Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Krutibrko »

SUV má aj iné využitie, napr. ak prevážaš veľké veci, lepšie sa z toho vystupuje/nastupuje, na dlhých trasách sa v tom dobre sedí, ak máš v tom dostatočný motor, môžeš ťahať veľký vozík na autá a pod.
Nehovoriac, čo sa týka bezpečnosti.
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

LordKJ napísal:wat?, ja len vravim, ze nikdy nie je tvoja bezpecnost na ceste zavisla cisto od teba
to som ani nespochybnil, aj ja som uz mal tu cest mat blizke stretnutie 5. druhu ;) len som poukazal na trend "mne sa nic nestane mam ta vieskde..." ;) pridaj k tomu ze dnes vodicak vyhras aj na stieracom zrebe a mas presny vzorec k tomu co som napisal. Jazdime vsetci na tankoch, hura!

Krutibrko: Samozrejme ze ma, ani s tym nemam problem :) Kebyze si kupim cln a potrebujem ho dotiahnut z vily k vode tak si nieco take kupim aj ja :) Problem mam s tym, ze som za posledny rok videl podstatne viac toho co popisujem ja, ako toho co ty ;) Uprimne mi povedz, co z toho, co si popisal bude robit blondata pipina ktora si vyfajcila pekne velke SUV, alebo mlady trtko co ma ledva mesiac vodicak a na nohavice mu nezvysilo tak je v teplakoch, pripadne zmalovana ... co nema ani sajnu co na ceste robi ;) a to som si teraz spomenul len to co som vcera stretol na ceste do prace a z prace :)

Co je najhorsie na celej situacii, je to, ze sa tento fenomen prenasa z X5, Cayenne Turbo S, a ML, GL a pod. aj na CR-V, Sportage a iXxy. Arogantny a nevsimavi sa stavaju aj ludia v "lacnych" SUV. Ved im sa nnic nestane :good:

BTW: toto je jeden z dovodov preco sa na svete moc nepredavaju malicke - ozaj prakticke - auticka. ako napr. S660. Mate pravdu, je lepsie mat 3t SUVcka s 8l motorom na cestach s jedinym pasazierom na palube ako malicke, dvojmiestne, fun auticka.
mirko285
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: Št 03. Sep, 2009, 19:47
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirko285 »

Isto by bolo fajn mať nejakú dvojmiestnu raketku na víkendové vozenie, no úprimne, takéto auto veľké využitie nemá a väčšina ľudí, hlavne rodín uprednostní niečo väčšie a praktickejšie
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Mirko, neviem ktore si teraz mal na mysli? S660? :) CTR? ci Cayenne Turbo S? :D
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Ako to ti neberiem, len netreba hádzať všetkých do jedného vreca.
Ja občas jazdím v PP na Captive, čo je v kategórii lacné SUV a raz už som sa s tým stretol, keď som ťukol nechtiac do jedného ( na aute žiadna škoda), že hneď mi začal nadávať, že ocove auto a neviem čo... A to ani nevie, za akým účelom som šoféroval atď. Osobne vôbec neriešim kto v čom jazdí, skôr mi vadí, ak niekto jazdí ako kkt a ohrozuje iných. Nehovoriac, že veĽa ľudí si na to samo zarobilo, nie všetci, ale nie každá ženská si ho vyfajčila a mladý dostal.
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Nehadzem :) neboj. Ako som napisal, netvrdim ze niekto z nas je taky abo onaky. ...ale, ked spominas to tuknutie... vela ludi ma problem odhadnut aj to, ze kde sa mu/jej zacina a konci aj male auto. Vies aky maju problem s velkym autom...
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5189
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

Osobne mi je jedno kto si co mysli, hlavne ak tam nejaky kkt zavadzia v lavom pruhu a pod (vacsinou fobie a pod ).

Pol roka som jazdil po meste na 1.8-1,9ton SUV s 235/60 R18. Neriesil som kde je aky kanal, aka diera, kde zaparkujem, ci zaparkujem na chodniku pod. Teraz jazdim na 1,5ton a 225/45 R17 leto a zima a musim davat pozor, kde je vymol, kanal, diera, na chodnikoch neparkujem a celkovo do tohto mestskeho tankodromu je nekomfortne atd.

To ze na SK sa bere ako STATUS auto a vacsina si zobere uvery, hypoteky a aby mali auto a byvali v stodole, uz neni problem.
Takze napr. na EP3 s 225/40 R17 do mesta mi pride usmevne napr a UPLNE nevhodne.

Samozrejme ak vybehnem na dialnice/okresky tak ocenujem 225/45 R17, ale cesty v meste ako maju/su je uplne nevhodne. :-)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

ze niekto kto rads soferuje by si nekupil SUV / offroad? s tym nesuhlasim ;)
ja velmi rad soferujem, a mam celkom rad, ako by clarkson povedal, "cehap and cheerful" auta, teda kadejake tie hot-hatche, rovnako si viem predstavit jazdit s niecim ako miata, BRZ/gt86, ale ako daily driver mi pridu komfortnejsie vacsie auta.
v robote vela jazdim, hlavne po meste, a musim povedat ze vzdy ked mam nahodou nejake sefove auto (carens, outlander, pathfinder som za tu dobu mal) na par dni, s tazkym srdcom sa mi do cohokolvek mensieho presada.
ja osobne by som potreboval aspon zo dve auta, jedno SUV, alebo aspon kombik, a jedno nieco male s velkym fun factorom. ale ked si mam vybrat len jedno pojdem po tom vacsom ak si to mozem dovolit ;)
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

ja si stale nemozem pomoct a stale sa tesim ked idem do Rangu sa povozit :O

dnes som jazdil aj sefovu Discovery 4, 3.0 diesel, 184kw... neskutocne vozenie, ten podvozok,prevodovka a jak je nastaveny ten motor parada! nemozem si pomoct bomba,lepsie ako jeho nova A8 3.0tdi.prisahaaaaam...
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Chris, CTR (ani nic podobnej kategorie) neni vozenie do mesta, najma nie na nase cesty, suhlasim ;) Pisal som, ze to neni ani rodinne auto, a uz vonkoncom nie je vhodne na nosenie tehal abo tahanie vozika. Mimochodom akonahle namontujes tazne, tak stracas zaruku :)

Tankodromy mame AJ vdaka tazkym autam ale, a to musis uznat lebo je to proste fakt. Mimochodom, "kde zaparkujem, ci zaparkujem na chodniku pod." je tiez jeden z "vedlajsich ucinkov" podobnych aut, nazvime to SUV efekt... Parkovat je vzdy kde, otazkou je ci si ochotny ist kusok peso ;) Osobne nemam rad pristup "je mi jedno kde zaparkujem, sak mam velke auto, aj tak ma neodtiahnu...". Do mesta patria male vozitka ako smart/S660/swift/rio/a pod... Bolo by viac fleku aj na to parkovanie ;)

Nevadia mi velke auta, vadia mi velke auta s jedinym pasazierom s "SUV efektom".

Land: bavime sa o SUV, nie o offroad, na OFF-road santenie... to je ina kategoria. na to 99,99% SUV vhodna nie je ;)


....a, celkovo sme dost odbocili od temy :)
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Skoro v každom jednom aute sedí len 1 osoba.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

a to je hlavny problem aut v mestach
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Blackhawk »

ZoranICS napísal:
Blackhawk napísal:A keby som chcel byt hnidopich tak by som sa spytal ci ta Honda co dosiahla ten skvely cas bola stock. ;)
Prototyp vybaveny identicky ako produkcna verzia ;) ale, kvoli hnidopichom sa tam Honda toto leto vrati s produkcnou :P Inak ten focus vyzera dobre, ale je to ford...
Obrázok

...inak... na SUVckach sa prevazaju len teplackari a pipiny ;) sorry chlapci ale nik kto rad soferuje by si SUV, ako auto na zabavu nekupil (let the shitstorm begin ;))
Hej som zvedavy aky cas to bude, zrejme ale asi o moc sa nezmeni.

Co sa tyka Fordov, tak tam je tych vtipkov dost. Napr. najcastejsie omielane: Fordom tam, vlakom naspat. Alebo, ze najviac na <> su auta na F - Ford a vsetky Francuzske.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5189
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

tak ale F150 Raptora by som bral :D do mesta samozrejme :-)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

mne sa tiez pacia male sport coupe auta ,ale uprimne ,uz som nejake take "typy" mal a neni to rozhodne auto na kazdy den, nech bolo auto akekolvek super,proste ma prestalo bavit nastupovat do auta,ako keby si idem sadnut na obrubnik, a to az natolko ,ze mi to auto uplne znechutilo.

keby to mam ako vikendove auto,ze cez vikend sadnem,idem sa niekam 100km povozit, pridem domov odparkujem,tak super :) ale uprimne kolko ludi ma financie na taketo "hobby", cest vynimkam. :-)

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"