Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Snake super navod diki.

Kazdopadne kilo rocne za klimu na mojom aute sa asi moc neoplati - ale ako vravis zdravie, zenska je dokonca alergicka tak toto u mna ma momentalne n.1 prioritu

Co si mal na mysli tým že ako používať klímu?
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

ak mas auto s klimou, treba sa o to starat, ak sa nemienis, daj odstranit vyparnik a cely klimatizacny system.

Ako jazdit s klimou? No zaklad je vzdy vysusit vyparnik :)...





.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Snake, co to znamena pouzivat klimu?
Definuj :)

Ja som na 7r. pole (v decembri som ho predal..) co malo 80 000km od kupenia a jazdenia vyhradne mnou cistenu a doplnanu klimu iba raz - asi po 5rokoch, ked som uz citil, ze po zapnuti nemam ihned zimu. Sprej na dezinfekciu stal 8€ doplnenie 30, platil asom asi 45€ s pracou. Klimu som pouzival v lete, ale nie vzdy, a nie tak, ze AC vzdy svietilo. Zapnuta bola az ked sa kus auto vyvetralo, a vypnuta podla moznost par minut pred prichodom do ciela /aby vyschol vyparnik/. Neviem, ci je vela ludi co za 7r muselo len raz robit servis klimy. Ked som auto predaval, do par sekund siel studeny vzduch a bez zapachu, cize stale "ako nova?"?
Tak neviem, posud ci viem klimu pouzivat :)

Zasa, moja sestra, musela doplnat a cistit klimu na 2r novom aute, pretoze ona tlacitko AC nepouzivala, a ta klima bola zapnuta furt po nastartovali, az do total vypnutia motora. Po 1,5r na novom aute smrdela ako mne nikdy.

A nemyslim si /aj na zaklade vlastnej sksuenosti/, ze na chod klimy je treba 100e rocne, mozno ked mas audinu a peniaze na to pre lepsi pocit to robis ako chces ty s tym drahsim sprejom - ale ako pisem, ak sa staras, a vies ju pouzivas, mozno za jej servis davas az vela, ale to je tvoja vec. Mne stacilo 50e raz za 7rokov, a to servisy odporucaju cistenie a doplnanie kazdy rok /naco, ked klima ide, nesmrdi, a okamzite dava studeny vzduch?/. autorizak by ju cistil kazdy rok- ved to su love.


BtW: mp3turbo: ja osobne som tu cenu ratal s tym premiovym balickom zahrnajucim pneu a servis, neratal som so sumou 5000czk. preco si myslis ze to nepreplatis o 200litrov? to som nepochopil.
a k tomu servisu, : ano, je jasne, ze toto zahrna prespisanu vymenu naplni a pod., nezahrna do veci, ktore kryje zaruka. ja zas na obranu musim povedat, ze ked som mal na pole problem ktory servis "vedel" vyriesit, v ramci zaruky mu nerobilo problemy menit veci ako ulozenia tlmicov, a pod. ktore mohli zvalit na mna.

problem nastal, ked clovek reklamoval tazke opravitelne veci ako "pnutie" karoserie pri zadnych dverach, ktore chceli opravit rezanim do prahu a tym uplnym zrusenim antikoroznej ochrany (to ich rychlo preslo, ked som ich navstivil so sudnym znalcom, ze ci su normalny akym sposobom chcu opravit 1,5rcne auto v zaruke...). - inac, v ramci tejto opravy vymenili zdarma dalsie 3-4diely, ktore nechali v aute nove. napriek tomu ze s tym zvukom nemali nic spolocne /som amater, a od soferskej sedacky som presne vedel, v ktorom "diely" ten zvuk vznika, oni sa ma snazili presvedcit, ze to robi sedacka, potom ze tlmic zadny, potom ze nieco v kufri, vsetko to pomenili /tie diely stali viac ako 400e/, nepomohlo to, a este pri preberani auta ked to konecne opravili /zevraj prebehlo dodatocne vyplnenie podbehu konzervacnym pripravkom/ si to davali ako PLUS, ze mam byt rad, ze mam v aute veci za 400e. A akoze, naco ich menili, ked nevedeli co je zle. Ale to len na margo toho, ako funguju servisy - oni ked vedia co maju menit, nedristaju, aspon v ramci zaruky. Ved si to pekne daju preplatit a este na tom zarobia. Auto u nich bolo presne 29dni! Keby som tam mal dat auto po zaruke s takym problemom, tak verim, ze pod 2000eur by som sa nedostal /ved len normohodiny pri hladani chyby a vymienani dielcov.../. Teda, oni aj sami vedia, ze clovek by toto opravit bez zaruky nedal. No kto ma trpiet pukanie/pnutie karoserie pri prejazde kazdou nerovnostou?

ja len ze, clovek v ramci zaruky aj tak auto inde ako do autorizaku dat nevie, a na tych skodach v ramci leasingu sa velky nabeh km nepredpoklada, na aute kde je 40 000km nebude treba menit brzdy, ani tlmice. neviem ako pri inych autach, mne na pole zacali odchadzat veci "mnozstevne" tak po najazdeni 70 000km. A pocul som to aj od inych, ze nad 60-70t na aute zacnu odchadzat rozne sucasti.
A, skoda, ked ponuka take prenajmy, si tiez musi byt ista tym, ze tie auta su v takom stave /aj motory TSI.../, ze vydrzia a nebudu ich musiet zadarmo opravovat. Inac by to neponukali. :) Taky VW ma stale len 2r zaruky, a ma tam rovnake motory, ako Skoda. Ta dava 4r. Takze, "dcera" VW veri technike VW viac ako samotny "vyrobca"? Lebo beriem tak, ze 1,2TSIcka vymyslel prave VW, nie? Je mi to divne, preco VW nedava napr. 5rocnu zaruku. Ale kedze som mal Polo tak asi viem. lebo by sa pri 3-4rocnom aute nedoplatili, kolko veci tam odchadzalo...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5201
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Fullesh »

mat take auto, tiez ho rozmaznavam.
Ja som minule dal plnit klimu a menit olej, 40e, dezinfekciu som kupil volaky sprej do prieduchov za 9eur a bol som vysmiaty :D
|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

Snake napísal:...
Dezinfekcia klímy pomocou Wurth spreja (mám 29€/ks v BA keby niekto chcel - jedno staci na dve pouzitia), len upozorňujem, je to dezinfektant, nie deodorant, a treba ho aplikovať na výparník, nie do výduchov, nie za pelák, ale na výparník, členom ACISu sú k dispozícií komplet manuály ako sa dostať k výparníkom na autách značky Audi. Nečakajte teda príjemný melónový nádych, nie, bude to silno chemická vôňa ktorú treba vetrať hodinu, pre silne znečistené klímy odporúčam celé balenie, nemusí to však pomôcť ak sú už "hríby" na výparníku, bohužial, známemu na A4 pomohlo až toto, cena je vysoká, ale tak každý vieme kolko sme ochotní zaplatiť za svoje zdravie, hejže. Dezinfikujem dvakrát ročne, pred zimou, po zime.

Obrázok
...
asi netusis kde by som na Gckovej astre objavil vyparnik? toto by som rad vyskusal...
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> No kto ma trpiet pukanie/pnutie karoserie pri prejazde kazdou nerovnostou?

aj som chcel napisat ze "toto co je doriti zas za modernu WW poruchu na tragaci s par najazdenymi centimetrami ?" ale nenapisem to, kusnem si do jazyka. Takze som ticho a vobec nic som nepovedal.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Snake napísal:ak mas auto s klimou, treba sa o to starat, ak sa nemienis, daj odstranit vyparnik a cely klimatizacny system.

Ako jazdit s klimou? No zaklad je vzdy vysusit vyparnik :)...
To je jak keby si napisal: Ak mas gule, treba sa o ne starat, ak nebudes trtkat, daj si ich odstranit aj s genitálom. :hysterical:
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4571
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

mp3turbo napísal:.
.
.
...... aaaaaaaale na tom 190ps benzine si mal daleko vyssiu spotrebu ako 3.2875 l / 216km, ty HNUSNY ZNECISTOVAC Planety !!!
.
.... urcite sa ti tam nic nepokazilo 12 rokov a 400.000km, co uz my PYSNI majitelia 1.2htp mame treti ekologickejsi motor !!
.
.
..... a navyse by som sa stavil, ze mas hrubo nadmerny pocet valcov, to znamena viac ako su najoptimalnejsie TRI !! Fuj hnus !
.
.
.
.
bohača to uz je zase 15 stran v prdeli ?
- 8l mimo mesto kedykolvek

- len 323 000 ( preventivna vymena sviecok a rozvodovej retaze)

- 4 kusy nefukane :)

... na to hatepecku nevravim, ze sa neda ist 90-100... ale cas, za ktory sa na tu rychlost dostane je proste tragicky... na takom branisku jednoznacne vodca svorky :)

BTW moje naklady na auto su tiez cca 100E mesacne bez benzinu, takze tych 183E za novy voz mesacne by nebol az taky zly deal.

Odpisali ste tu cistenie klimy ozonom... pokial je ale kvalitny ozon generator a nerobi sa to 30minut tak to vie spravit zazraky.
Naposledy upravil/-a scream v Po 15. Jún, 2015, 08:54, upravené celkom 1 krát.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

poviete mi niekto prosím, prečo sa klima vákuuje ? neviem na to dost svojou logikou ... ak by to bolo na otestovanie tesnosti, nebolo by lepsie skusat tlakom ?
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

felipe25 napísal:Snake, co to znamena pouzivat klimu?
Definuj :)

Ja som na 7r. pole (v decembri som ho predal..) co malo 80 000km od kupenia a jazdenia vyhradne mnou cistenu a doplnanu klimu iba raz - asi po 5rokoch, ked som uz citil, ze po zapnuti nemam ihned zimu. Sprej na dezinfekciu stal 8€ doplnenie 30, platil asom asi 45€ s pracou. Klimu som pouzival v lete, ale nie vzdy, a nie tak, ze AC vzdy svietilo. Zapnuta bola az ked sa kus auto vyvetralo, a vypnuta podla moznost par minut pred prichodom do ciela /aby vyschol vyparnik/. Neviem, ci je vela ludi co za 7r muselo len raz robit servis klimy. Ked som auto predaval, do par sekund siel studeny vzduch a bez zapachu, cize stale "ako nova?"?
Tak neviem, posud ci viem klimu pouzivat :)

Zasa, moja sestra, musela doplnat a cistit klimu na 2r novom aute, pretoze ona tlacitko AC nepouzivala, a ta klima bola zapnuta furt po nastartovali, az do total vypnutia motora. Po 1,5r na novom aute smrdela ako mne nikdy.

A nemyslim si /aj na zaklade vlastnej sksuenosti/, ze na chod klimy je treba 100e rocne, mozno ked mas audinu a peniaze na to pre lepsi pocit to robis ako chces ty s tym drahsim sprejom - ale ako pisem, ak sa staras, a vies ju pouzivas, mozno za jej servis davas az vela, ale to je tvoja vec. Mne stacilo 50e raz za 7rokov, a to servisy odporucaju cistenie a doplnanie kazdy rok /naco, ked klima ide, nesmrdi, a okamzite dava studeny vzduch?/. autorizak by ju cistil kazdy rok- ved to su love.
a presne kvoli takym ako ty, sa kupuju auta s dojeb*nou klimou ... ukazem ti 3auta ktorym sa zadreli kompresory pretoze raz za 5rokov staci ? menis olej v motore ? naco ? vydrzal by ti aj 5rokov, a potom mozes vymenit ... a vydrzal by to mi ver ... ale mazal by ? bolo by to fajn pre ten motor ?
videl si kompresor klimy ? nevyzera tak zeby potreboval mazat ?
to ze necistis, to je viacmenej tvoja vec, to si dychaj co chces ... ale je rozdiel medzi polom a a8 ... tak isto ako je rozdiel v klime v kappe a vo felicii .... nakolko ta kappa je proste zalozena na klime a proste bez nej je to auto vcelku rit ...

prosim, staraj sa o svoje stavajuce auto
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Broslowski napísal:
Snake napísal:ak mas auto s klimou, treba sa o to starat, ak sa nemienis, daj odstranit vyparnik a cely klimatizacny system.

Ako jazdit s klimou? No zaklad je vzdy vysusit vyparnik :)...
To je jak keby si napisal: Ak mas gule, treba sa o ne starat, ak nebudes trtkat, daj si ich odstranit aj s genitálom. :hysterical:
Ked mas Miso problem s jednoducho formulovanou vetou, povedz rovno, ja ti tu nemusim davat rozumy, mne je vonkoncom aj dnuzaciatkom jedno, ci budes chory kazdy tyzden, skapes od smradu alebo nieco horsie. Napisal som ti tak ako to je, to ze bezna slovac chce kozu, silny diesel, klimu a pritom nie je velakrat schopna ani vymenit olej v motore, nieto este kozu cistit v stvrtrocnych intervaloch, akceptovat vymenu vstrekov/DPF a cistenie/plnenie klimy, to bohuzial nie je moj problem. Kto chce tankovat a jazdit, paci sa, favorit, este je ich dost, a su cenovo pristupne.
shajek napísal:poviete mi niekto prosím, prečo sa klima vákuuje ? neviem na to dost svojou logikou ... ak by to bolo na otestovanie tesnosti, nebolo by lepsie skusat tlakom ?
Odstranenie vlkhosti, test tesnosti.





.
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

:facepalm: s tebou sa bavit, humor nic ale sak jbmnt pri tebe som si uz zvykol :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

som rad :)





.
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

Tak a bežne v servise povedia, že príďte doplniť klímu keď už nebude chladiť a vyčistiť ju keď už bude smrdieť. Tak čomu sa čuduješ.
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

keby to ti ludia nehovorili, nesralo by sa to, a nemali by robotu. Co myslis, cim viac zarobis, plnenim klimy kazdy rok ci vymenou klimakompresora spolu s rozvodmi?





.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"