Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

HellAngel napísal:na rodinu je 100konikov malo,
S rodinou nalozenou v aute + batozina sa nemas co hrat na pretekara. Sadni si od auta sam ked sa chces vyzabavat, nie s rodinou. Alebo bez na nejaku vedlajsiu cestu a tam si riskuj do aleluja, pretoze sa tam vydrbes sam a nikomu inemu skodu nesposobis. Ja byt tvoja zena a vidim ze riskujes, tak ta donutim zastavit, dam nastupit decka, a vsetci ta prefackame aby si sa vratil do reality.

Akonahle mas v aute dakoho ineho ako seba, priadne si nalozeny, nemas co vobec pomyslat na nejake pretekanie...z principu.
HellAngel napísal:Ja osobne preferujem viacej koni, vacsi objem koli bezpecnosti a aj pocitu z jazdenia.
Ako ta vacsi objem zachrani pri nehode? A viacej koni? O predbiehani mi tu nepis, pretoze prave vtedy riskujes a je lepsie predbiehat bezpecne, ako aj povedzme s 2x vacsim motorom riskovat....lebo ty chces mat nejaky pocit z jazdy a adrenalin.
HellAngel napísal:Ked si sadnem za volant mojho auta, chcem sa citit dobre a chcem mat dobry pocit z jazdenia. Milujem zvuk pri 8000t otackach a robi mi to dobre. Dokonca to auto mam ako antidepresivum.
Nemam auto len koli presunu z bodu A do bodu B.
Ano, uz vidim ako ti normalne auto da 8000ot :D A keby aj, co mas z toho ze to pocujes tak sekundu-dve, pokym preradis? Na vysoke otacky si kup formulu :-)
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Ten Civic co sa spominal vyssie bol 1.5, cize nejakych 115k.

Na to aby si sposobil tragediu ti staci aj Skoda 105 so somarom za volantom a vykonom 50k. Rovnako mozes robit za volantom somariny aj so slabym autom. Sice ti to bude s takou Skodovicou trvat na stovku 25 sekund, ale na mesto je to slusna rychlost ... aha, uz to mam. So silnym autom sposobis tragediu za 5 sekund a so slabsim ti na treba raz tolko. Tadialto cesta nevedie. Na strednej som mal spoluziaka, co si kupil Fabiu Junior. Objemovo to malo okolo litra a vykon asi ako stara 105. Prve co spravil cestou zo skoly, ze tomu hned od skoly "ujebal" na podlahu a po necelych 100m sa vysypal medzi zaparkovane auta.
Na druhej strane ma moj Civic sa da dotlacit na 200. Sice tolko az nejazdim, kedze je to vyrazne za hranicou komfortu, ale tiez nedrzim predpisovych 130. Tyzden dozadu si idem po dialnici 150 GPS a za mnou policajny Superb, ktory na mna zvysoka dlabal a pokracoval este vyssou rychlostou dalej. Evidentne moj priestupok nebol natolko zavazny, aby sa s nim zaoberali. Dalsia vec, mame tu sadzobnik pokut. Ak pojdem na dialnici 159 alebo na okreske 119, tj do 30 nad limit mimo obce, tak stat moju nebezpecnu jazdu ohodnoti na 50 €. Cize stat mi dava moznost ist viac podla mojho uvazenia, ale riskujem, ze si za to zaplatim 50 €. Biznys a pripadna pritazujuca okolnost. Stat s tym dokonca aj pocita, kedze pokuty su planovanym prijmom statneho rozpoctu. Mozno aj trochu bizarne ze?

Stale sme vsak nevyriesili to, ze moje auto neprekracuje tvojich 100k a viem to rozgulat na 200. Tak isto viem v meste urobit 2-3 mysicky a na najblizsom prechode zostrelit zopar ludi a s trochou stastia ich poslat pod fialky a ani pri tom nemusim prekrocit rychlost. Mne stale vychadza to, ze je to o kazdom z nas, o jeho usudku a vlastnej zodpovednosti.

edit: uz ste ma medzitym predbehli, reagujem primarne na felipeho
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

shiro napísal:
HellAngel napísal:na rodinu je 100konikov malo,
S rodinou nalozenou v aute + batozina sa nemas co hrat na pretekara. Sadni si od auta sam ked sa chces vyzabavat, nie s rodinou. Alebo bez na nejaku vedlajsiu cestu a tam si riskuj do aleluja, pretoze sa tam vydrbes sam a nikomu inemu skodu nesposobis. Ja byt tvoja zena a vidim ze riskujes, tak ta donutim zastavit, dam nastupit decka, a vsetci ta prefackame aby si sa vratil do reality.

Akonahle mas v aute dakoho ineho ako seba, priadne si nalozeny, nemas co vobec pomyslat na nejake pretekanie...z principu.
HellAngel napísal:Ja osobne preferujem viacej koni, vacsi objem koli bezpecnosti a aj pocitu z jazdenia.
Ako ta vacsi objem zachrani pri nehode? A viacej koni? O predbiehani mi tu nepis, pretoze prave vtedy riskujes a je lepsie predbiehat bezpecne, ako aj povedzme s 2x vacsim motorom riskovat....lebo ty chces mat nejaky pocit z jazdy a adrenalin.
HellAngel napísal:Ked si sadnem za volant mojho auta, chcem sa citit dobre a chcem mat dobry pocit z jazdenia. Milujem zvuk pri 8000t otackach a robi mi to dobre. Dokonca to auto mam ako antidepresivum.
Nemam auto len koli presunu z bodu A do bodu B.
Ano, uz vidim ako ti normalne auto da 8000ot :D A keby aj, co mas z toho ze to pocujes tak sekundu-dve, pokym preradis? Na vysoke otacky si kup formulu :-)
1> s rodinou sa nehram na pretekara, ale ak ide predomnou zas*ata cmudiaca liazka 80km/h, tak ju proste chcem predbehnut. Rozgulat 100 konove , plne nalozene auto je dost problem. DLho to trva a zvysuje sa riziko nehody. VIacej koni a vacsi vykon mi zabezpeci rychlejsie a bezpecnejsie obehnutie. NIkde som nepominal ze s plnym autom lietam po okreskach 140 a hram sa na pretakara.
2> nechytaj ma za slovicka, ked sa nehoda stane tak je to uz jedno. Ale vacsie a silnejsie auta maju vacsinou tuhsiu karoseriu a su bezpecnejsie ako fabia skrinky.
3> predstav si ze da, skus o stranku dopredu alebo o 2. tam som daval video mojho auta. Neni to moje video ale je to totozne auto. Na 8000 ho samozrejme nedrzim, ale ked preradim furt som na 5000. mne sa to proste paci a bodka. Niekomu sa paci Tesco tuning a tiez je to jeho vec.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

HellAngel napísal: 1> s rodinou sa nehram na pretekara, ale ak ide predomnou zas*ata cmudiaca liazka 80km/h, tak ju proste chcem predbehnut. Rozgulat 100 konove , plne nalozene auto je dost problem. DLho to trva a zvysuje sa riziko nehody. VIacej koni a vacsi vykon mi zabezpeci rychlejsie a bezpecnejsie obehnutie.
Tak si pockas na lepsiu prilezitost, dlhsiu rovinku a nebudes predbiehat za kazdu cenu. Denne sa beztak nadychas tolkych sraciek v nasich zasmogovanych mestach, ze 15minutove cuchanie vyfuku Liazky dvakrat do roka ta nezabije. Radsej bude dychat kus smradu ako riskovat a sposobit nehodu. Na porovnanie, mam obycajny 1.4l, 8-ventil benzin so 75 konmi a predbiehat dokazem tiez, akurat sa nikam nehrniem. A to taha tak malo, ze by si sa zas*al, keby si do toho auta sadol, pretoze 1.4t tazke auto.

Keby bolo po mojom, tak uz minimalne 20r su zakonom zakazane vsetky stare liazky, v3sky a avie - tzv. cmudiace spomalovace premavky, lebo to ma maximalku 50-70km/h a to este aj z kopca. Ked je to este nalozene, ani nehovorim.
HellAngel napísal:2> nechytaj ma za slovicka, ked sa nehoda stane tak je to uz jedno. Ale vacsie a silnejsie auta maju vacsinou tuhsiu karoseriu a su bezpecnejsie ako fabia skrinky.
Maju vacsie deformacne zony, lebo su vacsie. Zase nie kazdy mame $$ na kravu z 2.5 TDI za 25000. To su auta inej kategorie ako fabky. A co ma povedat majitel pezotu 107, deawoo tico, ci ford ka? Ludia maju svoje dovody preco nekupia velke auto.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3317
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Veru mám auto čo má 74kw, kombi, bol som neraz plne naložený (dlažby, plávačka atď.) a že by som v kopci spomaľoval sa mi ešte nestalo.
Ani pri obiehaní nemám absolútne žiaden problém. Samozrejme na 5-ťke alebo 6-ťke to nejde, ale podraním na štvorku a ide sa veselo ďalej.

Neviem, čo tu zasa riešite. :facepalm:
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

lepsia prilezitost? to je co . 2km rovinka aby som bezpecne obehol sajrat na ceste? Mne momentalne staci 200m. A obehnutie mam maximalne bezpecne, prave koli tomu vykonu auta. Ale vravim je to kazdeho vec, kazdy ma svoj nazor. nech si kazdy jazdi ako chce. Ale tvrdenie ze vykon nie je potrebny, stym nesuhlasim a ani stym, ze vykonejsie auto, hned robi zo sofera pretekara. To iste plati aj o zbraniach. Nie zbran moze za to ze niekoho zabila, ale clovek co tu spust stlacil.

Tico, 106 no ako pre vozenie rodiny niekde po okreskach a dialniciahc by som to isto nekupil. To su auta do mesta. Mna len pichne v zadnici pri pomysleni ze nahodou mi streli na ticu guma a ja sa vyvalam do garata. Rovno ma stym autom pochovaju aj s rodinou.
Kto tu vravi o 25 000e aute? ja nemam 25 000e auto a uz vobec nie TDi
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

je dlho zname, a potvrdene x analyzami, ze silne auto zvysuje riziko nehody, pretoze si sofer isty svojimi konmi pod kapotou dovoli taky predbiehaci manever, ze vodic slabsieho auta by o nom aby nepremyslal..
jazdil som 2roky pomaly denne usek Kosice-Zvolen, a zeby ti dementi na bavorakoch a audinach, ktory ma brali najcastastejsie vdaka vykonu bezpecne obehovali sa povedat neda. obehovali tak, ze obe auta - ja aj protismerne sa museli stahovat ku krajnici, aby nas ten dement s o 150konmi dokazal "doobehovat" bez nehody.
takze tu nepiste, za vysokovykonne auto - bezpecne auto.
prave ked clovek ovlada taku bestiu, pojde obehovat aj ked to bezpecne nieje a manever dokonci tak, ze donuti obe auta ist az na krajnicu. a to som zazil DESIATKy, stovky takychto obehovani.
sak vy co mate silne auta velmi dobre viete o com hovorim, a mozte sa smiat, ohrozujete inych!! keby ste mali 80k auto tam poslusne idete v kolone a nerobite kktiny.

a ze 100k auto pre nalozenu rodinu je malo? chlapci, prezil som detstvo vozeny vo favorite so sestrou a rodicmi, a zijem. a uz vidim, ako s detmi robite machra na 120k aute. mam znameho, ktory fakt jazdil riskantne, a ponahlal sa, ale odkedy ma deti, je to ukazkovy sofer. takze ked toto niekto pise, tak asi tu rodinu este nema, alebo nema deti. lebo takto premysla fakt iba pirat.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

felipe nehaj tie svoje vyskumy tak, auto nie je zbran, zbran z toho robia sofery. Je jedno ci mas skodovku, alebo 500konove BMW. Zabit dokazes aj na bicykly. Ak tu chces hadzat bezduche slova o statistike tak chod na stranky MV. ZOber pocet nehod, a vyhodnot vek, typ aut, rychlost, alkohol. Inac ta analyza ktoru tu spominas je na 2 veci, takych analyz si najdem na nete tony. Akurat nemaju ziadny statiskitcky podklad.
Na motorizaciu uz serte, kazdy si jazdi na tom co chce a co povazuje za dobre, bezpecne. Ja za bezpecne auto nepovazujem fabiu a vobec uz nie pre rodinu, ale tak niekto ano. Je to vec nazoru.
NB: Asus ROG Strix G16
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

uz ti niekto povedal ze BMW aj audi maju aj 1.6 a 1.8 motory, taktiez ako ma VW vysokoobjemove a vykonne motory ktore tie bmw a audi splachnu ? Uz ma nudis v celku.

a ano, cim vacsi vykon, tym vacsia pasivna bezpecnost (povacsine plati). Je demokracia a volny trh, tak nech si kupi kazdy co chce nie ? si geroj a tebe staci, kup si maj si ... ja chcem ine, kupim si ja... a ked sa stane nieco nedopatrenim alebo cistou nahodou, uvidime kto lahsie obide (a ked hovoris A, hovor aj B prosim ta)

btw. prezil si aj cernobyl aj fukushimu, to znamena ze to je idelane v lufte, tak dobre chapem podla tvojej teorie ?
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 755
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HaDeS »

<100 koni je do mesta viac ok, na okresky asi tiez, ked ti nebude vadit ist 5km za kombajnom. Naloz 3 dospelych a nejaku tu batozinu, zapni klimu na tych 1.2kach (nedaj boze budes mat este aj plnu nadrz) a skus predehnut nejaku tatrovku s privesom co si to standardne vali nejakych 75km/h
Orgazmicky budes chrochtat blahom pri 5k RPM a zaroven moze zvysok osadky odriekavat modlitbu podla vierovyznania a to dost hlasno, aby bytost ku ktorej sa modlia to pocula cez rev motoru yahooo - mal som skusil som, dakujem uz nechcem.

nezabudni pri tom NEPREKROCIT 90 mimo mesta! Lebo len to plati na vychovavanie zlych cestnych piratov vratane tych co idu oproti.

Nemam rad Snakeho 250tky a bohorovne vystupovanie, ale zas koli vychovavacom jak si ty zvazujem dalsie auto GMC Terrain do ktoreho sa nebudem hanbit dat LPG (mam voci nemu predsudky a do coupe/cabria co mam to aj tak podla mna nepatri) a zvysi sa mi dost miesta aj na kompresor a pneumaticky klakson.

edit: Ti co jazdia po CR urcite poznaju radosti ked sa predbiehaju kamiony pomaly na 2km useku, lebo jeden ide 90 a druhy 95
Naposledy upravil/-a HaDeS v Št 14. Máj, 2015, 12:28, upravené celkom 1 krát.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

lol mne sa paci jak niekto oznaci 150k auto za sportiak :hysterical:

odteraz sa mozem chvalit ze mam v garazi sportiak a nie sedan
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Tak to potom 210k Transporter alebo 205k Viano su asi supersporty...
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

Ja som nazoru, ze zabit sa da na hocicom.
Dalej som ale nazoru, ze nieco okolo tych 75kw staci vacsine obyvatelstva aj na celkom schopnu jazdu aj ked tam su 2-4 ludia. Ale samozrejme skoro kazdy kto ma take auto, tak povie, ze by najblizsie bral nieco vykonnejsie, ztoho mi teda vyplyva, ze sice to staci ale niekedy uz to nie je az take super.
Casto jazdim na 1.2htp(47kw), a auto je na to co sa snim jazdi v pohode, obiehat neobieham skoro vobec (nie zeby som chcel, ved naco?, najkrajsie ked sa stretneme na najblizsom semafore vsetci dokopy). Ale hlavny problem vidim skor vtom, ze s tym autom citit skoro kazdy kopec, ved do Vysnych Hagov som siel 70 na 3ke a neslo to :D.
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 755
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HaDeS »

ale sak hej, aj tie maloobjemy maju svoje uplatnenie, matka chodi nejakych par km do roboty po ceste, kde stretne 3 auta cestou tam a spat. Jej Mitsu Colt je na to viac nez dost (rocny najazd nejakych 10-12k km)

Horsie je, ze aj ked tu felipe trepe o cestnych priatoch s 150k supersportami, tak z mojej skusenosti zatial najhorsi su prave ti 1.2, 1.4 fabisti, polisti, golfisti, oktavisti co sa na dialniciach preraduju hore dole lebo typek pred nimi ide 128 a obiehaju ho 131.
Uplne ma dojimaju k slzam vyssie uvedene skupiny, ktore musia za kazdu cenu obiehat, hlavne ked vzadu vidia T5 pripadne V6
Urcite maju potom sialene dobre pocity ze dali na dialnici hnissana ci volvo a pri tom maju spotrebu 4.5256489875354 (zas typicka chvala dyslovych oktavkarov)

samozrejme netreba hadzat vsetkych VAG positive do jedneho vreca. Su aj normalni, ale vzhladom na to ze je ich pocetne najviac (ako mam samozrejme felipe uz par krat stihol povedat az 30% podla predajov), najviac z nich bude aj podivinov.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

HellAngel napísal:lepsia prilezitost? to je co . 2km rovinka aby som bezpecne obehol sajrat na ceste? Mne momentalne staci 200m.
Ano, dostatocny priestor s dostatocnym vyhladom vzhladom k akceleracii tvojho auta. Ale zase nejdeme do extremu, samozrejme, akonahle ti ide nieco oproti, radsej nepredbiehat, ako tipovat ci to vobec stihnes.
HellAngel napísal:A obehnutie mam maximalne bezpecne, prave koli tomu vykonu auta.
Omyl, predbiehanie nieje nikdy maximalne bezpecne.
HellAngel napísal:Ale vravim je to kazdeho vec, kazdy ma svoj nazor. nech si kazdy jazdi ako chce. Ale tvrdenie ze vykon nie je potrebny, stym nesuhlasim a ani stym, ze vykonejsie auto, hned robi zo sofera pretekara.
To iste plati aj o zbraniach. Nie zbran moze za to ze niekoho zabila, ale clovek co tu spust stlacil.
Porovnaj si styly jazdenia ludi s fabkou/feldou ci podobnymi autami a ludi s SUV, BMW, audi a podobnymi vykonnymi autami.
Za svoju motoristicku karieru som videl hodne prikladov a keby som to mal vsetko na kamere, zaplni to niekolko CDcok v divx-e.
HellAngel napísal:Tico, 106 no ako pre vozenie rodiny niekde po okreskach a dialniciahc by som to isto nekupil. To su auta do mesta. Mna len pichne v zadnici pri pomysleni ze nahodou mi streli na ticu guma a ja sa vyvalam do garata. Rovno ma stym autom pochovaju aj s rodinou.
Kto tu vravi o 25 000e aute? ja nemam 25 000e auto a uz vobec nie TDi
Vyvalat sa mozes aj na Hyundai i30tke, alebo hocicom vacsom ked ti streli guma. Nik ti nezaruci za sa nic nestane. Vela slovakov je rado, ze ma aspon na take auto a stym treba pocitat. Ziadne take ze "mam velke auto s velkym motorom, tym padom som v bezpeci, vsetko stihnem, nic sa nestane" - zabudni na toto. A ostatni ucastnici premavky co? Tak daj kazdemu na minimalne rovnako bezpecne auto ako ams ty a potom sa mozeme o niecom bavit. Pretoze svet nieje spravodlivy, co sa aut tyka. Ak mas daco vacsie a zrazis sa s feldou tak jasne ze s posadky feldy moze ostat mastny flak a ty budes iba doskrabany od skla...
felipe25 napísal:je dlho zname, a potvrdene x analyzami, ze silne auto zvysuje riziko nehody, pretoze si sofer isty svojimi konmi pod kapotou dovoli taky predbiehaci manever, ze vodic slabsieho auta by o nom aby nepremyslal..
odhliadnuc od nejakych studii, felipe to vystihol presne.
Aj keby som mal 100kw auto, tak nepredbieham ako pako len preto, ze si myslim, ze to vsetko a vsade stihnem. Pretoze myslim dopredu a viem co sa moze stat. A ono sa moze stat, pretoze Murphy so svojimi zakonmi je keket, to vsetci vieme. Ked ma clovek slabsie auto, tak je automaticky pred takymto nebezpecenstvom akoby chraneny, lebo ani neriesi nejake tlacenie sa dopredu a predbiehanie.
HellAngel napísal: Na motorizaciu uz serte, kazdy si jazdi na tom co chce a co povazuje za dobre, bezpecne.
No prave o tom sa bavime, videl si niekedy vodica fabie ci podobneho slabsieho auta robit riskantne predbiehacky tak casto, ako vodica silnych aut?
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"