Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Vo fabrike v PSA v Trnave, ked sa na konci linky vyhodnotilo, ze auto je chybne (P 207), islo do srotu v ramci fabriky.
>> Skoda za jedno auto bola cca 3.400 - 4.000€.

inak toto mi volakto vysvetlite : ako moze byt auto chybne tak strasne ze sa musi CELE znicit ? To co je za kravinu ? Ked sa zisti ze je chybny motor, vymenim za iny - skoda musi byt daleko mensia ako cele auto dohajzla aj s chybnym motorom.

Ked sa zisti ze je dosrata nejaka infrastrukturna vec ktora sa neda opravit, napriklad karoseria, tak je potom niekde chyba :) lebo toto sa malo zistit POCAS vyrobneho procesu a nie na konci ked uz je tragac cely zmontovany a osadeny elektronikou, motorom, prevodovkou, spojkou, napravami atd.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

hladanie chyb je len nastavenie kontrolovania. Srotacia vadnych kusov je celkom bezna vec vo velkych firmach, mozno par kusov pojde hasicom na vycvik a podobne, ale verim tomu ze inac ide na srot. Isto par veci vymontuju, ak je vadna karoseria, tak motor, prevodovka a pod.
Napriklad ja som robil na ciscu, ked sa spustala nova linka, tak nam vzdy prisli testovacie kusy, takzvane Golden units. Kusy plne funkcne, vzdy sa rozmontovali, pustili sa cez linku kde sa znova zmontvali, odstestovali.
Ked sa testovanie linky ukoncilo, tak testovacie kusy sa hadzali do elektroodpadu!!!! A tu sa bavime aj o Cisco catalyst 3xxx rade, ktorej predajna cena je aj niekolko desattisic EUR. To iste switche a podobne. A ot len z dovodu, aby sa z toho neurobil cierny obchod.
To iste mate napriklad aj s Nike, adidas a podobne.
NB: Asus ROG Strix G16
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

wooooow to musela byt paradna robota, dakedy by som urcite isiel ... keby bola ta moznost. V kazdom pripade spominana P207 nema tie iste atributy ako testovacie serie Cisco switchov co spominas. O cenovke desiatok tisic eur za trojtisicovu radu Catalystu tiez nechcem prilis nahlas pochybovat

a uz vobec nespekulujem preco firma nepreda taketo testovacie verzie za cojaviem polovicnu cenu s plnym vedomim koncoveho zakaznika ; pripadne to moze veselo umiestnovat KED AJ ZADARMO svojim partnerom napriklad na labove pouzitie, a podobne... ALEBO TO MOZE DAROVAT SKOLAM - FEI STU BY SKAKALA OD RADOSTI KEBY IM TAM LADOVALI CISCO ZARIADENIA, KLUDNE AJ S BETA VERZIAMI IOSov !!!! Akoze znicit tie vyrobky je pekna blbost podla mna, i ked viem ze Ciscu na nejakom tom milione alebo dvoch nezalezi. Lenze ked si zoberies ze tu sa bavime o viacerych milionoch, pretoze znicia routre, switche, UCSkove blejdy, tuto hento tamto, to nie je milion ani dva. Jaaaaaaaj dofrasa.



A cerstve rovno z truby :

http://autobild.cas.sk/clanok/202000/ak ... ive-motory#


Obrázok
Obrázok


Wolcgagen a Ojdi na konci rebrika, hmmmm. Fakt necakane. Kedy si uz zacnete kupovat Krajzlery a Wolwa, kedze na Mercededésy nemate ?

Trosku ma prekvapila pozicia Kije pod stredom tabulky, tipoval by som ze dopadnu lepsie. Konstrukcne na to rozhodne maju.

Renó a Hjundaj vpredu, pre mna osobne ziadne prekvapenie. Bez najmensej srandy. Ked odhliadneme od tych najmensich kotrmelcov 1.5dci lebo to nie su motory, ale napimpovane cerpadielka na vodu...
Naposledy upravil/-a mp3turbo v Pi 19. Jún, 2015, 09:55, upravené celkom 1 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

Spoiler: ukázať
nechcem to tu spamovat s temou mimo aut, ale ver tomu ze tie testovacie unity boli nabuchane, amici a cinania si davali dost zalezat na tom testovani vzdy, tie kusy museli linkou prebehnut aj niekolko krat a vsetky testy moseli dopadnut na vybornu. Preco sa neodpredavali, to vrtalo aj nam hlavou. TIe catalysti ma az tak nesrali, benzy clovek to nevie vyuzit, ale taky 48 portovy switch s 1gb prensom a POE napajanim by sa uz vyuzit dal, ale skoncil v srote, dokonca sme si ho nemohli nehat ani na oddeleni a pouzit ho na firemne veci.
To iste je aj s autom, proste ide do srotu, ale isto z tho daco vyberu, neverim ze koli pokryvenu B stlpiku hodia cele auto do srotu.
v tej tabulke mi pride velmi dovne ze taky SSang young je na 13 mieste, co viem tak na tych autach sa snad sere vsetko hadam uz aj na vyrobnej linke :laugh:
Prekvapilo ma ale take porche, to pokial viem preveze vyhravalo testy spolahlivosti. tak isto mitsubishi je celkom dost nizko
NB: Asus ROG Strix G16
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

musis rozumiet spolahlivosti a spolahlivosti.

Ked sa bavime o tabulke spolahlivosti MOTOROV (vyssie), tam je to velmi jednoduche. Vybuchol ti motor alebo nevybuchol, roztiekol sa na atomy alebo neroztiekol, my poistovna to budeme platit alebo nebudeme. Cele.

Co sa tyka "REBRICKOV SPOLAHLIVOSTI AUT" ktore si urcite myslel, tam je velmi dolezita vec:

a) nikdy v zivote nevies, kolko penazi stal majitela Renolt Espejs 3.0dci aby na tu nemecku STK dosiel. Moze tam byt treti motor, stvrte commonrail cerpadlo, piata prevodovka, to vsetko za pol miliona korun, a potom ti na STK vytknu ze "nesvieti ti prave zadne hmlove svetlo". No pitchi jak som to mal vediet a bohovsky ma to vzrusuje pri tych vybuchnutych Nobaciloch v motore (nastuduj co je nikasilova vlozka a preco bol problem v motoroch 3.0d aj opla aj saabu aj renoltu). Rozdiel v cenovke motora a ziarovky asi chapes. Bajdwej, EGRko na tento motor stalo, chyt sa silnejsie stolika a druhou rukou pridrz baretku aby neodstrelila... tadadadaaaam 140.000 korun. Skusim znovu : EGR za 140 tisic korun.

b) v tych tabulkach boli miesana auta imrvere linksrechts. Ako chces kurwa porovnat Porše 911 ktore ma 4rocne najazdenych 013.826km a nikdy v zivote nevidelo sneh zato vyhrievanu garaz v baraku furt, s takym WW Šaranom ktory za 4 roky najazdi typicky 190.275km ci je +35 alebo -28 a pol metra snehu ? Ano, v poslednych rokoch (dvoch?) uz tam keketi pridali aj PRIEMERNE kilometre, hura, ale aj to je katastrofa lebo priemer je priemer, zase neprilis vela hovoriaca vec ale lepsie ako nic. Chapes ?

c) riesili kokokraviny, nesvieti ti parkovacka, buuuuuum strasny problem. Ale to ze na WW 2.0tdi skapinali vstrekovace za slabych 3.200eur (4x 800eur autoterorizovany servis) a praskali hlavy to oni v zivote na tej kontrole NEMOZU ZOHLADNIT, pretoze auto tam pride a pokial mu ta hlava zrovna vtedy nepraskne, tak cez kontrolu prejde. Ale zato fuj fuj žižinka ti nesvieti, ty nebezpecny hulvat ciest.

Este by som ti pridal dalsich asi sedem bodov ale fakt ma bolia prsty od pisania.


Chapes ?

Cele tie statistiky spolahlivosti AUT su dost nahouno a vobec vobec vobec vobec nic nehovoria o SERVISNYCH NAKLADOCH NA AUTO PRIPADNE O SPOLAHLIVOSTI AUTA AKO JU VNIMA ZAKAZNIK/MAJITEL, teda ty a ja. A to je to co nas zaujima a to je dovod preco si tie rebricky pozeral. Vobec nie design, vobec nie kozene sedacky alebo velkost kufra. Len mnozstvo penazi ktore ta "spolahlivost" toho konkretneho vozu bude potencialne kostovat.

Tak.


Stale trvam na tom ze je kravina nieco z auta vyberat na konci haly aby to ostatne pokazene islo do srotu - do takeho vozu sa nieco nema montovat a ma ist do srotu V PRIEBEHU vyrobneho procesu, nie po jeho ukonceni. Lebo je to neporovnatelne drahsie. Samozrejme ze z toho pokazeneho vozu nevyberies vsetko co sa vybrat da, len nieco. Takze nezvladnuty vyrobny proces, zle priebezne kontroly.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
anonym_a8

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

mp3turbo napísal:>> Vo fabrike v PSA v Trnave, ked sa na konci linky vyhodnotilo, ze auto je chybne (P 207), islo do srotu v ramci fabriky.
>> Skoda za jedno auto bola cca 3.400 - 4.000€.

inak toto mi volakto vysvetlite : ako moze byt auto chybne tak strasne ze sa musi CELE znicit ? To co je za kravinu ? Ked sa zisti ze je chybny motor, vymenim za iny - skoda musi byt daleko mensia ako cele auto dohajzla aj s chybnym motorom.
To je vzdy zarucene na flame :-) . Vo fabrike vypadne nove auto kazdych cojaviem 5 minut (zalezi na vela veciach). Oni maju velmi dobre spocitane, ze keby postavili novu linku na diagnostikovanie zavad, demontaz jednotlivych komponentov a podobne srandy, bolo by to omnoho casovo narocnejsie a v konecnom dosledku drahsie, ako to auto vyhodit. Tam sa ukrutne zameriavaju na prevenciu chyb, cize sa bavime o chybe 1 z 1000ks. A ak je to chyba napriklad dodavatela, ze spravi zlu varku kabelaze, a vyhodi im 20 aut za den, tak to samozrejme zistia a radi mu to cele prefakturuju.
Cize ano, ak zide auto z linky a napriklad nenastartuje, alebo mu v kuse blikaju blinkre, tak ho odtiahnu do lisu a so vsetkym proste zosrotuju. Neni dovolene z neho ani nic odmontovat, lebo nevedia co je zle a chapu to ako mozne poskodzovanie znacky, ked sa dostane zla suciastka von z fabriky s logom vyrobcu.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

autorizak:
http://vas.cas.sk/clanok/11777/neuverit ... dovat.html

a riesenie je vskutku zaujimave :D
"„Zakázal som našim technikom, aby opravovali a skúšali vozidlo, ak je v ňom namontovaná kamera. Je to pre nás poučenie,“ dodal Šimkovič"

tak ja mu odpoviem, ze do takeho servisu auto v zivote nepojde, kde nemoze byt kamera.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

turbo, jedno mi vysvetli:

"Vybuchol ti motor alebo nevybuchol, roztiekol sa na atomy alebo neroztiekol, my poistovna to budeme platit alebo nebudeme. Cele."
aj clanok ktory riesil to, ze poistovne odmietli riesit VW motory /asi vies ktory/

ako moze poistovna platit buchnuty motor??? poistovna??? bez buracky? ved to je nejaky nezmysel nie? auto nieje poistene na to, ze nepojde, ale na buracku, nehodu a pod. aspon u nas.
tak kto stale riesi poistovne v suvislosti s rozypanymi motormi? nechapem to.

ano, vyrobca uzna zaruku na motor a opravi ho free, ale aka poistovna?

A k tej cene F40 vs FF - myslis to opat tak, ze kvalita isla dole? Nemyslim si to, skor konkurencia je silna a kym dakedy mat ferrari f40 bolo nieco luxusne, dnes si clovek 2x premysli ci si radsej nekupi bezpecnejsie mohutne SUV vo fullke za 150 - 200k €, ako napr. FF. Podla mna cena klesla ale skor kvoli konkurencieschopnosti. Tie auta sa stale robia kvalitne, manualne a pod. Zasa tolko ich az neurobia aby boli vadne ako ked ich niekto produkuje stovky na pase..
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

v zahranici v civilizovanych krajoch sa da auto poistit aj na mechanicku zavadu, vies? :)
inak povedane, spravna poistvona ta vie poistit na cokolvek ale vypyta si za to primeranu sumu na zaklade vypoctov rizik ;)
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5192
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

hej ale TSI poistit zjavne nechcu . :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6655
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa M1ch4l »

mp3turbo napísal:
Musi existovat nejaky dovod preco Ferarry nacenilo F40tku pred 20 rokmi ukrutne vyssie ako nacenili dnes FFko. Verte tomu ze oni vedia co robia. Neriesme teraz cenu a hodnotu, kto je co ochotny zaplatit a podobne veci, proste automobilka tie ceny nehadze len tak z roztopase.
Ano, existuje. Su to vozidla uplne inej kategorie. F40 musis porovnavat s F50, Enzo a LaFerrari.
mp3turbo napísal:
inak toto mi volakto vysvetlite : ako moze byt auto chybne tak strasne ze sa musi CELE znicit ? To co je za kravinu ? Ked sa zisti ze je chybny motor, vymenim za iny - skoda musi byt daleko mensia ako cele auto dohajzla aj s chybnym motorom.
Vzhladom na vysoko automatizovany vyrobny proces a sekvencnu linku, ktora fakt pluje jedno auto za druhym (pozri si na youtube videa z fabrik) to dava perfektny zmysel. Akakolvek odchylka od standardneho procesu stoji prachy. Akakolvek manipulacia s linkou stoji prachy. Teda je celkom urcite lacnejsie to auto zlikvidovat a vyrobit miesto neho nove ako ho opravovat. Oprava toho jedneho kusu by mohla trvat niekolko hodin no a ked ti za hodinu z linky zide 5 - 10 novych aut...tak sa proste neoplati nad tou opravou ani premyslat. Plus by si potreboval na to tim ludi, ktori by cakali na chybne auto. Ked by chybne auto nebolo, tak by cakali zbytocne a musel by si im platit. To nejde. Tam je presne tolko ludi, kolko ich tam ma byt a maju casovy limit, v ktorom musia svoju pracu na aute stihnut.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

To musi byt podla mna riadna chyba, ktora sa prejavi na x kusoch aut, nie na jednom.

http://auto.pravda.sk/novinky/clanok/33 ... i-robotom/

Ale zo srandy sa opytam cloveka z inej automobilky, ci o takom dacom pocul. Tiez si myslim, ze take auta sa daju pouzit na ine veci aj ked na crashtesty to nedaju ak to ma chybnu karoseriu a pod. Ale skolam na vyuku /vymena oleja, brzd/ a pod. blbiny by sa to isto oplatilo.
Ale, pri tych ziskoch co maju na aute sa s tym asi nechcu drbat.


Btw aj clanok pise, ze 700 karoserii zosrotoval - karoserii! a 100 opravil! Chceli by ste kupit passata s opravenou kasnou? Cize neslo o cele auto s komplet elektrickou vybavou a pod.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Opravovana moze znamenat, ze iba dokoncili nieco co robot zacal a z nejakeho dovodu nedokoncil.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Neviem, mne pride akakolvek chyba v karoserii vazna.

Mne na Pole pukalo nieco v prahu, a kedze som v tom case riesil nieco so sudnym znalcom, zrovna zacalo robit toto, tak som sa ho na to pytal, a po vypocuti mi povedal, ze auto bolo zle vyzvarane, a to nikto natrvalo neopravi. Servis to sice vyplnil pocas zaruky viacnasobnym voskovanim (trvalo im to 30dni, lebo si s tym nevedeli rady), ale v lete po 2r od toho som to parkrat pocul opat. preto by som ja osobne take auto nechcel, ktovie co tam bolo zle. samozrejme, tie auto pojdu na trh SR a pod., isto nie do nemecka a zakaznik nebude mat sajnu ze sa opravovali.
alebo budeme verit VW ze tie auta nedal vobec do predaja ale na ine ucely?

Preto je aj kupa noveho auta viacmenej o stasti, tieto pripady o zlych kusoch, alebo nedorobenych na "linke" su toho dokazom. Nemusi sa stat nic, ale moze.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7784
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

nedokoncene != chybne

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"