GTA IV #2

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: GTA IV #2

Príspevok od používateľa FEAR »

Tak mozes menovat hry ktore po vydani isli skvelo a nemaju patche ... az ich tu das adekvatne mnozstvo potom sa mozme dalej bavit na tuto temu..

Keby sa malo zakazdym cakat az to bude dokonale tak asi mame cca v dnesnej dobe windows XP .. a kopec inych veci..
Naposledy upravil/-a FEAR v Št 26. Mar, 2009, 14:59, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
shampoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 661
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 21:05
Bydlisko: okr. Nitra

Re: GTA IV #2

Príspevok od používateľa shampoo »

- všetky novšie za posledný rok počnúc Crysis a končiac HAWX/demo/
Ale toto,nehnevaj sa ,to ako keby si si kupil auto, bez volantu.
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: GTA IV #2

Príspevok od používateľa FEAR »

Crysis ano? :D no nedbam..
Používateľov profilový obrázok
shampoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 661
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 21:05
Bydlisko: okr. Nitra

Re: GTA IV #2

Príspevok od používateľa shampoo »

Smej sa kolko chceš ale stále platí a platit bude že dobre optimalizovaná hra ma najmenšiu
zataž na O.S. CPU a GPU.
A k tým hrám ,kolko dobrých hier výšlo za posledné roky?
Myslím že sa dajú spočítat na prstoch jednej ruky.
Syn sa tešil na to GTA4 ako malý chlapec.
A teraz táto zlátanina.
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: GTA IV #2

Príspevok od používateľa FEAR »

to aj rozmyslas nad tym co pises alebo tolen das napisat novy prispevok a pises co mas na jazyku?


ty mas pri crysis vytazene cpu a gpu na ja neviem 20%? teda je to skvelo optimalizovana hra ano? dobre by bolo si ujasnit rozdiel medzi optimalizaciou a narocnostou

a ktym dobrym hram co vysli za posledne roky ... no ides ktore?

ja som sa tesil na GTA tiez ako maly a teraz sa tesim ze to mozem NORMALNE hrat.. ako aj xxxxxxx dalsich ludi..
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: GTA IV #2

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Fear, priznaj si, ze GTA je zle optimalizovana hra a neda sa hrat na "normalnych" zostavach. Neporovnavaj tu HW narocnost s Crysis. Ved Crysis popri GTA vyzera ako Porsche vedla Fabie a pritom bezi lepsie(aj ked je pravda, ze Crysis nema niektore vecicky ako otvoreny svet,...).
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
shampoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 661
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 21:05
Bydlisko: okr. Nitra

Re: GTA IV #2

Príspevok od používateľa shampoo »

jedno je isté :)
Za takto odvedenú robotu pri konverzii by mali celý tím Rockstar Games, čo má toto na svedomí poslat predávat
zmrzlinu. :wallbash:
Používateľov profilový obrázok
shampoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 661
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 21:05
Bydlisko: okr. Nitra

Re: GTA IV #2

Príspevok od používateľa shampoo »

FEAR napísal:to aj rozmyslas nad tym co pises alebo tolen das napisat novy prispevok a pises co mas na jazyku?


ty mas pri crysis vytazene cpu a gpu na ja neviem 20%? teda je to skvelo optimalizovana hra ano? dobre by bolo si ujasnit rozdiel medzi optimalizaciou a narocnostou

a ktym dobrym hram co vysli za posledne roky ... no ides ktore?

ja som sa tesil na GTA tiez ako maly a teraz sa tesim ze to mozem NORMALNE hrat.. ako aj xxxxxxx dalsich ludi..

rozdiel medzi optimalizaciou a narocnostou
Ćim lepšia optimalizácia tým menšia náročnost.
Toto platí a platit bude.
Ked toto spravia aj s MAX PAINE 3 tak Sam Houser by mal visiet za g.le v prievane
aspon dva týždne. :D
gamer222
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 482
Dátum registrácie: So 08. Nov, 2008, 10:50
Bydlisko: Bratislava

Re: GTA IV #2

Príspevok od používateľa gamer222 »

no, ja musím len súhlasiť s fearom... nehovorím že je to dajak super optimalizovaná hra, ale plusov v tejto hre je jednoznačne niekoľkonásobne viac ako mínusov a pri rozumnom nastavení grafiky je to v pohode hrateľné... :) myslím si fakt že problém je niekde inde, nie v hre samotnej
NTB: ASUS GL553VE: i7-7700HQ, NVIDIA GeForce GT 1050ti 4 GB, 16 GB RAM
Používateľov profilový obrázok
MichiGen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1915
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Stará Turá

Re: GTA IV #2

Príspevok od používateľa MichiGen »

shampoo napísal: rozdiel medzi optimalizaciou a narocnostou
Ćim lepšia optimalizácia tým menšia náročnost.
Toto platí a platit bude.
Ked toto spravia aj s MAX PAINE 3 tak Sam Houser by mal visiet za g.le v prievane
aspon dva týždne. :D
Sorry ale pises kraviny.

Dobre optimalizovana hra je taka hra ktora dokaze vykon zostavy VYUZIT, teda cim lepsia zostava tym vyssi herny vykon. K comu ti je hra ktora ti zatazuje procak na 30% ale ide 15fps? Ako napriklad True Crime bezi stale na 16fps , alebo nedavno som nainstaloval starucky Medal of Honor Alied Assault a klesa to aj na 17fps a pritom je to uz riadne archaicka hra. Alebo nieje dobry ani nejaky extrem, ak je hra extremne narocna na rychlost disku a operacnu pamat ako Gothic 3 a sebelepsi procesor ani grafika s tym nespravia ani prd.

Samozrejme neberiem ako dobre optimalizovanu hru taku co nejak umelo zatazi napriklad CPU, ale nato mi hraci neprideme ako je to v tom kode napisane. Dobra optimalizovana hra je taka ktora ma vediet efektivne vyuzit vykon, GTA podla mna k tymto hram patri, som spokojny s jej vizualom a tomu odpovedajucou narocnostou. Musim povedat zeby ma velmi nastvalo keby som si kupil novy Quad core a zistil ze ta hra ma "nizku narocnost" a bezi stale rovnako ako predtym.
CPU: C2D E4500 2,2GHz@3,2GHz 1,352V real (Scythe Ninja Plus+ Noctua NF-P12-1300) MB:Asus P5K,bios ver 1005 RAM: Corsair 2x2GB Twin2X C5DHX 960MHz CL5-5-5-15 2T, 2,1V VGA:GIGABYTE 8800GT 512MB 700/1700/1840 @ 756/1780/2052 MHz HDD:Seagate SATA II 320GB DVD-ROM:Plextor PX750A LCD Monitor:LG L226WTQ-PF 22" Black Zdroj:Corsair 520W HXEU Case: Rebel 9 Economy + 2xNoctua NF-S12-800 Gamepad: Logitech cordless Rumblepad 2 || 92% of teens have moved onto rap. If you are part of the 8% that still listen to real music, copy and paste this into your signature ||
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: GTA IV #2

Príspevok od používateľa FEAR »

tak tak :) MichiGen a gamer222 ... ale to sa vzdy najde niekto kto zhodi aj tu najlepsiu robotu ... ale kazdeho osobna vec ... ja som spokojny keby to hratelne nebolo tak to nehram .. a teda nieje to ani nahrane hra ide po opatchovani a z new ovladacmi uplne bezproblemovo a plinule.. tym ktorym to nejde bude nemaju na to PC"treba si to priznat ..lebo na 512MB kartach dnes uz necakajte zazraky hlavne v tomto pripade" alebo uz spominany problem klavesnica -"?"- stolicka..


Ja tiez ked zadrbem na crysis co to da tak mozem rozkrikovat ake je to onicom ake je to neoptimalizovane ... ked raz nemam na to zelezo tak nemam ... kto to nechape ma o to tazsi zivot...
Používateľov profilový obrázok
shampoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 661
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 21:05
Bydlisko: okr. Nitra

Re: GTA IV #2

Príspevok od používateľa shampoo »

Citácia- ale to sa vzdy najde niekto kto zhodi aj tu najlepsiu robotu
-ale, ale, tvrdíte že okolo tejto konverzie je všetko v poriadku?
- tak toto má byt dobrá robota?
Keby som takýto nedorobok šefovy predložil, tak mi to obúcha o hlavu a zajtra som na úrade práce.
Max Payne - Remedy - hra bez problémov :cool:
Max Payne 2 - Remedy + Rockstar Games a už začinaju problémy.
Max Payne 3 - sólo Rockstar Games tak to bude určite "bomba"
len to bude vyžadovat 80 jadrový CPU ktorý ešte ani nebude
+ 120 jadrové GPU a bazén na chladenie k tomu.
+ 1200 patchov posledný si stiahnem až na dvochotku.
- toto je podla mna poriadna robota v podaní REMEDY
http://www.alanwake.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
MichiGen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1915
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Stará Turá

Re: GTA IV #2

Príspevok od používateľa MichiGen »

shampoo napísal:- toto je podla mna poriadna robota v podaní REMEDY
http://www.alanwake.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Mal si uz moznost to hrat ze :rolleyes: alebo si myslis ze je to poriadna robota len preto lebo to robi remedy?
Clovece naroky s hrami stupaju pochop to, ake boli inak problemy s Maxom Paynom 2? Ja som nikdy nemal ani jediny, dohral som ho asi 2x na starom PC s GeForce MX440 :-) a Athlonom XP 2400+ a 512MB RAM. Mimochodom na Alan Wake si priprav Quadcore ;) .
CPU: C2D E4500 2,2GHz@3,2GHz 1,352V real (Scythe Ninja Plus+ Noctua NF-P12-1300) MB:Asus P5K,bios ver 1005 RAM: Corsair 2x2GB Twin2X C5DHX 960MHz CL5-5-5-15 2T, 2,1V VGA:GIGABYTE 8800GT 512MB 700/1700/1840 @ 756/1780/2052 MHz HDD:Seagate SATA II 320GB DVD-ROM:Plextor PX750A LCD Monitor:LG L226WTQ-PF 22" Black Zdroj:Corsair 520W HXEU Case: Rebel 9 Economy + 2xNoctua NF-S12-800 Gamepad: Logitech cordless Rumblepad 2 || 92% of teens have moved onto rap. If you are part of the 8% that still listen to real music, copy and paste this into your signature ||
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: GTA IV #2

Príspevok od používateľa FEAR »

shampoo-ovy poradim do buducna radsej PC vobec nezapinat ... bude to tak preneho lepsie... :)
gamer222
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 482
Dátum registrácie: So 08. Nov, 2008, 10:50
Bydlisko: Bratislava

Re: GTA IV #2

Príspevok od používateľa gamer222 »

navrhujem, aby sme sa tu už prestali naťahovať, aj tak to nikam nevedie :) a my vieme že máme pravdu :D ... tiež nechápem čo si to tu začal splietať s Max Paynom 2, na svoju dobu to bola super hra...

a inak mal by som ešte 2 také otázky ohľadom GTA IV:
1. nedá sa nejak zapnúť zobrazovanie času, lebo mi to tam dosť chýba
2. ako vypnem motor, viem že sa to tu už dakedy spomínalo, ale už nepamätám a nechce sa mi prezerať od začiatku všetko
NTB: ASUS GL553VE: i7-7700HQ, NVIDIA GeForce GT 1050ti 4 GB, 16 GB RAM

Návrat na "Hry a problémy s nimi"