Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

jeb*e na to, nema to zmysel fakt :laugh:
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8611
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

A nie je to o tom, ze sa za kazdu cenu chcem cim skor dostat cez krizovatku ale o tom, ze sa radim s ovela vacsou bezpecnostnou rezervou ako skapata fabia.
Ta tvoja "bezpecnostna rezerva" sa da velmi rychlo zrusit v pripade slabsieho auta tak, ze budes proste predbiehat na useku, kde to stihas. A nemusis tuna pisat ze zrychlujes za 2.5s miesto 5s. Ked mam raz 75hp motor, tak jasne ze si nemozem dovolit predbiehat v usekoch, kde to stiha 150hp motor. Ale budem predbiehat, tam, kde mam dost miesta aj v pripade slabsieho auta. No tu sme sa bavili o probleme, ze majitelia silnejsich aut si myslia ze to stihnu aj tam, kde nemusia. A potom je buracka. Majitel slabsieho auta je z tohoto prirodzene vyluceny, lebo taketo pretekanie vobec neriesi.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scarinko »

sorry Petko ale toto nie je pravda co si teraz povedal pretoze ten isty majitel to urobi v BMW s 300k a rovnako bude predbiehat uplne vsade s fabkou s 60k. To je v jeho hlave ze si to nevie uvedomit kde na to ma a kde nie. Vobec to nie je o aute je to o tom soferovi ktory je vytrety a ci uz tym ze slabo pocuval v skole alebo ma len slabsie IQ nevie zhodnotit tak ako my ostatni ci je to dostatocna vzdialenost alebo nie. Je uplne jedno v akom aute ten pacient pojde, vzdy bude uvazovat rovnako.
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

nemozte sa uz nato vysrat? a uz to neriesit?
2 ludia si tu melu dokolo to iste, jak by kazdemu mala stacit podrbkana fabia z 50k, vsetko nad 100k je sportiak co zabija (asi tak po 5x co si pamatam) a zbytok sa snazi "obhajovat" hocico nad 100k..

serte uz nato
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

hawk ale malo by ta tesit ze mas doma sportiak, teda spon uzka skupina to za sportiak povazuje.

ale teraz trochu z inej temy. Je jar a chcem po zime dat do pucu auto. Aky lestiaci pouzivate, pripadne co by ste doporucili. Auto je strieborne
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scarinko »

rovnaka vec zaujima aj mna kedze mam uz tiez strieborne auto ale bojim sa to sam nejak voskovat ale chcel by som ho nejak osetrit aby sa krasne lesklo
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

zaujimave, par dni dozadu som isiel do NZ, dvoch takychto expertov som zazil, a ani jedno nebolo premiove auto, boli to nejake VW a skoda, model nepoviem uz lebo fakt si nepamatam taketo ptakoviny.

chlapci, chodte jazdit do srbska, tam je taketo predbiehanie na dennom poriadku, po par hodinach uz aj otec tak zacal tam predbiehat lebo inak sa tam neda, a bez problemov bez trubenia a bez bezocivych gest sa vsetci krasne tam uhybaju. ale funguje to len na usekoch kde je na to priestor (inak povedane, na dialnici, ktora neni dialnica lebo opacny smer zabudli / nestihli / nemaju financie postavit napriklad, kde su jeden pruh tam, jeden pruh nazad, a krajnica dost siroka na auto na kazdej strane). kde na to neni miesto, tam sa len obcas najde nejaky geroj, tak ako vsade inde. aj ked opat, ked geroj ide, vidi ze mu ide oproti auto, hned mrdne smerovku doprava, a hned sa mu v jeho pruhu uvolni miesto a ostatni ho pustia zaradi, bez trubenia, blikania ci ukazovania hanlivych gest.

ale nesuhlasim s teboul, HellAngel, tato debata ma zmysel. utvrdila ma ze dalsie auto uz len z principu bude mat aspon 2l motor a aspon 147k nech trosku podkurim takymto "pseudomoralistom" :D

//medzicasom nieco pribudlo, tak aj ja este raz sa posnazim zvrtnut debatu normalnym smerom: poznate niekto v BA, okoli, mechanika co mi vie spravit vybrus hlavy ???
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

preco sa bojite voskovat sive auto?
ja mam tiez sivu metalizu a uplne v pohode...skusim najst co mam doma

edit: mam tento vosk
http://kozmetika.umysi.sk/katalog/colli ... -476s-633/

mam ho od cca 09/14 a zatial stale super drzi
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scarinko »

tak lebo som to este nerobil a na vlastne oci ani nikdy nevidel
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

hawk a ako dlho sa stym series?
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

uplne v pohode na sive auto mozte dat vosk - nebude ani matne ani nic podobne...
naposledy som sa s tym sral okolo 4-5h :D

umyt, clay, umyt, vysusit, voskovat (daval som len 1 vrstvu ale najblizsie dam 2)
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scarinko »

len ja to ani nemam kde robit, nemam rodinny dom s dvorom kde si to mozem lestit pol dna
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

vsak kludne lesti na parkovisku, ale na benzinke s rucnou umuvarnou. aj tak som to uz robil ked som bol v zahranici.

hawk dik, ten vosk vyskusam. asi sa bude veer zena stazivat, ked ani rukami nepohnem ale tak co clovekneurobi pre krasu svojho auta :hysterical:
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scarinko »

nj a potom vyhram turnaj v karate :laugh:

Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

HellAngel napísal:vsak kludne lesti na parkovisku, ale na benzinke s rucnou umuvarnou. aj tak som to uz robil ked som bol v zahranici.

hawk dik, ten vosk vyskusam. asi sa bude veer zena stazivat, ked ani rukami nepohnem ale tak co clovekneurobi pre krasu svojho auta :hysterical:

pozname :)
ty sa venujes auto viac jak mne :D
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"