Nové presúvadlo 15 000e - Seat IBIZA FR 1,2 TSI, 6st. manual 81kW

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5883
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa wingo »

Broslowski napísal:vyzera to tak stefan - ale panda je relativne vysoke auto vo svojej triede!

BTW https://media-ct-ndp.peugeot.com/file/3 ... 140323.pdf asi teda v ramci týchto cien ...

1.6 Vti AT6 Benzín 85 kW/115 k automatická 6-st. 12 590 € + zima pekidž sme na 13k .. jediné 2 veci čo nespĺňa - infoente. a je to sedan ..
Infotainment zoženieš na mieru aftermarket, WinCE/Android po 200-500€ podľa predajcu/kvality. Napr. toto vyzerá zaujímavo za tú cenu (nemám ho ale zaujalo):
https://www.aliexpress.com/item/Quad-co ... 31206.html

Inak neviem ako funguje v tých rádiách napojenie na diagnostiku, ale ak to má byť cez tie Bluetooth OBD2 srandy tak Peugeot 301 má problém, konektor je tak nešťastne daný že sa nedá úplne zatvoriť plastový kryt pod volantom (ten čo zakrýva konektor a poistky pod volantom) keď je tá klasická modrá "Mini" Bluetooth OBD2 diagnostika pripojená (netuším ako je to na iných autách, či to je bežná vec alebo unikát). Potom sériové repro je papierová bieda (asi vo všetkých lacných vozoch), len nie je najľahšie ich vymeniť kvôli rozmerom aby sa zmestili. Problém sú najmä zadné, ktoré by mali byť kvôli zatváraciemu mechanizmu kufra čo najplytšie, ale aj tie s najmenšou hrúbkou čo som našiel boli 2x hrubšie ako sériové a zatvárací mechanizmus kufra sa mi o ne opiera. Prilepil som na spodok repro kartón aby sa nešúchal kov na kov a ďalej neriešim, je to pružné takže to moc netlačí a používam tak ako je bez problémov už rok a pol, ale upozorňujem aby s tým prípadní záujemcovia rátali.

Osobne vyskúšané, to auto mám. Ak má niekto k tomu autu nejaké otázky kľudne odpoviem.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
ANONYM_a7

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

mas presne tu verziu s automatom? No veď popíš teda ako si in generall spoko, hlavne ma zaujima chod tej prevodovky... jo a obvolal som pezotakov hore dole, nikde nemaju na skusenie 301 tku ??? nechapacka celkom..

inak ten info system to vôbec nie je zlý plán ísť do toho takto :dance: good idea dik
Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa Shairachaz »

Uff tvoja voľba ale ja by som po takomto "aftermarket" "infotainment" systému v žiadnom prípade nesiahol. Či už kvôli kvalite prevedenia alebo celkovej aplikácii zariadenia (na 100% budú problémy niečo zprovozniť), o polofunkčných hnusných aplikáciách ani nehovorím. Ja od prístrojov v aute očakávam absolútnu funkčnosť a ľahké ovládanie a nie čakať desiatky sekúnd na otvorenie aplikácie, ak sa teda vôbec otvorí :D
Niet nad výrobcom implementovaný infotainment, ten nič nenahradí. Na nejaké informácie o vozidle na tej čínskej sračke môžeš zabudnúť :D Vážne by som to do auta nedal ani kedy som to dostal zadarmo. Ale tož to len môj skromný názor :)


Inak možno bude pre teba zaujímavá aj stránka s históriou zvolávačiek všetkých značiek :)
http://svolavacky.cz/
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
ANONYM_a7

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

na info mam palubny pocitac. Hento by bolo 4fun.. mas konkretnu skusenost alebo su to len internetové pravdy?

ten web pozrem to je celkom fajn info ikeď... o čom to vypovedá? Že komu záleží zvolávačku zvolá? A komu nie má u prdele a serviszje sa uz po zenite ked sa nieco stane? Opäť je to relatívne a pohľadov na túto problematiku je niekoľko...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Ja si NIKDY nebudem kupovat vec, s ktorou nebudem vnútorne spokojný a nebude sa mi vizuálne páčiť.

extremne dolezite. Toto vobec nie je o vhodnosti ku kabelke alebo kozačkám, proste ked mam prist k autu a uz zdialky ma bude boliet brusko, tak taku masinu mi netreba.






>> sériové repro je papierová bieda (asi vo všetkých lacných vozoch), len nie je najľahšie ich vymeniť kvôli rozmerom aby sa zmestili.

boze co su tie suerplytke hovadiny co mam... Sonic 160mm jaaaaj keby si stara hlava pamatala.







>> Niet nad výrobcom implementovaný infotainment, ten nič nenahradí.

podla mna blbost pretoze vyrobca nepozera na individualizaciu, kvalitu, megafunkcionalitu a personalne preferencie ; jedine co vyrobcu zaujima je "cena na vagony a doprava z Čínska kde sa to vyraba". A tomu teda ver ze tie naozaj kvalitne veci proste nedavaju.

Nejak si nespominam ze by som od vyroby videl nieco v triede 2DIN / DVD Kenwood, Alpine, Pioneer... moj osobny nazor : zabudovane veci od vyrobcu su sracky a vzdy by som chcel mat auto hole aby som si mohol dat vlastnu vec. Stalo by ma to rovnake peniaze ale bolo by to lepsie a hlavne take ake chcem ja. Nie take ake chce Szkoda - mne sa tie ich radia, Amundseny atd, vyslovene priecia a Molni by povedal "mal by som psychotronicky problem sa ich dotykat" - vid prva veta tohoto prispevku.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6770
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa molnart »

aftermarket infotainmenty by boli fajn keby existoval nejaky ich renomovany vyrobca a neboli to same blbosti pozliepane z androidov. spravit kvalitne a premyslene UI nie je robota pre cinana doma v garazi typu hodim nejaky custom launcher na android ale vyzaduje to trosku invencie, premysleny multi tasking, prepojenie na ovladacie prvky v aute .duplom to plati o UI ktore mas ovladat akoze za jazdy. zatial jedine co som videl a stalo za to bolo nieco od alpine a tusim ze stalo cez 2 litre, malo to prepojenie na parkovacie senzory, hlasenia z riadiacej jednotky a tak.

dobre navhtnutemu originalnemu infotainmentu (na styl MMI z audi, bmw, mazda) nejaka cinska sracka sa nepriblizi, a to co sa priblizi (alpine, kenwood atd) bude take drahe ze normalny clovek to nekupi.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
ANONYM_a7

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

no lenze v 301tke nie je k dispo nič absolútne nič... čiže určite bude aftermarket lepší, ako nič :)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa LordKJ »

ale neprepalis potom cenu?
ANONYM_a7

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

urcite nie na tej 301tke je to nemožné, postol som tu aj cenník myslím vyššie.

1.6 Vti AT6 Benzín 85 kW/115 k automatická 6-st. 12 590 € + zima pekidž sme na 13k... totoje momentálne najdrahšia 301 aká sa da kupiť :laugh:
Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa Shairachaz »

molnart napísal:aftermarket infotainmenty by boli fajn keby existoval nejaky ich renomovany vyrobca a neboli to same blbosti pozliepane z androidov. spravit kvalitne a premyslene UI nie je robota pre cinana doma v garazi typu hodim nejaky custom launcher na android ale vyzaduje to trosku invencie, premysleny multi tasking, prepojenie na ovladacie prvky v aute .duplom to plati o UI ktore mas ovladat akoze za jazdy. zatial jedine co som videl a stalo za to bolo nieco od alpine a tusim ze stalo cez 2 litre, malo to prepojenie na parkovacie senzory, hlasenia z riadiacej jednotky a tak.

dobre navhtnutemu originalnemu infotainmentu (na styl MMI z audi, bmw, mazda) nejaka cinska sracka sa nepriblizi, a to co sa priblizi (alpine, kenwood atd) bude take drahe ze normalny clovek to nekupi.
Toto :) Mal som možnosť ohmatať zopár infotainmentov rôznych výrobcov a všetky boli použiteľné a viacmenej esteticky príjemné a hodiace sa ku konkrétnemu autu. Zatiaľ čo tie čínske hnoje sú len blbé lacné android tablety. Známy si nedávno kupoval do E53ky nejakého ťamana z ebayu za 200 aj dačo, ešte mu to aj fajne preclili a nadphčkovali :D a funkčne to nebolo o nič viac ako blbý android tablet.

[OT]Osobne som fanúšik čo najviac gombíkov a čudlíkov a monochromatických displejov[/OT]

Nechcem ti to vyhovárať, kúp si čo chceš, len som sa podelil o svoje subjektívne názory a skúsenosti :)

K tomu Pežotu, drahá sračka stále sračka :D Srandujem :) Na firme máme jak novú Ochávku tak aj 301ku a veru až taký rozdiel medzi nimi nie je! :-)
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
ANONYM_a7

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Nakoniec sa podarila aj 301 pondelok idem lekarovi do TO tak sa tam zastavim vyskusat, maju ju tam !
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5883
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa wingo »

Do riti tam, hodinu som písal moje skúsenosti s P301 a stratilo sa to niekde na ceste... skúsim znova.

Mám 1,6 HDI s manuálom takže k automatu sa moc nevyjadrím, manuál je taký "francúzsky" (dajme tomu ako Felícia, spolujazdkyni do rozkroku :) ale mne to nejak nevadí. Porovnávam s vozmi v podobnej cenovke čo som skúšal keď som kupoval (1,5 roka dozadu). Auto je prekvapivo pohodlné, veľké ale ľahké (super spotreba, cca 4,5l/100km priemer reálne naše trasy a to väčšinou jazdí manželka), dobre sa mi šoféruje (také pohodové rodinné vozenie, zmestia sa aj svokrovci popri ISOFIX sedačke aj keď musia sa potlačiť, pri sedačke na pásy je to už vcelku v pohode lebo sa dá posunúť), drží aj na diaľnici. Nemám veľký problém ani pri parkovaní (senzory dosť pomôžu) a otáčaní (na širšej ceste s normálnymi krajnicami sa dokážeš otočiť na jeden šup), ale samozrejme VW Up! to nie je. Kufor je síce nepraktický (sedan) takže žiadne nespratné veci tam na rozdiel od kombíka nedáš, ale je veľký takže ani s dieťaťom nemáme žiadny problém sa pobaliť a dlhé veci vhodných rozmerov po sklopení sedačiek tiež nie sú žiadny problém (nábytok v demonte...).

Na niektoré veci si treba zvyknúť - ovládanie pod volantom nie na volante, veľká pohodlná lakťová opierka ktorá ale zakrýva ručnú brzdu, ovládanie okien okolo riadiacej páky nie na dverách, a hlavne nefunguje dojazd elektrických okien takže treba tlačidlo celý čas držať čo je pre mňa nepochopiteľné lebo to určite nie je drahá položka. Dosť mi vadí celková hlučnosť, po meste je to vcelku v pohode ale vo vyšších rýchlostiach, najmä na diaľnici už slušne hučí. Také párročné C3 Picasso čo majú rodičia je tichšie, vidno že sa šetrilo. Buď si človek zvykne alebo sa dá tomu pomôcť aftermarket odhlučnením, sám poškuľujem po tomto: http://www.ticheauto.sk, ale minulé leto mi to z rôznych dôvodov nevyšlo a nedá sa to montovať keď je zima, čím teplejšie tým ľahšia manipulácia.

Dačo ohľadom audia som už spomínal, moje fabrické rádio nedokáže naraz bluetooth aj USB takže keď tam mám USB kľúčik s hudbou tak mi nepripojí mobil ani pre handsfree... ale už tam montujú iné, neviem ako na tom sú. Vonkajšiu teplotu (aspoň mne) ukazuje autorádio, nie palubný počítač. Okrem toho sa spýtaj na to ako je riešená kontrola tlaku v pneumatikách - ja mám reset na tlačidle v priehradke spolujazdca takže nemám problém, ale čítal som že niektoré verzie (neviem teraz či novšie či staršie ako moje) to resetujú cez autorádio, aby si potom nemal problém keď budeš chcieť vymeniť autorádio. Ak to neresetneš po výmene gúm tak po pár desiatkach km ti bude svietiť kontrolka tlaku v pneumatikách. A k tomu čínskemu Android autorádiu - teraz jedno testuje Yesper, sám som zvedavý na jeho názor. Možno stojí za zváženie aj toto: https://elektro.bazos.sk/inzerat/689965 ... USB-BT.php
Síce starý HW a SW, ale tak ak funguje všetko ako tam tvrdí tak by to mohlo byť fakt na úrovni infotainmentov autovýrobcov (možno vrátane tej pomalej odozvy kvôli slabšiemu HW :D ). Určite by som si to však nechal predviesť a nekupoval naslepo.

Tempomat funguje dobre, akurát mi vadí že funguje iba na 4. a 5. stupni, ale na automate netuším ako bude fungovať - zisti si aby si nebol prekvapený. Na diesel začne kúriť relatívne rýchlo (tak 10-15min v týchto zimách), klíma chladí v lete v pohode, akurát vetráky sú už dosť hlučné od polovice výkonu. Inak ten jeden čip a čidlo ktoré chýba na to aby bola tá digitálna klíma aj automatická by ich fakt nezabilo, ale tak čo už. Odkladacie priestory sú dosť bieda, málo, jednoduché a nedomyslené.

TL;DR: Lacné ale relatívne pohodlné a hlavne veľké auto, vyzerá lepšie ako väčšina lacnej konkurencie, dobre sa šoféruje, ale ťahajú ho dolu drobnosti. Mne niektoré dosť vadia keďže som tak trochu perfekcionista, ale manželke sa zaľúbilo hneď ako doňho sadla a nedá naň dopustiť. A aj ja musím uznať že za danú cenu fakt nič lepšie nebolo. Určite som na dačo zabudol, tak sa kľudne pýtajte kto chce.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa icefire »

Ja asik kupim Elizeeee, dostal som strednu vybavu s cennikovou zlavou 750€ a kravinami zadarmo, capol som na to este 5 rocnu zaruku (240€/60000km) a stoji to 9590€ (Plus ta zaruka) v ciernej metalize a s chromovym packetom. Zakladne vozenie, ale ma to klimu, senzory, USB a elektricke zrkadla, viac nepotrebujem. Pozrel som cele Citroen forum a ziadne velke negativne skusenosti nikdo nedaval. Je teraz vypredaj lebo ide facelift.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6873
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa stefan222 »

elize a 301je podla mna aj z jednej linky, dost totozne vyzeraju, ako dost dobra ena. kde take davaju?touz fabka je drahsia
hry- ps5
doma-HP probook
ANONYM_a7

Re: Nové presúvadlo 15 000e

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

je to identicke auto vyberas si podla sympatii aj motor aj prevodovka aj vsetko je identicke :D

od 1.1. su vypredaje na tieto auta v style vybave za fakt pekne ceny :good:

ice aky engine bereS?

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"