Jazdenka 8000€

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Jazdenka 8000€

Príspevok od používateľa mp3turbo »

co furt mate s tou grupou ? Ja som mal naposledy škodovjenku asi 18 rokov dozadu a tu som, zivy zdravy krasny. V japonsku ani nevedia co to Skoda je, nezblaznili sa, v Azii to iste, v Amerike to iste, v Afrike to iste, v Australii to iste (to som vymenoval cely svet) a u nas je to UberZazrak ?


>> Automobilovy inzinieri su taki frajeri, ze dokazali spravit aj z benzinovych atmosfer katastroficky failujuce nespolahlive motory.

v cenovom segmente 5K eur by som ja osobne zrejme vyberal z tych katastroficky nespolahlivych nepreplnanych strojov. Kedze nevieme najst jedno jedine funkcne auto na celom svete okrem tych co maju EA288 motor od konkretneho mesiaca v konkretnom roku samozrejme, skus nam prosim strucne vymenovat tie katastroficke atmosfery ktore ta napadli.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Jazdenka 8000€

Príspevok od používateľa HellAngel »

Ak atmo, tak japonec. Neviem o nejakom tragickom japonskom autr s atmo motorom. Akurat ta protikorozna by mohla byt lepsia. A ak by boli take zle, tak by sa autobazary nimi len tak hemzili, lenze opak je pravdou. V zime som uvazoval nad CRV 3.g. Rocnik 2011. 2.0 atmo. A cena? 12000€ a to bol prvy inzerat asi cca po tyzdni. Hned som volal a uz predomnou volali iny zaujemci. Kludne by som do 5000€ pozeral accorda 7g,2.0 atmosfera benzin. Akurat v tomto roku uz treba obozretny. Hrdza, podvozok... Ja by som nesiel na max limit, ale nehal si pri tomto rocniku aspon 1000€ na opravy. Za tu 1000cku vies dat dokopy hafo veci
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10042
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Jazdenka 8000€

Príspevok od používateľa stiv »

Tiez nevidim zmysel kupovat nieco na rok. Kupis, bude treba hned menit milion veci a ked to spravis tak ho hned predas lacnejsie? Sotva.
.
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5392
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Jazdenka 8000€

Príspevok od používateľa kllr007 »

To nie ze koli jednej fail obhliadke. Jednoducho v mojom rozpocte uz to auto nieje a nebudem teraz cakat pol roka bez ci sa objavi.. Kupim nieco lacnejsie a ked sa objavi bez nahlenia kupim a vymenim.
Takze takto mate na ruke 5-6K, konkretny model co odporucite? Kludne aj turbo ak to bude dobry overeny motor.. Mozno aj spolahlivy dizel tak aj nan sa necham ukecat ale tam z pohladu servisovych nakladov nevidim moc zmysel ked tu lepsiu spotrebu nimi preplatim. Len nie skodofka.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Jazdenka 8000€

Príspevok od používateľa HellAngel »

Accord 7g 2.0 atmo, benzin
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5515
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Jazdenka 8000€

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Furt nechapem tej mazde. Ved to nema ani zadny nahon, ani 5 a viac valcov, nie je to ani rychle, ani extra pohodlne, proste neponuka nic co nenajdes v 99 inych autach. Z fleku mi napadne 10aut do ktorych som sadol a povedal si ze fuuu a ani jedno z nich nebude mazda :D

Proste auto.jpg


Ak to ma byt lacne, tak by som hladal hoc co atmosfericke, euro 4(co vacsinou znamena techniku z 90rokov), nieco o co nemaju zaujem siltovkari.

Siltovkari skrtaju vsetko premiove + VAG

Cize ti ostanu taliani, francuzi, japonci, ford a opel.

1. Taliani nic, alfu nechces a z fiatu mas asi len punto co je nakupny vozik. Skrtame
2. Francuzi: Peugeot a citroen podla mna okolo roku 2009 vyrabali hrozostrasne auta, naviac su to skoro vsetko dizle. Ostava renault... Tam v tej cene asi len laguna 3? Vraj po katastrofe s lagunou 2 trojku poriadne predymenzovali.
3. Japoncov nepoznam, to ti poradia tu chlapci.
4. Forda vies kupit focus mk2 s nesmrtelnou 1.6 16V
5. Opel astra H? Mozno nieco na styl

Obrázok

Viac mi nic nenapada.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Jazdenka 8000€

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vynechal si americke ale tam do 5k asi nenajdeme moc cukrikove. A ani 2016+

zadavatel temy : byvas v rodinnom dome, jazdis trasy do 150km ? Tu Ostravu mas ako daleko ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5392
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Jazdenka 8000€

Príspevok od používateľa kllr007 »

Čo niečo takéto?
https://auto.bazos.sk/inzerat/154954787 ... n-2013.php

Čo sa týka jazdenia - mesto, v meste a okolo mesta. Možno raz za tyzden dlhšiu trasu povedzme 100km.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5515
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Jazdenka 8000€

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Vtedy sa korejci este ucili vyrabat auta a velmi im to neslo. By som to auto prirovnal ku konkurencii z roku 2000-2005.

Naviac ten motor nejak nejde ani v malej i30. Kdejaka 77kw atmo oproti tomu posobi ako raketa.


Tiez je na to celkom sranda zhanat nahradne diely. Aftermarket vacsinou nie su a ked su tak cakas tyzden na objednavku a stoji to trojnasobok toho co na zlu zlu skodu.

Naviac posobia dnu veelmi lacno a divne smrdia. 2x som hyundaia vytepoval kym som zistil ze to zapachaju plasty na palubovke. Normalne smrdia ako stara guma.
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5392
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Jazdenka 8000€

Príspevok od používateľa kllr007 »

MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1623
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Jazdenka 8000€

Príspevok od používateľa lopo1 »

to by mohlo splnat definiciu auta na jeden rok zastarana technika makky podvozok nulove emocie z auta ako presuvadlo z bodu a do bodu B preco nie akurat pri Reanulte sa mi osvedcilo cim menej elektroniky tym lespie motoricky to pojde ale elektrika tam vie potrapiť
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2143
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Jazdenka 8000€

Príspevok od používateľa zoom »

Hlavne tie stare Hnujdaje maju modre podsvietenie displejov a budikov. Neviem, ktorej kapustovej hlave to prislo ako dobry napad, kedze modre svetlo je na jazdenie v noci uplne utrpenie. Take podsvietenie najdes presne na 1000W PMPO "hifi" vezi z 1999 a uz nikde inde. Taktiez nekupuj auto docasne na rok. Nikdy to neurobis tak, ze to auto kupis, potom si budes robit svoju udrzbu a ked vymenis kopec spotrebaku, tak ho predas. K comu je docasne auto na rok za 5000? Predas ho a potom co? Kupis dalsie za 5000? Nie je lepsie kupit jedno za 8k, usetris a este mas aj lepsi voz? Alebo ked uz, tak za 5-6k kupit rozumne, ale nechat ho dlhsiu. Nie nutne najdrahsie auto urobi aj najviac osohu a radosti. Moje doteraz najlepsie auto z pohladu vyzitia, zabavy, uzitku a nastrkanych penazi do neho bolo za 3500,-€.

Co sa tyka Astry, tak ja som za a dokonca by vydalo aj na J-ckovu verziu, napr. toto: https://www.autobazar.eu/opel-astra-16- ... 02160.html
Relativne nova - 2016 (sedan sa robil do 2018, takze vychytanych kopec much), 72k km, 1.6 benzin - neohuri vykonom, ale je to overeny a spolahlivy motor. MA to dobru karoseriu, podvozok aj odhlucnenie.

A opat hodim do placu Kiju Cee'd, len preto, lebo som ju nasiel vo vedlajsej dedine: https://www.autobazar.eu/kia-cee-d-hatc ... 50668.html
Mas tam aj tuzerske radio, ale original dostanes k autu.

Mozeme ti tu davat priklady dokola, vacsinou budu tie iste, co si uz videl. Myslim si, ze by si si mal urobit kratky zoznam tebe sympatickych aut a ist sa do nich nazivo posadit do par bazarov. Nech vies nieco vylucit. Potom na zostavajuce 2-4 modely len nastavit notifikacie na autobazar.eu a skumat, co sa objavi.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5515
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Jazdenka 8000€

Príspevok od používateľa SKiLEX »

To co povedal lopo + osobne som sa do neho nevosiel(dozadu bez sance, vpredu hlava zatlacena v strope, oci nad urovnou stredoveho spataku) + ta 1.6 16V je sice spolahliva, ale utrapi ta. To auto vobec nejde.


Ten motor je fajn v euro 4 verziach. Okamzite reakcie na plyn, da sa s tym jazdit kludne na 2000rpm ale velmi rad sa necha vytocit do 6500. Je z toho taky zavodny prijemny pocit.

Euro 5 verzia je zlo. Pri 3500rpm este nejde a pri 5000rpm uz nejde. A aj medzi tym ma oneskorenie na plyn a zerie to 8-10l. Cele zle.


fakt si nemyslim ze ti ostava viac inych moznosti ako som ja vymenoval :D


Ak to ma byt jednoducha spolahliva atmosfera tak si vpodstate limitovany na auta 2009 a starsie. Vtedy zacala platit emisna norma euro 5 + zacala ekonomicka kriza.
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1623
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Jazdenka 8000€

Príspevok od používateľa lopo1 »

Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4568
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Jazdenka 8000€

Príspevok od používateľa scream »

1. ta cervena mazda nie je burana, toto ak je jedina nehoda je sen bazaru.
2. nekupujes nove auto, ani auto po prvom nemeckom majitelovi so 60k, nepotrebujes riesit problemy, ktorym sa mozes vyhnut ( turbo, diesel, tu sa nebavime o ludoch co, vedia ako s tym jazdit a dbali na servis, rataj ze nie alebo nevies).
3. atmoska pri cenovom limite 8K, co je polovica ceny noveho skapateho auta sa radi pre to, ze ak aj budu problemy aby ich bolo minimum. Ak nebudu problemy, casom ta bude dost stat aj spotrebak. Preto sa odporuca kategoria auta mazda 3 a nie 5er alebo 4x4, subaru ( co imho okrem spotreby a toho, ze to je overkill nie je vobec zly tip)

Akonahle sa uberies z tejto cesty smerom napr. ku 1.4 tsi... ok, ale daaj si 3x vacsi pozor, kup to od znameho, rodiny atd...

Ale ked chces vyberat auto s privretymi ocami nemusis brat zrovna 1.4tsi v tuctovke.... zober si napr giuliettu .
Jaj a korea v nizkej triede sa bere nova alebo zanovna, zvysok ta bude stat viac (nervov) ako ine auta.
SKiLEX napísal: Po 28. Aug, 2023, 23:44 Ak to ma byt jednoducha spolahliva atmosfera tak si vpodstate limitovany na auta 2009 a starsie. Vtedy zacala platit emisna norma euro 5 + zacala ekonomicka kriza.
2018 avensis 1.8 by nesuhlasil ani honda 2.0 of kors mimo budget
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"