Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

kooperativa to pripoistenie stale ma, ale 10eur to nestoji. Mne to vychadzalo cca do 60e rocne a to si uz doakzem sklo aj zohnat
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

tak tak.. auto mam 6rokov.. ak to stoji 30e * 6= 180eur

hornet vymeni sklo za 3x rocny poplatok 39e+39e+39e (teda najprv ho opravi, ale ked pocas tych 3rokov praskne, tak za 78€ ho aj vymeni). To sme cca na sume, ktoru dam v kooperative za pripoistenie.. A to som schytal x kamienkov do skla, lenze tento bol osudny. Som ho aj videl jak ku mne letel...

Ja mam kooperativu, pzp aj havarijne, ale asi to v tej cene nemam...Poistku mam este z roku 2010

edit: http://www.koop.sk/ActiveWeb/Page/sk/po ... zidiel.htm
uz od 39e.. dakujem pekne
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Tak este raz:

1) Z PZP vinnika je mozne uhradit skodu na skle, musi byt vsak spisany papier.
2) kooperativa ma poistenie skiel, nie poistenie celneho skla, tzn hociktore sklo na vozidle
3) 60€ sklo nemoze byt dobre sklo.





.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

1) Z PZP vinnika je mozne uhradit skodu na skle, musi byt vsak spisany papier.

Never tomu.. :)
Skoda ze Ti nenajdem link, ako sa ludia stazuju na to, co im pride po podpisanom papieri vinnika.. nieco v zmysle:
Sofer vozidla pre Vami, ktory je uvadzany ako vinnik, ma povinnosti vyplyvajuce zo zakona pri soferovani, a nieje mozne, aby si sofer poistoveny v nasej poistovni aj ked si priznal vinu vsimol kamienok odletujuci spopod jeho kolies.Z tohto dovodu nieje mozne preukazatelne preukazat, ze prave kamienok spopod nami poisteneho vozidla poskodil Vase celne sklo. a bla bla bla...

A odmieli vyplatit. Takze co platilo, ze sa to dalo z PZP uz neplati...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

bohuzial nie vzdy veci funguju, ako by sme ocakavali...
http://financie.etrend.sk/osobne-financ ... -auta.html
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

celne sklo za priamo z PZP preplaca snad vinimocne. Este som nestretol sosobne nikoho, komu by to preplatili. Napriklad v cechach ked som robil, tak to bolo dost in si zhanat znamych, co sa podpisali pod to, ze im oni rozbili celne sklo.
NJ, nevravim ze bolo super kvalitne, ale bolo. Vtedy ma to netankovalo, aj tak to bol crep na com som ho menil (seat cordoba). Na hondu z polska cca 80 - 90e. Pouzivane polovicu, ale zas uz ma tiez nieco za sebou.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Chlapci, to ze VY sa neviete obhajit je iba a iba VAS problem. To ze VY sa bojite volat fizlov k PU pre policajnu zapisnicu, ze sa bojite pisat pokus o mimosudne vyrovnanie, ze na vas skusaju veci ako amortizacia, to su VASE prachy, nie moje. Ja som pri PU nikdy veci ako amortizacia, ci dokazovanie blbosti neriesil, co im mam poslat, kamienok v sacku? Paci sa, tu je strana A (vinnik), strana B (poskodeny), PZP mame obaja, dovidenia, jedna sa o nahodnu udalost voci comu PZP je.

Ked si budete drzat papule, a nechate sa odbit jednou pipkou za prepazkou, tak na to budete doplacat vzdy.





.
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

...pekne napísané...
Tiež sračky ako amortizácia neuznávam a sú proti môjmu rozumu, nakoľko mne vznikla škoda - mne diel nepredajú s amortizovanou cenou, takže síce obšírnejšie a zdĺhavejšie procesy, ale prosto náhrada vzniknutej škody, nie časti...
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

poistovne v poslednej dobe vela vymyslaju, treba sa s nimi zakazdym hadat...
optimalne je mat kde tu znamych... ale to bohuzial nema kazdy
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

To by som musel mat auto za 100 000€, a celne sklo s HUD, vyhrievanim a cenou aspon 3000€, aby som do toho daval aj pravnika a pod. Asi v tom niekto nechodi, ked si mysli, ze pri prepazke sa staci hadat, a bude ok. Dristy. Pracovnika na prepazke nema nic spolocne s tym, ako sa skoda zlikviduje, a ked ju poistovna odmietne aj potom, co ma clovek podpisany papier od vinnika, tak asi vie preco. K likvidatorovi poistnej udalosti, sa Snake, ani nedostanes.
Mozes komunikovat tak s poistovnou cez pravnika, nie s klientkym pracovnikom.
To mi uz pride jak v Telekome, ked sa clovek dojde hadat ze mu nechceu zreklamovat fon, ze bol zateceny, a zjape na pracovnika. Ktory s tym absolutne nic nema, a nerozhoduje o tom. Klientski pracovnici poistovne su uplne dole v tom retazci, oni nemaju ziadny hlas pri nejakom rozhodovani o presetreni, nepresetreni udalosti...

A ked budes Ty poskodeny, a pojdes do poistovne vinnika, ani sa s Tebou nebudu bavit, kedze s Tebou nemaju ziadny poistny vztah. Silne reci je jedna vec, realita druha. Od 1.1.2012 poistovne celne sklo z PZP nepreplacaju, a bodka. Ak to mas na kamere, ako ten kamienok leti od auta, vtedy Ti to uznaju. Inac Ti napisu to co som citoval vyssie: vinnik - vodic auta pred Vami Vam nemoze podpisat papier ze je vinny, ze od jeho auta odletel kamienok, pretoze to ani on sam nemoze vediet, kedze sa venuje soferovaniu. Je to sice pravne kluckovanie, ale v podstate maju pravdu. Alebo snad dokaze poistovni ze sa vyklanal na zadne koleso, a soferoval spolocne?? :facepalm:

treba si precitat realne skusenosti, alebo mat realnu skusenosti pod 1.1.2012 a potom napisat.

http://forum.autobazar.eu/rozbite-celne ... %20odletel

http://forum.autobazar.eu/poistovna-nec ... %20odletel

vsetci tito ludia su dementni, a nevedia sa vyhadat? pochybujem.. ked sa raz neda, tak sa neda. kartelova dohoda poistovni ohladom pzp - nikto ich neodrbe... a nikto nedokaze poistovni, ze prave spod jeho kolies siel kamen, tym argumentuje poistovna.

btw: moje celne sklo opravili free, kedze som mal havarijne, neplatil som ani cent, nepridem ani o bonus...
a aj keby som zastavil vodica nakladiaka, a podpisal by mi vinu, bolo by mi to nanic, lebo by poistovna spochybnila, ze ako on o tom moze vediet, ze to bolo spod jeho kolies... poistovna ma v tomto sice pravdu (ked sa realne zamyslime), poskodeny si moze tak :wallbash:
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Cely tvoj príspevok sa dá vyjadriť takto:

Beeee





.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Moja reakcia na Teba: ked sa Ti to realne na aute stane, a vybavis to tak lahko ako pises, ze dvihnes hlas na pracovnicku na prepazke (ktora nieje likvidator, nema nic spolocne s dalsim postupom v pripade nahlasenia skody...), potom sa mozeme bavit.

Inac je Tvoja reakcia Beee takou reakciou preto, lebo na to niesi schopny zareagovat, pretoze mam pravdu....
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Skôr nemam chuť reagovať a som lenivý to tulat do mobilu, ale dobre.

Co vravím je realna skúsenosť z minulého roka. To ze ja budem hulakat na tetu za prepazkou, to sú tvoje fantasmagorie aby si mohol zas písať litánie ktoré sú plné sraciek.





.
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

Tu sa dostávame k faktu ze treba poznať likvidátora ;) potom ide všetko...
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4559
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

ja jazdim 2 roky s prasknutym, je to asi 40cm horizontalne ale skoro pod urovnou stieracou :)

Inak tie pripoistenia za celne su naprd. pokial nemate trojrocne auto za 50tis kde je vymena skla palka.

A spoluucast 166E... za tolko mam nove sklo, mozno menej a to nemam fabiu...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"