Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

Jednoduska napísal: St 02. Feb, 2022, 15:07 Sa vratia doby chiptuningu, az tieto euro 6.X motory vylezu zo zaruky a do second hand marketu, tak je to obrovsky priestor...
matko cekni na hyundai.cz uz maju neake info o staria modelu. zrejme zrusis citron :D vyzera to paradne to mpv, mozno aj @SKiLEX nekupi proace ale toto.
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

len to maju predstavit tusim v aprili tak kedy to bude u nas dostupne, v oktobri ?

zboku zvonku divne, na tie novodobe palubne dosky s displejickom trciacim nad nimi si asi nikdy nezvyknem, nepaci sa mi to, pride mi to chudobne, volant pretlačítkovaný, stredova konzola s tym volicom tiez divna, stredove sedadla s tymi plastovymi podlozkami pod nohy nic nestoja a cudujem sa ze to uz davno nemaju vseti - obrovska pochvala, vyzera to nobl.

Dlzka v poriadku, 5.2metra aj drobne, normalne auticko. Sedacky do podlahy nema sklopne ako Voy (to nema nikto, ani Mercedes, ani Tojota ani Citrojen), interier mi pripada divne plastovy a asi to nebude nejaka velka premia. Celkovo velmi zaujimavy počin na dnesnom nebi autickarskom... len sa obavam ze tento segment ktory ja milujem je na odstrel, jednak vymiera sam, jednak ho zabijaju vyrobcovia. Jo a cele mi to pride divne uzke aj ked pisu 1970mm na sirku - to mozno bude so zrkadlami.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Papek »

ja ti nevim karle... ale kludne na to mohli capnut logo Skody a oznacit to ako New 1203
https://www.hyundai.com/cz/modely/staria.html

a kto by chcel tu su aj ceny v czk https://s7g10.scene7.com/is/content/hyu ... /Stariapdf
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa maniak »

Jedna Staria jazdi u predajcu Hyundai v Kittsee, v bielej farbe. Kludne sa zastavte si ju pozriet u Windisch-a, pri nakupnom centre K1. Mne to pripada cudne, ako nepodarena dodavka. Ale ja na tieto auta nie som.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5521
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Obrázok

to boli silne drogy toto navrhnut
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

ja som cekol kiu carnival australsku recenziu. mega lepsie jak ta staria. staria nema talktovu opierku vpredu napr. aj kufor ma carnival lepsi.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2147
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa zoom »

Yello. Mam taku zaujimavu otazku. Stretol sa uz niekto s tym, ze by na aute nebolo nikde vyrazene VIN cislo?
Je automobil (starsie Mitsubishi pre US a mozno aj AU trh), ktore ma normalne vo velkom technicaku napisane medzi vynimkami, ze VIN cislo nie je vyrazene na aute a realne tam nikde nie je. Mohlo by to robit nejake problemy v tomto dementnom state?

To, ze to je zapisane medzi vynimkami, nic neznamena. Uz som zazil, ze bolo nieco medzi vynimkami a stat, ktory tie vynimky vydal, zacal krutit nosom a furt sa mu cosi nezdalo a podobne chujiny. Napriklad aj stary Jeep nemal VIN cislo na kasni, ale iba za sklom, bolo to zapisane aj vo velkom TP a na STK sa tvarili vselijako. Na novsom Jeepe je vyrazene niekde na kolajnici zospodu, ale to neodpovedalo umiestneniu v nejakom manuali s obrazkami, ktore cital tupec na STK a vravel, ze to som si tam mohol vyrazit aj sam. Spytal som sa ho, ci som si po vyrazeni aj vytlacil sam velky technicak, urobil kontrolu originality a vydal maly technicak s cipom, nad cim trochu dumal a pobral som sa inde, kde s tym nemali ziadny problem. Cele tieto moje Jeepy su vsak o level nizsie nez auto, ktore vobec nema VIN na sebe a nas Slovakistan netreba podcenovat.
Používateľov profilový obrázok
j0hny
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1134
Dátum registrácie: St 31. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa j0hny »

Mali sme taky problem na firemnom 7,5t plachtaku, ale tam ziadna vynimka nebola. Proste nebolo cislo po vymene celneho skla a ani si niktoo pred tym nevsimol ci tam vobec bolo. Pri prepise bolo nutne spravit originalitu a dat vyrobit stitok, cirkus cez policajtov a odbor dopravy... Vraj cela tato sranda stala 500€
Vediet to skor tak kupim sadu raznikov za 50€ a vyrazim to tam ja podla TP
Ak vin cislo nieje ziadne, ani nikde uvedene alebo zaevidovane na ziadnom dokumente tak netusim aky je posttup. Ale zrejme bude treba ziadat certifikat od vyrobcu a nasledne absolvovat cely ten cirkus
Skusil by som oslovit importera znacky.
Spoiler: ukázať
i9 12900KS stock+undervolt, ekwb velocity ; MSI PRO Z690-A DDR4 ; Kingston FURY 32 GB KIT DDR4 3600/CL16 1Gx8 ; MSI RTX3090 Suprim X aplhacool blok+bckplate ; NVME Ťamťung 970 EVO 1TB, SSD WDgreen 480 ; SilentiumPC Armis AR6 TG ; Corsair RM850X ; Philips 65OLED856, custom loop mo-ra core360. Samsung HW-A650 + 9100S surroundy
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

... ten urcite bude mat bohovske skusenosti s kusmi pre australsky trh :(
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5704
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Stariu som u slovenského importéra zháňal už minulý rok.

Dizajn neriešim, mne sa aj celkom páči ale je mi hlavne fuk, chcem MPV. Slovenský importér je nemastný neslaný, nevedia čši a kedy to bude. ja som chcelk pôvodne auto už na túto zimu, nakoneic ho budem mať v máji.

Interiér je, bohužial, aký je, súhlasím s turbom akurát z toho nerobím paniku, zvykol by som si, opakujem, priorita vnútorný priestor.

Robia aj 6 miestnu VIPverziu s leteckými sedačkami, tá je ultra luxusná. Tak či tak stojí v najvyššej výbabve 60K, to je mimo môj rozpočet a teda nezájem.

Kia Carnival je pekná ale má taktiež vnútri práve kde to netreba lesklé čierne plasty. a hlavnesa u nás nepredáva. ja žijem a kupujem na SVK, nechce sa mi vymýšĺať dovozy a pod.
US mi nechýba všeobecne ale tam tie autá su a stoja 40K, dolárov....
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

ja len ze z ciech doniest auto ta vie vyjst lacnejsie a nove. ale hej cennik moze zamrziet niekedy. ten carnival totiz vobec enviemc i pride ale staria vyzera na spadnutie u nas. zvlastne ze pride hned jak berlingu a rifteru odzvonilo bez eletriky teda. kvazi to nebude mat konkurenciu v tej cene. multivan a ine su o dost drahsie
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5704
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Predposledná výbava s panorámou je za cca. 48 tisíc, tj 120K czk, automat, diesel.

Ako 50K je už riadna suma, ale prečo nie, Multivan v takej výbave (diesel ani nemá) a silenjším 2:0 TSI určite nebdue lacnejśi, budú to zaujímavé porovnania. V class opstáva sama vo svojej triede dodávkových minivanov.

Berlingo a spol s týmto podľa mňa niš nemajú, to sú autá šo as kupujú za 20k do práce nie 40-50 na prevoz ľudí.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5521
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Multivan, Vclass a ten skaredy hyundai su uplne ina kategoria ako berlingo atd... Konkurencia k multivanu je spacetourer

K berlingu mas zas vw caddy...


Proste to mas jak fabiu a octaviu, uplne rozdielna kategoria auta. A rozdielna cena.



Co sa tyka berlinga, vyzera ze minuly tyzden zase nahodili dizlove motory do cennika
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5704
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Novy multivan na MQB konceptom daleko nie je, ani velkostou. V class je imho vyssie.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"