Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3313
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Snake napísal:to ešte seriozne niekto v dnesnej dobe uvazuje o aute, kde nie je automaticka klima, vyhrievane a vetrane sedacky, tempomat, parkovacie senzory (som ani nevedel ze sa rozlisuje ze aj vzadu ci vpredu), a motor s ktorym nepotrebujem otvarat excel ked predbieham? Ludia drbe vam? Za 15 tacov jazdena A4 2.0 TFSI (152kW) s rocnou zarukou a 7° automatom, vsetky senzory (okej, bez kamery), a klima vpredu vzadu, vy realne date tolko prachov za hento? Za FABIU?
Hold niekto chce nové auto aj keby čo bolo, ale rozpočet je trocha (dosť) obmedzený. Skrátka peniaze sú až na prvom mieste.

Ako som už raz písal, výbava je veľmi subjektívna záležitosť a to čo pre jedného nutnosť pre druhého je to totálna somarina.

Osobne tiež nevidím veľký zmysel v kožených sedačkách s vyhrievaním. Automatická klíma je super, záleží však na príplatku za ňu. Určite by som nechcel auto bez klímy a tempomatu, ale ostatné "vymoženosti" sú pre mňa prakticky zbytočné, resp. nie som ochotný si za ne priplatiť. A zasa sme u jadra problému a tou sú PENIAZE.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

shiro, ja to skor vidim tak, ze ludia ak by riesili kupu auta tak by si uz tych debilnych 200eur za ten tempomat dali, lebo je to na celkovej sume ktora sa toci okolo 15tisic miniaturny priplatok za velky komfort.

Nikde tu nevidim posty v style, 'jooooooooj, moj civic nema tempomat podme ho zosrotovat', pripadne nikto tu zatial neuteka si primontovat tempomat len tak aby ho mal, skor to je o tom, ze ked uz kupujem nieco nove tak ho tam chcem mat
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8597
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

To je prave ta subjektivita o ktorej som pisal. Za 200e proste cakam viac, ako jednu polozku, len vyrobcovia su predrazeni, ako som uz pisal.

Praveze sa mi zda, ako keby obycajne auta a obycajni ludia co ich pouzivaju boli automaticky zatracovani, vid debatu co sa tu bezne toci....jak v klube milionarov kokso....ak to nema aspon 5l a 8 valcov, neni to auto, omg...

Ako keby nic ine neexistovalo a jedina moznost je "minimalne 200kW motor" a "akceleracia na stovku pod 4s", inac to proste nejazdi a take auta by sa ani nemali vyrabat. Aj o tom som tu uz pisal, ze naco je komu taky vykon.
Ja to vidim ale presne opacne. Na co su komu telata dlhe 6m s kozou, drevom a neviem akymi blbostami? A ked uz niekto chce strasnu kvalitu a exkluzivnost, preco to musi byt vzdy velke hovado? Preco nespravia nieco velkosti audi a3 s vybavou audi a8?

Mudruje sa tu, ake su napr tsi skodovky nahovno...kolko tunajsich "5litrovych 8valcovych" ludi, co na ne nadavaju, sa v nich realne dlhodobo vozilo, kolko z nich malo s nimi popisovane problemy, ktore realne museli riesit? Nieje to len vyhypovane? Kazde auto sa kazi. Pricom blbosti typu pukanie plastov pocas jazdy neberiem ani do uvahy, lebo auto je proste stroj, ktory sa casom vybeha, uvolni, opotrebuje.
Naposledy upravil/-a shiro v So 02. Máj, 2015, 22:33, upravené celkom 1 krát.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Tak preco sa bavime o kupe krasnej KRATKEJ fabie za 14.000 eur ktoru sme vlastne polahky pretlacili cez 17.000 eur so stresnym oknom a senzorom vpredu ? To nam uz nepride kurwa drahe ?

Absolutne s tebou suhlasim o tom decku hadzajucom sa o zem pred hrackarstvom. Absolutne s tebou suhlasim s tym postojom proti ludom ktori zatracuju vsetko slabsie ako 200kW a podobne. Absolutne suhlasim s tym ze existuju aj ine auta ako v maximalnej vybave 760iL. Len proste musis aj ty pripustit cenovu "vyhodnost" novej Fabie za slabych 18.000 eur v porovnani s lahko ojazdenym mladym autom o dve triedy vyssie s uplne inymi parametrami.

Neni prave toto predmetom nasej roztrzky ? Nova fabka za takmer dvacku ? Nehovor ze som zrazu zo 14k spravil 20k, nespravil, niekto tu furt tocil o LACNEJ fabii v plnke za 14k, kde som ja sfleku smahom ruky jasne ukazal za 21k nestaci na plnu vybavu ktora navyse neznesie porovnanie s Ojdinou A4 f kombiku s cenovkou 12-15k (stvorrocna ojazdena) kde sa TCO nedostane na uroven tejto novej kratkej pardon krasnej fabie.

Neni toto nahodou hlavna message ktoru chcel Snejki, moznoze trochu zvlastnym tonom, povedat ? Nepise kazdy tak uhladne a pekne ako ja :) to ale neznamena sfleku ze je hulvat.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8597
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

ak myslis to panoramat. stresne okno, za 600+ eur sa mozem vykaslat na taku blbost.
Teraz som spravil narychlo nejaky normalny konfig, a to som tam este kopu veci nahadzal, vid klima, ci metalizu a nad 14 tisic som nevyliezol. Cena zacina na 8900 za base model.
Model
Fabia

Výbava
12 740 € Style

Motor
1.2 TSI 81 kW 6-stup. mech.
CO2 110 g/km

Exteriér
378 € Modrá Race metalíza
0 € Disky MATO z ľahkej zliatiny 6J x 15"

Interiér
Čierny (BL)

Doplnková výbava
274 € Climatronic - automatická klimatizácia
180 € Paket pre zlé cesty
74 € SIMPLY CLEVER paket
104 € Predné hmlové svetlomety s Corner funkciou
41 € Asistent rozpoznania únavy

ŠKODA Care produkty
188 € Predĺžená záruka na 4 roky, do 120 000 km
0 € Doživotná garancia Mobility Premium

Cena Vášho vozidla 13 979 €
Bral si do uvahy ze oproti jazdenej A4 mas na skodovku 4r zaruku kedze je nova a defakto do nej len tankujes? Co cena ND? Take benzinove/naftove cerpadlo, turbo, brzdy, tlmice, kolko stoja na fabku kolko na audi? Navyse, ak sa daco doserie na fabke, riesis zarucne, do jazdenky pekne platis. Ano, mozes dostat lepsie jazdene auto za cenu horsieho jazdeneho, ale musis mysliet aj na to, ako ho najblizsich X rokov budes zivit.
Naposledy upravil/-a shiro v So 02. Máj, 2015, 22:42, upravené celkom 1 krát.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

sorry, spravil som edit prispevku o jeden vyssie - please precitaj ak treba reaguj. Nebolo to naschval.

Pozri, aby si mal takuto vybavu co pises, to si rovno mozes kupit Xedos9 z roku 2002, budes tam mat aj xenony, kozu a automat. Cele to bude stat 1690eur, bude to zrejme bezpecnejsie ako nova Fabia, ani s dva-a-pol-litrovym motorom a jeho uzasnou neekologickostou sa nedostanes na paritu s TCO Fabie.

Ci ? Ja viem, 10+rocne auto. No a ? Aby nahodou nehrkotalo dlhsie ako tie novodobe chrchlatka. Toto bola message od Zooma, okrem ineho.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8597
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

hej, tiez som editoval :-)
Kde mas xedos 9 za 1700e? Nemam problem s 10r jazdenkou ak je v dobrom stave. Ved aj teraz mam 14r jazdene auto.
Ale zase hej, kupis aj peugeot 607 za 2000 s kozou.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

tie ceny novych aut su stale prestrelene. osobne co som si ratal tak 25perc na prvom roku pouzivania,
:rep:
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa STENLY »

mp3turbo napísal:kde som ja sfleku smahom ruky jasne ukazal za 21k nestaci na plnu vybavu
nie, nie... neukázal si nič... ja mám ten konfigurátor v malíčku, kedže som to auto chcel kúpiť a čumel som do neho hooodne dlho... ak tam nedáš automat a dizel motor, tak sa zmestíš zo všetkým potrebným do 15 tisíc, aj s tými potrebnými prednými senzormi u fabie :)


stefan.koval máš nejaké info, prečo je v CZ väčšia ponuka príslušenstva ako na SK?

http://www.mitsubishimotors.sk/modely/l ... stvo.xhtml
http://www.autopalace-brno.mitsubishi.c ... stvi.xhtml

navyše som v ponuke videl prestavbu na LPG za 34 tisíc
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

furt nechapes...
ak tam nedáš automat a dizel motor, tak sa zmestíš zo všetkým potrebným do 15 tisíc,
full vybava != potrebna vybava

slovickarime tu.
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa STENLY »

pre koho je potrebná panoramatická strecha, výsuvné ostrekovače predných svetlometov, paket pre zle cesty a podobne kraviny???
to nie je full vybava, to su doplnky :!:
no aj s tými doplnkami sa dostaneš len na 16500 ked tam daš naozaj všetko, všetko....
Naposledy upravil/-a STENLY v So 02. Máj, 2015, 23:13, upravené celkom 1 krát.
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

ano full vybava je auto so vsetkymi doplnkami :-)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a ak tam das dýclový motor a automat, tak si na 21.700... tiez som mal ten konfigurator pusteny (dnes) a potom som zacal pochybovat bud o mojom zdravi alebo o zdravi firmy do ktorej som cumel.

Paket pre zle cesty je potrebny pre kazdeho na Slovensku. Predpokladam ze to zahrna pol milimetra hruby plastovy kryt pod motorom ktory tam standartne nie je (a samozrejme sa zlomi najneskor treti mesiac) a nedajboze o pol milimetra hrubsie capy na ramenach. Nejake taketo sracky kedze je to doplatok 200eur. Nic podstatne tam nemoze byt.

Panoramaticke okno je potrebne pre kazdeho kto chce PLNU vybavu. Inak tu vybavu nema plnu. To iste aj automat. Nemas automat, nemas plnu vybavu aj ked budes Majka z Gurunu.

Pre vase info : tempomat je v dobe elektronickych plynovych pedalov (teda poslednych 10 rokov) uz len primitivna funkcia softvéru a je totalnou hanbou akejkolvek automobilky ze takuto vymozenost nedava totalne automaticky totalne vsetkym totalne bez rozmyslania. Akakolvek vec ktoru ja mozem urobit pre mojich zakaznikov a nic / takmer nic ma to nestoji, robim automaticky. Holt niektori sa nemusia spravat tymto sposobom pretoze niektori ini im to bezvyhradne toleruju a este ich za to budu aj zboznovat.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v So 02. Máj, 2015, 23:18, upravené celkom 1 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

No dobre, 16.8k za 1.2tis 81kw manual, so vsetkym co som vedel natukat, ak neratam dajake zaruky za 3.3tisic :D
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Bral si do uvahy ze oproti jazdenej A4 mas na skodovku 4r zaruku kedze je nova a defakto do nej len tankujes? Co cena ND?

toto nie je pravda. Vid o tri strany naspak Snejkiho prispevok ze neuznana zaruka na padnutu hlavu nejakej automobilky, vid ine priklady. Rozhodne neplati ze styri roky mas zaruku a len tankujes. Okrem ineho PREDLZENA zaruka Fabie na uzasnych 60.000km ti padne v druhom roku pretoze tych 60k otocis.

Nepisal som nahodou v tejto teme o dvoch TSIckach ktore cakaju na operaciu srdiecka ? Ani zdaleka nemali dvesto rokov a ani zdaleka nemali 100.000km, akurat uz boli mimo zaruky. Takze neviem ci sa bavime len o tankovani. Respektive viem pretoze to vidim z praxe a kazdy kto si mysli opak sa moze skaredo pomylit.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"