Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6643
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

mas vypis toho co bolo treba menit za 12k?

nejako neviem najst co by tam mohlo byt za 12k ak boli vnutornosti ok
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scarinko »

tak ano ale vies podla akych cennikovych cien oni rataju skody, najlepsie podla takych aby im to vyslo na totalku aby mohli zapocitat amortizaciu lebo pri ciastkovych skodach sa vo vacsine poistovni neuplatnuje amortizacia resp mensia ako pri totalnych skodach
cize svetlo v macubishi cenniku uber autorisatzion ja klar 3000 evri preco nie, v obchode dajme tomu za tretinu alebo mozno aj menej ale to uz ich nezaujima. Preco ti na garancke predavaju ten isty olej co ty kupis za 30 za 90 ??? no lebo toto je urcite lepsi autorizovany kua sak :) tak je to aj s dielmi. vystrelia ti airbagy na aute? jasna totalka, to sa ani nebavia s tebou lebo tie airbagy stoja v servise tolko ze cau pa

hmm ale tie kola no skoda, cize ked musim zapisovat aj koli ET tak to uz si radsej vybrat nejake aj vacsie 7J ktorych je viac v ponuke a aj krajsie a taktiez ich treba zapisat. tak dik zatial za info
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nemam rozpis, svetlo stalo 1200 kus bez dph. Takze to len pre zaciatok bez roboty a diagnostiky. Macubusi Bratislava, 2014.

svetlo na superba2 rocnik 2009 stalo v roku 2012 slabych 1700eur, samozrejme sa bavime jeden kus svetla a nie vsetky svetla co v Boleslavovi vyrobili. Kolko stoji dnes neviem. Szkoda IMPA Bratislava.

Mercededes CLS 320cdi, minuly rok, auto stalo zaparkovane vonku pred umyvarkou. Z umyvarky cuval Leksus, bam. No neviem kolko cuval ale tristo asi nie. Ze kolko za Mercededes ? 8000 eur. Jasne ze nemal vystrelene érbegy, jasne ze nemal zrusene dve svetla, jasne ze mu neodpadla prevodovka, proste mal doskrabany naraznik a o pol centimetra vydutu kapotu. Jedno svetlo autoterorizovany servis uhral na vymenu v poistovni, ktora to odmietla preplatit a poskodeny mal s nimi veeeeeeeela radosti a natahovaciek, pritom si absolutne nic nesposobil sam a este doriti aj havarijnu poistku mal.

To su take ceny uz davno. Opakujem vam, ze poistovne tu nie su na to aby ste mohli casto, silno a s usmevom burat.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v Po 18. Máj, 2015, 15:20, upravené celkom 1 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6643
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

tam su xenony? 1200e za klasicke svetlo? hmmm
moj predny naraznik s lakovanim stal 1000e....kapota nech stoji 2000e, svetlo 1200e

tam musi byt poskodne aj vo vnutri nieco poriadne
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ksenon, hej, ale aj tak.


Najdi nieco vnutri poskodene : http://www.imageshost.eu/images/2015/05/18/IMG_3511.jpg

to len autoTEROrizovane servisy vedia tak dobre vyhravat na poistovne, ktore sa potom brania ako sa len da. Pretoze ked ty ako klient zaplatis uzasnych 123,-eur zakonneho poistenia a potom jednemu vyvedies skodu za desat litre, CO JE FAKT NAJMENSI PROBLEM DNES, tak to budes klientom poistovne dalsich desat rokov a ani vindru na tebe nezarobia.

A o taketo nema zaujem fakt nikto. A hlavne si to nikto nemoze dovolit - teda myslim z poistovni. Takze hladaju vsetko co sa len da, ved co sa cudujeme...

pozri, 2x svetlo mame 2500
1x kapota cojaviem kolko 1500
naraznik vravis 1000
este nemame prednu masku, chladic alebo dva co donutili na vymenu, desina len tak fikne
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6643
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

ok uz vidim dalsiu pikacovinu zaco si vyuctuju cca 1000-1500e ale to mi neuverite...
chromove ramiky okolo masky...seriozne vazne tie hovadiny tolko stoja...

aj tak s prehnanim som na 6tis....nuz neviem :)
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

zabudol si robotu, lakovanie, odstrojenie nastrojenie vozu, diagnostiku pred, pocas aj po zasahu, faktura na styri strany.
neratal si ani CHLADIC. A ked sa meni, tak sa meni poriadne, cize dva. To tiez bude zadarmo ?

Ci na to poistovna skoci ? Cojaviem, videl si to auto ako ho nafotila poistovna ? Co ked pri doobhliadke v autoTEROrizovanom servise zrazu zistili ze ten chladic tecie a musi byt na vymenu, co pri havarke nebolo zrejme ? Takze to mas dalsi tisic alebo dva...

zozbiera sa to. Predstav si ze by vyleteli dva predne airbagy a dochramala sa palubka. To mame dalsich 8.000 navrch alebo kolko :)

Vravim ti ze naburat A8cku za 56.000eur nie je ani trosicku problem. Fakt ani najmensi.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scarinko »

moje svetlo na micru som kupil za 32 evra nove v obchode, pravda nebolo to original Valeo ale nejaka ina znacka (zn. DEPO) ale vyzera uplne rovnako aj rovnako funguje :), naraznik mi po znamosti vyplatili tusim 280 evra co mi ten <> rozbil a tak som sa na to vykaslal a dal si za tu cenu vymenit vyfuk, komplet brzdy vpredu aj vzadu (bubny), zadne tlmice, homokinetak, lanka z rucnej brzde a svetlo. takze za prasknuty plastovy naraznik ktory je mi u prdele mam vymenenu polovicu podvozku :) najdrahsie boli tie bubny (1ks 48evri) kua , na fabiu to stoji polovicu a je to to iste
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

DEPO moze vyzerat rovnako, dokonca moze aj prvy tyzden svietit aj fungovat rovnako, ale ani zdaleka to nie je ako original. Uz len ked to chytis do ruky, tak poznas aky je to šajs. Toto je bohuzial dalsie svinstvo od poistovni, ze preplacaju diely z druhovyroby, ktore povacsine stoja za hovno. Narazniky ani nehovoim. Kamos to raz riskol s naraznikom z autokelly ci z ktorej onej... podarilo sa ako-tak dopasovat az treti alebo stvrty kus. Blatniky a kapota tiez mimo realitu.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scarinko »

to svetlo je uplna kopia, keby to stare nebolo zajdene tak to nerozoznas a svieti uplne rovnako, dokonca lepsie lebo nema poskriabanu alebo vypalenu parabolu ako to Valeo co som tam mal, btw za valeho chceli 110 a ze wtf? ani omylom, dostal som rozpocet takze som si kupil co som chcel
uz to mam skoro rok a nic tomu nechyba :)
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6643
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

mp3turbo napísal:zabudol si robotu, lakovanie, odstrojenie nastrojenie vozu, diagnostiku pred, pocas aj po zasahu, faktura na styri strany.
neratal si ani CHLADIC. A ked sa meni, tak sa meni poriadne, cize dva. To tiez bude zadarmo ?

Ci na to poistovna skoci ? Cojaviem, videl si to auto ako ho nafotila poistovna ? Co ked pri doobhliadke v autoTEROrizovanom servise zrazu zistili ze ten chladic tecie a musi byt na vymenu, co pri havarke nebolo zrejme ? Takze to mas dalsi tisic alebo dva...

zozbiera sa to. Predstav si ze by vyleteli dva predne airbagy a dochramala sa palubka. To mame dalsich 8.000 navrch alebo kolko :)

Vravim ti ze naburat A8cku za 56.000eur nie je ani trosicku problem. Fakt ani najmensi.
lakovanie a robota v cene :) teda aspon mne spravili za 1000e komplet predny naraznik
ale jasne nazbiera sa a vymenia asi kazdu vec co javi znamky poskodenia
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

ja som chytil zajacika

naraznik - 2500
pravy ostrekovac - 160
Senzor - 2X95
uchyt senzor - 2x12
kabelaz - 180
prave svetlo - 6700
hmlovka - 320
kryt hmlovky - 120
vodne hadice - 110
drobny material - 100
lakovanie - 700
praca - 600

ceny bez DPH :)





.
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

....je lacnejsie si ho kupit v obchode :D
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

snake nechces mi povedat,ze ti nacenili hentak ceny v eurach :) snad...

dnes skvely zazitok,nas mitsubishi outlander 2010, 2.0d,manual.

idem si 100kmh tempomat dialnica,zrazu hlaska LOW OIL PRESSURE... hovorim si,ze asi malo oleja,idem 100metrov, zacal som jemne citit ako auto spomaluje,pravy pruh, auto zhaslo za jazdy,vsetky kontrolky rozsvietilo,zastal som na krajnici, klucik vypol... otocil zapol natuklo na prvykrat, ziadny nezvykly beh,hjovorim,ze potiahnem dozadu par metrov nech vidim...spiatocna par metrov na povodnom mieste mlaka 1x1meter oleja a dalej kvapkalo ku mne... hovorim fasa,odstavil som na bok uplne. odtahovka, 150km nitra, 120e bez papira+urazeny odtahovak.

olej vytiekol asi nakomplet, tieklo to z urovne osy prednej napravy :O auto predtym nejavilo absolutne naznak hocicoho co by sa mu nepacilo :o takze uz je v servise a zajtra mozno bujdeme vediet viac. :rep: :rep: ppci den :( :cry:
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> snake nechces mi povedat,ze ti nacenili hentak ceny v eurach

samozrejme ze ano, a to ste este doteraz nepochopili ? :) ved co vam tu hovorim cely ten cas.
Na tych cenach VOBEC NIC NIE JE CUDNE. Alebo sa vam hadam nieco zda zle ?

Snad vam hovorim naposledy ze JEMNE KLEPNUT A8cku za 56.000eur VOBEC NIE JE PROBLEM, ANI NAJMENSI. A dokonca by som este trufalo povedal, ze po takomto KLEPNUTI v takejto hodnote by to auto mohlo dokazat odist po vlastnych, ked odratam smrad v interieri po vyletenych vankusikoch (kto ste to zazili poznate). Skus ho trafit na zadnu stvrtku, lavu alebo pravu, vyber si. Skus ho trafit na bok a pokriv mu stlpik, pretlac o 20 centi podlahu a rovnako zroluj strechu (=nedaj mu prednost na hlavnej a naburaj do neho zboku 56km/h). Skus taky vehykel v 207km/h na mokrom ocapat o zvodidla jednou stranou, vyfasovat hodiny a capnut do druhych zvodidiel na opacnej strane cesty druhou stranou, vysklit vsetky okna. Agregatom nic nebude, autiak moze ist po vlastnych prec, nechytena naprava, prevodovky, motor, nic. A este bude kurwa aj svietit lebo vsetky svetla vzadu aj vpredu (dozvedeli sme sa ze predne svetielka mame za slabych 13.400 eur !!!) budu uplne neporusene.

Fakt mate pochybnosti ???

Chlapci toto nie je Szkoda Favoriť... ziadne auto uz nie je Szkoda Favoriť...


Ked vstrekovac na 2.0tdi WW Pasatt mohol stat 890,-eur a predpis vyrobcu bol menit vsetky styri naraz, co sa cudujes ? Pocul som o pripade kedy "zmizlo" auto lebo na tragaci v hodnote 6500 eur autoTEROrizak tlacil do 5.000 eurovej opravy (vymena vstrekov, diagnostiky, robota). Tak im auto v noci ukradli. Co na tom ze vstreky boli doma na ponku ?

Auto proste zmizlo, draha poistovna, tie kurwy zlodejske su prefikane :) dokazu vselico.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v Po 18. Máj, 2015, 19:15, upravené celkom 4 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"