Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5573
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Odar »

mirko285 napísal: v obchode kúpim olej a filtre do 40€ (nehovoriac o tom, že servisy nakupujú materiál v trochu inej cene)
Toto je presne tá slovenská logika. Tak si to vymeň sám.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Jedna vec je zaplatit za robotu a druha vec sialene preplatit cenu oleja. To si to potom fakt vymenim sam. 100 € za vymenu oleja s filtrom je trochu uletene, lebo 4l oleja ma vyjdu okolo 20 € a filter okolo 5. Cize to mame max. 30 € za material, ak zrovna nebudu mat zrovna ten lacnejsi olej. Dal by si ty niekomu 70 € za robotu, ktora je hotova za 20 minut? Ja s tym zabijem hodinu, ak sadnem do auta a pojdem bud ku kamosovi na dvihak a spat domov, alebo si to vymenim cez vikend na chate popri ostatnej robote okolo chalupy.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

kazdy servis berie olej vo velkom a za mensiu cenu ako ju dokaze kupit obyc. clovek. 100e je riadna palka za vymenu. ale ked niekto to je ochotny dat preco nie.
A to nehovorim, ze vela servisov robi akcie typu Ak kupis olej a filter, vymena je zdarma. Pretoze to je naozaj hlupa robota a 70e hodnotu nema
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Inak dnes som zistil, ze mi odisiel jeden zadny reprak Magnat Edition 693 :( Prehodil som ich medzi sebou a furt ten jeden chrchlal, mal som ich len nejake 4 roky. Takze mozem zhanat nove. Samostatne asi jeden nekupim ... ci? Nejake tipy, idealne s dozivotnou zarukou? :-) rozmer 6x9"
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Príde Snake, bude sa rozčuľovať, ak bude mať svoj deň tak zasa na pár hodín zamkne tému s komentárom, že si máš založiť samostatnú tému...
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

<>vina... repro je tak všeobecná vec že až
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

pani, tusi niekto co vide korekcna sada na lak v opli? neviem sa dostat k ceniiku ani k nicomu, neviem ani pod cim to vlastne hladat...
(a dnes som zistil ze mi tam bez problemov sedi z volva takito korektor, chytil som kamaratov ze vyskusam a bola to rovnaka strieborna :D )
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Cudoval by si sa kolko za olej niektore servisy platia.... Dostanu nenavratnu pozicku od nemenovaneho dodavatela na start a potom su zmluvne viazany brat olej za take ceny ako im dodavatel dava... to co kupis v obchode za 3E/l oni maju za 11... :facepalm:
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

Takisto origo castrol v sude stoji napr 8-9e s dph/l a pancovany na nete 3-4€/l ... Napr.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

mam jedneho znameho co ma servis, a kupuje Castrol vo velkom sude. 1l ho vyjde cca o 20% nizsie ako v obchode a to nevravim ak sa mu to podari spravit bez papiera.
a bohuzial hlupost majitela servisu, ak podpise nieco podobne nevyhodne. Lebo vymena za 100e by som chapal napr pri snakovej Audine v origo servise.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Wizik »

Chalani kua, vy pracujete zadarmo ?
Niekto to tu uz pisal aj, ten material treba nakupit, zaplatit zamestnancov, stareho oleja/filtrov sa ekologicky zbavit a este nieco na tom zarobit. 100e za vymenu oleja a filtrov aj s materialom skutocne nie je vela.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

v Audine 80€ za liter





.
mirko285
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: Št 03. Sep, 2009, 19:47
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirko285 »

Wizik, je snáď samozrejmé, že si autoservis alebo hocijaký iný podnikateľ za prácu niečo vypýta. Ale ak si vezmem do úvahy prípad, že v obchode je možné kúpiť 60l sud Castrola od 319€, čo vychádza 5,3€/l, a odrátam ešte 20%, ktoré spomenul HellAngel, tak sme na sume cca 4€/l. Koľko teda vyjde servis v takomto prípade cena za materiál? 30€ max.

Pokiaľ sa niekomu 80€ za robotu zdá málo, fajn, skúsim svoju myšlienku ešte rozvinúť. Koľko trvá proces výmeny oleja a filtra v aute? 15-20 minút. Koľko z toho REÁLNE sa mechanik venuje tejto činnosti? 5-10 minút, čo dá auto na zdvíhaciu plošinu, vypustí olej, vymení filtre, dá auto dole, napustí olej. Ešte stále sa zdá niekomu 80€ za 5-10 minút reálnej roboty málo?

Keby sa autoservis nezaoberal ničím iným, len výmenami oleja, beriem do úvahy všetky veci, ktoré boli spomenuté. Ale rozsah činnosti autoservisov je fakt rozsiahly, tým pádom, kým na jednom aute vypúšťam olej, na druhom môžem robiť niečo iné, a za ten čas inkasujem 2x.

A v neposlednom rade si myslím, že iné náklady na všetko má servis v Bratislave, iné v Košiciach, Prešove a vlastne všade...
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scarinko »

Wizik napísal:Chalani kua, vy pracujete zadarmo ?
Niekto to tu uz pisal aj, ten material treba nakupit, zaplatit zamestnancov, stareho oleja/filtrov sa ekologicky zbavit a este nieco na tom zarobit. 100e za vymenu oleja a filtrov aj s materialom skutocne nie je vela.
Nie wizo nepracujeme ale asi mame ine prijmy ako ty. Dalsia vec je do akeho to malo byt auta lebo moja vymena stala asi tolkoto: olej 5l bandaska castrolu 24 eur, z toho som minul cca 2,8 l a filter bosch za 7 eur. To je dokopy cca 20 eur a vymena trvala aj so zdvihnutim a pokecom cca 20 minut cize servisna hodina by mala stat 240 eur? Aj to je lacne? Pre teba asi hej.

Cize sumar asi takyto: vymena oleja za 100 eur je pre cloveka s autom za 18k v pohode ale pre cloveka s autom za 2k draha.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

ak mi niekto da za vymenu oleja a filtrov 100e, tak kaslem na tuto robotu co mam a budem menit oleje a filtre. stacia mi 3-4 auta tyzdene. Ja viem ze su rezijne naklady, ale zobrat 70 za 20 min roboty je slusna pecka. Aspon teda u auta strednej triedy.
Ak ma niekto premiovejsie auto ako napriklad hadik, tak hold musi ratat s vyzsim nakladom na servis.
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"