Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

j tie pezoty si divne, vo firme kde som pracoval kedysi kupili 307SW dva kusy ... jeden sa sral stale a bol v oprave a druhy nic, iba turbo po 150 000 .... ale oproti tomu druhemu to bola krasa :D
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6653
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa M1ch4l »

DriverPower je nejaky rebricek v UK, kde hlasuju ludia, zaplateny clanok to asi nebude.

Pravdepodobne tam hlasuje vela ludi, ktori si tu Skodu prave kupili alebo ju maju rok a tak. Mozno po 4 rokoch budu nemilo prekvapeni. Vzhladom na to, ze tam hlasuju ludia, ktori su prave nadseni zo svojho noveho auta, by som to asi moc neriesil. Taktiez asi hlasovanie bude typom x/100 za toto a tamto, nejake trivialne zalezitosti.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
5tyl3r
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Ne 13. Mar, 2011, 15:57
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa 5tyl3r »

Páni toto stojí za pozretie ak špekulujete nad niečim podobným, rozhodne to pomohlo na tých okrajoch

https://www.youtube.com/watch?v=u6UeJXkzDW8

chlapík má na účte skúšky aj iných čistiacich výrobkov
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5573
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Odar »

mp3turbo napísal:bukkake swingers konfiguracia :

http://uloz.to/xfcbf8r9/ze-jebe-nam-jeb ... -spolu-png

21574 eur s trojhrncom
Toto sedi. Zhodou okolnosti cosi podobne riesi teraz svagor. Akurat on chcel ist do Yeti-ho. Ma sluzobneho, po cca tyzdni jazdenia sa mu to zdalo, ako celkom fajn napad. Vcera som sa s nim o tom bavil zas. Uz jazdi na sluzobnom Yeti-m ( :laugh: ) cca 2 mesiace (svoje auto stale nevymenili) a uz frfle, ze kvalitativne je to auto podla neho horsie spracovane, ako ich starsia Octavia. Behom minuleho tyzdna hodil v klude pokec s nasim "dvornym servisakom", kde chodim s karou aj ja (a cela nasa blizsia, sirsia rodina a znami) a ten ho tiez od akehokolvek TSIcka odhovara, pokial nechce mat po 50 tis. km problemy. Takze zatial je stav taky, ze nove auto sa kupovat nejde, ale ide sa kupovat starsie, velke, zrave, rodinne auto :D
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

dolezite veci zazneli - ja len dodam ze v linkovanom rebriku sa absolutne nehodnoti TECHNICKA SPOLAHLIVOST A BEZODNA STUDNA NA PENIAZE. Samozrejme ze takuto vec linkovat mozes, preco by si nemohol ? Toto je otvorena verejna diskusia.

Spokojnost majitelov ? Majitel dacie loggan 1.5d je asi inak "spokojny" ako majitel ojdi a8l za 160.000eur alebo nie ? 99.9% z vas take auto nemalo takze nedokaze pochopit na co su taki majitelia schopni pitchovat.

A este najdolezitejsia vec : rozdiel medzi prvym a tridsiatymdruhym je menej ako 10%. Medzi najspokojnejsou skupinou a najmenej spokojnou skupinou je rozdiel mensi ako 10%.


Na taky rebrik sa vysrat, lebo absolutne nic nehovori.


edit: rovnako ani rebricky "spolahlivosti" nehovoria nic o servisnych nakladoch majitelov aut. Proste je to okamzity stav vozov co prisli na prislusnu kontrolu (nech uz je to napriklad nemecka STK). Ale tento rebricek ani prd nehovori o tom, kolko vstrekovacov, turb, hlav, DPFiek, automatistickych DSG prevodoviek, commonrail cerpadiel a podobnych sragor musel majitel za kolko penazi vymenit PREDTYM AKO SA NA TU STK VOBEC DOSTAL.

Donedavna tam este chybali najazdene kilometre, je tazko porovnavat porše911 co za tri roky kedy stoji v teplej garazi nikdy nevidelo sneh a ma 018.492km s cojaviem firemnym Sharanom 2.0tdi ktory za tie iste tri roky nakruti 180.000km ci je +38 alebo -24 a meter snehu.

A takisto tam nebola rozdelena ani cenova kategoria : tazko porovnavat 6.999eurovu Daciu s 190.000 Mercedesom SLS.


Musime pochopit napisane, a vediet o tom trosku rozmyslat, ze ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Xeigen »

Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

a teba kedy rozmrazili? :)





.
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Xeigen »

už to tu bolo linkované ? Dnes som to zahliadol na fušbooku :)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak statit prehlad v poslednom tyzdni nie je problem :laugh: bola tu celkom zhava diskusia :D
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Jak za starých čias :D





.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

btw clanok o nepoisteni - nieje to somarina? ake poistenie maju na mysli? nieje to nahodou poistenie proti poskodeniu auta co sa tyka jazdnych vlastnosti? teda nieco, co u nas ani nieje k dispozicii?
ako, poistenie notebooku proti poskodeniu a pod?
zavadzajuci clanok, lebo clovek z toho pochopi ze ide o PZP poistenie alebo ake? motor urcite nema nic spolocne s tym, ze clovek havaruje, naburaju do neho alebo sposobi nehodu....

a k tomu vypoctu ceny fabie: uz som x krat pisal, ze ,len pako bude skladat auto cez web skladator. ja mam moznost vziat noveho yetiho, 77kW vratane stresneho nosica zadarmo a zimnej sady pneu, s paketom na zle cesty a full rezervou, elektronami v cene, za 15 999€. jeho cennikova cena je cez 21 500€!!. Takze take skladacky na fabiu mozem sa tak pozasmiat, nad takou gebuzinou. Neriesili sme to tu raz a aj tak tu dakto da cennikove ceny, za ktore auta kupuju len blbci...

a k:
"99.9% z vas take auto nemalo takze nedokaze pochopit na co su taki majitelia schopni pitchovat."

bullshit, min. 5% slovakov uz auto nad 100 000€ vlastnilo, takze urcite by som netvrdil, ze IBA 0,1% malo auto nad 100 000€. staci zastavit a kus pozerat co za auta jazdia na cestach... to je trosku male cislo. ale opat, ego niekomu nedovoli napisat, ze patri az k 5tim percentam, radsej by patril k 0,01% :)
To mozu tak majitelia Ferrari...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5573
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Odar »

Nikto nikde netvrdil, ze Yeti by behal za oficialnu cennikovu cenu :facepalm: Ale aj tak sa Yeti lovit nebude :P lebo sa to stale neoplati.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

btw, znamy 1 ma 1,2tsi 77kW, najazdene cez 10 000km, ziadna spotreba oleja nad ramec toho co bolo naliate.
samozrejme nutne dodat, ze olej bol preventivne vymeneny pri 8000km

druhy znamy: yeti, 1,4tsi najazdene cez 25 000km, ziadna spotreba oleja nad ramec toho co bolo naliate.
olej meneny pri 10 000km pre istotu.

Takze, zhrnul by som to tak ako aj minule na skode fore jeden typek: pri tsi ide aj o stastie, ake auto clovek kupi, ale sucasne tsi MOTORY Uz nemaju problemy ake mali na zaciatku. bohuzial, kupa auta je aj dnes o stasti, aj pri konkurencii kludne kupite auto, ktore sa bude cele kazit. to nikto neovyplyvni. ale urcite to nieje pomer ani pri skode a VW group ze kazde 10te auto je zle.
to ze na fore skody mate vela majitelov TSI co sa stazuju je sposobene tym, ze skodu maju desatitice, zatial co konkurenciu ma ako som uz pisal zlomok toho. ked sa stazuje 10majitelov na TSI a skoda mala v 2013 21% podiel na trhu a toyota 3%, tak uz ked sa budu dvaja stazovat na toyotu, uz v tom momente je toyota horsie auto ako skoda. lenze vy to stale nechapete, ze na slovensku nieje taky pocet aut aby sa vyrovnal skode, a je jasne, ze na skodu najdete najviac staznosti, lebo ma 21% podiel! Ak k tomu priratame podiel VW, tak mame 30% to je pomaly tretina trhu. AKo potom mozte chciet, aby sa na skodu nikto nestazoval ked je to kazde tretie predane auto, zatial co taka toyota kazde 20te.

A k zahraniciu, a ich testom: to je nieco, co sa na slovensku absolutne neda povazovat za smerodajne, lebo kym slovak riesi, ze auto do autorizaku neda, a hlada moznosti ako usetrit tu a tam, taky nemec s platom 3k € a viac ma na salame, a auto putuje casto do autorizaku. A ten vymeni aj veci, ktore nemusi, dajme tomu preventivne. Kazi sa nejaka vec za 15€? Vymenia ju uz len kvoli prevencii. Takze, kym auto na slovensku za 5rokov absolvuje 2-3serv. prehliadky, a majitel vymeni najnutnejsie veci, a dokopy ho to vyjde na 500€, medzitym sa mu dodrbu tri veci na aute (cidlo na teplotu dajme tomu, ventil vyparov) bude pixovat na auto, lebo mu nestartovalo, svietili chybove kontrolky a nepresiel cez EK, Nemec povie ze nemal ziadny problem, lenze on pocas tych 5rokov da za servis aj 3000-4000€. Preco su auta z nemecka tak dobre, a tak ziadane, alebo celkovo zo zapadu? Lebo aj ked kupite auto co ma 150 000km, viete ze ak chodilo do autorizaku, tak ma pomenene vsetko aj kvazi kaziace sa. Lenze na Slovensku, to auto ma mozno 3-4 chyby, a clovek ich nedal opravit, lebo by to stalo 800€. A preto nieje mozne pozerat sa na statistiky zo zahranicia o spolahlivosti a pod. pretoze sice je to mozno aj realna spolahlivost, na slovensku pri tom ako fungujeme my a sme ochotny dat do servisu auta tie cisla nikdy nebudu realne /rozumej ak da slovak na servis 6x menej, je jasne, ze jeho auto kludne spadne na spodok tabulky, lebo sa mu pocas 5rokov pokazi nieco aj 5x, co v nemecku preventivne vymenia pri prvom servise.)

Taktiez, pixovanie na skodu - x zavaz, ktore sa na forach riesi ale nielen pri skode ale aj inych znackach su somariny, ale clovek neodnesie auto do servisu, ale ide hladat zavadu sam, lebo sice vie /ja napriklad viem, ze autorizak auto opravi, ale pomeni 5-6veci, zatial co ked si sam najdem co je vadne, staci vymenit jednu/ ze mu autorizak pomoze, ale odmieta dat 1-2platy na opravu auta.
Kolko ludi tak chodi k mechanikom do kadejakych garazi len aby usetrili? Tu je ten rozdiel, a zasadna zmena v porovnavani spolahlivosti aut, ze slovenske auta a nemecke sa spohallivostne nedaju porovnat. Maju uplne ine servisnu starostlivost, a kym je jedno auto na SVK totalne kazove, v nEMECKU MOZE byt typek, ktoremu sa na nom nic nepokazilo 10r (lebo servis menil preventivne co trebalo).

A co tym chcem povedat?
A tu opat - kym majitelia Skody bohuzial nemaju na ucte prebytocne tisice eur, tiez sa snazia riesit veci casto cez fora, aby nemuseli utracat majland, majitelia znaciek ako BMW, Subaru, Ferrari, Mercedes a pod. daju urcite auto percentualne vo vacsom pomere do servisu ako majitelia Skody. Aj ked, poznam aj takych, co maju BMW X5 a tankuju ten najshitnejsi benzin aky maju v celom meste, ale to je o inom. A teda - opat sa to cislo nespokojnosti znizi, lebo servis takeho BMW vyjde na 600-700€ ale opat sa pomenia veci, ktore maju oznacene ako kazive. Zatial co v skode ak by ponukli majitelovi vymenime vam toto, sice je to ok ale odide vam to - isto by odmietol. Videl som par faktur zo servisu BMW v autorizaku, a viem co menili aj napriek tomu, ze tomu vobec nic nebolo.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

felipe25 napísal:btw, znamy 1 ma 1,2tsi 77kW, najazdene cez 10 000km, ziadna spotreba oleja nad ramec toho co bolo naliate.
samozrejme nutne dodat, ze olej bol preventivne vymeneny pri 8000km.
Viac som ani necital, takyto klinec na zaciatku, bojim sa ze by mi pri zvysku branica uletela :D





.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

nebud zasa mudry, kazdy tu trepe aku spotrebu oleja ma TSI, a realnu skusenost s tym ma asi 0,005% majitelov TSiciek ak nie menej
vypovedna hodnota neskutocna.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"