Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Wizik »

Borci, mal by som jednu otázočku. Diesel alebo benzín ? :-)

Jazdím 95% iba v meste, celoročne. Auto budem keď tak kupovať nové. Hlavná vec, prečo rozmýšľam nad dieslom je tá, že chcem nízku spotrebu. Ročne najazdím v meste zhruba 15 000km. Čo som pozeral napr. takú ibizu 1,6 TDi, tak udávaná spotreba je krásnych 5,1 litra v meste. Samozrejme výrobca vždy preháňa, takže reálne to vidím na 6l, čo je stále super. Proste obzerám sa po autíčku, ktoré mi v meste nespapá viac ako 7 litrov. Dáke nápady ?
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

ad spotreba: ja mám 5.2 a reálnych 5 (pohybuje sa to však okolo 4.8 v meste).

Ad diesel vs benzín (vypíšem to v bodoch, dokopy si to daj sám)

- Zahriatie dieslu trvá dlhšie než u benzínu
- Obstarávacia cena dieslu je vyššia než benzínu
- Záleží teda (a tú matiku si už urobíš sám), za koľko rokov sa ti obstaranie dieslu vyrovná na úsporách paliva
- Náklady cca rovnaké
- Diesel háklivejší na údržbu
- Ibiza? Chlapče čo droguješ? A ešte novú Ibizu? Tak to bude viac drog dokopy, kupovať niečo nové z koncernu VW môže IBA IDIOT, duplom dieselové motory Pump-Duse, a ich CR riešenia tiež nie sú najšťastnejšie, nehovoriac o tom, že to je výbehový motor rovnako ako 1.4TDI ktorý bol to najkazivejšie a najhnusnejšie čo VW vydal.

- Keď chceš nové auto, vyhni sa veľkým oblúkom koncernu VW (dobre ti radím).
- Cena?


//edit: na CR/PD motoroch zabudni na spotrebu do 7, pri 6.5 ti to bude akurát začínať, na to aby si sa vopchal do 7 by si potreboval TDI VE, tie sa už však nevyrábajú...





.
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Wizik »

Tú Ibizu som dal ako príklad so spotrebou.
Benzín je samozrejme lacnejší, lenže aby to papalo 8-10 litrov v meste, nie, ďakujem.
Budem rád ak mi niečo rozumné poradíte. Cena dajme tomu 15 000€. Čakám, kedy dá Opel tú záruku doživotnú (resp. do 160 000km), potom by som sa asi obzeral po astre.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

pod 7 sa nedostaneš aj tak, na to by si potreboval buď IDI alebo TDIVE motor aby to bolo reálne (proste starú rotačku).





.
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Wizik »

Sakra ako je to možné ? Tak načo výrobcovia uvádzajú mestskú spotrebu od 5 do 7 litrov ? Samozrejme pri diesloch okolo (do) 140-150koní. Moje budúce auto nemusí byť nič extra skvelé samozrejme, teraz sa vozím na 33kW corse a až na ten chabý výkon som spokojný. Lenže niečo už asi nie je v poriadku, tá corsa išla v meste za 5,5 litra a čo som naposledy meral, tak mi vyšlo 7,3 litra. To nie je normálne na taký slabučký motor. Hold to autíčko už má 14 rokov.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa scarinko »

no neviem my mame Hyundai i20 1,25 benzin tusim 77koni a v meste s tym segra (baba) jazdi za cca 6,5
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

pretože to čo ty chceš, je auto so spotrebou z roku 2000, s vykonom z roku 2011 a s technologiami z roku 2020.

Zabudni na VW, známy má Ford Focus MKII Turnier (PSA Duratorq 2.0 100kW) a spotrebu má 6,12L/100km, také niečo u VW nezažiješ proste. Ich posledný dobrý motor bol TDI VE (ASV, 81kW). Potom prišli PDčka, a už sa to sralo, no a potom CR, a sralo sa to ešte viac. Nehovorím že ten Duratorq je výhra, ale isto lepšie než hocičo od VW...
scarinko napísal:no neviem my mame Hyundai i20 1,25 benzin tusim 77koni a v meste s tym segra (baba) jazdi za cca 6,5
ano, podľa palubáku akurát :-D





.
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

máme aj 1,4MPI a cucne si v meste okolo tých 8-9 :D fujtajbl. mimo okolo 7
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

Tym behanim po meste to myslis ako? ze ides stale vkuse bez vypnutia motoru alebo proste aj niekolko krat startujes motor? Myslim ze ak ta druha moznost tak bude pre teba vhodnejsi benzin.
Ad spotreba. Po meste by som zvolil maloobsahovy benzin, na tom sa da uhnat naozaj pekna spotreba, ale musis sa naucit na tom jazdit. 1,6 je celkom dost velky obsah na brkanie po meste, skor by som to videl na nejaku 1,2. tam by si sa realne zmestil do tych 6 -6,5l a mozno aj menej.
Myslim ze snake ti pekne opisal diesel vs benzin ako to snimi je.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

jááá by som do mesta bral benzín, diesel sa zohreje asi takým štýlom, že keď budeš mať zohriaty motor tak to už budeš akurát parkovať. A ano, tiež som za atmosféru minimum však 1.4, potiahne si to síce 9l/100km ale aj tak...je s tým menej starostí





.
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

s tým zohrievaním je to fakt na fras. keď idem na našich fábii tak mám auto zohriate po príchode do teplíc (čojaviem, 2km). keď idem na svojom, ručička sa mi odlepuje ledva keď prichádzam už po behaní domov :rolleyes:

a tak si dám vždy ešte okružné kolečko okolo mesta :D
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Wizik »

Zase 1.2 ? :-(
Viem, že keď chcem nízku spotrebu, tak veľký výber nemám, ale nechcem zas dáke slabé "prdítko", keď už mám investovať okolo 15 000€. Väčšinou budem jazdiť ráno dom-škola,škola-dom, to je dokopy dokopy ani nie 20km, preto sa bojím toho diesla, hlavne v zime. A po škole jazdím keď tak ku priateľke a naspäť a to je zhruba 25km. Najväčšiu vzdialenosť asi prejdem, keď idem 2x do roka na lanku :-D
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

a čo by si rád ak chceš malú spotrebu? si kúp "rodinné turbo" tfsi a pôjdeš ako raketa... ale do kedy :D
ináč oproti tým tvojim 33kw tá obyčajná 1,2 nebude taká zlá...
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

snake ako chces spravit na benzine 9l v meste? Nepoviem, kebyze bere nejake velke tazke auto, ale daco o velkosti ibize by malo byt s benzinom poho. Stare benziny vedeli papat, 2l v6 od bmw papa krasnych 15, safrane 3.0 V6 nam papal 12, kamosovi na accorde (rv. 2001) 1.8 ide v meste za 8,5, civic 2005 s motorom 1.8 robi na velke prekvapenie okolo 6,5, co si este tak spominam, tak pomerne zlu spotrebu ma almera 1.5 66kW, jazdi za 8,5 litra, na to kamos furt nadava. Vsetko benziny. Mne vychadzala spotreba od 6,2 az po 7,5, ale to obcas jazdim jak cock.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

asi tak ako napisal borec, skoda ma jeden taky maly motor s vykonom ale dokedy vydrzi....
na vyber nemas, ak chces malu spotrebu a jadza po meste tak maloobjemovy benzin. Keby si sa zmieril so vyzsou spotrebou tak mas brany otvorene uz odost viacej.
dalsia moznost je kupit benzin a narvat do neho plyn. Alebo ist si kupit auto do subaru tam davaju uz plyn aj od vyroby.
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"