AMD/ATi R(V)7x0
-
marfan
- Používateľ

- Príspevky: 1938
- Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
- Bydlisko: Veselé pri Pieš
Re: AMD/ATi R7x0
a za necele dva tyzdne maju ake vlastne dojist na trh grafiky 4850 a 4870 len 512MB DDR5 pamätmi???
Spoiler: ukázať
- Jeremi
- Používateľ

- Príspevky: 1558
- Dátum registrácie: Pi 02. Jún, 2006, 02:00
- Bydlisko: Banská Bystrica
Re: AMD/ATi R7x0
hmm podla tohto sa HD4850 asi bude volat HD3950
http://www.hardware-infos.com/news.php?news=2117" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.hardware-infos.com/news.php?news=2117" onclick="window.open(this.href);return false;
Lenovo ThinkPad T420s
Intel Core i7, 8GB RAM, 128 GB Samsung SSD, nVidia Quadro
Intel Core i7, 8GB RAM, 128 GB Samsung SSD, nVidia Quadro
-
fobos
- Pokročilý používateľ

- Príspevky: 3956
- Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
- Bydlisko: Turčianske Teplice
Re: AMD/ATi R7x0
blbost, to je nejaky derivat RV670 , RV770Pro nadalej ostava HD4850
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
AMD Ryzen 7800X3D, Patriot Venom 32GB DDR5 CL30 6000MHz, ASUS PRIME B650 PLUS, AMD XFX Swift RX 9070 OC 16GB, 1TB M2 SN7100 OS, 2TB EVO 990 PLUS DATA, SEAGATE 4TB HDD DATA, Corsair RM550x, LCD 27" AOC Q27G4XF
Jazdim: Mazda 3 G140 2026 Sedan, Suzuki V-Strom 650 2024, Beta RR 480 2024, AMFLOW PR CARBON 2026 soon
Samsung S24 ...
AMD Ryzen 7800X3D, Patriot Venom 32GB DDR5 CL30 6000MHz, ASUS PRIME B650 PLUS, AMD XFX Swift RX 9070 OC 16GB, 1TB M2 SN7100 OS, 2TB EVO 990 PLUS DATA, SEAGATE 4TB HDD DATA, Corsair RM550x, LCD 27" AOC Q27G4XF
Jazdim: Mazda 3 G140 2026 Sedan, Suzuki V-Strom 650 2024, Beta RR 480 2024, AMFLOW PR CARBON 2026 soon
-
marfan
- Používateľ

- Príspevky: 1938
- Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
- Bydlisko: Veselé pri Pieš
Re: AMD/ATi R7x0
no ale to teoreticky moze byt ich nazov sak su silnejsie ako 3850 a 3870 tak preco by nemohli byt aj 3950 a 3970 ,podla mna by to bolo vykonovo spravne oznacenie ale sak su tam pouzite nove čipy tak preto je ten nazov 4850 a 4870 keby tam boli stare cipy pouzite a nove DDR5 a dali tam 512-bit zbernicu tak potom by sa mozno jednalo o 3970 a 3950
Spoiler: ukázať
-
fobos
- Pokročilý používateľ

- Príspevky: 3956
- Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
- Bydlisko: Turčianske Teplice
Re: AMD/ATi R7x0
no na 512 bit zbernicu by potrebovalo RV670 dvojnasobok ROPs a trojnasobok(?) TMUs aby sa to dalo fyzicky realizovat , koli velkosti cipu a GDDR5 by boli k nicomu tak isto ako aj 512 zbernica tomuto jadru, vid story menom R600 ...
Ja to vidim len na nejaku hodne nataktenu 3850tku
Ja to vidim len na nejaku hodne nataktenu 3850tku
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
AMD Ryzen 7800X3D, Patriot Venom 32GB DDR5 CL30 6000MHz, ASUS PRIME B650 PLUS, AMD XFX Swift RX 9070 OC 16GB, 1TB M2 SN7100 OS, 2TB EVO 990 PLUS DATA, SEAGATE 4TB HDD DATA, Corsair RM550x, LCD 27" AOC Q27G4XF
Jazdim: Mazda 3 G140 2026 Sedan, Suzuki V-Strom 650 2024, Beta RR 480 2024, AMFLOW PR CARBON 2026 soon
Samsung S24 ...
AMD Ryzen 7800X3D, Patriot Venom 32GB DDR5 CL30 6000MHz, ASUS PRIME B650 PLUS, AMD XFX Swift RX 9070 OC 16GB, 1TB M2 SN7100 OS, 2TB EVO 990 PLUS DATA, SEAGATE 4TB HDD DATA, Corsair RM550x, LCD 27" AOC Q27G4XF
Jazdim: Mazda 3 G140 2026 Sedan, Suzuki V-Strom 650 2024, Beta RR 480 2024, AMFLOW PR CARBON 2026 soon
Re: AMD/ATi R7x0
Prvé HD4850 v cenníkoch (dodanie 2týždne) - cena: 5000,-
http://mobilpc.ekatalog.biz/zbozi/asus- ... p=z:121976" onclick="window.open(this.href);return false;
...ak má cena určiť približné zaradenie/výkon, tak teda neviem
http://mobilpc.ekatalog.biz/zbozi/asus- ... p=z:121976" onclick="window.open(this.href);return false;
...ak má cena určiť približné zaradenie/výkon, tak teda neviem
Re: AMD/ATi R7x0
je to dobre vymyslene, ta cena. Mas to ako s notbukmi Acer a IBM. IBM doplacas aj za znacku a pri mensom HW vybaveni je drahsi ako plnevybaveny ACER na ktorom platis len zato, co tam je osadene.Gudas napísal:Prvé HD4850 v cenníkoch (dodanie 2týždne) - cena: 5000,-
http://mobilpc.ekatalog.biz/zbozi/asus- ... p=z:121976" onclick="window.open(this.href);return false;
...ak má cena určiť približné zaradenie/výkon, tak teda neviem
|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600X |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| Kingston HyperX 2x16GB DDR4 3600MHz |GPU| AMD ASRock RX9060XT 16GB GDDR6
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K.
|RAM| Kingston HyperX 2x16GB DDR4 3600MHz |GPU| AMD ASRock RX9060XT 16GB GDDR6
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K.
Re: AMD/ATi R7x0
Techdemo 4800 (nie je jasne ktora karta to je)
A len pre info, obe scenky su skutocne rendery teda nie video.
http://picasaweb.google.co.uk/Fudzilla. ... 6638449394" onclick="window.open(this.href);return false;
A len pre info, obe scenky su skutocne rendery teda nie video.
http://picasaweb.google.co.uk/Fudzilla. ... 6638449394" onclick="window.open(this.href);return false;
Re: AMD/ATi R7x0
s pozdravom, crux.
Re: AMD/ATi R7x0
A mame to tu....na ATI si asi este chvilku pockame. (thx GDDR5)
http://www.tgdaily.com/content/view/37795/135/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.tgdaily.com/content/view/37795/135/" onclick="window.open(this.href);return false;
-
faugusztin
- Moderátor

- Príspevky: 15084
- Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
- Bydlisko: Bratislava/Štúrovo
Re: AMD/ATi R7x0
Boze moj, GDDR5 asi univerzalny ciel. Cital si aspon ten clanok ? Posuva sa cely launch, teda aj 4850 s GDDR3 (vidis tu niekde GDDR5 ? ja nie) a to kvoli tomu, aby nekolidoval ich launch s launchom GTX2x0. GDDR5 je v tom clanku spomenute iba na urovni, ze vdaka tomu moze ATI urobit spolocny launch. 4870 s GDDR5 by teda bolo 23.6.2008 tak ci tak - teraz iba posunuli kompletny launch na tento datum.cyan napísal:A mame to tu....na ATI si asi este chvilku pockame. (thx GDDR5)
http://www.tgdaily.com/content/view/37795/135/" onclick="window.open(this.href);return false;
Este raz, precitaj si ten clanok poriadne a nabuduce si odpustte poznamky typu "(thx GDDR5)".
Re: AMD/ATi R7x0
faugusztin....faugusztin napísal:Boze moj, GDDR5 asi univerzalny ciel. Cital si aspon ten clanok ? Posuva sa cely launch, teda aj 4850 s GDDR3 (vidis tu niekde GDDR5 ? ja nie) a to kvoli tomu, aby nekolidoval ich launch s launchom GTX2x0. GDDR5 je v tom clanku spomenute iba na urovni, ze vdaka tomu moze ATI urobit spolocny launch. 4870 s GDDR5 by teda bolo 23.6.2008 tak ci tak - teraz iba posunuli kompletny launch na tento datum.cyan napísal:A mame to tu....na ATI si asi este chvilku pockame. (thx GDDR5)
http://www.tgdaily.com/content/view/37795/135/" onclick="window.open(this.href);return false;
Este raz, precitaj si ten clanok poriadne a nabuduce si odpustte poznamky typu "(thx GDDR5)".
GDDR5 bola od ATI propagovana ako spasenie celeho grafickeho segmentu (staci sa pozriet na promo materialy), takze v tomto smere "ANO" GDDR5 bola univerzalnym cielom. Clanok som cely cital, ale ty asi nie, resp. si vobec nepochopil co pisu.
Takze najprv nieco ku kolizii:
znamena, ze nema co kolidovat kedze karty od NV su z ineho segmentu. A co s tyka GDDR5:"Since Nvidia is going to launch non-competing parts on June 17"
Cize sice by tu kartu naozaj mali launchnut 23.6. v jednom termine, iste to vsak s dostupnostou vobec nie je a zatial kazdy tvrdi, ze je to prave kvoli GDDR5."but it is unclear whether there are enough GDDR5 chips to enable AMD to ship the 4870 in volume right off the bat."
Nic v zlom, ale ja tiez fandim ATi....najpv si vsak precitaj veci dokladnejsie a potom flame-uj ludi. Napriek vsetkemu toto je thread v ktorom sa spekuluje a kazdy ma pravo na svoj nazor resp. spekulaciu. Mojou je, ze dostupnost GDDR5 sposobuje poriadne problemy pre ATi.
-
faugusztin
- Moderátor

- Príspevky: 15084
- Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
- Bydlisko: Bratislava/Štúrovo
Re: AMD/ATi R7x0
Este raz. Posuva sa launch 4850, a 4850 ziadne GDDR5 pamate nema. 4870 mala aj povodne stanoveny tento termin (23.6.), len tusim fudzilla hovorila o launche oboch kariet 16.6.
Citujem :
Co sa tyka kolizie, nenastava v zmysle konkurencie, ale v zmysle medialneho priestoru. Ak vyda NVIDIA highend cip a ATI mainstream, tak podla teba kto bude mat vacsie medialne pokrytie ? ATI to nebude. Preto posunuli launch o tyzden, ked uz budu vsetky uvodne recenzie na GT280 zverejnene, prvotny medialny boom doznie.
Citujem :
Vidis tam co i len slovickom spomenute GDDR5 alebo 4870 ?In the latest round of rumors from Computex 2008, we learned that AMD managed to upset the majority of its partners by delaying the Radeon 4850 512MB GDDR3, code-named Makedon.
Co sa tyka kolizie, nenastava v zmysle konkurencie, ale v zmysle medialneho priestoru. Ak vyda NVIDIA highend cip a ATI mainstream, tak podla teba kto bude mat vacsie medialne pokrytie ? ATI to nebude. Preto posunuli launch o tyzden, ked uz budu vsetky uvodne recenzie na GT280 zverejnene, prvotny medialny boom doznie.
Re: AMD/ATi R7x0
3DMark Vantage na HD4850 - > P6466. s trocha nataktovanym jadrom na 700Mhz
zdroj: http://www.vr-zone.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Kód: Vybrať všetko
http://www.vr-zone.com/articles/Radeon_HD_4850_(RV770PRO)_Tested/5829.htmlDesktop: Intel AMD Ryzen 3 3100 GIGABYTE A520M K V2 XFX Speedster SWFT 210 AMD Radeon RX 6600 Patriot P300 512 GB 16GB DDR4 3600MHz FSP Fortron SFX PRO 450W jonsbo c6 white 24.5" MSI MAG 256F Logitech Z-4e Logitech MX Keys + Logitech PRO X SUPERLIGHT + SteelPad QCK mini
LAN NB: Macbook pro 15 2007 Intel Core 2 Duo T7500 GeForce 8600M GT 128MB 32gb SSD 3GB DDR2 1333mhz Razer Krait + SteelPad QCK mini
Mobile: Iphone 14 128gb + Iphone SE 2020 64gb + iPad Pro 12.9" + Apple Watch 10
TV: LG OLED48A1
LAN NB: Macbook pro 15 2007 Intel Core 2 Duo T7500 GeForce 8600M GT 128MB 32gb SSD 3GB DDR2 1333mhz Razer Krait + SteelPad QCK mini
Mobile: Iphone 14 128gb + Iphone SE 2020 64gb + iPad Pro 12.9" + Apple Watch 10
TV: LG OLED48A1
- dexterav
- Sponzor fóra gold

- Príspevky: 22288
- Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
- Bydlisko: Sered´
Re: AMD/ATi R7x0
nevidím tam zbytok zostavy...
mno toľko mi dáva moja 88GTS512...
ešteže sa nehráme 3Dmarky
mno toľko mi dáva moja 88GTS512...
ešteže sa nehráme 3Dmarky
Spoiler: ukázať



