Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6643
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

Krutibrko, naco vobec im dovolujes aby to niekam zase dali na 3dni? nech daju do povodneho stavu a odovzdaju ti auto a bodka.
tak ako pise mp3turbo...strateny cas, nervy a to nasere najviac

Bol som na garancke a dal som si hned zmerat brzdy, tlmice a nastavit rucnu
1) cesta spat domov a spotreba o 3l vyssia ako cesta tam - hovorim ok iny styl jazdy bla bla
2) 2 dalsie cesty po trasne ktoru som dal 100 krat pocas 2rokov za 7 litrov a obidve jazdy za skoro 11l spotrebu
- zdvihnem si auto na zdvihak, tocim kolesami a brzdy skreli o seba ze wtf...
- nabehnem do servisu, popisem im to a ten idiot: tak mlady pan sa nam prisiel stazovat na nasu pracu? Viete ze mate vzdy iny styl jazdy a pod...hovorim jasne ale nie 4l rozdiel v spotrebe, nieco musi byt zle.
- tak po par dalsich komentoch ako som neschopny a vymyslam si mi to zobrali spat a volaju mi este v ten den: ospraveldnujeme, zle sme nastavili rucnu ktora vam brzdila ale je to vasa vina lebo ste si sam natreli brzdove kotuce farbou :hysterical:
- pridem pre auto: 700cz za nastavenie rucnej...Pozeram ze what? prisiel som reklamovat vami nahovno spravenu robotu a este mam platit?
Nakoniec sef pobocky: tak dobre dame vam 100% zlavu ako gesto z nasej strany a ja ze :hysterical:
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

takyto pristup u kazdej znacky rovnaky asi ...facepalm
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

preto jeb*t na autorizaky
NB: Asus ROG Strix G16
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ono aj tie autoTEROrizaky su na nieco dobre, ale stane sa vela halusiek no... ja som napriklad v autoterorizaku bol styrikrat za zivot a to sa iba opytat na cisla suciastok, cenovku a dvakrat na jesennu servisnu akciu za dve eura (analyza samozrejme dokazala hovno).

A to nemam zrovna dvadsat rokov cize neni to ze jazdim dva roky. Uvidime dokial mi to tymto sposobom vydrzi.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

pri kupe noveho to clovek musi absolvovat. v priapde ze daco oddide, tak si za to este aj zauctuju :hysterical:
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Ja som sa na prvom aute, ktore bolo nove presvedcil o kvalitach nielen autorizakov, ale aj takych "boschL servisov.

To co navystrajali este pocas zarucnych reklamacii, ked prehadzovali auto, a opravovali ho tym najsedlackejsim sposobom, o tom by som mohol pisat knihu. Importer, ktory najprv vyzeral solidne, a mne sa "vyhrazal", ze tomu servisu po zaslani foto ako to opravili navrhne kontrolu dodrziavania postupov po navstave zmenil retoriku, a vsetko co slubil zrusil.
Nahodou som sa spojil s jednou zakaznickou rovnakeho autorizaku, ktorej nove auto opravovali 1,5roka! (ano, tolko nema nove auto po tyzdni k dispoziii), vymenili jej prevodovku, potom cely motor a zavadu aj tak neostranili, tak auto bez jej vedomia poslali do fabriky kde sa vyrobilo /tu uz rozum ostane stat, ci ma vyznam poslat auto do Spanielskej Pamplony na ROK!/, ked odovzavala nahradne auto chceli jej nauctovat amortizaciu ci co, proste robili si co sa im zachcelo. Az ked som na jej radu isiel tesne pred koncom zaruka so sudnym znalcom do servisu, ktory od nich chcel jednu odpoved na jednu otazku, zavolali asi 5tim pravnikom, sadli k sefovi, a 5hodim im trvalo, kym vyklabosili odpoved na papieri. Taky strach dostali. Zrazu slubili opravit a vymenit vsetko co bolo aj "mozno" zle, ale podla ich slov nie isto zle. Rozumej, ze na aute s nestandardnou zavadou na ktoru im nedokazal dat servisny postup ani vyrobca nechceli vymenit jediny diel, ktory by nemuseli. Po mojich slovach, ze keby som tu bol po zaruke, s radostou by vymenili pol auta a nepomohlo by to, sa servisak usmial.
No bohuzial je rozdiel reklamovat auto v zaruke, a mimo zaruky. Teda, tam uz len servisovat. Skor ide o to, aby mal clovek vsetko podlozene papiermi, prijatie zakazky, predpokladana doba opravy a pod., a s tym sa im vyhrazat. Lenze ked je to servis v hornej dolnej, asi sa nezlakne. Autorizaku sa zlaknu, z vlastnej skusenosti viem, ze staci prist s pravnikom, znalcom, a zrazu sa vsetci preberu.

Ja autorizaky uznavam, ale iba ked ma clovek poistku, a ide opravovat auto za spoluucast. Na hladanie nejakych chyby by som auto do autorizaku uz nedal, pretoze naposledy ked som sa spytal: a ked vymena A nepomoze, vratite diel naspat a peniaze tiez mi typek hovori: pane, ani nahodou. Nemal by prave autorizak byt ten, co vymeni a dokaze podla svojich specialnych postupov najst presne vadny diel? Ved taky mechanik ABC servisu musi ovladat postupy na 50typoch aut, co nieje lahke, ale ked je niekto servisak a robi napr len pre VW, alebo Kia, alebo Hyundai, chodi na skolenia, mal by to auto mat v malicku. Ale pravdou je, ze skor clovek co servisuje vsetky znacky najde konkretnu chybu jedneho auta, lebo je to tak.
Aj ked na tom opli neviem, ja by som to dal do Oplu, nech zistia co s tym je a daju predbeznu cenovu ponuku na opravu, ale to moze dopadnut ako tam kde si teraz, ze vyjdes von a opat auto nepojde, a zvalia to ze je zle zasa daco ine. Kazdopadne, ja mat oca so servisom, ani neriesim, auto by neslo k nikomu "neznamemu". Ved ak mas nepojazdne auto a platis PZP, vela PZP obsahuje aj odtah sa mi zda ze dokonca zadarmo. Treba pozriet podmienky.


stefan.koval: ja uz ani s novym nemam chut ist do autorizaku, ked som realne od jedneho pocul, ako menil diely na autach co servisoval. prislo auto, pomenil lahko meniace sa cidla z noveho auta za 4-5rocne. uplna bezna prakticky v autorizakoch.
sak vieme, auto prevezme 30r Ing. v kravate, a v dielni ho daju 18r faganovi s vyucnym listom, ktory ma taky respekt pred autom za pol mega, jak ja pred cdckom za 20centov.
auto sa musi "podarit" kupit, aby clovek nemusel chodit na reklamacie a pod., najhorsie su tie, kedy ani servis sam nevie, co autu je...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

chlapec moj junak krasny švárny, ty pises jak Turbo.......Suvislo, tuho, zápalisto a bohuzial pravdivo......Ides hore jak ruska raketa !!
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scarinko »

viete co chodte niekam, zacinam sa bat

ja som dnes rano odovzdal auto do ruk autorizovaneho servisu ktory mi ma prelakovat piate dvere na zaruku bo malinka hrdzava bodka sa nasla pri klucke

rano som mal pocit ze toho pana technika strasne silno otravujem, svine ani nahraadne auto mi nedali :(
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

mp3turbo napísal:chlapec moj junak krasny švárny, ty pises jak Turbo.......Suvislo, tuho, zápalisto a bohuzial pravdivo......Ides hore jak ruska raketa !!
nej*bol nahodou par dni dozadu rusky proton? ja len tak, ze aby si nam tu felipeho neprechvalil, lebo nam na dalsej strane vytiahne zase nejaku skodovku
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no ved toto, asi utiekol nejaky heligon z toho svajciarskeho urychlovaca az do Košicoch :)

Scarinko : co sa bojis, bol som osobne pritomny pri vyhodeni troch ludi z autorizaku kvoli nekvalitnej robote... vsetky tri pripady striekanie kasni po havarkach.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1184
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

felipe25 napísal:auto sa musi "podarit" kupit, aby clovek nemusel chodit na reklamacie a pod.
Samozrejme to nedokážem nijak potvrdiť, lebo som to nezažil osobne, ale jeden vzdialený rodinný príslušník pracuje ako neviem aký predajca pre VW niekde vo Švajčiarsku.
Tam vraj prosím pekne jedného dňa prišla švajčiarska polícia, že dobrý deň, chceli by sme pre nás 78 nových takýchto a takýchto áut ale jedine ak budú vyrobené v dňoch utorok až štvrtok, v každý z týchto dní v časoch medzi 8:00 až 11:00.
Samozrejme VW takýmito štatistikami disponuje, nebol najmenší problém takto objednávku spracovať a zaradiť do výroby...


Páni, mám otázku. V poslednej dobe cestou z práce veľmi veľmi často stojím v nekonečnej kolóne dolu z kopca.
Praktizujem to, ale opýtam sa - vadí niečomu, ak tam zaradím 1. prevodový stupeň, uvoľním spojku a auto ide plynulo dolu z kopca bez pridávania/brzdenia a jediný rozdiel je podľa palubáku v spotrebe, kedy za normálneho voľnobehu mi píše spotrebu 0.9 l/h a pri takejto jazde z kopca 0.4 l/h až 0.6 l/h..
Podľa mňa to nevadí, ale zaujímali by ma iné názory.
Predtým ako budete ktokoľvek odpovedať - samozrejme mi nijakým spôsobom nejde o spotrebu - ide mi o to, že to presne sedí a nemusím teda nič robiť - pridávať, brzdiť, radiť a pod.
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

nevadi.
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

tak teda nightbreaker unlimited pojde do tych svetiel niekedy nabuduci tyzden snad

sice netusim kde stoja 11e, lebo tak lacne som nikde nenasiel a este k tomu treba kuriera pripocitat
tak som sa dostal niekde k 20-22e

kazdoapdne ak vydrzia rok alebo 2 tak to bude stat za to snad
...
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Treba sledovat, zvykli byt v akcii... ak ti to nesuri ;)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

scarinko napísal:viete co chodte niekam, zacinam sa bat

ja som dnes rano odovzdal auto do ruk autorizovaneho servisu ktory mi ma prelakovat piate dvere na zaruku bo malinka hrdzava bodka sa nasla pri klucke

rano som mal pocit ze toho pana technika strasne silno otravujem, svine ani nahraadne auto mi nedali :(
a ono to bude pokracovat kamosko, a ked si to dal na panonsku, tak ti to iba zatru, nie prelakuju, a budes to riesit na jesen, potom po zime, a vlastne vzdy ked bude vlhko, nehovoril som ti toto? Toto iste riesi kolega, presne toto iste, rok co rok, teraz mu idu motor menit, na zaruku nastastie, a toho este vyfakovali ze mu daju nahradne auto i10 za 22e/den, reku drbe vam? to mam v audi centre Q5, a pri oprave zadarmo.

Hjundaj je zasrana lacna korejska znacka, to auto si nemal kupovat, doslova sa ti rozpadne od hrdze. Ale...kto chce kam...





.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"