Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Moja sestra mala zrazku s talianom s talianskom aute tu v KE, sposobil skodu a ked vystupil /jeho auto bolo znacne
>> poskodene zniceny chladic a pod./ zaujimal sa skor o jej stav ako o auto, a ked uvidel auto tak mavol rukou.


tak znacne poskodeny tragac vyzera inak... z takeho nevystupis ale dobre. Vies preco sa takto spraval a vies preco sa takto sprava v CIVILIZOVANEJ krajine viacmenej kazdy ?

Pretoze tam je poskodenie zdravia trosicku ina paleta ako u nas, ked u nas v Dubovanoch vymrdany poaknovany chlapcek zabije dve dievcata na prechode tak dostane horkotazko styri roky natvrdo a to uz ma na krku gandzu, ublizenie na zdravi, kradez a neviemcoeste, je to proste hotove howado. Ale vonku ked niekomu odtrhnes nohu, tak sa z toho poseres. Zivy Mannitou ta ochranuj ked je nahodou teta tehotna a pri buracke sa jej volaco stane. Akoze take ze niekoho zrazit a zabit na prechode je veselo aj 10 rokov natvrdo a to este dobre dopadnes.

Pozri sa len na Magyarsko a Rezesovu. Hovno ich trapia nejake peniaze, devat rokov nech sa paci. Ze aj to sa mi zda malo je uplne ina vec, ale vidis to - ide to, ked sa chce !!! Skus taku istu vec spravit vo Francuzsku, nech sa paci. Ze za devat ?! To by si mal len polovicku trestu.

Co sa tyka Talianska : nepamatam si jednu jedinu prilezitost ze by ma auto nepustilo, ze by vodic nepostavil voz skoro na predne ked som sa blizil k prechodu (a to by na Slovensku este aspon traja presli). Nepamatam si jednu jedinu koliznu situaciu za peknych par desiatok tisic kilometrov, ani jednu, zato z dnesnej 8km cesty z roboty mam tri spomienky a to bola vacsina z toho po zasranom Pristavnom moste. Ja osobne na Talianov nemozem povedat ani jedine skarede slovicko. Co sa tyka ich digitalnych systemov, tie masiny rataju PRIEMER. Vobec nestaci ze spomalis PRED mytnou branou : maju presny cas na vstupe za prvou branou, vzdialenost medzi mytnymi branami, cas na vystupe na druhej brane, z toho vyratanu priemernu rychlost a AUTOMATICKE POKUTY [!!!] ked sa nezmestis do cisel. Podobne madari maju automaticke rozpoznavanie znaciek a elektronicke dialnicne znamky, samozrejme s hliadkou na odpocivadle ktorej proste nemas kde odbocit.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

no ja som napriklad dnes isiel KE RA a nazad

zacnem prispevok asi tym ze aj napriek tomu ze mam maly kusok nad 100ps, tak som nikoho nezabil


celkom ma pobavila myslienka ze ta vzdy potesi predbiehanie ked nemusis prekrocit 90km/h
isiel som predpisovo, neprekracoval som rychlost bezdovodne a vobec mi nevadilo ked ma ostatni vodici, co prekracovali rychlost predbiehali

mali na to auta a ja som poznal svoje moznosti a nemal som vobec potrebu zavodit, lebo viem ze na to nemam (aj ked mam 115ps a som tazky cestny pirat podla felipeho, nie kvoli mentalite, nie kvoli stylu jazdenia, ale prave ktvoli tomu cislu v technicaku)

predbiehali ma BMW, Medcedesy, Audi, Subaru ale napriklad aj Felicia kombi
ja si idem svoje a nevadi mi to


dajme si namiesto modelovej situaciu realnu

ides na Sorosku a ide pred tebou kamion 85km/h
dana rychlost je vpohode a mne osobne nevadila a nebol to dovod na predbiehanie
vies vsak ze kym ty si schopny prejst sorosku hore kopcom 60+, ten kamion nebude a prides o nervy za nim v tom lepsom pripade

tak teda 5 -> downshift -> 4 -> downshift -> 3 a predbieham ten kamion

len pre tvoju info, predbiehal som ten kamion na mieste, kde sa cesta rozdvojila na 2 pruhy do kopca a nikoho som ani neohrozil ani neobmedzil


zda sa vsak ze teba obmedzili velmi vyrazne a mas nejaku traumu zo 100ps+ aut
...
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5191
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

Fullesh napísal:Ak vam smradi liazka tak si prepnite na vnutorny okruh :D Ti, co maju pomale aute taketo triky velmi dobre poznaju :D
Ak mi smradi Liaz-ka, tak zapinam vnutorny okruh pravej nohy na podlahu :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
mirko285
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: Št 03. Sep, 2009, 19:47
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirko285 »

Človek príde z roboty domov a medzitým pribudnú v téme 4 strany. Prešiel som si prvých pár príspevkov a už to nemám chuť ďalej čítať. Len žasnem nad tým, ako tu dvaja ľudia všetkých poučujú a kážu im, čo majú a čo nemajú robiť. Fakt sila :facepalm:
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

inak, sa mi pacila analogia k PC co felipe dal par stran dozadu,
ked prirovnaval ze to je ako by sme kazdemu tlacili i7 lebo ked nemas i7 radsej si ani nekupuj PC lebo je to shit, cim asi chcel povedat ze niekomu staci aj i3.
a uplne zabudol na realitu ze to ze vacsine staci i3, lebo o PC nemaju zaujem, neznamena ze sa s tym musi uspokojit kazdy, a ten co chce alebo potrebuje si ten lepsi kupi. tak ako aj s tymi poondiatymi autami - kto ake chce take si kupi, slobodny obchod a tak... unia, demokracia, ptakoviny, nieco.

v zivote som nenatrafil na tak zaslepeneho cloveka. poznam kopec ludi ktori si vykonnejsie auto nekupia, lebo im to je total jedno na com jazdia. ja teraz vykonnejsie auto nemam, a ani nepotrebujem na to co jazdim. zato firemne by som bral vsetkymi 10timi aby malo viac ponikov, a aspon jeden dalsi valec, lebo 50kW je nebezpecne malo - ked predbiehas moze na prstoch ratat sekundy vedla toho kamionu.... kazda dalsia sekunda v protismere podla mna len zvysuje riziko ze mi nieco oproti vyleti, a preto mat dost vykonu na rychle obehnutie je zaklad. ja neznasam z principu ked niekto ide pomalsie ako ja chcem ist. nebudem trubit, ani blikat, ale proste ked sa aspon trochu da, podradim, tocim do redline a dufam ze sa ta krabicka rozhybe dost rychlo :) uz neraz som sa rozhodol ze nie, a radsej zabrzdil a pichol sa nazad, nerozflakam sa kvoli par usetrenym minutam predsa. ked sa neda, nema problem is 70 po okreske za kamionom, myslim ze to celkom da rozum.
ale ked niekto tvrdi ze vykon je nebezpecny, to uz je fakt tragicke... nebezpecni su ludia co ten vykon nevedia pouzit, rovnako ako su nebezpecni aj ti co nevedia pouzit ani vykon svojej 12httpomfgwtf fobie, coz mi pripomina ze paradoxne, dnes ma na cestach ohrozilo jedine auto, dvojkova fabia bielej farby cuduj sa svetej tusim htp na obchvate BA. hmmm. ani jedna audina, bmw, ba dokonca ani rolls royce ci bentley, ale poondiata skodovica. najviac ma ohrozuju skodovice. asi je to tym, ze ako si pisal je ich u nas najviac. akurat sme na to zvyknuti uz asi tak nevnimame ked nas ohrozi pako na fobii alebo oktavke, zato premiove auta si tu viaceri vsimaju.

drobny postreh - mam pocit ze pocet aut jednotlivych znaciek ktore ma ohrozili za tych ~70k km co mam za cca 3.5 roka nabehanych, je celkom umerny podielu znacky na trhu, asi to bude tym ze je jedno ake je auo, podstatne je aky falus ho soferuje...
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scarinko »

Hlasim sa ako dalsi bezohladny pirat, od vcera mam 126k auto a dnes som isiel kusok po obchvate 130 lebo som skusal akceleraciu ale psssst
:-D
A este som aj zbohatlik lebo mam dve auta :laugh:
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

bol som zbohatlik ked som mal naraz feliciu a opla? alebo to len znamena ze som pytal za feliciu moc vela na to ze to bol srot :D
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scarinko »

To mi teraz tak vravia ze som zbohatlik a burzuj lebo mam dve auta pretoze nechcem micru predat za 300 eur hocikomu
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 755
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HaDeS »

scarinko napísal:Hlasim sa ako dalsi bezohladny pirat, od vcera mam 126k auto a dnes som isiel kusok po obchvate 130 lebo som skusal akceleraciu ale psssst
:-D
A este som aj zbohatlik lebo mam dve auta :laugh:
len sa smej, ako sa hovori, na kazdu svinu sa vari voda! nas obirmovany preceda s vami vsetkymi zatoci, zavedie dan z ponikov nad 100. este aj z inej farby (povinne bude cervena) aby si slovac nezavidela v zaujme boja proti zlym cestnym piratom :hysterical:
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

som rad ze osadenstvo pochopilo, ze na trollov netreba reagovat, na komplexy su ine zariadenia :). Ked to bude pokracovat v takejto naladicke, bude to paradna tema, netreba sa k tomu vyjadrovat s vaznostou, nema to zmysel, a za tri roky to na urodnu podu nepadlo.





.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

sa tiez hlasim k milionarom, vlastnim k hodne este aj skodu 105, takze mam 2 auta. Vozim v nej psy :laugh:
HaDeS: nerob si srpandu z dani nad 100 koni, lebo toto je presne navrh hodny nasej cervenej strany v parlamente :D
NB: Asus ROG Strix G16
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

HellAngel: skor sa cudujem, ze este nasu vladu nenapadlo zaviest cestnu dan podla rakuskeho modelu, pre vsetkych a umerne zavislu od vykonu motoru.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

mp3turbo napísal:>>
Vies preco sa takto spraval a vies preco sa takto sprava v CIVILIZOVANEJ krajine viacmenej kazdy ?
...
Co sa tyka Talianska : nepamatam si jednu jedinu prilezitost ze by ma auto nepustilo, ze by vodic nepostavil voz skoro na predne ked som sa blizil k prechodu (a to by na Slovensku este aspon traja presli). Nepamatam si jednu jedinu koliznu situaciu za peknych par desiatok tisic kilometrov, ani jednu, zato z dnesnej 8km cesty z roboty mam tri spomienky a to bola vacsina z toho po zasranom Pristavnom moste. Ja osobne na Talianov nemozem povedat ani jedine skarede slovicko. Co sa tyka ich digitalnych systemov, tie masiny rataju PRIEMER. Vobec nestaci ze spomalis PRED mytnou branou : maju presny cas na vstupe za prvou branou, vzdialenost medzi mytnymi branami, cas na vystupe na druhej brane, z toho vyratanu priemernu rychlost a AUTOMATICKE POKUTY [!!!] ked sa nezmestis do cisel. Podobne madari maju automaticke rozpoznavanie znaciek a elektronicke dialnicne znamky, samozrejme s hliadkou na odpocivadle ktorej proste nemas kde odbocit.
Presne o tom pisem.. Je jedno aky maju system, hlavne ze zabera, a ze ludia sa tam uvedomili ze maju jazdit v RAMCI nejakych pravidiel. Ano, je jasne ze tukance su im pri ich platoch ukradnute a nejaka spoluuucast je pre nich ako ked idu na jednu lepsiu veceru.
Ale podobne je to aj vo francuzsku.
Lenze ti ludia mimo miest tam kde fakt hrozi ze bezohladnou jazdou niekoho zabiju jazdia ohladuplne, a taki slovaci sa maju co ucit.
Neviem co tam trepal Le_frog, ja som zazil rakusko a taliansko a dodnes zazivam ako krajiny, kde ludia vedia ako maju jazdit. ze kazdy druhy jazdi cez 2pruhy? No neviem kde bol, ale v taliansku takto kazdy druhy isto nejazdi. Ja som sa skor bavil o jazde na dialnici, ze tam sa nenajde pako, ktory sa nalepi na auto za sebou a bude ho vyblikavat ak pojde pomalsie obehnut kamion..

Jedine ze bude mat SK znacky..
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
anonym_a8

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

:good: si super, vies to najlepsie, mame sa od teba co ucit :rofl:
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4580
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

felipe25 napísal: Tu na tomto fore vidim preco to tak je, lebo Vy vzdy budete hladat preco Vam treba 180k auto, preco vam nestaci jazdit normalne, preco musite byt ti co vyskusaju obehnut aj v nemoznej situacii a pod. [/b]
Netreba ale mozem ho mat a to, co je pre teba nemozna situacia je pre mna bezpecne predbiehanie, vyhybanie a pripojenie do pruhu. Mam sedan strednej triedy a z 0 na 50km/hsa rozbehnem za 2,5 sekundy, 70 konnova fabia ( ktore je hlavne bezpecnostou inde) to da za 5 sekund....

A nie je to o tom, ze sa za kazdu cenu chcem cim skor dostat cez krizovatku ale o tom, ze sa radim s ovela vacsou bezpecnostnou rezervou ako skapata fabia.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"