Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Blackhawk »

quicky, skusim z ford fora najst skusenosti kamaratov co tam boli a postnut sem, celkom na zasmiatie
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Ja rad citam o skusenostiach z AAA.
Trebalo by minikamerky, a potom to zdielat, to by bolo smiechu.

Ja ked som este nemal prve auto, som tam siel skusit, co tam maju. Chcel som nieco male na styl Polo, Punto, Clio. Padlo mi do oka celkom pekne Clio za 130 000sk. Ze skusobnu jazdu chcem, hovorim. Sadneme, na jazere to bolo, isli sme do Krasnej. Prve zabrzdenie: poznate zvuk, ked pilite flexkou kov? Tak taky zvuk to auto malo, brzdy uplne v pi, akokeby tam ani neboli ,platnicky. On hovori ze no problem to len brzdy. Zastavil som pri krajnici lebo som sa siel otocit - a stlacil vystrazne - to som nemal robit. Zapnut sa zapli ale vypnut uz nesli.
Okno spolujazdca slo stiahnut elektricky, vytiahnut uz nie /nijako/. Vsetko to boli podla toho co vedla mna sedel detaily ktore ich technik za minutku vyriesi /uhm, jasne, vymena brzd, rozobratie palubovky aby sa dostal k tlacitku, a problem s elektrikou okien/.
Napriek tomu ma doslova donutili aby som im dal OP. Preco beru vsetkym OP? Rychlo si zistia, ci im ich partner schvali pre Vas uver. Akonahle schvali, zacina kolotoc, ze ste ten najdolezitejsi pan pre nich. Ja som chcel auto za 130 000sk, cenovka nanom bola taka, zrazu som sa dozvedel, ze auto stoji cash az 160 000sk /pritom som mal 100 000sk nasetrenych, cize tych 30tisic hore dole by som zohnal, kenze to auto po jazde by nechcel ani magor./. Oni ze nie, ze auto musi ist na uver alebo leasing, a ze potom je cena 130 000sk, a zrazu chvilka ticho A pane, ste dnes 50ty zakaznik uz nas, mate okamzitu zlavu 20 000sk a ked vezmete do 10minut tak auticko stoji len 100 000sk. Dal som si vytlacit splatkovy kalendar, vysledna suma k zaplateniu bola cez 200 000SK!! Dovi dopo, a to mi este 3dni potom volali.
Proste, marketing jak svina, ti co tam robia mozu robit max podomovych predajcov, alebo na tych akciach pre dochodcov, tam by im to slo. Do aut sa nevyznaju, jedine co vedia je psychologicky oklamat zakaznika /ste 50ty, zlava pre vas, akcia pre Vas, plati len dnes/, fakt nechapem, ako tam mohli mas ocedulkovane auto Overene, otestovane, ked prakticky nemalo predne brzdy. Ta ich kontrola vyzera asi tak ze predate auto, a rovno na nho ide cedulka overene, otestovane 100% ,kvalita :D :E :x
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Krutibrko »

V skratke to popíšem:
- pôvodný majiteľ bol taký, že so všetkým chodil do autorizáku, čo auto potrebovalo, to dostalo - to sme si zistili v Opli, nie v Áčku
- auto komplet vyrabované, to sme sa ale zasmiali
- gumy zjazdené, dohoda bola iná, ich reakcia: ale veď máte disky / elektróny na aute
- nedodali všetky papiere, preto sme sa po to museli trepať do BA, áno, bola možnosť si to nechať zaslať na pobočku do PP, avšak ak to nestihli spraviť za 2 týždne, tak by to trvalo asi kua dlho + sestra potrebovala súrne auto
- stal sa zádrhel pri uzatváraní PZP, nakoniec sa zistilo, že ho auto nemalo, tak sa to vybavovalo rovno na pobočke, aby mohli odcestovať
- pri uzatváraní PZP sa snažili zamlčať možnosť platby šekom, avšak ich zamestnanec sa preriekol - asi bude mať j3badlo v práci
- snažili sa, aby sestra rýchlo podpísala zmluvu a neprečitala si ju, čo sa pravdaže nestalo - v zmluve boli bludy, takže ženská musela vytvoriť ešte raz novú
- stačilo mi, keď som len vchádzal dovnútra pobočky a videl tam strašne veľa ľudí sedieť, pozerať TV a čakať na spasenie, stretol som tam jedného, ktorý pri odchode si povzdychol, že konečne je z Áčka preč
- mali sme kontakt na zamestnanca, pravdepodobne vedúci, ktorý sa mal s nami stretnúť, vyvolávali ho vysielačkou, na mobil, dotrepal sa asi po 10-20 minútach a najskôr zj3bal toho na recepcii, že či ho musia ku všetkému volať
- celkový dojem bol taký, že som sa tam cítil nepohodlne, museli sme si na všetko dávať bacha a skoro z každého som mal pocit, že sa nás len snaží odrbať, čo sa im takmer aj podarilo, takže pravdepodobne ak si budem kupovať auto ja, tak to bude kua dlho trvať, lebo sa budem snažiť Áčku vyhnúť ako sa len dá. Len blbé vyzdvihnutie papierov trvalo takmer hodinu, nechcem si predstaviť ten čas, čo zaberie, ak kupuješ auto.
- nakoniec sme zistili, že ak by nás po ceste do BA zastavili policajti, tak šofér asi skončí v base vďaka dokladom
- čerešnička na koniec: jeden predajca zahlásil kolegovi: konečne som predal auto pri ktorom som nezabudol dať kupujúcemu žiadny papier / doklad

To je len tak v skratke, nechcem rozpisovať celý príbeh dopodrobna, lebo s niektorým infom som si nie úplne istý, takže som len rozpísal to, čo som si istý. (/ pozerám, že to až tak v skratke nie je :D)
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Zatial jeden, mozno najdem aj dalsie:
Spoiler: ukázať
Konečně jsem se rozhoupal sepsat příhodu z prodeje mého Mondi, kterého jsem prodal do AAA před několika dny.

Auto nám dobře sloužilo třetím rokem s minimem závad (1x problém s pravým homokineťákem, jinak olej, filtry, nafta...). Vzhledem k tomu, že jsem do budoucna plánoval obměnu vozu a v současnosti se mi nabídnulo náhradní vozidlo z rodiny pouze za zaplacení jeho pojištění, rozhodl jsem se Mondeo prodat. Taky to byla přecijen nafta s cca 215 tisíci kilometry a tam už je nutné počítat s čímkoliv. Auto jsem vystavil na internet s cenovkou 62 000,- Kč.

Po třech dnech (pondělí) se ozval muž z AAA Auto s tím, že by měli o auto zájem a že mám ve středu odpoledne dorazit Mondeo ukázat. Já mu do telefonu sice řekl, že ještě uvidím, i když on mluvil tak, jako by se mnou už určitě počítal. Nicméně se mi to ve středu nakonec nehodilo, proto jsem nedorazil. V pátek telefon z AAA, že jsem nepřijel na domluvenou schůzku. To jsem dementoval, že to byla pouze jejich prosba, nikoliv domluva a že mám člověka, který se mi přijede na auto v poledne podívat (můj vymysl dle jejich taktiky). Na to začala litanie, že prohloupím, neboť oni vykupují nejlíp a berou garanci za auto na sebe, atd. Potom jsem byl přepojen na jakéhosi manažera. Ten mi řekl, že mají o auto vážný zájem, neboť je to kvalitní spolehlivý motor a již má zájemce ze strany nějaké firmy (bla, bla, bla), takže i odkupní cena, kterou požaduji, je reálná. S přítelkyní, která má zkušenosti z obchodu, jsem se domluvil, že tam večer teda zajedeme. Auto jsem jen projel myčkou, vnitřek jsem neluxoval ani nijak neuklízel (máme dva bílé, chlupatící psy). Nevěřil jsem, že mi nabídnou tolik, kolik budu chtít, proto jsem i natankoval za tisícovku nafty :D

Do Áček jsme dorazili okolo šesté večer v pátek, vybaveni mými okopírovanými doklady a současně i kopií TP a ORV. Když jsem jim kopie podával, byli zaskočeni a prý, jestli nemám originál. Řekl jsem, že samozřejmě mám, ale pro jejich kontrolu jim bude jistě stačit kopie. Pracovník AAA (dále jen áčkař) s námi projel auto po rychlostce 500m tam a 500m zpátky, potom ho pod umělým světlem obešel, pochválil a řekl, že si vše nafotí, že si máme zatím sednout do čekárny. Za cca 30 minut si nás zavolal s tím, že nám za něj můžou dát max 45 000,- Kč. Žena se zeptala, jak na to přišli. Áčkař se vytasil z inzeráty na sauto.cz a že se dá totožný model sehnat už za 25 tisíc. Zeptal jsem se, jestli to myslí vážně, že dva kousky za 25 tisíc jsou oba bourané a předek mají o metr kratší. Opravil se, že tedy za 50 tisíc. Na to jsem sdělil, že tam má nastavený starší, předfaceliftový modely se slabším, pouze 85kW motorem. To ho trochu rozhodilo a že tedy stejnak, nejlevněji za 50 tisíc. Kontrovali jsme celkem bohatou výbavou (hlavně přídavným topení Eberspächer) a alu kolama origo Ford 17" v ceně. Dále jsme mu řekli, že pod 60 tisíc nepůjdeme. Vzal si pár minut na rozmyšlenou. Potom si nás opět zavolal a že nabízí 56 tisíc, od kterého odečtě 1410,- Kč za přepis, neboť od nového roku, nový zákon...bla, bla, bla, víme. Jen jsme se usmáli, že jim to dáme možná za 58 tisíc, ale bez kol. Oni prý, že k tomu něco musí mít, tak jsme jim poděkovali a že nemáme zájem. Nikdy nezapomenu zoufalý výraz obou prodejců, kdy se na sebe podívali stylem "kdo to ku*va je". A že se opět budou radit. Za pár minut, že nám tedy dají 60 tisíc, minus uvedený poplatek. Řekl jsem jim, že se se ženou poradíme (další zoufalý výraz). Po krátké rozmluvě jsme si řekli, že oželíme pár tisíc a budeme mít hned prodáno a bez dalších starostí. Na konečnou dohodu jsme jim kývli. Potom jsme se asi 5 minut hádali o velký techničák. Chtěli ho tam do druhého dne, kdy se měl uskutečnit prodej, nechat. Prý jako takový náš slib, že auto prodáme jim. Ale kdyby jsme si to rozmysleli, že nám ho samozřejmě vrátí. Na to jsem argumentoval, že nevidím logiku, když si tedy stejnak můžu rozmyslet a techničák si zase vzít. Nedovedli to nijak rozumně vysvětlit, ale nakonec jsme ustoupili a domluvili jsme se, že druhý den v sobotu, dorazíme okolo poledne.

Hodně mě mrzela investovaná tisícovka do paliva, proto jsme si druhý den ráno udělali ještě rozlučkový výlet s Mondíkem do Prahy, kde jsem si vyzvednul upravený oblek na svatbu :D Do AAA jsme přijeli okolo třetí odpoledne. Zatím jsem se nijak neradoval, čekal jsem další handlování (auto dosud neviděli zespodu). Z pátku jsem měl jakýsi canc papíru, že garantují odkup v domluvené ceně. Nechali nás čekat asi 2,5 hodiny, prý hodně lidí. Což tedy byla pravda. Jednou za mnou áčkař přišel, že je něco s kapotou, že nejde otevřít. Ptal jsem se, zda použil klíč, na což odpověděl, že jíž "pár" mondeí otevíral. Použil jsem klíč a kapotu v pohodě otevřel, kdy áčkař odpověděl "jo ono se musí zatlačit". U auta jsem rovnou radši zůstal, neboť jsem viděl, jak páčí ven masku. Opět jsem mu pomohl, protože mi začalo krvácet srdce. Dál mě pobavil, když si svítil kolem pravého předního světlometu a prý, že je to nějaké upravené, že tam mají být šoupátka na vyndání světla. Ukázal jsem mu dva centimetry vedle místa, kam svítil, že myslí asi tohle (ty kovový hokejky na vysunutí). Řekl, že je asi debil. To jsem nekomentoval a šel jsem se smát do čekárny. Nakonec si nás zavolala pracovnice áček, kde jsem podepisoval papíry jako divý a poté mi vyplatila domluvenou částku.

Auto je dodnes na sauto.cz za částku 84 000,- Kč (nebo za 59 tisíc na splátky), ale stále ještě nedodali fotky...asi se jim nepodařilo vyluxovat ty psí chlupy. O přídavném topení nikde ani zmínka a to byl přitom hlavní předmět našich argumentů. A co na závěr? Koupit v AAA radši ne, nebo po velice, ale velice důkladné prohlídce auta. Vykoupí auto a v podstatě nic o něm neví :D Prodat ano, ale chce to umět se dohadovat a necvrndnout si hned po prvním navýšení ceny. Upřímně, nemít s sebou svou ženu, kývnul bych asi už na těch 56 tisíc, minus poplatek za převod :)
dalsi:
Spoiler: ukázať
vcerejsi zkusenost po dotazu na cenu 600t , jsme ochotni dat 500t rikam ze minimum je 550t oni ze mam teda prijet a kdyz to bude vse v poradku tak ze to daji , po projizdce a kontrole asi pul hodina cekani a pribehl pikolik ze prej max je 410t tak rikam ze kdyby to rekl hned tak si usetrime cas , a on ze kolik je minimum , rikam ze ho snad vi a kvuli tomu jsem tam jel , on ze vsichni chteji vic a pak to uhandlujou a ze to auto takovou cenu nema , tak jsem se usmal , ze to muzou zkusit na nekoho jineho . kdyz jsem odjizdel tak jeste prisel ze mi zaridil 420t . dneska z jednoho cisla ze jak jsem byl spokojenej na pobocce , hned jsem to polozil , za chvili z jineho cisla zase dotaz , opet jsem to polozil a pak sms ze at to zvednu ze vola kvuli vykupu , zeptal jsem se co potrebuje a on ze maji kupce ktery neco pobneho shani a ze mu to ukazali a ze to potrebujou vykoupit , tak jsem to pak zvedl a ze prej co se mi nelibiło , rekl jsem mu ze se o tom nechci bavit , ze kupce mam za 500t a ze jsem to nedal , a on ze jsou schopni nabidnout 440 pak 450 a nakonec 470t s takovyma kecama ze mu to budou davat za 500t atd atd . rikam ze nejlevnejsi je 550t a je blbost to davat pod cenou ( nevim jestli mu to nechteli nadelit na uver za tu cenu ) a moje minimum je 530t a pokud nebudou akceptovat toto tak muzou zkusit dalsich 5 prodavajicich v cr protoze vic aut v nabidce neni a nejsem si jisty jestli nektery z nich bude happy to dat o 100t levneji
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

felipe25 napísal:Napriek tomu ma doslova donutili aby som im dal OP. Preco beru vsetkym OP?
Ja keď som si išiel kúpiť druhé auto v živote, chcel som veľmi jedno konkrétne (tým konkrétne myslím výrobcu, model, motor). Nejaký čas som snoril všelijaké inzeráty, až som našiel 2 takéto autá. Jedno som mal kdesi v Žiline, Druhé bolo kdesi pri Trnave. To v Žiline vyzeralo dosť zle už na fotkách a hlavne - ja neuznávam akýkoľvek tuning štýlu otvorené sanie, maximálne elektróny s troškou gumy a pod., takže toto auto som zamietol. To pri Trnave vyzeralo veľmi dobre na fotkách. Išiel by som ho pozrieť, lenže napriek tomu, že som také auto chcel, nikdy som v ňom nejaký čas za volantom nestrávil - hovorím si - potrepem sa bohviekam k Trnave len preto, aby som zistil, že to auto mi vlastne nevyhovuje? To sa mi moc nepozdáva...
Tak som si z hovadiny dal stránku AAA Auto a mali na Žilinskej pobočke (asi 15 minút peši od bydliska) rovnaké auto, ibaže s iným motorom. Išiel som ho teda pozrieť. Auto som videl, poskúšal a hoci som ja extra záujem nemal, išlo sa na skúšobnú jazdu. Počas skúšobnej jazdy, keď som ja šoféroval, si taktiež odo mňa vypýtal OP. Pýtam sa ho, že načo mu to je. Že aby vykázali nejakú činnosť, že sa niekomu venoval, že niekomu predvádzal auto a pod. Sa na neho dívam, že teda pardon, ale na to vám OP netreba, volám sa tak a tak a som zo Žiliny a viac vám neposkytnem a už určite vôbec nie OP, ak vás oberám o odmeny - tak pardon... ...a bolo... ...načo by som mu akože mal dávať OP? Žiadne také...
Spoiler: ukázať
P.S.: po vrátení sa na predajňu som o auto ako také už nemal až taký záujem, ako kedykoľvek predtým - pripadalo mi vo vnútri dosť stiesnené. O auto v AAA Auto už vôbec nie - bol to vrak. Interiér vydojený. Exteriér hrdzavý, poprehýbaný, striekaný. Motor príšerne smrdel (výfuk). Ale úplne ma zabilo, keď ma silou mocou presviedčali, že nech si ho kúpim, poskytnú mi také a také úľavy, také a také zľavy a ja som sa s nimi chcel baviť, tak im vravím, že to len tak nepôjde, že by som si ho minimálne sám chcel pozrieť aj zospodu. Oni na to, že nie je najmenší problém, auto sa už poza mňa vybralo do dielne. Zdvihli ho a skoro som odpadol. Zospodu komplet všetko hrdzavé. Hrdzavé až moc, proste všetko. Prahy, podlaha, uloženie tlmičov, pružiny, kardan, diferenciál, všetko... ...ale úplne ma zabilo, že predávali vozidlo technicky nespôsobilé, nakoľko kovovú časť hadičky nad zadnou nápravou pre ĽZ koleso vymenili oni (to bolo vidno, že urezané, nadstavené), pre PZ už nevidalo a tá hadička bola prasknutá a tiekla z nej kvapalina. Pozerám na nich -. ste normálni? Toto sa odvážite niekomu vôbec ponúknuť/ukázať? Samozrejme kopec vecí, ako sa to muselo stať teraz, veď vidím, že pre druhé koleso to opravili, ale že to je nič, to mám za 10 minút opravené, grátis samozrejme...
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

135 tisíc bez výmeny oleja nie len na Slovensku je všetko možné...
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Moja znama si kupila Opel Corsu 1,0l rv2000 v roku 2009, raz od nejakej mnisky. Ked som jej povedal, ze auto ma 70 000km, a isto by som na nom vymenil olej /nevie kedy bol meneny predtym - nebol ziaden stitok, ani serv. kniha/, povedala ze NACO.
Na tom aute chodila asi 3roky, a zhruba kazdy rok som sa jej pytal, ci uz vymenila olej a doslova som na nu naliehal, ze to nieje sranda, preco to ma menit raz za 1rok alebo max 15 000km, odpoved bola stale ze naco, sak auto ide. :)
Az raz jeden pekny den, ked to auto malo cca 120 000km mi zhrozena zavolala, co sa jej stalo, ze isla domov, a zrazu jej daco strelilo vpredu, a ze otvorila kapotu, a ze vsade jej strieka olej. Ze co s tym ma robit :))
Auto slo do sevisu, "umylo" sa od oleja v mot. priestore, vymenil sa olej, a v pohode slo dalej - jej slova, ze naco bude menit olej o 15 000km zasa ked ani oprava nebola draha:))
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

:facepalm: tak s ňou by som sa jednoducho už nebavil to je asi tak všetko
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
Sphyn0x
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1944
Dátum registrácie: Pi 27. Nov, 2009, 20:53
Bydlisko: Bratislava IV

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Sphyn0x »

Tieto AAA príbehy sa mi páčia, ešte nejaké? :D
///
Spoiler: ukázať
Intel Core i5-750@4214.03 MHz | Noctua NH-D14 | Asus Sabertooth 55i | Asus Radeon HD5870 | Kingston 2x2GB HyperX 1600MHz | Samsung SpinPoint F3 1TB | Enermax MODU87+ 600W Gold | Windows 7 Ultimate x64 SP1 | Lancool DragonLord PC-K62 | Samsung P2450H | Razer DeathAdder Black Edition | Roccat Arvo | AKG K242 HD | Vsonic GR06
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

AAA pribehy su fasa :D
ad vymeny olejov, obzvlast felipeho znamej jednolitrova corsa - jak to ze to auto po tych km malo v sebe este vobec nejaky oelj? sak tie motory zrali takmer viac oleja jak benzinu :D
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

no ja neviem, ale myslim si len, ze ten olej vyvrel a strelil. preco by nemal byt v motore olej?
moje predosle auto polo 1,4 nezralo absolutne ani dc oleja. /sice meneny v pravidelnych intervaloch/
mozno v tom opli predsa len pred predajom prebehol servis, takze ten olej co mal vydrzat 15 000km vydrzal 50 000km.

btw, znamy co velmi nejazdi meni olej ktory ma interval vymeny 1rok/15 000km raz za 2roky, kedze nenajazdi ani 10 000km dokopy. je to zle? tiez som skor za najazdene km, ako dobu. aj ked jasne, nebudem mat longlife olej 5rokov ak nenajazdim 20 000km za ten cas.

ja beriem ze je s tym otrava, ale ked prezuvam auto na leto, ta vymena oleja zaberie +1/2-1 hodinu casu navyse, to sa da.
a cenovo ked liter stoji 5-6eur...
ja som urcite za pravidelne vymeny, alebo aj za skorsie, motoru to len prospeje
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6655
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa M1ch4l »

olej (aj vsetko ine) straca vlastnosti s casom aj s kilometrami. Parameter udavany vyrobcom je len nejaky dolny odhad toho, co by mal olej vydrzat pri ocakavanom pouzivani. V skutocnosti to, kolko vydrzi, asi zavisi na velkom mnozstve parametrov. Cize olej moze kludne vydrzat aj podstatne viac alebo menej ako 15 000 km / rok. Mozno prave s tymi km je tam vacsia "vola" ako s casom.

Menit samozrejme treba, o tom niet pochyb. Zenskej to bude treba poriadne vysvetlit, ze preco. No pokial sa nepouci ani po tom, co jej to buchne, asi to bude marne. Ak jej to nepomoze, nechat tak, nech si zije po svojom.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

felipe25 napísal:no ja neviem, ale myslim si len, ze ten olej vyvrel a strelil. preco by nemal byt v motore olej?
...
Lebo maloobjemove ople, obzvlášť hentie jednolitre su známe zravostou oleja, len preto ;)
Aj moja 1.4 si čo to spapa, ale tak od výmeny k výmene je to z maximálnej hladiny stále kúsok nad minimom, coz je v pohode
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5710
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Mne znami pracoval v AAA (nechcem o nom viac zbytocne neslusi sa) ale sam odisiel s dovodov ze ta firma je proste je***ta.

Pri vykupe aut klasicky postup ako tu opisany ale z vnutra, tj. auto si nechame pozrieme ho technikom volame vam ci kupime za x penazi. Kavicka. vysrat sa. volat ze "nasli sme toto a toto, cena trosku dole ale stale chceme kupit pohode, popripade si pridte po auto ak stracate zaujem" (ten kto tam nechal auto je smutny clovek kedze cestoval do metropoly vychodu z nejakej dediny, prave sa dostal alebo bol na ceste domov, reku par tisic hore dole).

Za hodinku dalsi telefonat, ze "technik" nasiel to a to, atd. eventualne to auto uz ostane na predajni, NIC sa nevymeni ako je deklarovane nizsou kupnou cenou a potrebou vymeny a sup sup na predaj, co sa do urciteho casu nepreda tak idu dole bonusy tomu kto to auto odkupil tj. snazia sa ho tlacit von a tocit auta pravidelne :-)

nechutny system co tlaci na zamestnancov aby boli ko**ti, odrbava ludi a tlaci nekvalitu. jedine clovek co sa vyzna, ale ze silno vyzna, vyberie si auto a vie zjednat cenu tak si najde aj v AAA inac nic moc.

ALE maju taktiez deklarovane tabulky ze to a to auto, v tom a tom rocniku MUSI odkupit za minimalne tu a tu cenu ak ju predavajuci navrhne, su ludia co maju znamosti a poznaju dopyt, pol rocne auta s cakackou (naposledy znama bola dacia duster v plnke, nova 17000 - za 17 500 sa dala predat par mesacna u nich lebo to kazdy chcel aj nad cenu).

Tak ci tak je to spina firma nie je o com :D
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Sphyn0x napísal:Tieto AAA príbehy sa mi páčia, ešte nejaké? :D
Este jeden kratsi:
Spoiler: ukázať
Kedze nastal cas dat Focusu zbohom, s cerstvym tipom na Sedici a Hyu Tukan som vyrazil na prieskum. Celkom sa mi hodilo, ze polovicka ma dnes v Nitre stretavku z ucnovky a tak som sa jej na Mlynoch zbavil a hura do TripleA. Privital ma sympaticky kravatak, ze ako mi moze pomoct. Moja odpoved - kluce od Sedici 4x4 a Hyu Tucson 4x4. Chvilku ma presviedcal, ake super auto je to Sedici, ako dobre to jazdi a tie ich klasicke bachorky. Po mojej otazke, ci je to dovoz, kravatak spustil pochvalne ody na Cebia certifikat, ked som mu vysvetlil, ze ked sa auto dovezie zvonka, stoci a potom da na KO, Cebia odobri a zagarantuje zmotane kilometre zostal ako keby dostal ranu bejzbalkou a s WC papierom zn. Cebia prestal. Sedici vyzeral celkom OK, kozeny interier bez poskodeni, volant v celkom slusnom stave a vyzerajuci na hajzlakom garantovany najazd, kontrolky zhasinali v spravnom poradi, svietit nezostalo nic, co by znamenalo nejaku zavadu. Talian natocil dost neochotne, otacky ale drzal pekne, nelomozil a ani netriasol autom - dobre znamenie, ze vstreky a dvojhmota by mohli byt celkom OK - akoby nie po 134k km, vsak ano. Potom som sa ale zacal venovat turbine. Par kontrolnych presliapnuti plynu do slabych 2000 otacok a zpod kapoty sa ozvalo ledva pocutelne hiuuuuu, dobre zname vacsine majitelov zabozrutich 1.6 HDI po 150k km. Vratil som kluce kravatakovi, ze dakujem, o toto nemam zaujem. Jedno popalenie na temu vadne turbo mi stacilo. Pomaly sme sa radou prassat a ochcaviek presunuli k druhemu z mojich objektov zaujmu - Hyu Tucson. Opat auto nenieslo vyrazne znaky opotrebovania, opat som bol ochotny uverit Cebii o 138k (v tomto pripade auto ako nove kupene na Slovensku, takze overit by ho bola hracka). Po otoceni klucikom auto ani neceklo - baterka v cudu. Ackar dovliekol booster, sikmooky diesel natocil krajne neochotne a na 3 valce, po sekunde s hlasitym klepnutim chytil aj stvrty a to vsetko za neprijemnej kulisy nejakeho huciaceho loziska. Hucalo to stale a rovnako hlasito bez ohladu na polohu spojky. Cize bud alternator, servo, alebo vodna pumpa. Jedno lepsie ako druhe. Chcipol som to, vratil kluce predavacovi, ktory sa ma spytal, ze co sa mi zasa nepaci. Tak som mu po pravde odpovedal, ze start motora a ten hluk sprevadzajuci jeho chod. On na to - Pane, je to jazdene auto. Moja reakcia bola okamzita - Ano, to je. Ale hanbil by som sa ho predavat v takomto stave. Navyse so svietiacou kontrolkou Check Engine pri vypnutom motore a kluciku v II. Nasledne som sa mu podakoval za prijemne :mrgreen: stravenu hodinu v jeho pritomnosti a v oblakoch dymu od gum vyrazil na dialnicu..
Este jeden:
Spoiler: ukázať
Nejvetsi komedie je vykup aut v Ackach. Prodaval jsem tam Focuse (FF2, 1.6, Trend+, 2011, 48tkm, hatchback), protoze jsem se ho potreboval rychle zbavit - po telefonu nabidka 195k, realne jsem pocital se 185ti (v soukromy inzerci jsem ho mel za 189).

Bylo to na tri kola:

1) Po zkusebni jizde a basneni, ze auto je jako novy.

AAA: Nabizime vam 150, protoze uz je v prodeji novej model.
Ja: Ja vim, prave jsem s nim prijel. 150 je malo.
AAA: Musite pochopit, ze FF2 si bereme od dealeru jako porad novy skladovky za 205.
Ja: Neberete, zadna skladovka FF2 uz od roku 12 neni. Mam v rodine dealera.
AAA: 170. To je realna cena na sauto.cz (nejak si nevsimnul, ze mam pred sebou notebook).
Ja: Ne, dekuji, vratte mi klice a technicak.

2) Technik se odchazi "zeptat vedeni".

AAA: Mluvil jsem S MAJITELEM FIRMY A OSOBNE HO PRESVEDCOVAL, ZE TO AUTO JE SUPER!
Ja (smich): A co vam rek?
AAA: 175200
Ja (ukazuju mu na notebooku sauto.cz s par kouskama): Nerikal jste, ze jsou za 170?:)
AAA: Vic bohuzel opravdu nabidnout nemuzeme. Uvedomte si, ze vam davame 180, v tom je totiz provereni u Cebie za 4800.
Ja: Docela jste si nabeh. 3 roky jsem pracoval u ceskyho importera jedny premiovy znacky a napojeni systemu pro prodej ojetin na Cebii jsem mel na starost.
AAA: To ja nevim, jaky jste s nima meli podminky, my mame takovy. Navic si to proverujeme jeste v systemech Fordu!
Ja: Dekuju za vas cas.

3. Technik se misto klicu s papirama vraci s navrhem 182500.

Ja: Na ruku? S odectenou "tou vasi Cebii"?
AAA: Ano. Auto vykoupime a prebirame za nej zaruku.
Ja: Je to vase.

Vysledek: Oproti inzerci za 189 jsem na tom 6800 prodelal. Nicmene auto zmizelo do sveta a uz o nem neuslysim, coz mi prijde lepsi, nez drzet 6 mesicu zaruku na skryty vady. Ne, ze by autu neco bylo, ale clovek nikdy nevi. Auto slo za 210, za dva dny plosne zlevnili Focusy, takze byl za 190 a jeste ten den byl pryc:)
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"