Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5786
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Snake napísal:
felipe25 napísal:...
ty si chory chlapce, original.
neobranujem nikoho ale toto nie je prispevok hodny administratora (no hate pls, vseobecny pokec, nie?). :-)
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3441
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

pridám sa, niežeby filip písal samé klenoty, ale mohli by ste sa už tu spamätať
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

neobranujem nikoho ale toto nie je prispevok hodny administratora (no hate pls, vseobecny pokec, nie?).
no tak tym padom si aj snejk moze povedat nie ? :D vseobecny pokec ....

kazdopadne ... Prievidzania su machri , co je :D bud rad ze si ich nasiel len takto .... minule si typecek oberal ceresne za kopcom s autom vypnutym v PRUHU ... takze ked som isiel po tej ceste, 70 som isiel akurat som akceleroval, prehupnem kopcek .. auto v protismere auto v mojom smere a kkkkktko sa laduje ceresnami .... no .. takmer som nedobrzdil s feliciou lebo som to nemohol hodit do protismeru skrz to auto co slo .... no ja som bol v takom vytrzeni a v takom stave ze som bol v jednom velkom krcovom zachvate , az kym sa na mna nepozrel a spytal sa co letim ako ****, vtedy ma odblokovalo :D vynadal som mu do vseliakych kokotov, naflusal do ksichtu a isiel dalej ... a nerv ma neopustil istu chvilku .. chapete ? za neprehladnym kopcom zaparkovat auto v pruhu ?
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2343
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Xeigen »

čo máš čo z tadiaľ letieť, keď sú dozreté čerešne :-D
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3441
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

:hysterical: presne
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

felipe25 napísal: btw, mazda3? emotion 14 590€.. nema: tempomat, nema HMLOVKY!, nema automaticku klimu, nema kozeny volant, nema hlinikove disky! nema bluetooth telefonovanie..
no ja neviem, ale skoda rapid extra tu mazdu 3 schova do vrecka. ved tomu autu chybaju zakladne veci, odmyslim si automaticku klimu, ale kto chce dnes mazdu 3 a ocelove disky? hmlovky? dnes zaklad pre bezpecnost?
neda mi nereagovat, aj ked viem ze hrach o stenu hazdem ale predsa>
v CR stoji 13700, BEZ HOC AKEJ ZLAVY.400e prepis a mas 14100. ak ti je usetrenene 500e malo za 1 den-pol dna cesta,pol dna urady tak dovi dopo,
bezpecnost? hmlovky a elektrony su bezpecne? v com? mozno tak v dizajne ale netake hmly som soferoval a hmlovky pomohli na HOVNx.
krasna vec mazdy:Karoserie SKYACTIV z vysokopevnostní oceli pro lepší ochranu cestujících v případě nárazu.
toto sisi nevsimol v cenniku mazdy ak je bezpecnost dolezita?
za 15tis v mazde 3 mas Systém SCBS pro prevenci čelního nárazu v městském provozu při rychlosti do 30 km/h, ak chces bezpecnost.
o tychto veciach moze skoda z bakelitu snivat. linky na testy jap aut aj skoda hladat. teraz som asi mohol 10min youtube pozerat a ne tu hladat cenniky a specifikacie asi. :wallbash: ale nedalo mi.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6676
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa M1ch4l »

felipe25 napísal: btw, mazda3? emotion 14 590€.. nema: tempomat, nema HMLOVKY!, nema automaticku klimu, nema kozeny volant, nema hlinikove disky! nema bluetooth telefonovanie..
no ja neviem, ale skoda rapid extra tu mazdu 3 schova do vrecka. ved tomu autu chybaju zakladne veci, odmyslim si automaticku klimu, ale kto chce dnes mazdu 3 a ocelove disky? hmlovky? dnes zaklad pre bezpecnost?
minule sa tu dristalo ako ma skody zaklady v cennikoch, ja neviem, kuknem hocijaku konkurenciu a maju tam to iste.
porovnajme si rapid sportback a mazdu 3 hatchback

zoberme tu zakladnu mazdu, 1.5 74 kW Emotion, podla cennika 14590 EUR
K tomu Skoda rapid sportback vykonovo najblizsia motorizacia 1.2 TSI 81kW Active, podla cennika 13270 EUR

Rapid v tejto vybave ma tiez ocelove disky
Rapid takto nema vobec ziadnu klimatizaciu, mazda ma aspon manualnu. Manualnu klimatizaciu pridava do Rapidu az vybava Ambition
Palubny pocitac to iste ako ta klima
Mazda ma naviac napr. asistent rozjazdu do kopca
Mazda ma elektricke ovladanie prednych aj zadnych okien, rapid len vpredu
Rapid ocividne asi nema multifunkcny volant, uplne mi to z toho cennika nie je jasne. Podla ukazok interieru na stranke skody ho naozaj nema...
Nema ani dialkove ovladanie zamykania
Mazda ma naviac vzadu laktovu opierku (vpredu nie? - wtf?)

Cize aby sme dorovnali vybavu mazdy, musime zobrat Ambition, cennikova cena 14570 EUR. Zrazu sa to totalne dorovnalo. Este stale ale nemame to elektricke ovladanie okien vzadu (Wtf?) ani multifunkcny volant. Ani asistent rozjazdu do kopca. Mame vsak par veci naviac, napr. lepsie vybavene spatne zrkadla.

Viac sa mi uz nechce, este by malo zmysel porovnat nejake rozumne modely s auto klimou, tempomatom, displejom a trochou koze vnutri atd...
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Razer Huntsman V2 (red linear), Razer Basilisk V3 Pro + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11560
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Andre »

na to hlavne si zabudol, ze vnutri je mazda 3 rovnako velka ako octavia
rapid ( polo sedan :D ) musis porovnavat s mazdou 2, to ale zas pride pes filipes ze to nie je sedan
ja som uz porovnanie dal, octavia s toyotou auris/corollou
5600X | Fera 5 | STRIX B550-F | 16GB DDR4 | RTX 4070 SUPER | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa STENLY »

škodovka to má pekne rozdelené a vieš si to nahádzať "do košíka"
taký spomínaný asistent rozjazdu je za 78€, ale to je vec ktorú ti v aute netreba
a jej akčné balíky za 200€ vedia výbavu hodne vylepšiť :)
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

.
.
ja vam tie szkodovky trosku osviezim niecim zaujimavym kde sa eura nerataju v desiatkach alebo stovkach :
.
.
Obrázok
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

ja som chory? ja som dal simple question, vy stale dookola nedokazete ponuknut auto v lepsej vybave v rovnakej cene.

uz sa to zvrtlo na kup 3rocnu jazdenku. to je dokaz, ze v cene 15 000e lepsie vybavene auto ako skodu clovek nekupi.

k tej rapidke... ocelove disky? a ty si normalne uvazujuci jedinec, ze si nedoplatis balicek za 199e ktory ma hodnotu 1500e?? mmazda nic take nema, skok na dalsiu vybavu stoji peknych 2000eur. to je kus rozdiel, nie?
kufor 550l dalsia vec.

ako, ked mi ide o imidz a potrebujem sa ukazovat ze nemam skodu ako kazdy dalsi, hej tak bezim dolozim 2litre a mam mazdu. ale naco. ja som dal strop 15 000e, a nic porovnatelne v porovnatelnej vybave so skodou ste tu nedali. skoda vam neda zlavu 30% ale 7-8% ano, pri tom pocte predanych kusov si to mozu dovolit, a 1200e dole je nieco, co urobi priepastny rozdiel v cene skody a mazdy na uroven 3000eur..
to je uz sto tisic.

zaruka mazda 3roky, skoda 4roky. km neriesim, clovek co ma najazd 100 000km za 3roky si vezme nieco ine, ak chce istotu.

darmo, treba to uzavruiet tak, ze ked chce clovek velky kufor, a jeho strop je 15 000 a chce financovanie bez navysenia na tretiny, a nejake bonusy navyse, bohuzial mu ine auto sko skodu rapid neostava, jedine doplatit 3000eur a kupit napr. tu mazdu3, ale za ukor mensieho kufra a pod. a preco by som mal doplacat za menej? to uz clovek kupi BMW radu 1 a 5rokov neplati servis ani ziadne poistky, alebo Medak..
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3441
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

no ale aj tak to vyzerá, že tu začneme chodiť na bicykloch takže asi tak
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

M1ch4l napísal:
felipe25 napísal: btw, mazda3? emotion 14 590€.. nema: tempomat, nema HMLOVKY!, nema automaticku klimu, nema kozeny volant, nema hlinikove disky! nema bluetooth telefonovanie..
no ja neviem, ale skoda rapid extra tu mazdu 3 schova do vrecka. ved tomu autu chybaju zakladne veci, odmyslim si automaticku klimu, ale kto chce dnes mazdu 3 a ocelove disky? hmlovky? dnes zaklad pre bezpecnost?
minule sa tu dristalo ako ma skody zaklady v cennikoch, ja neviem, kuknem hocijaku konkurenciu a maju tam to iste.
porovnajme si rapid sportback a mazdu 3 hatchback

zoberme tu zakladnu mazdu, 1.5 74 kW Emotion, podla cennika 14590 EUR
K tomu Skoda rapid sportback vykonovo najblizsia motorizacia 1.2 TSI 81kW Active, podla cennika 13270 EUR

Rapid v tejto vybave ma tiez ocelove disky
Rapid takto nema vobec ziadnu klimatizaciu, mazda ma aspon manualnu. Manualnu klimatizaciu pridava do Rapidu az vybava Ambition
Palubny pocitac to iste ako ta klima
Mazda ma naviac napr. asistent rozjazdu do kopca
Mazda ma elektricke ovladanie prednych aj zadnych okien, rapid len vpredu
Rapid ocividne asi nema multifunkcny volant, uplne mi to z toho cennika nie je jasne. Podla ukazok interieru na stranke skody ho naozaj nema...
Nema ani dialkove ovladanie zamykania
Mazda ma naviac vzadu laktovu opierku (vpredu nie? - wtf?)

Cize aby sme dorovnali vybavu mazdy, musime zobrat Ambition, cennikova cena 14570 EUR. Zrazu sa to totalne dorovnalo. Este stale ale nemame to elektricke ovladanie okien vzadu (Wtf?) ani multifunkcny volant. Ani asistent rozjazdu do kopca. Mame vsak par veci naviac, napr. lepsie vybavene spatne zrkadla.

Viac sa mi uz nechce, este by malo zmysel porovnat nejake rozumne modely s auto klimou, tempomatom, displejom a trochou koze vnutri atd...

sorry, ale s clovekom, ktory NEVIE,nechce, alebo nedokaze citat cenniky aut sa asi nema vyznam bavit..

http://www.skoda-auto.sk/SiteCollection ... cennik.pdf

skoda rapid Extra Limo: 14 970€ + 199€ vybava - sorry tak dokonca sa za to ani neplati 199eur ale je to free:
Climatronic – automatická klimatizácia s kombifiltrom.
Disky MATONE z ľahkej zliatiny 6J × 15“ (185/60 R15).
SUNSET – vyšší stupeň tónovania skiel od B-stĺpika.
Trojramenný multifunkčný kožený volant s ovládaním pre rádio,
Maxi DOT – plnegrafický displej palubného počítača,
Parkovacie senzory vzadu

RAPID nema klimu?? ty kde zijes v ktorom svete ze rapid nema klimu? ved este aj active vybava ju ma v akcnom baliku za 199e spolu s Manuálna klimatizácia, Predné hmlové svetlomety, Centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním (1× sklopný kľúč).
garantujem ti, ze rapid bez balika active plus posledne 2roky nezisiel z vyrobnej linky! taky ti objednaju max tak na objednavku a nakoniec ti predajca da to active plus zadarmo aby nemuseli menit cyklus linky

Takze... porovnajme: Rapid so 110k motorom, auto klimou, tonovanymi sklami, kozenymmulti volantom, parkovackami vzadu, elektronmi a x vybavou rozpisanou v polozke EXTRA stoji 14 970.
S autosalon zlavou ktoru daju kazdemu 14 670e.
takisto neviem kde si cital, ze rapid nema el. ovladanie okien vzadu... ma, je to sucast EXTRA VYBAVY.
skus necitat z rok dva stareho cennika...

Mazda3 nam za 14 590ponuka : nie hmlovky, nie autoklimu, nie hlinkove disky, nie 4r zaruku ale iba 3r, nie tempomat, nie kozeny volant, NIE zadne parkovacie senzory... Mam pokracovat?


Btw, MAZDA ma v zaklade prednarazovy bezp. system? Vy ste z ktoreho kraja? To je sucast vybavy v najvyssom stupni za 22k a viac. zato ze je to uvedene v specifikaciach? Ved aj BMW udava ze vie jazdit aparkovat samo, a kolko to stoji navyse? okolo 7-8000€!! A vy si myslite, ze Vam mazda za 14k da bezpecnostny system co sam zacne brzit?
To vam da tak Skoda Fabia ale tiez v najvyssom stupni vybavy za 12-13k. Ale urcite nie mazda ktora zacina na 14k. A nema tam prakticky NIC. Lebo auto bez tempomatu, multifunkcneho volantu, zadnych senzorov, hmloviek, elektronov si dnes clovek nekupi, ked pri porovnani najde mozno nielen skodu co to vsetko ma.

Takze snivajte svoj sen o tom, ze Mazda v cenovej vojne do 15t € porazi Skodu Rapid. Vybavou to prehrala na plnej ciare.


BTW: Bakelitova skoda? Vy co ste mali na ranajky? Vam ta skoda musela velmi ublizit poniektorym, ak taku blbost vypustite z ust. Ze bakelitova skoda... Hlavna vec, ze vsetky suciastky v aute maju oznacekoe VW AUDI a nie nejaka Skoda. Ved to vlastne ani nieje skoda, iba to tam davaju dokopy :)) Ale tie mindraky su pekne. Zato ze to ma pol slovenska to nekupim, aj keby neviem co bolo.

A ludom co nevedia citat cenniky a skritizuju skodu na zaklade KLAMSTIEV odporucam zacat sa viac orientovat v cennikoch... usetrite tazke tisice eur....

a ze hmlovky sa netykajubezpecnosti? ty si este asi nesiel v hustej hmle po ceste bez bocnych ciar, neviditelnych stredovych ktore po zime vidno cez den tak na 20%, bez hmloviek?

Ja fakt nemam problem uznat ze je Mazda3 lepsia, ale cennik hovori ZE NIEJE. NIEJE a bodka. Ked jej daju zlavu 3000€ dole, a clovek bude moct mat za rovnaku cenu Challenge vybavu, uz to bude lepsia volba ako Rapid, ale nieje. Ta zakladna vybava nema v cene takmer NIC ani pre pohodlie a ani bezpecnost, ani pre "krasu".


Bohuzial, stale ostava moja davnejsia "otazka" napiste nove auto do 15t € kde je moznost financovania bez navysenia a ktore ma lepsiu alebo aspon porovnatelnu vybavou so skodou rapid/octaviou. Ak ideme do Rapidu, neporazi ho asi ziadne auto. Renault Fluence a pod. neratam.. Uz tu bolo par modelov, zatial ani jeden neporazil ponuku Skody. Ak porazi, nemam problem napisat, ze teraz sa fakt skoda kupit neoplati.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

tento krat budem reagovat len strucne a na niektore veci
km neriesim, clovek co ma najazd 100 000km za 3roky si vezme nieco ine, ak chce istotu.
No, ty nejako neriesis co nepotrebujes. Ako si uz stihol prezradit svoje najazdy, a my sme sa pobavili ze to je celkom malo na to ake sudy vynasas .... ja si dam najazd rocne tak 25k, momentalne mame v rodine len feliciu a lanciu kappu(nie moc dlho). Takze vacsinu casu mam feliciu. Je to moj osobny najazd, nic s pracou, nic s nicim, cisto moj osobny. Do noveho auta by som napriek tomu nikdy nesiel


Ano isiel som cez hmlu taku hustu, ze som svetla skor vypinal ako zapinal dalsie. Nie hmlovky s bezpecnostou v podstate nic. Ano na svojom aute ich chcem, a zapnem si ich ked idem dajme tomu lesnou cestou ale paradoxne , ked nieje hmla ...

hmlovky povazujes za bezpecnost a Xenon nie ? Videl si tie obrazky co som tu postoval z montaze ? To ty tu nevies citat v postoch co ludia pisu ....

o cennikoch sa nejdem bavit, nerozumiem sa tomu a ani nechcem a ani ma to nezaujima
preco ta Fluence nezaujima ? ako som pisa lhore, cenniky ani vybavy som nepozeral. Tak prosim vysvetli


Vravis o bezpecnosti. Pozeral si videa co sa tu postli ???? Neviem od koho to bolo, ale prikladal tam skodovky na porovnanie s nejakym hyundaiom .... nevismol si si ze na tych videach hlava vzdy skonci o stlpik ? Neni to najvacsia bezpecnost ? nie hmlovky a zastavovanie v meste (kde mas davat pozor mimochodom, ale ked uz to ma nevadi ... dobre je)
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6676
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa M1ch4l »

felipe:

porovnaval som zakladne vybavy, nejake balicky ma nezaujimali, hoci mozu byt vyhodne. Balicky bude vediet dat aj Mazda, aj zlavu budu vediet dat. Porovnaval som jednu konkretnu konfiguraciu Rapidu s jednou konkretnou konfiguraciou Mazdy. Vsetko, co som napisal, podla cennika sedi.

Cital som cenniky priamo zo skoda-auto.sk a mazda.sk

Keby som si mal ja vyberat, tak si beriem Mazdu. Pripadne nieco ine ako Hyundai, Honda a tak. Nemecke znacky v takejto cene asi nevyjdu. O Skode by som pravdepodobne ani neuvazoval. Urcite nie o Rapide, to by som si radsej kupil Fabiu, Rapid je hnusny. No to je vec vkusu.

Kazdopadne keby si mal kupovat auto okolo 15k (tak si taketo nove auto nekupujem, musel by som zvysit rozpocet, ale to nechajme bokom...), radsej si priplatim 1 - 2k na Mazdu ako by som si mal brat Skodu. Predsa aby som si mohol kupit auto za 15k, musim mat nasetrenych aspon 20 - 25k, cize by mi nerobilo problem kupit auto za 17k. Pokial by som nemal tolko nasetrene, tak si nemozem dovolit kupit auto za 15k. No viem si predstavit, ze vacsina ludi rozmysla inak.

Mazda ma ten system automatickeho brzdenia od vybavy challenge, to neviem, na co si sa zasa ty pre zmenu pozeral...ale nechajme to tak, ty mas svoju Skodu, ja si budem snivat o Mazdach, Mercedesoch a Porsche a snazit sa zariadit si zivot tak, aby som si ich aj mohol kupit.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Razer Huntsman V2 (red linear), Razer Basilisk V3 Pro + Razer Destructor 2, Blue Snowball

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"