ucet banka po 26.

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa felipe25 »

no bohuzial, tym ze zuno konci je to dost velky skrt cez rozpocet.

a pls, nechvalte sa vybermi z bankomatov zadarmo v pripade mbanky alebo napr. unicredit ci akych bank/myslim ze toma aj slsp/, ak maju pri prevode 1,0% alebo dokonca 1,5% poplatok !!! len za zmenu kurzu... mozem to fakat..
ano, ked ide o 100e, je to smiesne 1,50euro..

ja vsak v zahranici /HU,CZ/ mam platby za tisice eur, a tam uz pri sume 10 000eur ide o 150eur (ak banka berie 1,5% plus ku konverznemu kurzu..)

ak ma niekto info o banke, ktora prepocitava s +0%fee, sem s nou - dik

https://www.zuno.sk/pomoc/uzitocne-info ... ovy-listok

ZUNO na zúčtovanie platieb kartou so spoločnosťou Visa používa eurá. Platby v zahraničí v inej mene ako EUR sa prepočítavajú kurzom spoločnosti Visa, ktorý je platný v deň jej spracovania touto spoločnosťou. Môže sa teda líšiť od kurzu, ktorý bol v deň, keď ste kartou platili.
ZUNO vám žiadne ďalšie konverzné poplatky neúčtuje
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4152
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa castelL »

felipe25, ja som riešil bankové účty len z lokálneho hľadiska. Takže som spokojný v tomto zmysle, zahraničné medzibankové platby neriešim.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Zuno tu spomíname ale počítajme s tým, že do Júna 2017 končia - ja už teraz pomaly ale isto zisťujem, aká banka by sa dala...

mBank bola prvou voľbou - vyzerala podobne ako Fio, v podstate by mala byť bezplatná, ak človek mesačne spraví aspoň 70€ cashflow (inak 1,30€/mesiac); Fio je zato úplne zdarma, no ako fauguzstin spomínal - ako to je s tým ostatkom ? Čo sa stane, ak by som mal 0 na účte ?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa felipe25 »

najprv by som pockal, co urobi tatrabanka s klientami zuna.

bud zavedie poplatky - a pride o 99% klientov, tj, vsetkych tych, co nemaju pozicky. /inac tah s pozickami a urokmi 4,9% bol skvely, aj ked to bol aj odrb.. - citaj nizsie/ a ostanu im len ti, co maju pozicky. pokial viem, tak ucet je podmienkou pozicky, cize tatra pekne zavedie 5e mesacne, a kazdy, co ma skvely urok 4,9% doplati 60eur rocne...

alebo da nejaku ponuku pre zuno exklientov s uctom zadarmo. samozrejme som ale presvedceny, ze vyhody ako sms free /ucet plus pri minuti 100e kartami mesacne/ zrusia, alebo nebudu vo free ucte.

preco bol urok 4,9% od zuna fail? pretoze, podmienky krasne: ten urok dali len tomu, kto pri refinancovani mal na starej pozicke urok 5,0 az 9,9% :D
znama mala urok 21,9% v tatre!! citate spravne - zuno jej ponuklo 14,9% /pretoze tam malipodmienku, ze 14,9 daju vsetkym, co maju stary urok 15,0% a viac../. cize pekny odrb, ziadnych 4,9%
plno ludi sa nalakalo, a teraz prejdu pod tatru - dobry odrb.


a tiez riesim otazku, ktora banka bude primarna - ak zuno nebude nadalej free /uvidime/, tak mbank za primarnu neviem povazovat. ich odstavky kariet, IB a pod. v noci ma uz raz dostali do situacie, ze som v rakusku cakal hodinu a pol kym spustia system, lebo som nemal ako zaplatit benzin. nastastie mi asi personal uveril, ked sa nasiel dalsi slovak, ktoremu to taktiez neslo /odstavka bola do 06:00/.. odvtedy som si povedal, ze ak mam kartu mbank nic nieje "garantovane". cize potrebujem primarnu banku, a ako naj alternativa premna vyzera CSOB.. uvidime, kym zuno skonci, ako zvysne banky budu reagovat na 250 000 klientov ci kolko Zuna, ktori budu hladat "novy domov" :D
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3313
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Ešte je tu Unicredit s účtom zadarmo.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa loleqboleq »

To je pravda - myslím, že tam padol cca 360 tisíc klientov (alebo 260 a len si to nepamätám), takže máš pravdu...asi ostanem ešte v Zune (od decembra menia zase nejaké podmienky, takže musím ich preštudovať a ak to bude v pohode, tak tam ostanem a uvidím, kto čo ponúkne)..

Btw, na margo tých úrokov - za posledný rok som niekoľko videl info maily ako niekoľkokrát znížili úroky..

+ Nehovoriac o tom, že ja som bol v tom, že ZUNO odkúpila nejaká ruská sieť bank, keďže im zmizli tie znaky, že sú členmi Reiffeisen groupy.

Diablo, áno, zadarmo...
U konto je bez mesačného poplatku v prípade splnenia podmienky
bezhotovostného kreditného obratu (mzda, dôchodok) v minimálnej výške 400 €
na účte klienta v € za mesiac.
A tých účtov, ktorý je zadarmo, ak je tam nejaký obrať myslím existuje viac.

Teda ešte ďalšia perla z podmienok Unicredit-u
V prípade nesplnenia podmienok je klientovi účtovaný mesačný poplatok stanovený
cenníkom pre občanov t.j. 8 € + poplatky za všetky elektronické platby, za platby
na základe trvalých príkazov a inkás + poplatky za všetky výbery z bankomatov
všetkých poskytovateľov v SR a v zahraničí + poplatky za všetky platby kartou
a dobíjanie kreditu.
:laugh: :laugh:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ste ma teraz zneistili, bol som v tom ze mbank konto je zadarmo stale a vybery su zadarmo ak vyberam viac ako 70 eur, nieco som zle pochopil ci nezachytil zmenu?
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12956
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa loleqboleq »

mBank účet samotný je zadarmo, no v okamihu, ak máš kreditku, tak musíš mať (na účte) mesačne cashflow 70€, aby si neplatil 1,30€ - ak kreditku v mBank nemáš, tak ideš free, v opačnom prípade free, ak mesačne v súčte spravíš flow aspoň za 70€ - samozrejme to nie je problém, ak máš príjem - a to platí pri všetkých bankách s týmto štýlom ponúk (maj mesačne taký a taký príjem/odchod peňazí a máš účet a možno aj výbery zdarma a podobne).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ok uz rozumiem, je to pre kreditky. tu som chvalabohu zrusil, mal som prilis americke zmyslanie a bol som schopny ist velmi vela do minusu nemozem takto fungovat :D aj povolene precerpanie, vsetko som pomazal inac sa neviem kontrolovat, ako cigan.

v Sberbanku mam tak ze je ucet 5,90 pokial neurobim 10 platieb mesacne (co davam v pohode ale je to dost...) a samozrejme nejaky obrat, 400 eur sa mi zda musi prist (co je v poho lebo tam mam hypo to sa toci).

Dik za vysvetlenie Loleq :)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa LordKJ »

je to pre klasicke debetne karty
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Co to?
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa LordKJ »

ten limit 70eur/mesacne, teda loleq myslel kreditku ako karticku nie ako uverovu kartu
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa Jednoduska »

...takze poplatok plati aj pre debetnu kartu ktora neurobi obrat priamo platbami aspon 70 mesacne, aj klasicku debetnu kartu ku uctu? Lebo mam pocit ze Loleq vyslovene myslel kreditku preto sa uistujem :)
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa felipe25 »

http://www.mbank.sk/individualni/ucty/mkonto/

1. výbery zo všetkých bankomatov po celom svete zadarmo pri výbere aspoň 70 EEUR

2. výbery zo všetkých bankomatov v SR aj v zahraničí, stačí si vybrať vždy aspoň 70 EUR (v zahraničí ekvivalent v cudzej mene)
- btw, to som nevedel, ze to uz neobmedzuju na pocet - dobre vediet



Poplatok za výber z bankomatu
v SR
- zadarmo 70 EUR a viac, inak 1 EUR

- v zahraničí
zadarmo 70 EUR a viac, inak 1 EUR

Dobre vediet :

Som si myslel, ze pri zaplateni 70E mam len 1vyber...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: ucet banka po 26.

Príspevok od používateľa LordKJ »

K uctu mas jednu Visa/Mastercard platobnu kartu, ak nou mesacne nedas 70E tak zaplatis 1.3eura
Pre našich aktívnych zákazníkov, ktorí platobnú kartu k účtu používajú na bezhotovostné platby u obchodníkov alebo na internete (nad 70 EUR mesačne) alebo využívajú niektorý z našich úverových produktov, je platobná karta MasterCard Debit alebo VISA Paywave zadarmo. Pokiaľ kartu nevyužívate, účet si môžete založiť aj bez nej. Cena za nevyužívanú platobnú kartu MasterCard alebo VISA je 1,30 EUR.

Návrat na "Debata o všetkom"