Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

mirko285
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: Št 03. Sep, 2009, 19:47
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirko285 »

Tu nejde o to, či je niekto nóbl alebo nie, ale o to, že za normálnych okolností by si sa takému servisu/pneuservisu vyhol na 100 honov...
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6226
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa icefire »

mirko285 napísal:icefire, 30€ za prehodenie kolies, vyváženie a 4x ventil? to fakt? to akože jazdíš na hranatých elektrónoch? alebo?

no a keď už ideš meniť kotúč, vymenil by som aj doštičky ... a môj názor, cena za brzdy v pohode, cena výmeny tiež (beriem do úvahy, že je to v Bratislave), len, ja osobne by som vymenil aj doštičky a trval na tej cene za výmenu predných bŕzd aj s doskami
Hej, ta cena bola rip-off. Uz tam viac nepojdem.

Co sa tyka brzd, vravel, ze treba menit iba to, ze zbytok je v poriadku.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7871
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

Nie tu ide o to, ze aj ked to vyzeralo akokolvek tak s vysledkom ste boli spokojni
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

mirko285 napísal:icefire, 30€ za prehodenie kolies, vyváženie a 4x ventil? to fakt? to akože jazdíš na hranatých elektrónoch? alebo?

no a keď už ideš meniť kotúč, vymenil by som aj doštičky ... a môj názor, cena za brzdy v pohode, cena výmeny tiež (beriem do úvahy, že je to v Bratislave), len, ja osobne by som vymenil aj doštičky a trval na tej cene za výmenu predných bŕzd aj s doskami
bud sa do toho nerozumies, alebo nevies citat, alebo nevim uz asi co. Pisal, ze mu pri vymene kolies zistili opotrebovane dosticky, tak ich vymenili. Nechapem, preco pises, ze ty by si vymenil aj dosticky, ved jemu nemenili kotuc !
Trval na cene vymeny prednych brzd aj s doskami ?
co su podla teba predne brzdy ? Ak myslis tym kotuce a dosticky, tak 70e vyjde minimalne material na prednu napravu a pochybujem, ze ti to niekto bude robit zadarmo. Plus vymena brzdovej kvapaliny atd . :facepalm:
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

LordKJ napísal:Nie tu ide o to, ze aj ked to vyzeralo akokolvek tak s vysledkom ste boli spokojni
to ze som spokojny s vysledkom neznamena ze som spokojny. nebudem chodit niekde kde to vyzera jak u ferka v garazi a spravaju sa k tebe jak ku kusu trusu ;)
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Ajri
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 604
Dátum registrácie: So 12. Sep, 2009, 12:28
Bydlisko: Hájske

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Ajri »

Potrebujem nabijacku na autobateriu (Varta Silver Dynamic 12V 63Ah 610A, 563 400 061). Bude tato Fairstone 12V 6A vhodna, alebo si mam vybrat nieco ine?
Ideapad 3 14IIL05 - i3-1005G1 1.2Ghz | 12GB ram | 128GB ssd
Xbox Series S
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4592
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa killswitch »

landrower napísal:chlapci, videl som vselijake servisy, a mam rad ked na zemi sa nepovaluje bordel, priestor je pekne osvetleny a vybavenie je ciste, nezastarane. to som ako moc nobl za to?
ak si ochotny platit za pekne osvetlenie servisu raz taku cenu, tak nech sa paci. vyber je na tebe :-D
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7871
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

ano, pride mi to divne, idete si tu zodrat mysky aby ste usetrili, a ked usetrite tak tu dzubete, ze tam nemali zdvihak z roku 2014, ale hlavne, ze robota je spravena dobre to nikoho nezaujima co

Ako chapem, ze si chcel vyskusat novy servis, ale aj tak no co cakas niekde setrit musia
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

poviem to takto, natrafil som tak na take kam som sa uz nevratil a nikdy sa nevratim, no v konecnom dosledku som nasiel jeden dobry kam aj chodievam ;) kazdy mame na veci ine kriteria....
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scarinko »

no ja som kupil taky kupon 2x
1x to bolo v pohode aj ked som sa trepal do strasnej marie a kym som ich nasiel bol to porod ale dobre porobili

druhy krat to bola katastrofa, boli uplne blizko prace, cca 500m ale bol to horor
urobili mi to zjavne na prd. bol som tam rano a isiel som potom do prace. Ked som chcel z prace odist zistil som ze mam prazdne koleso, vyfucane. rezerva neprichadzala v uvahu (to ej teraz jedno preco) takze na prazdnej gume na pumpu (cca 500m) nafukal som na 3 atmosfery a domov. Auto som dal tak aby bolo to koleso co najmenej zatazene + som podlozil napravu hranolami aby netlacilo na gumu ked sfukne trocha. Rano som mal 2 atmosfery. Prisiel som tam ze reklamacia (den predtym som tam samozrejme volal ale uz tam neboli tak sme sa dohodli na rano) tak ako vyzul to koleso a vraj to je moja chyba lebo mam vraj hrdzavy disk. Kukam na neho ze sak nic nepovedali ked to menili. Hlavne ze mi predali nove ventilky na kazde kolo. Nejak to obrusil smirglom nahodil nanovo a tak som odchadzal nasraty. Zahol som za roh a keketi volaju ze ako si to predstavujem takto odist ze mam zaplatit 4e za opravu disku. Som kukal jak vyr ze co? tak som sa otocil jebol som mu tak tie 4 eura ze nech si ich zozerie za taku super robotu a ze ma za to aj reklamu vsade gratis. Radsej pojdem k niekomu koho poznam za 20 ako k takymto hajzlom fuserskym za 11,90
tolko moje skusenosti s kuponovym prezuvanim.
Dnes mi to prezuje kamos v dielni, ratam ze za dvacku a viem ze to urobi dobre.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

aku autonabijacku by ste doporucili s cenou okolo 30eur? Jazdim hodne kratke trasy na aute a baterku musim cca kazde 3 mesiace nabijat
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Ja mam nejaky lacak z lidlu, ktory som pouzil az raz v zivote, ked som si nechal v zapalovani kluce a po vikende na chate mi nezasvietilo ani osvetlenie interieru :D Pokial nepotrebujes dobijat extra rychlo, postaci aj nejaky lacak, co ti dotlaci baterku cez noc.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

ved som rozmyslal nad nejakym lacakom, len tie nie su vacsinou urcene pre olovene baterky. Gelovky by sa snimi nemali nabijat. tak neviem :rolleyes:
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa STENLY »

ved práve že sú určené hlavne pre tie olovené :)
https://www.mall.sk/nabijacky-autobaterii/gude-gab-5a ;)
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

vedeli by ste mi poradit ako odvlhcit auto?
ked ideme viaceri tak celu cestu kecame a dost toho nadychame
mierne si otvorim okno a predok sa nerosi, avsak zadne okno sa rosi aj tak

bolo mi poradene ze vymenit pelovy filter, co mam v plane, ale rad by som sa nejako uz aktualnej vlhkosti zbavil
inac auto tesni a netecie donho
...

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"