekto moze pisat tolko bludov

Quick, ked milujes nie je co riesit :laugh: vymen tu bakelitovu srandu za poriadne auto :D
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

takze ak som spravne pochopil tvoju modelovu situaciu

vodic ide na 1.2HTP a pozrie sa do spataku a VIDI v dialke auto
nasledne pises ze prejde do laveho pruhu lebo tam nikto nie je

prave mi to vyhodilo compute error ked nasledujem tvoju logiku
takze vidim auto, ale ono tam nie je :good:

okrem toho zakon ti uklada ako vodicovi predvidat (aj doslova nepredvidatelne)
a cim sa velmi radi takyto vodici ohanaju je fakt, ze v zakone je prikazane umoznit rychlejsie iducemu autu prejazd (nie je tam uvedene ze len sanitka/hasic/monocajt a rovnako sa neriesi preco ide rychlejsie nez MPR)
...
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

vidim,ze nazory sa zhoduju s mojim aj s nazormi z mojho okolia:) hlavne nemusim sediet na zemi:)

chris poznas konkretne to auto ?? LPG uz tam je ,Landi Renzo ,co by malo patrit medzi tie lepsie:)

hned po vymene chcem volant do ancantery.

p.s. hlavne pozitiva ktore vidim v jeepe : velky motor/dostatok vykonu,ten zvuk lokomotivy(premyslam nad nejakymi straight pipes) urcite viac priestoru ako v bmw, jednoduche ustrojenstvo a diely(ziadny vzduchovy podvozok a prepchate elektronikou z coho vyplyva aj cena dielov - zanedbatelna), a je to v nasich koncinach zas nieco ine ako oktavie pred mojim barakom :D

a spotreba 20l lpg je v poriadku...
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Alcantara, Quicky alcantara ;-)

Ja som si asi 5 minut dozadu urobil paradne hodiny. Vonku je sice okolo 0°, ale na otvorenom priestranstve hned vedla pola ma zacalo pekne otacat. Nastastie mi utrhlo iba zadok, tak som to nenabral do obrubnika. Najviac mi v tej chvili bolo luto nakupenych gulovych capov, ktore by mi boli potom uz nanic :D

edit: len tak pre info, isiel som predpisovych 30
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Ak narazite zozadu do auta, ktore vybocilo 5-6sekund pred tym, nez ste sa k nemu priblizili Vasou 2x vyssou rychlostou, ako ide on (kedy on naozaj nemoze predpokladat, ako rychlo ide auto, ktore je 300metrov za nim, kedze Vy prejdete 55m za sekundu, pricom predpisy rataju ze prejdete max. 36m/s), a s viac ako 50% vyssou rychlostou ako je max. povolena, tak vinnik budete prave VY! Prave som volal znamemu na dopr. inspektorat, kto by bol na vine. Ziadne prekvapenie sa nekona....

Ale necham na Vas, zazit na vlastnej kozi vysetrovanie takej pripadnej nehody.. Este aj v Nemecku je neobmedzena rychlost, ale s riadnymi obmedzeniami!!! Tam takisto plati sice neobmedzena rychlost ala modra znacka s doporucenou rychlostou 120km/h, a ak sa stane nehoda, ze niekto kto siel 250km/h narazi zozadu do auta pred sebou, takisto je on vinny, a zakon sa potom otoci, a max. povolena rychlost bude IBA 120km/h.... Teda, bude nielen vinnik, ale okamzite aj ten, kto porusil zakon a prekrocil rychlost o 130km/h...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

kde ty chodis na tie svoje dohady. 300m a nevsimnut si pred sebou auto, ktore vybocilo do mojho pruhu? Clovece toto si nevsimne snad iba dement. A dalsi tvoj vypocet priblizenia. Za tych 5 sekund. Na to si prisiel ako prosimta? Bral si do uvahy, ze aj auto ktore vyboci do laveho pruhu ma nabratu rychlost, takze ak ide 110 a ja 140, alebo aj 160, tak mi chces povedat ze bod priblizenia na 300 metrov bude 5 sekund?
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Ty si uplne mimo, to niesu dohady. Ak pojdes 130km/h, dokazes predvidat, a dokazes spomalit ak pred niekym, kto Ti vojde do pomaleho pruhu, a POJDE 110. On viac nepojde, bude mat na salame.
Ale ked niekto chodi po dialnici 200km/h, garantujem, ze neprejde viac ako 10km bez toho, aby nemusel rapidne spomalit z 200vky, ak je viac aut na dialnici. Pretoze, vzdy sa tam najdu auta, ktore obiehaju... Ktore dodrziavaju predpisy. Nehovorim o niekom, kto vbehne do laveho pruhu ked ma auto 50m za sebou,

ALE KED IDE NIEKTO 300m zamnou, dokedy by som CAKAL na obehnutie, ked by som predpokladal, ze KAZDY kto ide 300m zamnou ide 200km/h???? Odpovedz mi na tuto otazku.
Prave presne kvoli tomu je max. rychlost obmedzena na 130tku, a to co vlada zamyslala ze da 160tku rychlo zavrhla, lebo Vy by ste potom obhajovali 250tku na dialnici, a bojovali proti elektronickemu obmedzovacu rychlosti asi.. :OO= :OO=

Nemaju sa nahodou vodici s autami, jazdiaci pod 130 pratat z dialnice, a uhnut polobohom?
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

ver ze vacsina slusnych vodicov sa ti nevtrepe do rychleho pruhu lebo ta vidia, no ty sa tam asi naj*bes naschvala aby si si dokazal ze tvoj kamarat na policii hovoril pravdu a vinu bude niest ten za tebou

rovnako vodici co si to davaju 160-200 nie su prasce a rychlejsiemu sa vpohode uhnu, lebo ho vidia
na ceste z BA nas obiehalo Porsche 911 a utrelo nas ako malych chlapcov, netusim kolko isiel ale solidne cez 200 si to daval

lenze vodic sleduje aj situaciu za sebou a ked treba tak sa odprace


PS:
podla mna by si mohol cakat aspon do zajtra :facepalm:
...

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"