ucet banka po 26.

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4152
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa castelL »

Ako píše, Ghost, študoval som tie banky a UniCredit vychádza skvelo. Zajtra už tam letím ráno a potom rovno do TB zrušiť účet :)
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Papek »

hypo je prave to, kvoli comu som v slsp. nastastie mam splnitelne podmienky aby som mal ucet bez poplatku - tusim ze kreditny obrat aspon 400€, trvale prikazy a nejaky pocet platieb kartou. Viamo neriesim, mobilnu aplikaciu nepouzivam - maju dobre spraveny mobilny web. S bankomatmi to nie je az take zle, vacsinou si aj tak vyberiem raz do mesiaca. Vyhodou moze byt ze su erste group, takze vybery v ostatnych krajinach su v ich bankomatoch zadarmo.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa zachary »

nie je to celkom tak, napr. v ČR vyberáš v bankomate českej sporiteľne (erste group) zdarma, ale za výber CZK si účtujú "Poplatok za spracovanie transakcií v inej mene ako EUR." ..
primárny účet a hypo mám v Uni /všetko zdarma/, preto v SLSP už definitívne končím /tento mesiac 5,90€ za vedenie účtu a 0,75€ + 4,49€ za 2 výbery CZK v bankomate českej sporiteľne :furious2: /
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG
benzulo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Št 22. Sep, 2016, 18:05

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa benzulo »

ja mam zuno, 100eur zaplatim kartou (benzin v AT v pohode, lebo cash tam neberu) a mam ucet zadarmo.. vyber zadarmo, kdekolvek, kolkokolvek.. velmi dobry kurz bez "poplatok za platbu kartou v cudzej mene 1% - by SLSP" a podobne kraviny, poplatky..
seriem na "prijat 365,25eur mesacne, 3 a pol inkasa, a dva a trt terminovanych prikazov, zatial co si sparam v nose" (znovu by SLSP a ine banky ako napriklad Postova Banka)
ja chcem banku, ktora ma nebuzeruje, nemeni pravidla casto (ahoj mBank, SLSP, VUB, CSOB, unicredit, PRIMA BANKA, TB, a neviem ktorych som este poslal do Rudolfa.)
este Fio sa mi paci, ale ich kurz je onicom, neviem ako kartou.. ale na prevody nic moc.. (ale cez ich brokersle sluzby by to islo asi za spot kurz)
tak ako oni na mna, tak aj na nich.. ved oni potrebuju mna, nie ja ich :D
ale tieto sialene poplatky budu pravdepodobne vdaka Ficovi a SMERu, pretoze SLSP kedysi davala cashback (aj ine banky), lenze ked im stupli naklady, zakaznik plat..no a potom podnikaj na Lovensku
LordKJ napísal:priatelka plati furt vsetko hotovostou a neustale vybera peniaze z bankomatu... no, ze naco je to dobre som este stale neprisiel
aby nevedela, kolko realne mina :)
ja tiez platim cash, ja nepotrebujem SPROSTREDKOVATELA, aby som vedel platit.. nie som idiot. (prepacte.. taky som ja)
platby kartou - u zubara mam 3% zlavu ak platim cash, platba kartou = zbytocny prostrednik a zbytocne poplatky, ktore MY nevidime, ale obchodnik ano..
plus - vyberiem kopec hotovosti raz za cas a minam a minam.. nie vsade beru kartu a som odporca nanutenej sluzby, ktora je spoplatnovana, a je absolutne zbytocna.. (mozno jedine, ak clovek chce mat dokaz ze zaplatil, napr byt, ci auto)
plus, raz som tankoval, 90eur, zahranicie, karta nesla - totiz na ucte neboli prachy, odisli inkasa a trvale platby a mal som 30cash, BOMBA situacia.. 40 minut som to riesil, zly mobilny signal (dakujem O2 a 4ka), zuno miposlalo na mail ID (nikdy som ho nevidel), a do SMS heslo, az potom som si preposlal. moja blbost, ale uz mi v inej banke (nepamatam si akej) blbla karta, ci terminal (zas, nejake slovinsko, benzin).
okrem toho, co je VISE/MasterCard (banke) co do mojich nakupov, sukromie si chranim, aj som ochotny pre sukromie polozit zivot, hold, taky som ja..
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa LordKJ »

proste riesis blbosti?, tak ale taky si ty

ok ked mas 3% zlavu za cash tak to je fajn (rodicia maju 2% zlavu vsade ked platia kreditkou), ale inde nemas ziadnu zlavu za cash, a ja mozem zvysoka okaslat ci Slovnaft alebo tesco alebo hocikto iny dostane o to 1-2% menej penazi ako keby som mu dal cash

neviem, 90% miest kde chodim berie kartu, kazdy obchod, restauracia,...kde neberu kartu?, na trhu a na poste? :D

tak ked nemas peniaze tak ocividne nepojde ani karta, tak isto by si nemal ani hotovost...

...

nah, nie je to preto aby nevedela kolko mina, to by nevedela ani keby platila kartou, je to len o tom, ze tak je z domu naucena.
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5571
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Odar »

benzulo napísal:plus, raz som tankoval, 90eur, zahranicie, karta nesla - totiz na ucte neboli prachy, odisli inkasa a trvale platby
Raz som tankoval v zahranici. Vo vrecku, ani cent a ejha, karta. Tak som zaplatil nou xP

Argumenty niektorych ludi su naozaj usmevne, sorry :D Nehovoriac o tom, ze kazda bezna debetna ma povolene precerpanie. Nevyuzivam to, ale je to prave na taketo situacie.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
benzulo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Št 22. Sep, 2016, 18:05

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa benzulo »

"a ja mozem zvysoka okaslat ci Slovnaft alebo tesco alebo hocikto iny dostane o to 1-2% menej penazi ako keby som mu dal cash"

no vidiet ze tomu nerozumies, asi taky si ty.. on ked dostane o 1-2% menej, tak si to zarata do ceny tovaru, tak to funguje v realite.. alebo si myslis, ze kto to plati? nejaky administrator sveta ?

2% zlava na kreditku? to veris tomu, ze kreditna spolocnost preplaca 2% zo vzduchu ? nazoaj ? nie je to tak, ze obchodnik plati 3% poplatok, a kreditna spolocnost vrat 2/3 s tym, ze cena je uz defaultne navysena o 3%?
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa LordKJ »

a ty tie 3% platis aj ich furt budes platit, takze tvoj argument je nulovy.

btw tie 3% uz dlho myslim, ze neplatia teraz je to skor okolo 1%, zavisi od obratu
http://www.elcomp.sk/html/terminaly.htm
http://www.mbank.cz/blog/post,584,jak-j ... odnik.html


a ako odar povedal, tak povolene precerpanie, bezurocny uver ktory ta pusti do minusu je presne na to ked nemas peniaze a nevies o tom a treba ti
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa felipe25 »

ono aj tie odmeny ak myslite za platby kartami su obmedzene na max. 20€ napr v mbank. inde nie?
takze, aj ked precerpam cely limit, a 1-2% budu 100€, banka da max. 20€.

po zvyseni tych poplatkov neviem dokedy bude ten cashback fungovat. (ak sa mbank obhahuje tym, ze karta zadarmo bude az pri minuti nad 70€..)

ono sa to sice nezda, ale.. len pri beznych veciach v mesiaci, sa to pekne vrati, aj napriek limitu.. natankujem plnu, uz mam 0,50e spat. ano, smiesne peniaze, ale.. ked sa to zrata, kto nam da zadarmo 10€ len tak?

niekto bankam plati, niekomu plati banka ... za rok to urobi +100€ uplne v pohode.


"nie je to tak, ze obchodnik plati 3% poplatok, a kreditna spolocnost vrat 2/3 s tym, ze cena je uz defaultne navysena o 3%?" - toto doteraz platilo, ved poznam obchody, kde mi nedovolili platit pod nejaku sumu - napr pod 5€ iba cash. ale cudujem sa aky mali rabat, ked sa bali o3%. po novych pravidlach a rapidnom znizeni poplatkov sa situacia isto zmeni, asi aj cashbacky skoncia, kedze banky boli zvyknute na 3% z platby a co dostanu teraz?

v podstate kazdou platbou kartou su take megafirmy pripravovane (alebo boli) v podstate o miliony eur, ktore sli bankam. a neda sa argumentovat tym,ze nemusia riesit cash, lebo ju aj tak riesia ak pride iny zakaznik a kartou neplati. skor za platbu cashom by malabyt zlava - napr 2% z platby na nejaku vernostnu kartu.. clovek to minie unho, ale aspon by to motivovalo platit cashom :D ale opat, to je cesta spat, a nie dopredu k pohodlnosti. ja platim len kartou, pretoze riesit hotovost, mince sa mi fakt nechce. a problem je, ked nejde terminal, lebo cash mam minimalny
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5571
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Odar »

Keby platí verzia cash + vernostné karty, mal by si okrem mincí ešte v peňaženke pol kilogramu kariet :D Ďakujem, neprosím.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa LordKJ »

to mam teraz, pol miliona kariet (lebo si vybavujem kazdu vernostnu kartu co vidim pomaly :D ) a 0eur v hotovosti
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa LordKJ »

Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Jednoduska »

LOL :D tolko ku vyrovnanej banke co nemeni podmienky... Sry, musim si pichnut.

Inac Mbank je pravdou ze dost casto meni podmienky, lenze ich meni na zaklade uzivatelskych potrieb a musim povedat, ze celkom schopne. Momentalne vybery z Hociakeho bankomatu hocikde na svete zadarmo ak je vyber nad 70 EUR (co nie je malo ale uprimne, ani milion).
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10039
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa stiv »

Haha vyrovnana banka :D
.
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4152
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa castelL »

Osobný účet mám v mbank a som maximálne spokojný, zatiaľ. Tých 70 € zaplatím za pár dní v novom mesiaci. Druhý účet už mám po novom v UniCredit a tiež spokojnosť, prešiel som z Tatrabanky, kde mi tento mesiac končí účet. Inak, na pobočke Tatry mi ponúkli jeden rok zadarmo ak ostanem, no veru že som neostal.

Návrat na "Debata o všetkom"