Alza.sk

Všetko o vašich skúsenostiach s predajcami HW ...
Tubera
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 278
Dátum registrácie: Po 24. Nov, 2008, 21:02
Bydlisko: Bratislava - Petrzalka

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa Tubera »

Vcera som bol v Alza.sk preklamovat Transcend USB Kluc 8GB. Prehrieval sa a niekedy sa ani nenacital.
Chlapik mi povedal, ze zajtra mi pride novy USB Kluc. Cize som rad. Reklamacia uznana.
CPU: INTEL Core i5-6400 (3.20GHz) ;MB: ASRock Z170 Pro4 (3 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 1 M.2, 4 DDR4 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN); RAM: 2x8GB DDR4 2133MHz (16-14-14-35) Kingston; HDD: OCZ Trion 120GB SATA III; Seagate Barracuda 2TB/64MB/7200rpm; Samsung 1TB/32MB/7200rpm SATA II; WD AV-GP 500GB/32MB/5400rpm SATA III; Seagate FireCuda Laptop SSHD 500 GB/5400rpm SATA III; Blu-Ray BD-R XL/RW: Pioneer BD-RW BDR-209M SATA; DVD : Asus DRW-24F1MT SATA; GPU: Gigabyte Nvidia GeForce GTX 1060 3GB; PSU: Zalman ZM600-GS II - 600W ATX 2.3; Monitor: 24"LCD NEC MultiSync EA244WMi; Box: CoolerMaster Centurion 534 Lite
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa Papek »

Ja som sa v piatok odhodlal objednat skrinku Bitfenix Shinobi + Bitfenix krytku na DVD mechaniku, kedze tam prakticky nieje co reklamovat. Vsetko maju skladom 1-2 ks, dopravu som si dal kurierom. V piatok odoslana platba z TB do CSOB, vcera som im pisal, kde je zasielka a dosla len strucna odpoved:
Vážený pane ...., u předmětné objednávky eviduji, že zboží v ní obsažené se již vyskladňuje a bude brzy převzato dopravcem. Pokud budete potřebovat v této, nebo samozřejmě jakékoli jiné věci další pomoc, neváhejte se na nás opět obrátit.
Preco ja mam s alzou taketo stastie? :)
Nastastie mi to neponahla, preto som nesiel vlozit prachy priamo na pobocku CSOB, ale uz len z principu ma to sere, ze nevedia odoslat tovar, za ktory im dosli prachy v pondelok. Ak by to aj v pondelok nestihli, stale to mohli poslat v utorok a v stredu to musi byt tu, najneskor vo stvrtok, a oni mi napisu, ze sa to vyskladnuje ...
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Alze by som asi nikdy neposielal € predom. Vzdy az pri prevzati tovaru na pobocke ;)
Osobne vzdy ked som objednaval, co bolo skladom, tak to prislo v ich stanovenej lehote (cize v ten isty den, popripade na druhy).
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa Papek »

Lenze mne sa nechce chodit po praci ku nim na pobocku, navyse, ked to maju spoplatnene, tak rozdiel oproti kurierovi je nieco malo cez 2 €. Kebyze sa tam trepem MHDckou, tak tolko dam len za listky + zabity cas, autom to je podobne + musim riesit parkovanie. Takto mi to donesie kurier az domov. Uz len dufam, ze to namiesto mne poslu na pobocku a budu chciet, aby som si isiel pre to. :D
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Aha, tak ked to beries takto, tak ano :)
No este sa mi nestalo, aby som pri vystavnictve na prievozskej nezaparkoval (parkovisko cca 250m2 a uplne prazdne) :D
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa Papek »

neveriiiim
Vážený zákazník,
Vaša objednávka č. xxxxx (alebo jej časť) bola dnes expedovaná.
aj tak sa mi to nebude chciet v piatok skladat a cez vikend som prec, takze to poskladam aj tak az v pondelok po robote :D
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa faugusztin »

@Papek: Asi ta nastvem, ale ja som si objednal tovar vcera cca o 13:30, hned aj poslal platbu z TB na ich ucet v CSOB :). Dnes rano 9:40 mi prisiel email ze "Vaša objednávka (alebo jej časť) bola vybavená a je pripravovaná na odoslanie." :D.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa Papek »

nenastves, prave mi ju doniesol kurier :rofl: toe rychlost, chjo
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Miso99
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 117
Dátum registrácie: So 02. Apr, 2011, 16:13
Bydlisko: Čifáre

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa Miso99 »

z alzy som už pár krát objednával a čo sa týka objednávky tak spokojnosť :)

moja prvá reklamácia prebehla v poriadku (HDD), cca do týždňa som mal doma nový kus :)

čo sa týka druhej reklamácie, tam to už také bezchybné nebolo.. bol som reklamovať dosku a reklamáciu vyriešili úplne presne v posledný deň (dnes) :furious: , samozrejme na internete nemám žiadne info o tom či bola uznaná alebo nie, v prípade že je uznaná, či mi príde kuriérom ako HDD alebo si ju mám vyzdvihnúť osobne, a ak osobne, nie je definované na ktorú pobočku :rolleyes: ale predpokladám že na tú, kde som bol reklamovať :laugh: možno mali len náročný mesiac no :D uvidíme čo bude ďalej :)
MB: ASRock Z77 EXTREME 4 | CPU: Intel Core i5 2500K | Cooler: Xigmatek Loki | RAM: Kingston HyperX 1600 MHz 4GB | GPU: Gigabyte N560SOC | HDD: WD 320GB + WD20EARX | SSD: Crucial m4 128GB | PSU: FSP Aurum Gold 500W | Case: Corsair Carbide 300R | Fan: 2x Enermax Magma 120mm + Corsair 120mm + Corsair 140mm | OS: Windows 8
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa Papek »

a nieje to nahodou tak, ze v 30. den by si mal mat dosku v rukach a nie cakat na kuriera, pripadne ci sa budu velevazeni z alzy unuvat dat di na vedomie, ze sa s reklamaciou nieco deje? :?
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Miso99
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 117
Dátum registrácie: So 02. Apr, 2011, 16:13
Bydlisko: Čifáre

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa Miso99 »

netuším ako je to :? v zákonoch sa nevyznám, viem len to že na to majú 30 dní (ale zdá sa mi že ak to posielajú dodávateľovi tak sa tá doba mení, či nie ? :? ) každopádne uvidím či mi zajtra príde SMS že si to mám prísť vyzdvihnúť... niekam.. ak nie tak tam skúsim zavolať :)
MB: ASRock Z77 EXTREME 4 | CPU: Intel Core i5 2500K | Cooler: Xigmatek Loki | RAM: Kingston HyperX 1600 MHz 4GB | GPU: Gigabyte N560SOC | HDD: WD 320GB + WD20EARX | SSD: Crucial m4 128GB | PSU: FSP Aurum Gold 500W | Case: Corsair Carbide 300R | Fan: 2x Enermax Magma 120mm + Corsair 120mm + Corsair 140mm | OS: Windows 8
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa Papek »

Podla mna to je somarina, teba nema co zaujimat, kam do indie to oni posielaju, ty si im to doniesol v urcity den a na 30. den to chces mat doma. Ja som si takto "predlzil" zaruku na sluchatka, kedze presvihli 30 dnovu lehotu o nejake 2-3 dni. Tak sme sa na mieste dohodli, ze si ich vezmem, ale ako nove s plnou zarukou.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Miso99
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 117
Dátum registrácie: So 02. Apr, 2011, 16:13
Bydlisko: Čifáre

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa Miso99 »

uvidím, ak mi nedajú čisto novú ale len opravenú tak sa ich na to spýtam že ako :? aj keď si myslím že ma budú presviedčať že sa to tak nedá aj keď to je možné (teda aspoň podla teba) :rolleyes:

edit: tak som sa dovolal týpkovi do česka (dvihli hneď na prvý krát :OO= ) a povedal mi že reklamáciu mi vďaka bohu uznali (bolo tam mechanické poškodenie :red: ) ale že zbožie sa vyskladňuje tak by mi to malo prísť až v pondelok (možem teda od nich žiadať plne novú záruku ? :? )
Naposledy upravil/-a Miso99 v Pi 23. Mar, 2012, 16:11, upravené celkom 2 krát.
MB: ASRock Z77 EXTREME 4 | CPU: Intel Core i5 2500K | Cooler: Xigmatek Loki | RAM: Kingston HyperX 1600 MHz 4GB | GPU: Gigabyte N560SOC | HDD: WD 320GB + WD20EARX | SSD: Crucial m4 128GB | PSU: FSP Aurum Gold 500W | Case: Corsair Carbide 300R | Fan: 2x Enermax Magma 120mm + Corsair 120mm + Corsair 140mm | OS: Windows 8
Používateľov profilový obrázok
Kicker
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1486
Dátum registrácie: Pi 30. Júl, 2010, 11:35
Bydlisko: Nová Baňa

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa Kicker »

No oni majú v podmienkach, že ak to niečo bolo mechanicky poškodené tak majú na reklamáciu viac ako 30 dní a majú to prakticky neobmedzené (Tak mi to bolo povedané na pobočke v NR)

No moja doska podľa nich mala mechanickú vadu (v zadu malý škrabanec) ale dôvod prečo osm ju reklamoval bol, že zhorela I-GPU.. na ja som ich spamoval a stihli to do pár dní po skončení ďalšieho mesiaca.. dosku mi poslali ale už používanú tak som sa s nimi hádal že nech mi dajú buď novú, alebo opravenú moju predchádzajúcu, lebo oni mi dali nejakú ich čo bola už opravovaná v service a mala doškriabaný chladič... tak som to s nimi vyhádal a vrátili mi prachy ;)
CPU:Intel Core i5 4440 Cooler: Noctua NH-U12F MB:MSI B85 G43 VGA:GIGABYTE N760OC RAM: Crucial Ballistix Sport 8GB HDD: Crucial m500 256GB + Seagate Barracuda 7200.12 500GB + Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU: Fortron Blue Storm II 500W Keyboard: Logitech K290 Mouse: Roccat Kone Pure LCD: LG Flatron W2243S (22")
marcus-16
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 938
Dátum registrácie: Ut 18. Jan, 2011, 22:11
Bydlisko: Pezinok

Re: Alza.sk

Príspevok od používateľa marcus-16 »

Ahojte,
kupil som tovar z Alzy v bazare, no na fakture je v kolonke kupujuci napisane iba "Koncovy zakaznik". Na vsetkych fakturach od nich co som videl bolo vzdy nieco konkretnejsie (meno/firma, telefon...), je to teda OK podla vas?neviem co si mam otom mysliet :-)
CPU: i3 2120 + Gelid Tranquillo + UCTB12P MB: ASUS P8Z77-V LX VGA: Sapphire HD 7770 GHz Edition RAM: 8GB Crucial DDR3 1600MHz HDD: Seagate Barracuda 7200.12 500GB PSU: Arctic Cooling Fusion 550W LCD: Benq G2420HDBL Case: Fractal R3 + UCTB12P

Návrat na "Skúsenosti s predajcami"