Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

s rozmerom gum neni problem.. uz 10 rokov mame na aute ine a este nebol problem.
ani ked das 1" vacsie kolesa.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

podla testov vychadza uplne naj guma continental contiecocontact 5.. ako jedna z mala gum ma aj spotrebu podla parametrov na B urov ni. Ine pneu su na E.

A zazil som na STK naposledy, ze baterkou svietil na gumy a kontroloval a porovnaval ake tam mam... Pred 2 rokmi nic take, teraz skusal aj pasy...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

preco Contiecocontact ?
podla popisu Continental Contipremiumcontact 5 175/65R14 82T ma na dazdi este lepsie vlastnosti (trieda A) a aj ked ma kus horsiu spotrebu, ale je aj lacnejsia

zimaky mam dajake continental wintercontact takmer uplne nove, avsak netusim aky rozmer
...
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

felipe25 napísal:A zazil som na STK naposledy, ze baterkou svietil na gumy a kontroloval a porovnaval ake tam mam... Pred 2 rokmi nic take, teraz skusal aj pasy...

ak chce zarobit uz si nieco najde ;)
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

alebo len proste robi svoju robotu tak ako ma ;) na aute mas mat take disky a gumy ako su v TP, a nieje to tam v niektorych pripadoch len tak zo srandy.
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
Endy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1279
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 10:42
Bydlisko: Turcianske Teplice/ Martin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Endy »

Dnes som siel za cajtami, pred nimi siel nejaky stary pezot asi 60km/h na okreske oni tiez 60, siel som za nimi asi kilometer a cajti odbocili niekam prec, ten pezot nemal ziadne spz a podla jazdy mal sofer aj vypite, neriesili absolutne nic...hlavne, ze normalneho vodica budu j.bat ked ide 55 v meste...
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

niektori ked idu na obed alebo im konci smena, tak maju v pazi aj ked niekoho prizabijes pred nimi.
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Blackhawk »

lacika napísal:s rozmerom gum neni problem.. uz 10 rokov mame na aute ine a este nebol problem.
ani ked das 1" vacsie kolesa.
Pride prva nehoda, poistovna/policajti zistia zly rozmer gum a si jasny.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

ak ti bude chciet prisit nehodu, tak to zvladne aj pre zle gumicky na stieracoch.

na novom mame predpisove kolecka.
Mam pocit, ze chyba je v tom, ze ty do technicaku nedostanes vsetky rozmery gum pri zapise auta (ak ich nemas vopred od predajcu vybavene)), ale len tie co su v papieroch od auta.
Preco? Ved ten isty model dokaze mat viac rozmerov uz v predajni. Preco tam nevypisu vsetky rozmery co su dovolene.

podla mna je vacsi problem HID v parabolach ako namiesto 165tky gumy mat 175, namiesto profilu 65 mat 60 a 1" vacsie koleso.
ked ich porovnam su skoro rovnake. Ale to sa ignoruje.

ide hlavne o to, ze ak mas nove auto a chces tam aj nove papucky, tak sa urcite oplati ist vybavit a zapisat nove kolesa.
Ale co s autom, kt. uz je po zivotnosti stanovenej vyrobcom, kde pre niekolkymi rokmi skoncili vsetky tabulky a nikto neveril, ze to auto bude niekto tak dlho uzivat. Kt. uz ma 10 rokov prec? Pokial to je nizsia stredna trieda, tak neviem ci sa ti oplati za to vsetko platit a nahanat sa pre 10mm sirsiu gumu.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Koleso mas mat jednoducho take, ake je pisane v TP. Zakon nepozna mensie a vacsie porusenie, teda to ze mas HID sadu v parabolach robi auto rovnako nesposobilym do premavky ako aj nespravny rozmer pneu. A pri nehode si poistovna spisuje taketo blbosti ako obute pneumatiky, hlbka dezenu, vybava auta ... Jasne, 10 rokov sa nemusi nic stat a nemusi to riesit nijaky policajt, lebo iny rozmer nemusi tak kricat ako ked si nejaky somar nahodi na Feliciu 15tky, ale ak sa stane nejaka vaznejsia nehoda, kde sa uz niekto zrani, tak z toho moze byt riadny pruser. Mozno to znie blbo a paranoidne, ale zijeme v state, ktory vas p**ebe za hocijaku blbost a spravodlivosti sa nedockate.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

presne tak. ked mas vonkajsi obvod rovnaky, nemalo by to nic ovplyvnit (okrem veci ako jazdny komfort a pod.), a aj ked mozno na to auto sa davali aj take rozmery, pri nehode je podstatne to co mas v TP, rovnako ako pri kontrole auta. len pri nehode z toho bude vacsi pruser.
inak, obvykle aj rozmery diskov, nielen pneu su zapisane v TP. mysliac tym, ze ja mam pri alternativnych diskoch a pneu pisane aj sirku disku a jeho ET.... nastastie pri beznom rozmere to u mna nieje takze tam mozem prcnut 15tky s akymkolvek ET :D
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

jcdenton12 napísal:preco Contiecocontact ?
podla popisu Continental Contipremiumcontact 5 175/65R14 82T ma na dazdi este lepsie vlastnosti (trieda A) a aj ked ma kus horsiu spotrebu, ale je aj lacnejsia

zimaky mam dajake continental wintercontact takmer uplne nove, avsak netusim aky rozmer

ked som kupoval gumy zvazoval som premium alebo eco.. vyhralo eco... v testoch /nie o spotrebe a pod/, vysla najlepsie aj co sa tyka brzdnych drah. premium je stary typ. cenovy rozdiel pri 185/60 r14 bol nulovy.

tym ale nehovorim ze premium je zla guma, ale proste eco je novsia

shopy ktore predavaju pneu maju v podmienkach, ze nezodpovedaju za datum vyroby a pod., a kedze je premium uz par rokov na trhu, aj z dovodu toho ze som vedel ze eco mi neposlu 2rocnu som bral eco.

/"Zákazník prehlasuje, že v plnej miere akceptuje skutočnosť, že dodávateľ nemá možnosť ovplyvniť dátum výroby pneumatiky objednanej značky a taktiež krajinu, kde objednaná pneumatika bola vyrobená, t.j. krajinu pôvodu.
Zákazník objednaním tovaru potvrdzuje súhlas s nasledovnými obchodnými podmienkami:
1) Zákazník sa zaväzuje odobrať pneumatiky objednanej značky a typu:
a) Nezávisle od krajiny pôvodu
b) ak dátum výroby nie je starší ako 24 mesiacov

2) Ak zákazník objednané pneumatiky neodoberie, zaväzuje sa uhradiť všetky náklady spojené s predmetnou objednávkou, v rozsahu, ako vyčísli dodávateľ, t.j. xyz (t.j. dopravné, manipulačné, poštovné). Maximálna výška vyčíslených nákladov môže byť vyčíslená na 50 eur s dph.
"/
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
mirko285
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: Št 03. Sep, 2009, 19:47
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirko285 »

Ja som pred pár týždňami kupoval cez pneueu Continental ContiPremiumContact 5 v rozmere 205/55 R16. Oproti ostatným predajcom mali ďaleko najlepšiu cenu, preto som sa obával, či gumy nebudú zo starších skladových zásob. Kupoval som aj rovnakú gumu na rezervu, len rozmer 195/60 R15. Preto som si telefonicky overil dátum výroby a sú tohtoročné ;) týždeň si presne nepamätám, no to je jedno, proste neležali niekde roky zaprášené. Keďže auto nemám dlho, neviem porovnať spotrebu v závislosti od značky a modelu pneumatík, no vzhľadom na rozmery sa sťažovať nemôžem. Mimo mesto nemám problém jazdiť so spotrebou 5,5l (benzín), takže toľko odo mňa :)
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Ja som bral asi dva tyzdne dozadu Eagle F1 Asymmetric 2, lebo som chytil defekt a pneu samozrejme na kasu. Tiez som vahal, ci ist do neznameho shopu, ale nastastie to bola tohtorocna vyroba. Za mokra su tie gumy top. Zatial mam iba dve nove (200 € cerstvo po letnej dovolenke nepotesi), zadne este nie su na vymenu, ale ovela skor stracaju za mokra grip, takze po sezone pojdu aj dozadu nove.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

ja som bral na jar v "znackovom" pneuservise conti premium 5, 3ks boli nove a jedna o cely rok starsia... zistil som to az mesiac po vymene, se.iem uz na to. Inac povodne som chcel prave spominane GY eagle F1 A2, ale neboli dostupne (235/45 R17, debilny rozmer)

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"