Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Chris napísal:Trosku prispevok z modernej techniky co som nasiel. (NIE MOJE)

Mondeo , 2.0 EcoBoost , r.v. 2012
- treti motor za 2 roky :D (upaleny piest, druhykrat rozlomeny piest a treti prasklo ozubenie na vyvazovaky a upchalo olejove cerpadlo.

https://www.dropbox.com/s/hpwd0vjecfuoc ... 0.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/omakm57xj5rbb ... 9.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/hmm5hvki3b4tc ... 4.jpg?dl=0

V dnesnej dobe uz nestaci, ze auta vydrzia 2 roky, ale este chcu zarobit na servise v ramci 2 rokoch :facepalm:
Mas niekde zdroj?
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

molnart napísal:clovek ktory na akejkolvek pneumatike na snehu jazdi s pocitom ze je nesmrtelny nema co robit za volantom
jj to je pravda ... kolko razi som pocul vetu: "Však mam zimné " .... som si povedal fakin ... alebo som proste vysúpil a vybavil som si smrtelný odvoz ... špecialne TDi majitelia :D bohužiaľ je to tak ... špecialne keď nieje zima a hodlajú predbiehať s 1.9vinami s tým pocitom že majú výkon z toho torque kicku keď turbo zatiahne na svojich 500otáčok a potom zase bieda .... dnes som musel uhínať pánovy v audi 1.9 f tdičku lebo mal pocit že predbehne ten kamion až na to že ja som musel tak trochu rajdnuť cez hlinu za krajnicou aby sme si nedali face check .. a kupodivu sedela kamarátka v tom aute ktorá išla zo školy a slová majiteľa zneli: "Ja som o ňom vedel, a úplne v pohode som to dal" .. fakin anakin
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

zaujimave ze ty stretnes stale iba audiny...no toto, ja ze skodoviek je tu najviac...aha, mas bakelit...tym to bude...





.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Nechcem byt pes, ale ked mam hodnotit najcastejsie ohrozujucich vodicov, tak isto to nebudu majitelia Skodoviek, ale prave BMW, Audiny, a pod. Ked si niekto mysli ze ma 200koni a da ten kamion aj ked mu ide auto v protismere, tak ten znak audi bmw mu akokeby dodal silu skusit to. Ano, vyznie to smiesne, ale ktore auta su najcastejsie ucastnikmi celnych zrazok? Nie vzdy, ale takmer vzdy je tam jedno bmw, audi, alebo nieco take. a to druhe nevinne auto je prave ta skoda. ano vinnik moze byt aj v skode /ale asi iba ked ma bmw v servise. ha ha/. nie, budme realisti, uz tu bolo x prieskumov, a vela z nich pekne ukazali, majitelia ktorych aut si dovoluju a pod. a ty aj svojimi recami ako jazdis a spravanim snake to len potvrdzujes (ked si nerobis srandu)....
tazko ti verit, lebo take extremne pripady, ze jazdim 250km sa lahko pisu vo fore, ale neverim, zeby si nemal to stastie a nenamerali by ta za ten cas...
alebo iba chces byt vecer v markize? :)
http://hradec.idnes.cz/ridic-jel-od-hra ... zpravy_tuu
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

to bol samozrejme len zazitok z toho dna. Povacsinou su najvacsi herovia jednotkove oktavie a 4kove golfy vsetko v 1.9TDI. A podruhe, sam vies ze si auto nevybera vodica .. a proti tvojmu tvrdeniu ze stale cistou nahodou stretavam audiny ktore sa mi cistou nahodou nepacia a ohrozuju ze momentalne pracujeme (s kamaratom) na A6 c4 2.5TDI quattro kde sa dava teraz dokopy podvozok aby sa mohlo robit na motore kde je uz prichystana ECU vlastnej vyroby a vcelku sa na to tesim hadam z toho dame 250+ (kiez by nebol tak slaby spodok) ... proste mi len vadia vodicia 1.9TDi ktory si myslia ze zozrali vsetok vykon sveta. ci sa snazia obehnut bakelit, alebo medveda (w202, viem ze zozadu to vyzera tak divne, tak to musia preca obehnut) a najradsej predbiehaju lanciu kappu
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scarinko »

hh to este nevies ako takychto ludi strasne irituje ked vidia pred sebou 13 rocnu micru ktora ide "len" 55-60 :D
to je ako droga, co sa ma predo mnou co flakat take male auto, to musim predsa predbehnut inak to bude jednoznacne hanba a co mi povedia kamosi a pipenky co veziem

ja ked si pozriem moj naj rebricek auto ktore mi strpcuju zivot na ceste tak su to vo vacsine pripadov Q7, X5, A6, A4, BMW5, BMW7, oktavie 2 cierne, pasaty TDI, ostatne len vynimocne

Mam skusenost ze za mnou celu cestu z AT isiel veyron a aj napriek tomu ze som spomalil na panonskej aby ma predbehol (chcel som ho vidiet obiehat ma) tak spomalil a isiel za mnou, holt nemal SK ECV takze to bude asi v hlave.

Ale ja uz to neriesim, nech si ide a nech sa najlepsie prekoti niekde a bude svaty pokoj to im vsetkym vzdy poprajem.
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

ja si tiez chodim 57-60 a na moje prekvapenie auta ako BMW7 Alfa Romeo a podobne vykonne masinky nemaju problem ist za mnou rovnakou rychlostou, aj ked ja na ich mieste by som uz asi predbiehal

zato vodici pickup/dodavok/vanov maju vzdy naponahlo, toto proste nepochopim

//edit:
a ked uz sa clovek s vykonnym osobakom rozhodne predbiehat, tak to robi s rozumom (mozno niekedy menej rozumu a viac vykonu) no vo vysledku mi to nepride nebezpecne

kazdopadne na tych blbych dodavkach to nema ani vykon a ani rozum (zatial mali ale aspon stastie :facepalm: )
...
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7871
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

tak ked idem 50 (!) :D , tak ma obehne bud nejaka oktavia,superb alebo passat, zatial mam take skusenosti, ze drahe auta aspon pockaju po koniec dediny
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

jasne ze je to v hlave.
v zahranici, staci ze prejdem hranice smerom do Miskolca z KE, a uz zamnou idu madarske X5 X6 55v dedine, ani kus viac. A ked sa blizi koniec dediny, uz nejaky magor na X5 leti 90 a berie vsetko co sa da, samozrejme KE, KS, TV znacky. Tesne pred koncom brzdi, aby sa zaradil doprava, kedze tam su ostrovceky pred kazdym vjazdom.

A ano, aj ja som zazil nejake X5 co ma neobehli a isli zamnou aj 100km trasu!, a mali SVK znacky, ale to si clovek doslova zapamata take auta. To som zazil asi 5x za zivot. Aj si zhruba pamatam trasy. Ale inac, ked vidim X5, X6, napriek tomu ze idem 105 na 90tkovom useku, tak beru auta hlava nehlava, oni proste musia ist 130-140. Ale poviem, ze odkedy mam auto s tempomatom, vobec sa na dialnici nepozeram dozadu na dialnici ako ked som tempomat nemal. Obehujem kamion 135km/h? a ruti sa zamnou auto aj 180tkou? mam v pixi, kym neobehnem kamion, nepredidem ho aspon o 5-6m, nezaradim sa dolava, a je mi jedno ci ten zamnou sa vyvrati. Sak to bude jeho chyba a nie moja.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1184
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

No vidíš a ja mám tiež tempomat, tiež obieham na diaľnici, ale pozerám sa dozadu...
Taktiež nemávam potrebu ísť viac ako 140km/h pri obiehaní, preto ešte pred tým, ako vôbec vyhodím blinker doľava si skontrolujem v zrkadlách situáciu za mnou. Ak je tam hocičo rýchlejšie a ja odhadnem, že nestihnem svojim "pomalým" tempom sa preradiť vľavo, obehnúť a zaradiť sa naspäť vpravo, tak čakám...
Nech si ide aj 180km/h - aj keby nemal - a čo s tým ja ako spravím? Som kontrolný orgán? Policajt? ... ? NIE!
Takže nebudem ohrozovať jeho a SEBA a tých pár sekúnd "čakania" za tým, koho chcem obehnúť mi určite nevadí...
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

nikdy nevies kto je za tebou, preco a kam sa ponahla, ked je moznost vzdy pustim rychlejsie auto...
samozrejme ked sa priruti ked uz som vedla kamionu alebo co, neostava nic ine len dopredbiehat a potom ho pustit
neviem preco by som mal riesit co je to za auto a podla toho hned odsudit vodica...
za volantom ktorehokolvek auta sa najde kreten... a najhorsie su na tom podla mna skodovky, zdaleka nie premiove auta. obzvlast nebezpecne su skodovky so znackami DS, SC, GA a podobne
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

nene, pockaj, nemyslel som to tak, ze vybocim dolava bez toho aby som pozrel dozadu - ani nahodou
ja len ze vybocim v 130tke, ked vzadu vidim, ze v pohode nic nejde, a ak aj ide ma ist max 130tkou, cize sa nema co zazracne priblizit ku mne.
no x krat sa mi stane, ze kym pri odboceni je auto daleko vzadu, nerozpooznatelna ani jeho farba, tak pri konci predbiehania je uz zamnou 30-40m - ale to je jeho problem. je svoju rychlost nezvysim, a pojdem dalej 130tkou, aj ked on pojde 200vkou. ved ked ma take auto, ma aj dobre brzdy... preco by som ja mal zrychlovat??
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

neni nahodou v zakone ze mas umoznit rychlejsie iducemu vozidlu predbehnut? a nijak tam neni popisane ze nemusis ak to auto porusilo maximalnu povolenu rychlost...

kazdopadne ak to myslis tak ze sa vysunies ked nic nevidis ze by ta mohlo predbiehat a ked nahodou sa niekto priruti pocas toho jak predbiehas tak to je jeho problem, tak to chapem.
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

sak ja mu umoznim ma obehnut, ale nie vtedy, ked je napravo kamion. pekne kamion obehnem, dajme tomu 130tkou, a zaradim sa doprava. snad nemam podradit, zrychlit na 150. aby nejaky dement vzadu presiel plynule 180tkou kamion a rovno aj mna po mojom zaradeni....
jazdim dlhe trasy nemecko, rakusko, taliansko, madarsko - nikdy som problem nemal, v zivote tam na mna nikto neblikol. tam aj ked ide typek na ferrari 250 vlavom pruhu a ja idem 110, tak on zacne spomalovat ovela skor, ako sa ku mne priblizi - je to v hlave. na slovensku uvidim iba vyblikavanie. sofer na svk co ma na tachaci 180 na dialnici zacne spomalovat az ked je pomaly nalepeny na mojom kufri - to je normalne? nie, to je demencia. opakujem: tempomat je nastaveny, dokoncim predbiehanie a zaradim sa.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2250
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

felipe25 napísal:snad nemam podradit, zrychlit na 150. aby nejaky dement vzadu presiel plynule 180tkou kamion a rovno aj mna po mojom zaradeni....
ja to podla moznosti robim... ak treba pridam kolko to da a bezpecne sa zaradim. Prijatelnejsie je pre mna riziko pokuty za rychlost nez to, ze zozadu sa ruti dalsia rezesova...

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"