Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

v pzp sa da priplatit mam pocit. v havarijke by s mal mat automaticky. inac borci okrem karoqa co by ste vyberali?potrebujm matrixy, vyhrev zadnych sedadiel+volant+celne, super lane assist -velmi som zavisli na tom. a v honde crv vraj blbne podla recenzii. pazot 3008 je drahy, koreu sa bojim.kuga draha. ateca draha a nema metrix. mazda draha. pomaly si zacinam hladat dalsie auto. tak do 35max ale asi zas len vskode zaparkujem. :( musi nove byt. jedna sa o kupu o rok cca ale pomaly si robim prehlad. ake nove modely cakate tento rok? inac matrixy v kodiaqu/karoqu vraj maju byt ine ako octavia ale tomu neako neverim.ci?dik borci
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa d3Xter »

urob si prehlad o rok
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa shiro »

Miso122 napísal: Št 30. Dec, 2021, 17:10 Máte niekto skúsenosť s poistením čelného skla? Od včera mám nové, tak celkom uvažujem, Hornet za 19/rok vyzerá asi ako top voľba čo som našiel
hej, to sa oplati, uz X krat som mal rozmlatene sklo na firemnej fabii, platil som cca 20-30e na ucet firmy, aleaj tak so sa musel drbat do hornetu u nas v BB a riesit to. Tudiz strateny cas. Uz neviem ako moc si toto cenis. Ale zase hornetaci to spravili za 30min.
potrebujm matrixy, vyhrev zadnych sedadiel+volant+celne, super lane assist -velmi som zavisli na tom
vsetko povazujem za s*acky, robiace z vodica hlupu opicu, sorry. Chudacik, aby rano neodpadol pri startovani auta :-)
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10043
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

To hej, nie je nic lepsie nez soferovat v rukaviaciach v ktorych si predtym 10 minut rozbijal lad na celnom, alebo este lepsie bez nich a nahovarat si ze nie je zima. 🤣

A co sa tyka adaptivnych svetiel, matrix, laser a vsetky variacie tak je to najlepsia inovacia za x rokov.

Lane assist moc nemusim ked sa sustredim, na druhej strane sa vela ludi hra s telefonom, displejmi, detmi a radsej nech ich to drzi v pruhu.

Vyhrev zadnych sedadiel bol uz pred 20 rokmi vcelku bezny v premii a opice vzadu sa nestazovali. Ci to az dnes su?
.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

to ze neviem aky nodel suv pride tento rok. neviem co by sa mohlo za rok zmenit ale viem hej ze modelove roky sa lisia trochu ale zas nic markantne. zo seatu som najviac sklamany ako nevedia ziadne zlavy dat a citron co som kusa sedel ta mega nepohodlny. v suzuki sa tlacim.(196cm). dustera som skusal a dnu je mensi nez kamiq. vw je mimo rozpocet. premiovky tiez. ostala mi skoda/mozno neaka skladova honda crv ale tam hadam zlepsia ten lane assist. ja to s acc si neviem vynachvalit. a vyhrievanie bybsom chcel aj laktovu opierku keby malo :D
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa d3Xter »

vsetci su opice lebo maju cosi viac ako ja...
ani jedno zo spomenutych neni sracka, okrem tvojich prispevkov, na lane asssist mozes nadavat ale ta to moze zachranit ked pride mikrospanok, matrix svetla uz su must have
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5521
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

vyhrev celneho skla je dobra vec... pozri sa oproti slnku na 4-5rocnom aute s vyhrevom, a bez vyhrevu kde si maskal skrabkou :)


jedine co neznesiem je lane assist, s tym nedokazem spravit ani kilometer
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

vyhrevny volant, vyhrevne celne sklo by som bral aj ja. Neni krajsie rano, ako v -15 skrabat celne a bocne skla. Potom sadnes do auta, a bez rukavic nemam sancu drzat volant :)

Ak budem kupovat auto, tak minimalne to vyhrievane celne sklo chcem
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
patro16
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2740
Dátum registrácie: Ne 12. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa patro16 »

a foliu na sklo poznate :D vecer dam, rano zbalim do kufra a ide sa dalej :D

ale na vyhrievany volant nedam dopustit
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i7-4790K@4,5Ghz
Cooler: Noctua NH-D15 chromax.black+NT-H1
MB: MSI Z97 PC Mate
RAM: Kingston HyperX Fury Black 1866Mhz CL10 16GB kit
GPU: iGPU
SSD: Samsung 850 EVO 250GB
HDD: Seagate SV35 1TB 64MB cache+Cooler: SCYTHE SQD-1000 QUIET DRIVE
DVD: Lite-On iHAS124 (xbox 360 XGD3 ready)
PSU: Enermax Platimax 500W
Case: Corsair Vengeance C70 Military Green
+outtake: Noctua NF-A15 PWM + NF-S12A PWM, intake: 2x Noctua NF-S12A PWM
Monitor: AOC Q3279VWFD8 & HP ZDisplay Z27i
Periferie: Microsoft Sidewinder X4 SK, A4tech XL-750BK
Printer: HP LaserJet 1018
NB: ACER TravelMate 5760G >CPU: Intel Core i5-2520M, RAM: 2x4GB 1600MHz, GPU: HD3000 + Nvidia Optimus GT520M, HDD: WD Scorpio Blue 750GB 5400rpm, SSD: Intel 520 180GB
Mobile: Samsung Galaxy A52 5G
Car: KIA Ceed HB MY22 LUNAR
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Chris »

Pietro sk napísal: Št 30. Dec, 2021, 13:07
Chris napísal: Ut 28. Dec, 2021, 17:31 Tak ak nema 7er xdrive, co starsie nemali, tak to je blbost s tym tahat. Aj to ze znicis na 100k automat skrz ze tahas tazsi vozik 🤣
v papieroch max zataz je.. ak pretazi, zaruka pada, jednoduche.
Ako zistia, ze tahal na gulke nad limit?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa marfan »

Ja mám na O3 vyhrievané čelné a je to super, zvykol som si tak, že naštartujem zapnem výhrev za 2min to je načaté ak je len jemná vrstva tak zotrem ak hrubšia aspoň to ide ľahšie dolu.

Nad volantom silno uvažujem, že si to dorobím. Túto zimu som už dva krát šoféroval v rukaviciach lebo mi bolo zima.
Spoiler: ukázať
MB:ASUS PRIME X370-PRO, CPU:AMD Ryzen 7 2700x, RAM:2x8GB Patriot Viper 4 Black 3200MHz,CLADIC:Thermalte NiC C4,CASE: Fractal Core 3500, PSU:EVGA 650 G3, GPU:AMD XFX RX480 8GB, SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD:WD 1TB RED, GREEN ,Samsung 1TB,2TB, Samsung 750GB, LCD:DELL U2412M,
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa beardie »

ja mam garaz a skrabat nemusim :D
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

Ja na ranne skrabanie preferujem garaz :D
Ale predvcerom som bol u kamarata a dazd rovno zamrzal, prve skrabkanie tohoto roku. Mat to vyhrievane by veru bol lepsi zazitok, alebo webasto.
Kia ma super vyhrievany volant. Hreje az kym na nom neudrzis ruky, potom si spomenies ze to mas vypnut
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

to ze v karoqu mam kable na celnom a nevadi pri soferovani aj ked niekto sa stazuje, volant zas neni neako uber horuci ale je to supa. manzelka sedi vzadu pri malej uz 6.rok a vzadu vyhrev je povinost +nemama a chcem 3zon klimu. proste si uz teraz zopar modelov skladam a ostala mi trojica tiguan korea karoq a prve je ubed drahe, druhe nechcem (a ak tak mozno novu sportage kiu) a potom uz len skoda... skoda ze nemam menej cm to by som siel isto do combi/sedanu
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10043
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

3 stupne intenzity vyhrievania volantu ma uz aj octa.

Mozes vziat kodiaq. Do 50 sa vies pomestit so vsetkym moznym :D
.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"