ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

Maxman,
a ako dlho od objednavky ti aktivovali 6mbps ?
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa MaxMan »

Ak si dobre pamatam, tak v priebehu asi 3-5 dni mi to aktivovali. Ale presne to neviem.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

odkial si to aktivoval ? cez telefon, v predajni alebo kde?
To bude tym, ze teraz zrychluju zrejme.
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa MaxMan »

Aktivovali mi to po telefonate z ich infolinky. Kontaktoval ma priamo technik, nakolko som mal po migracii 2Mbit linku a chcel som, ci sa neda dat 3Mbit ako to maju pri priamom predaji.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

Takze, tych 573/576kbps je novy upstream sync speed a upravovat sa zatial nebude... Vraj to iste plati aj pre Telekom.
Inac volal som, tak Telekom sa vyjadril, ze v tejto chvili nestaci kapacita ustredne aby mi zvysili rychlost. :D .... :hysterical:
Ale tych 5mbps je slusna, takze sa stazovat nemozem, hlavne nemam prepady.

P.S. Pred par tyzdnami nas prehodili na inu ustrednu :D..
Používateľov profilový obrázok
Eddward
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2071
Dátum registrácie: Pi 07. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice-okolie

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Eddward »

A je aj nejaky dovod preco sa zatial nebude upravovat ten upstream?
Core i7 8700K @ 4.8 Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI RTX 2080 GAMING X TRIO | Crucial MX500 2TB SSD
Samsung 970 EVO 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W10 x64 Pro v1809 | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
Používateľov profilový obrázok
Kicker
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1486
Dátum registrácie: Pi 30. Júl, 2010, 11:35
Bydlisko: Nová Baňa

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Kicker »

Bol som dnes v Orange sa opýtať ako je to so zavedením, tak do 30 dní že vraj sú schopní zaviezť linku a že za ten čas dostanem ten usb modem s 5GB a zavedenie je zadarmo, takže super :good:

Inak na ich stránke pri tomto DSLku majú, že cenník je platný len do 15.6. 2012.. neviete či sa potom tie ceny môžu nejako zdvihnúť? Lebo do 15. sa to asi nestíha :/
CPU:Intel Core i5 4440 Cooler: Noctua NH-U12F MB:MSI B85 G43 VGA:GIGABYTE N760OC RAM: Crucial Ballistix Sport 8GB HDD: Crucial m500 256GB + Seagate Barracuda 7200.12 500GB + Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU: Fortron Blue Storm II 500W Keyboard: Logitech K290 Mouse: Roccat Kone Pure LCD: LG Flatron W2243S (22")
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

Eddward napísal:A je aj nejaky dovod preco sa zatial nebude upravovat ten upstream?
lebo Telekom a rychlosti nie su garantovane ;)

Takto je to presne :

sync speed : 576 kbps - 832 kbps
ip profile : 500
bit rate : 512
priepustnot : Up to 0.5 Mbps

Takze ako som povedal aj na tech. podporu, 573kbps je malo. 576kbps je minimum ale oni to proste nezmenia.
Naposledy upravil/-a CageJ v Ut 12. Jún, 2012, 15:51, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa MaxMan »

Tu ide o to, kedy podpises zmluvu a nie, kedy Ta zapoja. Takze ak pofrcis podpisat zmluvu do 15.6., mas to za tu cenu.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Dreamer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št 20. Nov, 2008, 22:17

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Dreamer »

Kicker™ napísal:Inak na ich stránke pri tomto DSLku majú, že cenník je platný len do 15.6. 2012.. neviete či sa potom tie ceny môžu nejako zdvihnúť? Lebo do 15. sa to asi nestíha :/
Nemaj obavy. Keď príde dátum 15. 6. 2012, zmenia iba tú 6 na 7, ako to robia celé mesiace :hysterical:
Používateľov profilový obrázok
Kicker
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1486
Dátum registrácie: Pi 30. Júl, 2010, 11:35
Bydlisko: Nová Baňa

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Kicker »

MaxMan, áno toho som si vedomý, ale je to pre sestru a ona ani jej manžel nie sú momentálne doma.. a pevne verím že len posunú termín :D
CPU:Intel Core i5 4440 Cooler: Noctua NH-U12F MB:MSI B85 G43 VGA:GIGABYTE N760OC RAM: Crucial Ballistix Sport 8GB HDD: Crucial m500 256GB + Seagate Barracuda 7200.12 500GB + Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU: Fortron Blue Storm II 500W Keyboard: Logitech K290 Mouse: Roccat Kone Pure LCD: LG Flatron W2243S (22")
ijmcolombo

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa ijmcolombo »

Písalo sa tu aj o rýchlosti.Po migrácii z Telekomu do Orange mávam iba zlomok rýchlosti ako predtým v Telekome (hlavne v špičke),hoci som bol ubezpečený x krát (pred podpisom zmluvy) že nebudem mať agregáciu a budem mať pôvodný internet ako v Telekome (Turbo4 v Orange 12Mb/ps).Od 1.5.2012 mám 12Mb/ps od Orange a tu začali aj problémy(s tým že Orange vybavil prechod z Telekomu).Písalo sa tu v tom zmysle že zníženie rýchlosti má na svedomí Telekom ale aj to že za nízky download môže Orange.Po viacerých mailoch a telefonátoch mi beží aj reklamácia podaná na predajni Orange.Natrafil som na mŕtveho chrobáka.Ak to má na svedomí skutočne Telekom prečo Orange nejedná?!Napriek problémom od 1.5.2012 do dnes fakturácie boli ako by sa nič nedialo,aj keď som na toto veľa krát upozorňoval!Veď Turbo4 vlastne od Orange 12Mb/ps bez agregácie nemôže mať download až pod 2Mb/ps.Pripájam jpg. z včera čiže 11.6.2012 o 21,50. Posúďte odozva 89ms/download 1.25 Mb/ps/upload 0.56Mb/ps.A to som pár metrov od rozvodne Telekomu!To nechcem ani za 42,50E od Telekomu ani za 27,E od Orange!!!
Dreamer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št 20. Nov, 2008, 22:17

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Dreamer »

Kicker™ napísal:a pevne verím že len posunú termín :D
Keby aj zmenili ponuku, pokiaľ to bude k výhodnejšiemu tak by to bola paráda i keď o tom dosť pochybujem, každý chce iba o*ebať a zarobiť :rolleyes: Je to už na tebe, ako sa rozhodneš. Ja si idem spraviť u Orange zmluvu koncom tohto mesiaca, riskujem, ale čo už :laugh:
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa CageJ »

Aku budes mat smolu, ja mam zle skusenosti s Telekomom.. Ale teraz co som v ORANGE, nulove vypadky, skvele pingy=rovnake(az nizsie) ako v Telekome a rychlost deklarovanych 5120/512. HLAVNE OCHOTA, vzdy naspat z 905/939 zavolaju. Realne stahujem pernamentne 605kB/s. Mne napr. pre ustrednu nechcu zvysit, vraj kapacitne nestaci. Takze je dost mozne, ze niektori ste na ustredni, ktora ako moja nema kapacity a proste v Telekome tie rychlosti dokazali aj popri Magio pri inych uzivateloch udrzat vdaka dobremu shapingu a mappingu. Orange-u to zrejme nerobia. Takze odporucam ti znizit rychlost na tych 10mbps.
Dreamer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št 20. Nov, 2008, 22:17

Re: ORANGE DSL - skúsenosti, rady atď.

Príspevok od používateľa Dreamer »

Ja som mal na mysli konkrétne tú ponuku vzhľadom na jej platnosť, ktorá je vždy do 15. dňa v mesiaci :-)

Návrat na "Siete"