Prezidentske volby 2019

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Koho budete volit v druhom kole?

Hlasovanie ukončené So 30. Mar, 2019, 23:52

Caputova
41
95%
Sefcovic
2
5%
 
Celkom hlasov: 43

Používateľov profilový obrázok
MacTukahan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 816
Dátum registrácie: Št 28. Aug, 2008, 15:36
Bydlisko: Trnava

Re: Prezidentske volby 2019

Príspevok od používateľa MacTukahan »

beardie napísal: Pi 08. Mar, 2019, 11:45
MacTukahan napísal: Pi 08. Mar, 2019, 10:15A ostatni? Lebo v konecnom meradle aj 35 moze byt zu wenig
skusim:
Caputova 37
Harabin 22
Sefcovic 21
Krajniak 6
Kotleba 4
Bugar 3
Miklosko 3
Chmelar 2
ostatni spolu 2
Na kotlebu 4 je asi malo ci?
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3351
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Prezidentske volby 2019

Príspevok od používateľa beardie »

Podľa mňa zbytok zoberie Harabin

Tieto voľby sú len o tom, čo bude Fico na ústavnom sude a následnom rozklade republiky

Sefcovic ho vymenuje určite, Harabin výmenou za nejaké jeho výmysly

Iné ako Čaputová teda neprichádza do úvahy
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5859
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Prezidentske volby 2019

Príspevok od používateľa wingo »

Furt sa spomina len Fico na ustavny sud, ale nejak sa zabuda na to ze prezident vyberie vacsinu sudcov ustavneho sudu, nie jedneho. Predstava, ze ich vyberie prave Harabin podla vlastnych predstav je myslim si ze dost desiva, a nikde som nezachytil ze by sa to extra rozoberalo, vsade len mavaju s Ficom. Fakt Harabina nie, to uz radsej Sefcovic a to neznasam SMER.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1812
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Prezidentske volby 2019

Príspevok od používateľa Ivko »

Ako by si mohol voliť Šefčoviča ked neznázaš SMER?
Ústavný súd - tak to je iné divadlo. Niekolko sudcov už nechce znova kandidovať. Prečo?
No lebo vedia že by ich aj tak nezvolili. Aj ked to Fico vzdal, tak si myslím že má už dávno vybraných "vhodných poslušných kandidátov" a tých potrebujú zvoliť a Šefčovič by ich vymenoval

Ideálny kandidát na prezidenta je ten čo so Smerákmi nemá nič spoločne - nič nanho nemajú aby ho mohli vydierať tak aby zvolil tých ústavných sudcov čo vyhovujú Smeru

Táto volba na prezidenta je iba o tom, aby Fico priamo či nepriamo neovládal ústavný súd. Ak sa to podarí, tak potom existuje šanca že sa budú prešetrovať Smerácke kauzy a nebudú pozametané pod koberec
ANONYM_a7

Re: Prezidentske volby 2019

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Ja som stale neni rozhodnuty. Zelam to Caputke ale IMO nema dostatok skusenosti + je to cierna skrinka (nie v zlom ale nema dostatocne verejny profil na post prezidenta SR - moj nazor ). Zelal by som to aj Mikloskovi ale tak realita je taka ze by to bol skor "prepadnuty hlas". A potom je tu Šefčovič. Ten ma podla mojho nazoru najlepsie predispozicie a skillset na vykon uradu. Problem je vsak ze paktuje so SMERom a to sa mi fakt nepaci..
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12298
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Prezidentske volby 2019

Príspevok od používateľa HellAngel »

Sefcovic z pohladu diplomata, politickej vyzretosti pasuje aj mne ako prezident. Len ten SMER v pozadi mi nevonia.
Caputova v poslednej dobe to riadne schytava po internete a rovnako to vnimam ja, na tento post je este nezrela.
NB: Asus ROG Strix G16
ANONYM_a7

Re: Prezidentske volby 2019

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Presne toto. Pride pred prvy komplexny problem a co potom? Iste mal take aj kiska a aj kiska bol na zaciatku dost na sedliaka. Ale priucil sa. Otazne je ci toto teraz potrebujeme, niekoho, kto sa 4 roky priuci a krajinu realne neposle tam kde by mohla byt v pripade, keby to dostal kompetentny clovek.

Dalej sama povedala ze z pohladu obrany sa musi dovzdelat, pritom bude sama najvyssim velitelom ci ako im to tam funguje.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3351
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Prezidentske volby 2019

Príspevok od používateľa beardie »

Len na papieri, generálov prdiacich do stoliciek mame dosť, nehovoriac o kapitánovi
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1812
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Prezidentske volby 2019

Príspevok od používateľa Ivko »

Ak sa tam dostane niekto čo paktuje so Smerom tak kam sa táto krajina posunie? U nás prezident aj tak nemá velké právomoci, takže tak či tak to je o tých pajácoch v parlamente či už začnú konečne niečo robiť pre túto krajinu, alebo si nadalej budú mastiť vrecká a riešiť dookola aby to vyzeralo všetko v rámci zákona...

Ved sa stačí pozrieť na ministrestvo školstva - jedna hlava padne pre podozrivé dotácie a druhá robí to isté...
Alebo čerpanie dotácií v polnohospodárstve a taký trulo ako Fico povie že on nič nemá s Vadalom, jasné možno nie priamo, ale len tak hocikto nedostáva štedré dotácie, alebo ked to prepuklo spätne dozadu, čerpali sa dotácie aj na pozemky, ktoré vlastnil niekto iný, alebo na dráhu letiska...

Ja už neviem, to je taká čvarga že si to normálny človek ani nedokáže predstaviť z čoho všetkého dokážu zákonne kradnúť. A to sa mi dozvedáme len časť čo niekto vyčmuchal
Naposledy upravil/-a Ivko v Po 11. Mar, 2019, 20:54, upravené celkom 1 krát.
ANONYM_a7

Re: Prezidentske volby 2019

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

spolocnost sa prilis sustredi na ludi a malo sa sustredi na samotnú prácu. Preto ľudom "stačí" že sa vymenia ľudia, ale to že samotný proces a komunikácia medzi ministerstavmi vôbec nefunguje nikoho netrápi. Tam aj keby prišla MT alebo JK, nevyriešia to. To plati globalne. Vôbec nechcem ist do diskusie ci je Sefcovic nezavislý kandidát, lebo nie je, no zároveň ho to z môjho pohľadu nediskvalifikune na vykonávanie úradu, do ktorého ideme voliť.

MT = Matka Tereza
JK = Ježiš Kristus
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1812
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Prezidentske volby 2019

Príspevok od používateľa Ivko »

Mne prišiel ako vhodný kandidát Lajčák, Má vystupovanie, skúsenosti
Si myslím že určite ho Fico chcel do kresla za prezidenta

A čo sa stalo, Lajčák dokonca podal demisiu... A prečo ju stiahol?
Ja si myslím na 95% že aj on dostal niekedy do vačku a je kúpený a preto musí poslúchať vodcu
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12298
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Prezidentske volby 2019

Príspevok od používateľa HellAngel »

Lajcak by bol OK. Myslim si, ze sa vtedy pokusal o unik z tejto strany ale nevyslo mu to.
Mne Caputova cim dalej viac nevonia ako kandidat na prezidenta. Ja idem pockat na druhe kolo a uvidim kto bude v ponuke. Keby stal Mistrik, tak zrejme by dostal moj hlas, ale takto fakt neviem. Rovnako ako Broslo, kludne by som siel dat hlas Mikloskovi, ale je to vyhodeny hlas. Minuorocne volby som dal hlas Knazkovi, ked nepriesiel, volil som mensie zlo. Kisku. Tieto volby prve kolo vynecham a uvidime v druhom.
NB: Asus ROG Strix G16
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7761
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Prezidentske volby 2019

Príspevok od používateľa LordKJ »

Pre mna je stale Caputova jednoznacna volba.

s Mikloskom nesrandujte
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5859
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Prezidentske volby 2019

Príspevok od používateľa wingo »

Len aby bolo z čoho vyberať ak prvé kolo väčšina normálnych ľudí vynechá. Kotleba vs Harabin, tu ste to počuli ako prví :D
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7761
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Prezidentske volby 2019

Príspevok od používateľa LordKJ »

no prave toho sa bojim, ze sa na to teraz kazdy vyflakne :)

Návrat na "Debata o všetkom"