Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
davhan
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Ne 07. Apr, 2013, 22:20

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa davhan »

felipe25 napísal:
Snake napísal: Nemáš sa terigať a nebude sa nikto lepiť.
Z tej Tvojej vety citim totalnu aroganciu za volantom. Ked Ty ides 70 na 50tke a mas na pokuty, to je Tvoj problem
Ja sa neterigam, po meste jazdim v rozpati 50-58km/h, mimo mesta 95-110km/h, no napriek tomu, sa na mna auta casto lepia. Naozaj nikdy nejazdim ako chuj ala 40km/h tam kde je 50napr...
Cim to asi bude ze sa na mna lepia?? Zeby nedodrziavaju predpisy?
Z tej vety citim totalnu aroganciu za volantom.

Nespominal si, ze chodis 50-90-130 ?
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

felipe25 napísal:
Chris napísal:dalsia vec, ohybne a pruzne plasty mozu byt na vonok ok, ale pod nimi vystuze mozu byt KO a polamane.

tak tak, ked som pred rokom v 13tok trinasteho :D pri plesivci nabral psa, rano o tretej mi skocil spoza zvodidiel na cestu, pohladom na aute nebola ziadna skoda...
az ked vyslo slnko, som zbadal vo vnutri na tej strane vsetko polamane... pri obhliadke mi poistovak rukou stlacil dane miesto na narazniku a vtlacil naraznik o 10cm dovnutra...
Cize, doslova s tym autom az pokym nebolo opravene nebolo bezpecne jazdit, lebo pri prip. dalsej nehode by ma na tej strane nechranilo nic... Tie absorbcne zony maju isto svoj vyznam.
A ten pes mal mozno 5-6kg, a ja 100vku na tachometri.
Skoda 1000€ sa po dvoch doobhliadkach vysplhala na 3000€. Asi bol problem, ze som psa nabral lavou stranou, a nie stredkom. Ten by mozno zvladol viac.
samozrejme ze spominal ze chodi 50-90-130

ale len ked sa mu to hodi
Naposledy upravil/-a jcdenton12 v Št 06. Feb, 2014, 16:03, upravené celkom 1 krát.
...
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7784
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

felipe25 napísal: Ja sa neterigam, po meste jazdim v rozpati 50-58km/h, mimo mesta 95-110km/h, no napriek tomu, sa na mna auta casto lepia.
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Asnod »

Riesite blbosti a podrypujete do seba :D

Ja som vsade bol, vsetko videl a este viac som toho pocul :D , vela ludi jazdi v obci do tych +10km/h a mimo tych 10-20, viac menej skoro kazdy, vynimku tvoria dochodcovia ktori idu v obci/meste 35 a mimo 70 :D
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
okrujko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1449
Dátum registrácie: St 06. Jan, 2010, 19:15
Bydlisko: Sabinov

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa okrujko »

aj ja vacsinou chodim do +10km/h v obci, ak to podmienky dovoluju...vacsinou aj policajti ak meraju, tak od 15-20 a viac prekrocenie, hlavne mimo obce...a tiez som siel vcera 77 na 70ke mimo obce, konkretne pred krizovatkou na kopceku Siva brada, kde nie je dohromady nic...mali nastaveny radar na 76 a viac...z 20 to dal na 10€...vraj sa neda nic robit, ked uz fotka, pritom sa da, len staci chciet, ale nevadi...aspon to nebol dement a jednal so mnou normalne slusne, nehral sa na nadcloveka v uniforme a trocha sme pokecali...konecne vynimka, ktora mi dava nadej, ze v PZSR nie su len sami vymetenci...hoci som dal prvych 10€ za rychlost :)
Dell E5470
Xiaomi Redmi Note 4
Edifier S330D
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

No, ja chodím v obci 60 tachometrových, mimo obce 100 až 110 tachometrových. Samozrejme, ak sa dá, v kolóne, alebo na preplnenej 4-prúdovej ceste so samými prechodmi pre chodcov asi nie, že jo... Málokedy je pre mňa tak závažná situácia, že prekračujem tieto svoje interné predpisy, naposledy to bolo tento piatok večer. Strašne, ale naozaj strašne silno sa mi dalo čúrať, tak som v meste išiel asi ako mimo mesta...
Nehanbím sa za to, felipeho názor mám u výfukovej diery, je to jeho názor, neberiem mu ho. Mám svoj rozum, ak zvážim, že si to môžem dovoliť, a ak si myslím, že momentálne som neviditeľný, t.j. nenamerateľný, tak tak idem. Bodka. [pozn. pre felipeho: môžem si to dovoliť = žiadne auto predomnou, žiadne prechody pre chodcov, žiadne neprehľadné zákruty a že viem, že auto určite zastavím na vzdialenosti, kde sa momentálne nič nedeje a ani sa udiať nemôže (poznámka v poznámke pre felipeho - traktory padajúce priamo z nebies naozaj nezapočítavam, priznávam sa)].
Ale ak sa na mňa niekto lepí, ak mám kde, uhnem sa mu a používam ho ako ťahúňa - žiadna zver, neviditeľný chodec a pod. :)
(P.S: Felipe, názorom, že hocičo, na čo treba viac, ako 1.4TSi je porušovanie predpisov si ma rozosmial. Mám 1730kg vážiace auto - naozaj by som v ňom nemal mať viac, ako 1.4TSi? S takým motorom, by som sa teda cítil veľmi nebezpečne...)
Inak, chalani, ako zistím, či mám v aute dvojhmotný zotrvačník? Dá sa to zistiť nejak čuchom, chuťou, hmatom, sluchom? :laugh:
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

zas ta rychlost :laugh: nato prosim Vas kaslite. To fakt nema vyznam riesit filipeho 1.4tsi. :laugh:
ohlande oblizovacov zadnej cacsti auta. No to situacia dovoli, tak ho bezproblemov pustim. Jeho vec ak ide rychlejsie.
No ak som v kolone a nie je kde auto pustit a on sa stale na mna lepi, tak mam chut slapnut na brzdu a nech to do mna napara. Ale je mi luto auta. A v priapde ze sa na mna lepi ak mam na zadnej sedacke dieta, tak to u mna hranici s agresivnym chovanim. V tomto pripade keby do mna nabural, asi by to nedopadlo dobre. A ak by sa nahodou nieco malej stalo, tak by som asi skoncil v krimi novinach.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

mna to nevytaca, ja sa este aj uhnem ked je kam nech idu predo mna, a potom sa smejem ked ich zastavia gumy o kus dalej :D (vcera sa mi stalo :D )
treba jazdit s kludom :)
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

ja kazdeho kto ide rychlejse pustim hned ako to ide. ale proste je par udov co vidi, ze sa neda obehnut, ale budu nalepeny na zadku auta.
To ma proste sralo vzdy, ale teraz ako mam dcerku v aute a ked si predstavim ze do mna ten uchyl moze nadrbat, tak mi ver ze ma za tym volantom trha. Kto nema dieta, nepochopi co je to strach on.
Este ked som mal CRV cku, tak bola plna ciara. Asi kilometer sa stale na mna lepil fagan s Prazskou SPZ. Vedla mal babenku, tak sa chcel predvadzat. Ale na to aby ma obehol na plnej ciare gule nemal. Aj som sa mu uhol keby to chcel skusit. Po tom prejdeom KM a stale nalepenom udovi na mojom aute som tak zo zlosti slapol po brzde, ze si moja priatelka skoro drbla hlavu o palubovku.
Ale ten xicht co som videl v spetnom stal za to. Chalanovi snad krv vytieklajeho prdelov, oci tak vyplestil ze ich mal skor na celnom skle.
Ale pomohlo, zrazu si drzal poriadny odstup.
A podobne pripady ma proste dokazu vytocit, nie auto co ide rychlejsie, to proste pustim dopredu. Ale jebo ktory sa za kazdu cenu tlaci na dalsie auto, ied predbehovat sa neda

koncecne dorazilo yahooo

http://www.ebay.com/itm/My-Daddy-Drives ... 1c3b18872e
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

tak zas to mas asi pravdu, tiez vidim veci inak ked idem sam v aute a ked niekoho veziem... (dieta nastastie este nie :D )
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
MaceKx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2847
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2011, 16:55
Bydlisko: Skalica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa MaceKx »

Asi sa to tu uz riesilo ale nedohladal som co som potreboval chcel by som na auto vacsie disky ale nemam ich zapisane v TP, cital som ze staci iba TUV certifikat a potvrdenie o odbornej montazi na zapisanie do TP ? Co je na tom pravda ? Vyrobca mi umoznuje nasadit R18 215/35, R17 205/40 ... o tieto mam zaujem resp. o tie R17.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Lepenie sa na auto je najhorsie, co moze ktokolvek robit. Nielenze to vyprovokuje vodica vpredu, ktory moze urobit chybu, na ktoru doplati aj ten vzadu - pretoze ten vpredu ak je slabsi jedinec, sa zacne venovat aj autu vzadu.
Ja som velakrat zazival psychopatov, na luxusnejsich autach, aj ked som siel cez 100 na useku Zvolen-Lucenec, ze sa lepili, a proste neskutocne buzerovali, no to je usek, kde sa neda obehnut aj niekolko kilometrov, hlavne nie v piatok poobede.
A co je najhorsie, nema to vyznam. Oproti plno aut, vpredu vzadu kolona aut. Napriek tomu sa nasli somari, co to robili.
Ono, taky dement, on sa tlaci dovodne.. vie ze nema sancu obehnut dost dlhu dobu, a tym ze sa tlaci chce donutit toho vpredu, nech ide rychlejsie. Tu ziadna vyhovorka - ze chce byt blizsie za autom aby ho rychlejsie obehol ked to zvyknu robit auta ktore maju odhadom 120k a viac - neobstoji.
Bohuzial, to je taka arogancia za volantom, ze by som zanu bral vodicaky na 3roky minimalne. Nech sa naucia... :facepalm:

A k tym somarinam hore, pre niektorych trkvasov, ja som nikde nepisal, ze jazdim 50/90/130, nikde som nepisal, ze mam problem s vodicmi jazdiacimi 60/100/140. Ono, ten co jazdi tachometrovych 100/140 v podstate neporusuje predpisy, pretoze vacsina aut ak ide 140 realne nejde ani 134.... Ja som sa bavil o niecom inom, ak niekto ide 70 v meste a viac, kde je 50tka, to je uz prekrocenie rychlosti o 40%, a za taku jazdu si kazdy bude niest nasledky sam, ak nieco urobi... Toto si malokto uvedomuje... Alebo ked sa niekto chvali ze si jazdi 200 po dialnici, tak to je na zamyslenie..

Kamosov znamy tiez doplatil na prekrocenu rychlost, kde bol odsudeny nie zato ze presiel na oranzovu, ale zato, ze mu vyratali prekrocenie rychlosti, a sudny znalec vyratal, ze keby siel do 50, stihol by zastavit na oranzovu/kedy uz podla zakona prejst nesmiete../, a zo zdanlivo smiesneho priestupku niekto zomrel..
http://krimi.noviny.sk/sudna-sien/14-01 ... -vela.html
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

felipe25 napísal:Lepenie sa na auto je najhorsie, co moze ktokolvek robit. Nielenze to vyprovokuje vodica vpredu, ktory moze urobit chybu, na ktoru doplati aj ten vzadu - pretoze ten vpredu ak je slabsi jedinec, sa zacne venovat aj autu vzadu.
Ja som velakrat zazival psychopatov, na luxusnejsich autach, aj ked som siel cez 100 na useku Zvolen-Lucenec, ze sa lepili, a proste neskutocne buzerovali, no to je usek, kde sa neda obehnut aj niekolko kilometrov, hlavne nie v piatok poobede.
A co je najhorsie, nema to vyznam. Oproti plno aut, vpredu vzadu kolona aut. Napriek tomu sa nasli somari, co to robili.
Ono, taky dement, on sa tlaci dovodne.. vie ze nema sancu obehnut dost dlhu dobu, a tym ze sa tlaci chce donutit toho vpredu, nech ide rychlejsie. Tu ziadna vyhovorka - ze chce byt blizsie za autom aby ho rychlejsie obehol ked to zvyknu robit auta ktore maju odhadom 120k a viac - neobstoji.
Bohuzial, to je taka arogancia za volantom, ze by som zanu bral vodicaky na 3roky minimalne. Nech sa naucia... :facepalm:
...
takze tento odsek sa da zhrnut tak, ze ak sa na teba lepi niekto, kto ma do 1.4TSI vratane tak je to vpohode
ak sa vsak zacne lepit niekto, kto ma nad 1.4TSI tak uz je to havdo, vrah, somar, ....

si pan, vsetci ta uznavame :rofl:
...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

a je to tu zas, preco luxusne auto? ja ti poviem ze najviac oblizovacov su biele firmene okavky a fobie. Furt je tu ta tvoja fobia z aut co ma nad 100 koni. OMG
Ja nekonkretizujem auta, ale ludi co jazdia ako prasata, a aje jedno ake auto ma
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Ja som zvedavy jak bude vychvalovat to 1.X TSI ked mu je*nu rozvody jak maju vo zvyku (80k-120k).





.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"