Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7752
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

ved ano turbo vytiahol blbosti do fabie, ale len reagoval na to, ze si ten tvoj vyber oznacil ako plnu vybavu ale on ta hned prvom poste upravil, ze je to 'pouzitelna vybava'

... a parkovacie senzory v predu by som napr. chcel, ved preco nie?
a odpor k xenonom? wtf? ved ty budes lepsie vidiet na cestu predsa
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa STENLY »

prečo nie? lebo viem parkovať a boli by mi zbytočné... je to vec pre ženy :)
a to, že xenon svieti vždy lepšie nie je pravda... ak je dobrá parabola, tak tam velky rozdiel nie je
a zver nečaká na ceste, ale ti tam vbieha, takže tam je jedno aké máš svetlo
a fajne to oslepuje, ked za niekým ideš... takže fakt mi to netreba
tak isto, ako mi netreba tempomat, ktorý je dobrý tak na dialnicu a nie tu, kde bývam
možno ešte automat by bol fajn, no pri nom sa deru viac brzdy, výmena oleja je drahá, prípadná porucha je brutálne drahá :)

proste lancer je pre mna akurát... má všetko čo potrebujem na jazdenie do práce...
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7752
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

u nas oslepuje vsetko, ani len xenon to nemusi byt :D


naco automat?, ved vies radit :-)
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa STENLY »

no však... potrebujem auto na presun a nie tam mať nepotrebné veci, ktoré niekto nazýva komfort
ten sa pohybuje v inej cenovej kategorii

sestra si chce kúpiť niečo takéto http://cadillac-ats.autobazar.eu/20-t-p ... 89754.html
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

na strane 1628 tejto plodnej politickej debaty s primesou exkluzivnej techniky zaznelo :

>> Aj ked xenony lepsie svietia, tak pri beznej rychlosti, alebo na dialnici ti je aj tak fuk ci mas xenony ci halogeny, lebo aj tak neubrzdis...
> aj si skusal brzdit s oboma, ci len trepes?


viac sa k tomu neda dodat.





>> prečo nie? lebo viem parkovať a boli by mi zbytočné... je to vec pre ženy :)

neni, moja stara ich nema na 5.2m autiaku a nepotrebovala ich poslednych 6.5 roka. Ani skrabanec. To ale neznamena ze je to zla vec a ze fabia ktora ich nema je v plnej vybave.





>> a to, že xenon svieti vždy lepšie nie je pravda... ak je dobrá parabola, tak tam velky rozdiel nie je

Osrať NightBreaker, zvysena svietivost na 1500lm podla vyrobcu, nameranych 1449lm podla testu v casopise Auto7, cislo 1/15. Typicky xeon v akomkolvek aute : 3200lm. Je to fakt uplne zanedbatelny rozdiel. Xenony netreba rovnako ako tempomaty, ved to tu uz velakrat zaznelo.



>> a zver nečaká na ceste, ale ti tam vbieha, takže tam je jedno aké máš svetlo

skus uhadnut ktore svetla vedia svietit viac do sirky. No schvalne. Ano, viem ze ksenony sa do Fabie nemontuju.




>> možno ešte automat by bol fajn, no pri nom sa deru viac brzdy, výmena oleja je drahá, prípadná porucha je brutálne drahá :)

brzdy sa deru viac akurat mozno tak pri skodovackych automatoch a kvoli skrabke na lad v nadrzi. Vymena oleja nie je draha ked nelozis do autorizaku (liter oleja stoji desat eur cize uplne presne rovnako ako motorovy a prevodovkovy olej sa meni daleko zriedkavejsie ; ked teda aproximujem tvoje tvrdenie tak si vlastne povedal ze vymena oleja v motore je ukrutne nenormalne draha.

ano, porucha automatu je brutalne draha. 2000eur nie je ziadny problem za opravu, podla automatu a rozsahu poruchy kludne aj 4000eur.





>> proste lancer je pre mna akurát... má všetko čo potrebujem na jazdenie do práce...

konecne zhoda. Podla mna rozhodne lepsie ako Fabia.



Pani sestru pozdravujeme, tej sa tusim podarilo nejako lepsie vydat ako tebe :) Cadillak nepoznam, len z dvojlitroveho motora vybrat skoro 300 koni mi tiez nepripada uplne zdrave a dlho zivotne. No ale to som len ja s mojimi spiatocnickymi nazormi.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6746
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

STENLY napísal:parkovacie senzory vpredu? fakt vtipné...
zrovna parkovacie senzory vpredu su super vec a pridu mi ovela uzitocnejsie ako zadne. som zvyknuty v aute sediet ako bart simpson, takze to co je blizie ako dva metre nemam sancu vidiet.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

na Fabii mozu byt fakt zbytocne, tam mas tu kapotu tridsat centi pred nosom. Ale ked sa vrtis na A8 Long - co viem ze je ina cenova kategoria - tak dopredu nevidis a necitis ani hovno. Jazdil som na autach vacsej velkosti ako A8 Long, ale niektore nosy su dopredu fakt neskutocne.

Inak sa strka nosom dopredu na Sharane, inak na A8 Long.

Tam sa pipak vpredu urcite zide. Ako priznavam, na Fabiu a Svift to nie je zrovna povinna vybava.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12282
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

senzory v predu paradna vec, je fakt ze naute typu fabia nepotrebne, ale na q7, hodna accord 2010 som to ozaj uvital

ldia nechapem co furt tocite dookola ako su senzory, tempomat a podobne veci k nicomu. Nie su to veci ludom co nevedia soferovat, ale veci, ktore zvysuju komfort, uzitkovost a aj bezpecnost. Volakedy som musel chodit ocovi telku prepinat priamo k TV, dnes je k tomu ovladac. Je to zbytocnost, v podstate ho netreba, ale proste snim je to pohodlnejsie.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8567
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

Snake napísal:
shiro napísal:
shajek napísal:preco sa vkuse spravas ako totalny idiot ?
Co je zle na tom mat vlastny nazor? Alebo som brnkol zazobancekovi s A8mickou po jeho nahonenom egu? :D
Nauc sa rozlisovat ludi, a realitu, a svet...a ak to aj bolo myslene na mna, tu mas odpoved.
Nema mi co len tak nadavat a ohladom teba som nic nemyslel.
Bavil som sa so shajekom.

HellAngel - je sice pravda, ze zivot (a soferovanie) je pohodlnejsie. Len tuna z vystupovania istych ludi proste vidim, ze bez tychto veci by proste radsej sli vlakom alebo ostali doma, aby sa im nedajboze nezodrala prdelka :D
Bol vobec niekto z nich na vojne, ze sa chovaju jak zenske co nic nevydrzia?
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5559
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Odar »

+ 1 za predny senzor. Na "oblych" autach, kde clovek vidi v predu "houuuuno" je to na nezaplatenie. Kto tvrdi, ze je to zbytocnost, ma bud rontgenove videnie, alebo v zivote nesoferoval vacsie auto, ako kratku Feliciu (no flame).
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

to ešte seriozne niekto v dnesnej dobe uvazuje o aute, kde nie je automaticka klima, vyhrievane a vetrane sedacky, tempomat, parkovacie senzory (som ani nevedel ze sa rozlisuje ze aj vzadu ci vpredu), a motor s ktorym nepotrebujem otvarat excel ked predbieham? Ludia drbe vam? Za 15 tacov jazdena A4 2.0 TFSI (152kW) s rocnou zarukou a 7° automatom, vsetky senzory (okej, bez kamery), a klima vpredu vzadu, vy realne date tolko prachov za hento? Za FABIU?





.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no vidis to. Povedzme ze chladene sedacky teda ani nahodou nie su standard, ale vsetko ostatne sedi.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8567
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

ano, a rocne servisne naklady su 500+ euro....gratulujem :-)
Fakt, serem peniaze a nemam do coho ich davat, iba do auta. Vyhrievane sedacky? Si robis prdel?
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

tebe prasi? co chces udrziavat na sedackach? ze ich naimpregnujes? nesranduj, ty si zaostaly az sa dverami prasi, prave vdaka ludom ako si ty existuje v konfiguratore moznost - vetranie, manualna klima, automaticka klima.





.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8567
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

a co take treba udrziavat na sedackach? Niesom tak blby ze si budem parit rit na kozi, lebo nejaky trapny imidz....
Klasicke sedacky su bezudrzbove, nemas tam co davat.
A ano som zaostaly, lebo niesom rozmaznany :-) Dokazem existovat aj v normalnom aute. A radsej pojdem za 500e na dovolenku, ktora mi da ovela viac ako kozena sedacka za rovnaku sumu.

Na druhej strane beriem do uvahy ze niekto moze mat ine priority vo vybave aut....len mi proste pride ze na ne az moc plytvate zdrojmi a lipnete na nich. Vsetko by malo mat svoju mieru a ludia by mali byt natolko sebakriticki, aby vedeli kedy je dost. Len za to ze dakto vyraba ako doplnk. vybavu automaticky vlezdoprdelator a roboticky zapalovac cigariet este neznamena, ze to musim mat a poseriem sa, ked to mat nebudem. A budem sa z vysky pozerat na ludi, ktori vravia ze je to nepotrebna blbost, ale ja si bez toho neviem predstavit den.

Dalsi priklad je napr. decko, hadzajuce sa pred hrackarstvom o zem ze mu nekupia hracku. Co na tom, ze doma ma milion hraciek, ono chce prave tuto co tam vidi, lebo.....lebo same nevie, co by od radosti.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"