UA konflikt

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa HellAngel »

Patrioty su novsie a podla toho co o nich hovoria efektivnejsie a vedia reagovat aj na nove typy rakiet. S300 je uz zastarala, ale samozrejme stale funkcna a pouzitelna.
Dali sme to zadarmo, na druhej strane dostaneme 4ks Patriotov ak som spravne cital. Ja ratam, ze NATO u nas,v Polsku a Madarsku rozmiestnia Patriotov aby bola vytvorena protivzdusna stena
NB: Asus ROG Strix G16
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Marek125 »

Dostaneme tak že si to zaplatíme ja vážne pochybujem že je dnes niečo zadarmo.....
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6652
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa M1ch4l »

A tie patrioty budu nase alebo to su len patroty, ktore patria inym krajinam a budu (na teraz) u nas?
NATO vlastne ani nema ekvivalent (najnovsich) S-300 a pod., nie? Ale kto vie do akej miery su schopnosti S-300 a spol. nadhodnotene.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Marek125 »

HellAngel napísal: Pi 08. Apr, 2022, 17:01 Patrioty su novsie a podla toho co o nich hovoria efektivnejsie a vedia reagovat aj na nove typy rakiet. S300 je uz zastarala, ale samozrejme stale funkcna a pouzitelna.
Dali sme to zadarmo, na druhej strane dostaneme 4ks Patriotov ak som spravne cital. Ja ratam, ze NATO u nas,v Polsku a Madarsku rozmiestnia Patriotov aby bola vytvorena protivzdusna stena
A koľko stojí jeden systém patriot? Jedna raketa vypustená stoho systému? Lebo mne sa nechce veriť že ti dajú za jednu starú rarohu štyri nové aj s raketami to je trošku do očí bijúce.....
Používateľov profilový obrázok
j0hny
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1134
Dátum registrácie: St 31. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa j0hny »

A kolko ze to mame raketiek dokopy na obranu? Mal som taku staru encyklopediu, zbrane sveta. Co si z toho pamatam, existuju aj take sialenstva ako rakety s dosahom tisiciek km, ktore sa na posledne stovky km rozdelia na X dalsich mensich. Tusim ze az 60, a kazda si ide svoje.
Spoiler: ukázať
i9 12900KS stock+undervolt, ekwb velocity ; MSI PRO Z690-A DDR4 ; Kingston FURY 32 GB KIT DDR4 3600/CL16 1Gx8 ; MSI RTX3090 Suprim X aplhacool blok+bckplate ; NVME Ťamťung 970 EVO 1TB, SSD WDgreen 480 ; SilentiumPC Armis AR6 TG ; Corsair RM850X ; Philips 65OLED856, custom loop mo-ra core360. Samsung HW-A650 + 9100S surroundy
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mirjak »

Doteraz sa komunikovalo, ze tie 3+1 Patriot systemy na SK su tu v ramci docasneho prevelenia aj s ich obsluhou. 1 bateria Patriotov je niekde na cene desatnasobku S-300. Nie su pod nasim velenim. Neverim, ze nam nieco daju, je to docasny "outsourcing" kryty z NATO. U nas by to aj tak zhnilo alebo by to o par rokov aktualni mafosi - kamosi pri moci akoze vyradili - zosrotovali a v tichosti predali cez spriatelenu firmu niekam neviemkam, takto to aspon splni ucel.

babka k babce, budu... ale aspon nieco
https://www.forbes.com/sites/davidaxe/2 ... 85fdf3ba83
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa HellAngel »

Patrioty nie su nase, je to v ramci zapozicania NATO. Ratam, ze odteraz budeme takou pomyselnou hranicou medzi NATO a Ruskom. Tej zapadnej vojenskej techniky sa tu moze objavit viacej.
S300 su stare systemy. Vylepseniami su modernizovane, ale schopnosti Patriotu co citam nemaju. Ale je otazne co vsetko je o tychto systemoch skutocne pravda. Myslym, ze vela veci je utajovanych.
A ci je lepsie ze to nevlastnime my? Podla mna ano. Neviem ako boli udrziavane statom tie S300vky, ale vacsinou co je statne, tak sa na tom hooodne setri. A zvlast na armade
NB: Asus ROG Strix G16
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a/alebo tomu nerozumieme, alebo to neni priorita, alebo aj to co si zaplatime nam doje-pokazi zahranicny sudruh v ramci planovanej sabotaze, atd.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5507
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Imho 4 tu ostanu na dobu neurcitu kym sa neukludni situacia v rusku(co moze byt kludne 10+r) a mozno slovensko casom aj nejake kupi, mozno 1-2 aby sa nepovedalo.
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6652
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa M1ch4l »

Toto je zaujimave (s odhliadnutim od destrukcie a toho co sa asi tak mohlo stat s posadkou tanku)
https://9gag.com/gag/avAxG2E
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Tanky maju najslabsie miesto navrchu, najmenej panciera atd. tak preto protitankove strely "vybuchuju" nad nimi. Stalo sa to, ze v tomto tanku vybuchla aj municia vnutri a "dekel" (turret) vymrstilo takto vysoko ako ked vybuchol Cernobyl. Ta energia nemala kde unikat, pancier a konstrukcia tanku to udrzala, z posadky nezostala ani prazenica, zrejme ani zuby.

Jevelínka : https://www.youtube.com/watch?v=wSsgVQZ_tR4 "ruski mudrlanti vypravaju ze Jevelinka je cukríček - prijdite, ukazeme vam"
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5507
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Je to tak, ruske tanky maju municiu vo vnutri tanku. Ak vybuchne jedna tak retazovo odpali vsetky. Potom z toho majú dekel na melmaku.

Btw predpokladam ze ukrajincom pomaha skor nlaw ako javeliny.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

doriti neviem terazki narychlo najst video jak tie protitankovky letia nad tank - doslova dopismena nad neho - a zrazu z tanku vyslahnu plamene...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5507
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Obrázok

Do pozornosti davam taktiez ten spike na zaciatku. Ten je tam preto ze javelin sa "odpali" az v urcitej vzdialenosti od bodu z ktorého bol vystreleny. To aby nebolo mozne odhalit strelcovu poziciu

Maju to dobre vymyslene
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6652
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa M1ch4l »

Tak jasne ze ten tank ma municiu vnutri, to asi nikoho neprekvapi :) Ani z NATO tankov nevystupuju chlapci po kazdom vystrele a tiez ju maju vnutri. Ako funguju tie raketky to viem, hral som dost (tankovych) hier :)

Skor som mal na mysli ze je v istom zmysle fascinujuca sila toho vybuchu, ked v tom tanku buchne municia. Niekolko tonova veza vyleti kludne 10m+ do vysky. Sovietske tanky su na to extra nachylne, hlavne tie starsie lebo myslim ani nemaju adekvatnu ochranu municie, ako napr. mokre ulozenie. Tiez nie su poriadne oddelene od posadky. Je tam nejak +- 20 nabojov ulozenych v otocnom mechanizme, ktory je sucastou automatickeho nabijania. Ked su tie naboje zasiahnute, tak sa moze (nemusi) stat ze to cele buchne a vtedy leti veza. Spamati teraz neviem, kde su tie ostatne naboje. Mozno vedla vodica.

Zapadne tanky vacsinou maju nabijanie rucne, takze maju o 1 typka naviac (z MBT s vynimkou Leclerca myslim). Ale maju zhruba polku nabojov vedla vodica a polku vo vezi. Najskor sa pouzivaju tie vo vezi, nabijac ich ma hned po ruke ale v skrinke co moze zavriet. Su v specialnom boxe, ktory je navrhnuty tak, ze ked to pripadne buchne, tak vybuch by mal smerovat von, nie dovnutra tanku.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball

Návrat na "Debata o všetkom"