Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7767
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

Mna zaujima ci sa da vymenit gumka na zadnom stieraci / stierac, alebo musim menit cele rameno (polo '06), lebo nijak raz sa neviem docitat :D
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6764
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

dnes som narazil na jeden zaujimavy clanok na jednom madarskom webe o porovnani benzin vs diesel. hlavnym motivom clanku bolo, ze dneska kupovat benzin nema zmysel, lebo dnesne benzinove motory az na niektore vynimky v komplexnosti dobehli dieslaky, a problemy ktore mali diesle pri 150.000 km (napr. s turbom, vstrekovacmi apod.) maju dnesne benziny neraz pri 50k.

co ma ale hlavne zaujalo, bolo tvrdenie, ze dnesne priamovstrekove benziny produkuju podobne rakovinotvorne pevne castice ako diesle, akurat ze zatial to nikoho velmi nenapadlo regulovat a montovat povinne DPF-ky....
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Áno, priamovstrekové benzíny produkujú to isté, čo diesle. :-(
Akurát diesel to produkuje furt (množstvo závisí od teploty), benzín len krátko po štarte... ...ale hej, osobne si myslím, že raz to príde aj na benzíny...

P.S.: ja to furt hovorím. Ja keby som si mal dnes kúpiť nové auto, fakt netuším, čo si kúpim. Asi Teslu S. Lebo s ostatným to ide do srač*ek. Autá sa zmenšujú, stávajú sa nepraktickými, spracovanie grc (20 ročná Audi 100 Avant nemá jediný vyšúchaný gombík, 6 ročný Touran nemá jediný gombík nepoškodený), všetci sa ženú za litrovým výkonom (hoci mňa to netrápi) a teda je potreba priamych vstrekov a všetkých ich nevýhod...
Osobne mám momentálne nepriamovstrek diesel. V čase výroby a vtedy platných noriem tomu nebolo treba ani katalyzátor. Je mi strašne ľúto, že sa už asi ani nedá kúpiť nepriamovstrek benzín (to by totiž bola moja ďaľšia voľba - mal som benzín, vždy som bol za benzín, teraz mám diesel, ďaľšie auto bude benzín.)
Kebyže si môžem dovoliť teraz kúpiť si auto, tak beriem TOTO. Je to veľké, je to pohodlné, dobre sa s tým jazdí a tí, čo poznajú len európske motory to nebudú chcieť, lebo si predstavia obrovskú spotrebu. Blbosť. Z tej štyri-šestky vytiahli (podľa Európana) "len" 223 koní a preto ten motor vydrží donekonečna, má príjemný krúťak a normálnou jazdou (ani športová, ani slimák) jazdí úplne normálne za 10l/100km. Iste, dá sa aj za 20, dá sa však aj za 8. Preto vravím normálnym tempom.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6764
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

undertaker007 napísal:Je mi strašne ľúto, že sa už asi ani nedá kúpiť nepriamovstrek benzín
na moje prekvapenie som zistil ze 1.4 trubo od opla ma nepriame vstrekovanie. nie ze tomu motoru by to nejako extra pomohlo.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Aj keby (čo čumím :OO= ), tak je tam turbo...
Ja by som najradšej niečo primitívne. Niečo ako nepriamovstreková benzínová atmosféra. :)
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

renault megane 1.4 8V 96-99 :D
Sice to nic netaha hore kopcom ak mam obsadene auto, ale nezerie to vela a na tom motore sa v podstate ani nie je co pokazit..
Inu.. Keby bol lacny benal, tak beriem nenazranu ameriku s retazovymi rozvodmi a tam clovek natoci pol mega len pri vymene oleja, fltrov a sviecok.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

P.S.: ja to furt hovorím. Ja keby som si mal dnes kúpiť nové auto, fakt netuším, čo si kúpim. Asi Teslu S. Lebo s ostatným to ide do srač*ek. Autá sa zmenšujú, stávajú sa nepraktickými, spracovanie grc (20 ročná Audi 100 Avant nemá jediný vyšúchaný gombík, 6 ročný Touran nemá jediný gombík nepoškodený), všetci sa ženú za litrovým výkonom (hoci mňa to netrápi) a teda je potreba priamych vstrekov a všetkých ich nevýhod...

To ze kvalita ide dole je vseobecne zname. Automobilky robia vyberove konania na suciatky ovela nizsej kvality, ako montovali predtym. Hlavnym cinitelom je cena, ked predtym brali Bosch suciastky mozno ako kvalitnejsie, teraz uzatvaraju zmluvy, a montuju do aut oem suciastky. Sam som to zistil na mojom aute, ktore kupila znama v 2007 za 16 000€m a o rok neskor bolo v akcii s lepsou vybavou /kozeny packet, klima, elektrony vw/ za 11500€. Az po zaruke clovek prisiel na to, ze kym auto znamej ma 70 000km, a nemenila ani predne brzdy, moje auto menilo a malo problemy s: predne brzdy, zachvilu zadne, cidla teploty, cidla chlad. kvapaliny, ventily odvzdus. nadrzky, nadobku s aktivnym uhlim, odpadnute spatne sklo v spataku, Technik sa nestaci cudovat, ked dojdem na vymenu, akej znacky diel je namontovany od vyroby v aute. Takze ceny sice klesla zo 16 000 na 11 500 ale aj znacky dielov klesli "hromadne".

A takto je to pri kazdom aute. Passat z r 1998 za 1,2mil Sk bol kvalitou uplne inde, ako dnesny Passat v lepsej vybave s lepsim motorom za 30 tis. €. Zlacnel, zrychlil, "skraslil" sa, a to je asi tak vsetko. X ludi na okoli pocuvam, ako maju nove auta, a po zaruke problemy s blbostami, ktore by sa na aute pred 10r. tazko hladali. A co som pocul naposledy, alebo teda vydedukoval, ked som sa pytal na jednu specialnu ediciu aut, a z troch predajni mi bolo odpisane, ze dana verzia sa vyraba specialne iba pre Slovensky trh, a je to presne 300aut, pre cele SR. A jeden kamos, ktory makal v automobilke mi na to povedal, ze na to auto sa isto nepouziju kvalitativne rovnake diely, ako na dalsie auto urcene napr. pre Nemecky trh...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

benzin uz DPF ma, v Euro VI





.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6764
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

vies dat nejaky konkretny model ktory ho ma? v benzinoch sa to asi nevola DPF ci?
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LoPiO »

icefire napísal:Aka je dobra kvalita na gumicky na stierace? Bosch sa da?
http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 4#p1097564
Dodam este, ze ich ocino nemenil ani tuto zimu a stieraju stale ako nove a ticho. Mozem len odporucit.
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6968
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

Alebo alca, to je v podstate ta istá výroba. Mám ich na aute a spokojnosť maximálna.
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display iiyama ProLite X2377HDS (IPS), Philips 226 21,5" (TN)
Audio Behringer MS16
Headphones Denon AH-D301
Keyboard Logitech G105
Mouse Razer Copperhead (ASUS ROG verzia)
Mouse pad CONNECT IT CI-236 Biohazard Pad
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3679
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa fobos »

Potrebujem surne poradit,

Otec má Suzuki Samuraj (r.v. 2001) s motorom Reanult 1,9D (hladky) 47kW (označenie ma tuším F8Q), hlava praskla a hľadám náhradu.

Našiel som hlavu ale na 66kW turbo verziu, z obrázkov vyzerá úplne rovnako ako tá z otcovho hladkého dízla 47kW.

Otázka pre mechanikov (ktorí majú skúsenosť s Renault motormi): bude to pasovať ???

Viem, že tu sa asi odpovede nedočkám ale jeden nikdy nevie :-D
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

skus skor na offroadforum.cz, je tam sekcia samuraj
NB: Asus ROG Strix G16
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3679
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa fobos »

dik napisal som tam, uvidim.

V kazdom pripade som nasiel inzerat zo vsetkych 4 stran fotky a vyzera uplne rovnako do posledneho detailu, len je cez cele slovensko tak si to chcem nechat poslat UPSkou a nerad by som sa oj3babral :facepalm:
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
mirko285
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: Št 03. Sep, 2009, 19:47
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirko285 »

undertaker, hádam mi nechceš povedať, že si ešte nevidel Omegu bez turba a priameho vstrekovania, prípadne Vectru, Astru... mal si si kúpiť rovno benzínovú Omegu a mal by si pokoj ;)

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"