Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

:D
najhorsie je, ze ma nezastavili ale poslu mi to domov. To mi uz asi neostane nic, len zaplatit sumu na papieriku :smutny:
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Ja len ocakavam, kedy to niekto napadne na sude a cela objektivna zodpovednost pojde dole kanalom.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

no uvidme kto sa na to podujme. V provm pripade by ma musela zatajit firma, ze som mal to auto v tom case. Co sa neudeje. A v druhom by sa to mozno dalo. Ale kto sa ide vlacit po sude. POkutu tak ci tak musim zaplatit a potom to az mozem dat na sud. A ten sa bude vliect roky. Tu je zakon hlavne na strane tych, co maju dostatok financi, aby si ho kupili
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Ono nejde o to. Firma ta moze natriet, ale tam to konci. Stale to nie je dokaz, ze si bol v aute ty. Na firmu pada objektivna zodpovednost. Firma zaplati pokutu, a ona si pokutu nasledne necha zaplatit u teba. Problem toho zakona je, ze taka firma nevie zabranit tomu, aby si ty neporusoval predpisy. Policia sa takto zbavuje svojich kompetencii a prenasa ich na niekoho ineho, co podla mna nie je spravne, pretoze ten druhy (osoba, firma) nema dostatocne pravomoci, aby mohla dalej vymahat pokutu. Prave to ma robit policia - urcit vinnika a potrestat ho. Objektivna zodpovednost je tym padom iba nastroj na zbieranie penazi, ale neriesi podstatu problemu. Preto je to cele nahovno.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
anonym_a8

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Urcite sa nejdem zastavat zakonov, alebo policajtov, ale nechapem o com hovorite.
Auto je majetok. Ak neviem, kde mam svoj majetok a niekto s nim nieco spacha, je to moj problem. Iba ak by mi ho ukradli = nedal som suhlas s pouzitim mojho majetku. Ak som ten suhlas dal, zakonite viem komu.
Nepoznam ziadnu firmu, kde maju auta a nevedia kde ich maju a co sa s nimi deje. To by bol velky luxus aj pre velke firmy s 1000+ zamestnancami.
O com teda vlastne rozpravate?
:?

Edit: Kazdy, kto ma pridelene sluzobne vozidlo, musi mat na toto skolenie (skolenie vodica referentskych vozidiel), kde mimo ine podpise ze bol zaskoleny a ze mu bol vysvetleny aktualny zakon v suvislosti s pouzivanim firemnych aut a poslednych zmien vo vyhlaskach. Po novom podpise aj to, ze suhlasi s objektivnou zodpovednostou. Firma ti nekaze porusovat predpisy (ak ano, mas odmietnut) a tym padom je to len na tebe.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

nepochopil si o com rozpraval Papek. On nespochybnuje ze ty alebo firma vie, kto to auto soferoval. Ale policia sa zbavuje riesit problem urcenia skutocneho pachatela a vymahania pokuty. Takto ju zaplati vlastnik a on si uz potom musi riesit co stym dalej. Nezaujma ich ze si sa stym dotycnym v rodine pohadal a on ti povedal, ze ti tu pokutu nezaplati. Policii je to jedno, po zaplateni (lebo zaplatit ju musis ty) si ju potom mozes vymahat sudom od dotycnej osoby.

ja nemam nic proti pokutovani, ale nech nestoja tam, kde je viditelnost na 2km, a oni si este na drzovku donesu obmedzovaciu znacku na 30km\h. Nech stoja a chytaju junakov napr. pod strecnom, kde poniektory jadia jak drbnuty a potom je tam kazdy skoro den havaria, ktora to tam upcha na 1-2 hodiny
NB: Asus ROG Strix G16
anonym_a8

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Ja to chapem, ale nechapem pristup ze policia ta musi pri tom chytit. Tiez mi to nie je po chuti, ale oni to musia len zdokumentovat.
Vychadzate z toho, ze auto poziciavate hocikomu, a ten dostane pokuty, co je scestne. Pistol tiez nikomu len tak nepozicias.
Ved to nie je 5eur, ze tu mas a rob si co chces.
Cele toto europske ponimanie aut ako prirodzenosti je podla mna mierne zvratene. V Kanade to maju uplne inak, tam si nedovolia napriklad parkovat hocikde, maju na to len vyznacene plochy. Tak ako svoju staru pracku nehodis na chodnik, tak ani auto nezaparkujes hocikde. Proste je to tvoj majetok, mas sa o neho starat, je to tvoja zodpovednost a nemas s tym obtazovat ostatnych.
To len tu sme extra benevolentni, az naivni. Preto mame okolo seba tolko bordelu, vratane politiky.
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa icefire »

Snake napísal:strasne zle im budem robit toto leto :D, som sa vcera rozhodol :D
Aj ja chcem... Velmi... Porad :hysterical:
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

Le_Frog napísal:Ja to chapem, ale nechapem pristup ze policia ta musi pri tom chytit. Tiez mi to nie je po chuti, ale oni to musia len zdokumentovat.
mas rpavdu, moj majetok, moja starost. ale tu sa niekto zbavil zodpovednosti a naslednu vymozitelnost nehal uz na vlastnikovi. A tu je je najvacsi problem. Nemozme sa porovnavat s nejakou Kanadou, kde sudnictvo je na inej urovni ako u nas. Tu sa budes koli 40e sudit kludne aj 5 rokov. Tam to vyriesia mozno do tyzdna

mate niekto skusenosti s tymto na disky:
http://www.foliatec.sk/produkt/guma-v-s ... ela-leskla
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Vyzera to ako plastidip. Podobnych gumovych sprejov je uz celkom dost, niektore su menej podarene, niektore aj lepsie.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

tak, zistil som ze som poriadny blb. vyzera to ze som stratil orech od bezpecnostnych srobov z kolies. neviete co stoja nahradne?
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

A viete poradiť nejaký kvalitnejší plastidip?
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

ake mas?
ja som si kupoval nahradny od McGard a jeden vysiel na 18e aj s postovnym z Nemecka
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

sicublock mam
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
Endy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1279
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 10:42
Bydlisko: Turcianske Teplice/ Martin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Endy »

HellAngel napísal:A viete poradiť nejaký kvalitnejší plastidip?
Ja myslim, ze plasti dip je ako znacka sama o sebe, cize vsetky su rovnake, nemyslim, ze je jeden kvalitnejsi ako dalsi.
Ale niekde som uz pocul aj o niecom podobnom s lepsimi vlastnostami, ale to uz nieje plasti dip ale v podstate je to to iste.
Tiez rozmyslam nad plasti dipom, konkretne na kapotu. Len na taku velku plochu by sa hodila uz aj pistol :)

Btw ta namerali na tej Diviackej 30tke ?

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"