Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

No prave o tom sa bavime, videl si niekedy vodica fabie ci podobneho slabsieho auta robit riskantne predbiehacky tak casto, ako vodica silnych aut?
Videl a som sa veru cudoval, ked som videl na kufri napisane HTP
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

V poriadku, uz nam len chyba nejak zistit ten pomer vzhladom k vodicom silnych aut.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

Shiro: poslednou vetou si to zabil. Ano videl a vidavam to pravidelne, presne tych fabkarou aoktavkarov, golfistou co si potrebuju dokazat ze maju silnejsie auto ako ostatny.
Ano, dostatocny priestor s dostatocnym vyhladom vzhladom k akceleracii tvojho auta. Ale zase nejdeme do extremu, samozrejme, akonahle ti ide nieco oproti, radsej nepredbiehat, ako tipovat ci to vobec stihnes.
aha, takze mam mat v aute radsej smrad z dymiaceho auta, kde mam male dieta, ako si v klude pridat a obehnut auto, bez strachu ci to stihnem na tom jednom kilometri.
Omyl, predbiehanie nieje nikdy maximalne bezpecne.
bezpecnejsie ako triast sa ci to dam alebo nedam na kilometri. Jazda autom nikdy nie je bezpecna
yvalat sa mozes aj na Hyundai i30tke....
to ano, ale je rozdiel vyvalat sa v takom accorde a v takom ticu. Pozri si nejaky crash test

napriklad stara audi 80 vs TIco, stretnutie sa v 50, takze v meste:
https://www.youtube.com/watch?v=r5MbxSf1bVQ

audi 80 nie je ziadne cenovo nedostupne auto, da sa v poho zohnat za 1000e.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

HellAngel napísal:Shiro: poslednou vetou si to zabil. Ano videl a vidavam to pravidelne, presne tych fabkarou aoktavkarov, golfistou co si potrebuju dokazat ze maju silnejsie auto ako ostatny.
Vravim, uz nam len chyba nejaky dokaz, ze ktori majitelia aut toto robia vo vacsej miere, aby sme boli jasni :-)
aha, takze mam mat v aute radsej smrad z dymiaceho auta, kde mam male dieta, ako si v klude pridat a obehnut auto, bez strachu ci to stihnem na tom jednom kilometri.
No radsej dychat par minut smrad, ako byt par mesiacov v nemocnici po celnej zrazke, ak nie rovno mrtvy.
bezpecnejsie ako triast sa ci to dam alebo nedam na kilometri. Jazda autom nikdy nie je bezpecna
No ked sa trasies, ci na danom useku stihnes predbiehat, tak nemas vobec predbiehat. Mas si byt isty, az potom predbiehat.
yvalat sa mozes aj na Hyundai i30tke....
to ano, ale je rozdiel vyvalat sa v takom accorde a v takom ticu. Pozri si nejaky crash test
napriklad stara audi 80 vs TIco, stretnutie sa v 50, takze v meste:
https://www.youtube.com/watch?v=r5MbxSf1bVQ
audi 80 nie je ziadne cenovo nedostupne auto, da sa v poho zohnat za 1000e.[/quote]
Audo 80 je v prvom rade 2x vacsie a potom, zrataj si naklady na uzivenie takej audiny a tica.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

uz ma seres, a ty si si to zratal ked kazes nam ? fakt zratal ked moralizujes a diktujes ? udrzba skurvenej felicie ma vyjde viac ako udrzba lancie kappa .... a to sa nebavime o triedach aut a o komforte jazdy ... este nieco ?
aby to bolo fer, bolo by vohodne aby ste si ty a filip kupili tie vase bavoraky a audiny a istu dobu s tym jazdili .. akym stylom chcete ... a pochopil by si ze to **** neni aky budget mas na kapote ale tvojou HLAVOU
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

Serem ta, lebo nemas argumenty? To je koho problem? ;-) Rozmyslaj.

Ty tu tlacis mne nejaku pravdu, tak mi ju dokaz tak nepriestrelne, nech som zatlaceny v kute a nemam cim argumentovat.
Dokaz, ze udrzba feldy je drahsia ako lancie.

Na silnom aute by som jazdil rovnako ako na 14r Peugeote 307 co mam teraz. Ano, vzhladom k vykonu motora by som *MOZNO* mohol predbiehat aj na niektorych usekoch, kde teraz nemozem. Ale rozhodne by som to nerobil preto, lebo adrenalin alebo ked by to bolo riskantne. Takze rozhodne toto neznamena, ze na silnom aute by som robil to iste co dakto iny.

Uvedom si ze nezatracujem vykonne auta, riesim vodicov, ktori s nimi vystrajaju voloviny a ich dovody preco to robia alebo preco si myslia ze to mozu robit.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

aha, takze mam mat v aute radsej smrad z dymiaceho auta, kde mam male dieta, ako si v klude pridat a obehnut auto, bez strachu ci to stihnem na tom jednom kilometri.

No radsej dychat par minut smrad, ako byt par mesiacov v nemocnici po celnej zrazke, ak nie rovno mrtvy.

bezpecnejsie ako triast sa ci to dam alebo nedam na kilometri. Jazda autom nikdy nie je bezpecna

No ked sa trasies, ci na danom useku stihnes predbiehat, tak nemas vobec predbiehat. Mas si byt isty, az potom predbiehat.
LOL, z tohto nemozem, a ako vies ze to bude par minut? mozem sa za nim vliect aj hodinu. Mne sosobne staci ist za podobnym smradom 5 minut a uz ma boli hlava ako kona.
Vytrhavas slova z myslienok. Kazdy sofer musi zvazit ci moze alebo nemoze predbiehat. Ale je rozdiel predbiehat s 1.2 fabkou, alebo ticom kamion ktory ide 80 je umna na posratie, lebo aby som nieco predbiehal viacej ako 5 sekund je pre mna obrovske riziko.

a k tej statistike, tak ukazte sem cisla a potom to tu furt spominajte kto kolko nehod spravi. Inac su to len prazdne frazy a domienky.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

sice kratka statistika, ale aspon nejaka. Len nemozem najist nas pretekarov co mame auta nad 100 koni, nejako mi tam chybaju

http://auto.sme.sk/c/6034861/statistick ... izsie.html
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

Tak snad je logicke, ze cas je neurcity, pretoze nikto nieje jasnovidec, omg.
Ale 10 sekund to urcite nebude. A radsej budem mat bolavu hlavu, ako sa rozflakat. Co na tomto nechapes? Ako ti to mam este napisat?

Neches aby ta bolela hlava tak budes riskantne predbiehat a s protismerom sa minies tak, ze ho vytlacis na krajnicu, zatial co on blika ze ci ti nesibe. Ved si si myslel ze to stihas, sak mas silny motor, to musis predsa stihnut. Chybalo tak 10-20 metrov. On to nahodou neustoji (lebo just nahoda) a vpali do jarku kde sa prevrati. Ale to je dobre, lebo aby teba nahodou nebolela hlava.... :rolleyes:
Prave si sposobil dopr. nehodu. Si stastny?

To je to vase riskovanie o ktorm si myslite ze je normalne. Takze ano, aj keby ta bolela hlava, aj keby si mal dychat vyfuky 20 minut, vzdy je to lepsie ako to, co som napisal vyssie.

Pokial mas samozrejme dost miesta k predbehnutiu a nikoho neohrozis, tak proti tomu nic nemam, predbiehaj si do aleluja.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

clovece co to tu pises. aka dopravna nehoda? kde som pisal z ebudem predbiehat ako vidim auto v protismere a kde pisem ze ho vytlacim na krajnicu alebo poobne veci? Citats vobec po sebe? Ja tu vravim o bezpecnejsom predbiehani (nikto v protismere nejde), u mna je bezpecnejsie predbiehanie do 5 sekund ako 10 sekund. Kludne si zober stopky, chod na cesty a meraj kolko takej fabke, ticu, 106 trva obehnut kamion. Budes prekvapeny.

Je usek 400m. Nic v protismere. nemam problem pridat a obehnut na takomto useku kamion. TY podla svojej logigy, budes podrobovat inhalaci vyfukocych splodin seba, pripadne nejakych spolujazdcov nedaj bohu dieta. Nemam k tomu co povedat.
A laskavo nepis tu svoje hypertorie o predbiehani ked ide auto v protismere, ze mi je jedno ci sa stane dopravna nehoda a podobne chore reci. Zivot mojej rodiny je prvorady a keby som mal na to peniaze, tak kludne jazdim v tanku.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Ja nepotrebujem nijake stastistiky, mam nasoferovanych na vlastnom aute za 10-11rokov cez 100 000km a velmi dobre vidim, aki soferi su nebezpecni.
Ano, aj ti na fabiach urobia blbost, ale to niesu blbosti ala obehovanie na sirsej ceste kde uz na zaciatku obehovania je JASNE, ze to nemoze stihnut, a donuti obe auta stlacit sa pomaly do jarku. Toto je na vodicak, za toto by som kazdemu, kto niekoho len zachyti na kamere ze to urobil a poslal na PZ vzal VP na 10rokov!
Toto Vam vodic fabie neurobi, toto robia ludia na BMW, Audi, Medakoch a pod. ktori vedia, ze aj keby mali 280k nestihnu ale napriek tomu idu a obehuju. A najcastejsie dlhe kolony aut v protismere, ze idu dat 10-11aut naraz, a to posledne davaju tak, ze uz 8 9 10 11 auto ide do jarku, len aby sa nezrazili lebo v protismere ma uz dementik auto.
Tak mi tu netrepte o tom jak jazdia vodici na HTP, lebo ti sice robia blbosti, ale pomer je 1:100!
Pozrite si na youtube videa o cestnych piratoch, a ratajte nebezpecne, zivot ohrozujuce manevre vodicov na HTP a tych co maju 100k a vyssie.. To je dobytok, a nie sofer, nepatri to na cesty, ale do dzungle..
jedno nahodne prve vybrate video:
https://www.youtube.com/watch?v=XdfrQS_d-PA

nebezpecne zaradenie sa pomaly na naraznik - audi,
riskantne obehnutie na hrane 4:50 - audi

vsetko nebezpecne situacie v rychlosti - silne auta, az na jedno skodu, tu to vsetko silne auta typu audi, bmw a pod.
a x videi dalsich dokaze to iste: nebezpecne predbehovanie je doslova vysada tychto majitelov..

bezpecne predbehovanie vyzera inac, a len dopoviem, ze predbehovat som dokazal a ist 500km trasu KE-Zvolen aj na 60k Fiate Punto, a bez problemov som prisiel do ciela. Ak to porovnam dnes so 100k autom, pridem skor mozno o 5-10minut, a to nieje ziadny rozdiel. Obehnut sa da auto iduce 75km/h aj na 60k aute, len treba vediet aj soferovat slabsie auta, nie len hovada kde slapnem plyn a idem 150km/h...

Zazil som 1,8T chipovany passat, keroval som ferrari f430, takze darmo budete pisat ze skus jazdit v silnejsom. Keby som sa z toho "pototo", tak ten passat by som kludne mal. Este aj moj znamy co jazdil na tom passate 1,8t potom co ma rodinu vymenil auto a jazdi na 95k naftaku, a nepotrebuje zbesily chipnuty vykon 1,8Tcka.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

HellAngel: s tym silnejsim autom urobis presne to, co je v tom videu cas 4:50. Na Fabii to neurobis, lebo neskusis. Ten s tym audi to odhadol fakt LTT, a este aj ten vprotismere co to nahraval uz spomaloval, nemusi to ale vyjest vzdy. Ja ked vidim celne buracky na Markize, takmer VZDY je ucastnikom aj jedno silne luxusne auto. A ako potom vznikne taka nehoda je lahke si domysliet /najcastejsi pripad: obehoval lebo si myslel ze s 180k pod kapotou na to ma a celne sa zrazil s protiiducim autom, vsetkych zabil lebo sedeli v dacii a on prezil.../.
Sanca ze to sposobi vodic slabeho auta je MINIMALNA, sanca je to sposobi vodic so 180k pod kapotou je OVELA OVELA VYSSIA, lebo to casto aj vyskusa.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

to mu musim uznat za pravdu, ze vacsinu kktov co objehali v proti smere a musel som brzdit a uhnut, aby sme si nedali celovku. Boli prave znacky aut ako spomenul. Ale to neni vykonom, ale egom, ze je Übermensch , ked ma take auto :D

Preto vravim treba LC 120 alebo FJ Cruiser s Full Armor prednym & zadnym naraznikom ;) :good:
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

Samozrejme nechcem robit z teba hulvata na ceste, ako to tak vyznieva. No nakolko tu diskutujeme tak samozrejme ze pisem v tvaroch "ja" alebo "ty" a tak.

To je prave ten pristup. Keby si mal menej vykonne auto, tak sa k tomuto ani nedostanes a nebezpecnu situaciu vobec nevyvolas, lebo ani neriesis nejake predbiehanie. Preto som pisal celu tu prihodu s nehodou. Nepochybujem o tom, ze ked vezies rodinu, tak si davas pozor.

Poznas nejaky usek cesty, tak vies, kde sa da predbiehat. A ked stretnes liazku na nejakom useku so zakrutami kde sa predbiehat neda....no holt smola, neposerkame sa teraz. Predbehnes ked sa bude dat. A zapnes si vnutornu cirkulaciu vzduchu kvoli smradu od liazky.

Vykonnejsi motor ti akurat dava moznost predbiehat na zopar miestach, kde pomalsie auta nemozu, lebo by nestihli. No rozhodne to neznamena, ze hocikto moze riskovat, ked chyti nahodou take chutky. Lebo aj taki ludia su a nieje ich malo. Budu sa hrat na pretekarov ci s rodinou, ci bez nej.

A "nedajboze dieta"? Vadi to jedna liazka. Ked uz riesis nejake zdravie, tak to dieta sa pri obycajnej prechadzke mestom nadycha sracek z tisicov aut. Vyfuk liazky je cisty vzduch oproti tomu. Navyse je mestskemu vzduchu vystavene po cely zvysok zivota, ako 99% z nas. A dalej E-cka v potravinach, lieky a ich dopad na zdrav. stav....ved to poznas. Ale to je uz na inu debatu.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

to je jedno ci mas vykonne auto alebo ne. Minule som videl kkta na fabii 1.4 MPI combi, vzadu zena s deckom a objehal cez dvojitu ciaru, v protismere auta vyblikovali trubili z Ruzomberka do Martina. :facepalm:
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"