Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

zase som sa nasrdil - POKROK a DOWNSIZING v jednej vete... tak doriti preco nerobime rovno 0.12 litrove motory ?
Naco su nam vsetky tie medziskoky z 1.3i (favorit) na 1.6i (felicia), 1.6i (oktavia) na 1.4i (oktavia TSI) na 1.2i (oktavia) na 1.0i (oktavia) ?

Preco kuwa rovno nevyrobia 0.7i (oktaviu) a 0.5i (oktaviu) a 0.35i (oktaviu) ABY TO LUDIA PROSTE SFLEKU POCHOPILI A ABY IM TO NETRVALO 20 ROKOV ?



Si predstavujem tych zasrancov s plienkami na strednej skole ked tam bude aj moja dcera : ale moj tato kupil MEGAMAXmotor 0.185 litra, a vy mate len ULTRAmotor 0.179litra. Plebs nech sa vozi na 0.09i a 0.085i, chapes my vrchnost co mame 0.17i a viac, to je bomba !
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

tu riesili auto do mesta :-) tahat velku 3.0 R6 kravu do mesta je asi blbost nie ?

Preco nedat Swift na LPG alebo Yaris 1.3 VVTi na LPG a jazdit v meste za 6 litrov LPG ?.


mp3turbo: by si sa cudoval 800km po dialnici prevazne 130, ale sem tam som sa nechal uniest hlukom az k 160 :D ,
dalsich 500km (2 tyzdne 2x20km trasy, prevazne obchvat + mesto zapchy, cize mix.).

Ale treba to vkuse tocit, je to slabe, aby som dodrzal tempo tak som musel tocit k 5000ot. Sam som bol prekvapeny pri tankovani, ze ten benzin sa este niekde musi zmestit. Kedze moja 2.2D ma dlhodobu spotrebu 6,4l nafty :).

To auto je vonavka, olej pravidelne meneny po 15tis, od nova jazdene jednym clovekom, pravidelne starane a neposkrvnene garazmajstrom. Ja len ze sa to da, ale po 2 tyzdnoch som bol rad, ze sedim nas5 v Honde a ne kolobezke, aj ked s lacnejsimi prevadzkovymi nakladmi. V meste sa mi lepsie jazdilo na seate. Vsetko nad 90kmh katastrofa.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tak hej, to je jasne, od takychto auticok nikto ani necaka 160 v jednom kuse (ja to necakam ani od 3.0i BMV) ale... v com je problem v meste s 3.0 R6 alebo V6 alebo takym peknym 3.6i ? Napriklad Nyssan Gétéer. Tri sest objem. Pre mna uplne paradne mestske vozidlo.

Niektori vedia ze 3.6 v siestich hrncoch je z konstrukterskeho hladiska uplny heaven. Napriklad aj Krajzler to vie. Co je zle na mestskom vozeni v Grand Voyayágeri (lebo tuto chlapci pochopili ze kratka verzia je o houne a ze ju nikto NORMALNY nechce) 3.6i s 211 kW ? A spotrebe 12 az 13 litrov plynu, co je rovnako DRAHE ako 6 litrov benzinu na 1.0i EkuBoost Fabii ? Ci do ktorej soplavej riti sa to montuje ? Co je zle mat v druhej a tretej rade sedaciek sklapacie priestor v podlahe v objeme 380 litrov ?


Mercededes Vijano, tri dva v starsich verziach az tri päť v novych, v prevedeni extra-long uplne paradne mestske aj primestske vozidlo. Ostatne verzie ani nemali vyrabat. Naco. Stredne sedacky vydrbat von, natiahnut nozicky nalezato, 60" telka, PlejStejšn, cez Mikrotik internet pre vsetkych vo vehykli a mozeme ist do Modry na vylet z Petrzalky. V com je problem ? Jaj ano, nema 10" navigaciu - tu by som si dotrepal na tablete.


S hentymi priamovstrekovymi srandami je ze to proste na LPG neprerobis, moze ti vypravat kto chce co chce. Yaris 1.3VVTi ked je NEpriamo vstrek, tak hura klobuk dole - inak neviem lebo tieto voziky nepoznam.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v Po 03. Aug, 2015, 17:07, upravené celkom 1 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Teraz sa to uz da. Uz ti nastrekuje priamo LPG cez benzinove vstrekovace. Kamos si to dal a pochvaluje si, ze mu klesla spotreba LPG o 1 l :)
Inak ma 2,0i :)
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a tie benzinove vstrekovace nic nevydrzia a zhoria po 60.000km. Zopar takych pribehov uz je na internete.

Teraz mi tu vyhrava pod oknami GMC Yukon. Co je zle na takom mestskom vozitku ? Dostal sa s tym vsade kam sa dostal aj Sopel Korza.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Kris, este jedna vec a zrejme ta najdolezitejsia : spominal si firmy, ratal si kolko strasne vela usetria na palive. Parada.

Priamo v tom si povedal ze proste auto pojazdia a potom ide prec. Zostatkova cena tam nejako nebola naznacovana, ANI POKLES HODNOTY VOZU OPROTI NOVEMU.

Poviem ti pravdu, radsej si zoberem autiak ktory bude mat nejaky fun factor aj za cenu vyssej spotreby ako mdlu mrtvolu v podobe Sejatu 1.4i (nemam nic proti Sejatom), ktory mi usetri 3120 eur na palive za 347923,482km.

To ze ten Sejat strati na hodnote 12.000eur a to ze ojazdene a servisovane BMV s ukrutne inou vybavou, komfortom, motorom a fun factorom strati len 7.000eur, to sme NEJAKO ZANEDBALI.



Urobili sme dobre ze sme to zanedbali ? Naozaj vie firma usetrit na palive a NEVIE nic "prerobit" na hodnote auta ? Fakt ?


Ja som za sedem rokov stratil na hodnote cierneho vozu ktory si videl nieco okolo 1.500eur. Kolko strati za sedem rokov na hodnote nove Mondejo 1.0i ktore usetri na palive 4.000eur oproti mojmu vozu ? (nie, neusetri tolko, ale aj keby...)

Naozaj je palivo vsetko co je pri aute podstatne ? Vybuchnute motory TSI Folcgagenu ktore neuznali mimo zaruky na kulanciu a majitelia ich museli opravovat za svoje tiez prehliadneme ?


1500rpm na 100km/h. Sestvalec benzin 211kW Vojazer. 8 litrov spotreba podla palubaku, da sa na plyn. Tak si to zratajte. Ticho k tomu priratame tiez, jaaaaak si ten motorcek vrni. Fakt je Fabia EkoBuust 1.0i lepsie vozenie ? Je to naozaj aj LACNEJSIE vozenie ? Pockaj, preratam si to...

Vies co, ti sprosti americania fakt niektore veci robia spravne. Nie je ich vela, ale niektore predsalen ano.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

.
.
takto je to spravne, 38 turb a 2 valce, to musi byt pohoda :

http://www.topspeed.sk/diesel-a-styri-t ... 0-nm-/9037



som zvedavy ktory vyrobca a ktory motor dosiahne smutne prvenstvo : viac turb ako valcov. No schvalne, tipujte.
A potom sa zamyslite nad tym ci uz vacsina slovenskych servisov vie opravit dvojturbove auta. Alebo ci vobec take NIEKEDY VIDELI.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

do mesta su tie auta velke. Parkovanie utrpenie, kazde pohynanie ako keby si velrybu tahal na sankach po plazi.

Vsetko je o kompromisoch a logike. Logiku vo Voyageri 3.6 "Long" v meste nevidim, jedine, aby si sa zacal hrat na MHD. Na dlhe trate po dialnici a cestovanie urcite super.

Yaris 1.3 VVTi NENI priamy vstrek.

Vsetko je o kompromisoch, stale si mozes kupit napr. Mazdu 6 2.0 SkyActiv (co okrem udajneho spominaneho problemu s olejom) nemali ziadne problemy. NA spritmonitore som followal jedneho z Ba, ktory na combi robil priemerku okolo 6 litrov. Bez turba, bez DPF, len 2.0i 145PS alebo tak nejako. :) Naco ti tam potom este riesit LPG ?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5603
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Odar »

Chris napísal:Chcem vidiet stare rozjebate 15 rocne mondeo 1.8 16V, ktore bude jazdit za 7 litrov, mozno ak jazdis velmi opatrne.
Ale hovno hovno hovnicko. To auto bolo kupovane v Nemecku, po dovoze na Slovensko bolo v TOP stave. Nie som pretekar, ale ani nejazdim vyslovene na spotrebu. Ked sa ponahlam, tak ho zeniem, ked mam cas, idem normalne. A za 7,3 na 100 jazdilo. Rozjebana bola jedine kasna po tom, ako mi ho v NR polozili pri kradezi kolies na podzovok a potom to uz slo. Zacalo kvitnut sem, zacalo kvitnut tam a proste muselo ist prec. Motoricky bolo ale bez akychkolvek problemov a tu spotrebu malo. Ci je to vynimka, ktora potvrdzuje pravidlo neviem, ale nebudem tu pisat kraviny len preto, aby som bol zaujimavy. Ci sa ti to paci, alebo nie :mrcool: A ci mi veris, to mi je uplne jedno.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2241
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa zoom »

Raz si tie spotreby vezmete do hrobu. Auto nudne, fun factor nikde, ale hlavne to tátovi táhne vocpoda a iba za 5 na sto. Ten kudol dymu za autom treba ignorovat. Bordcomputer mi teraz ukazuje 19,2 L / 100 km. Rozmyslam, ci nie je niekde chyba, lebo ta spotreba je podozrivo nizka. Bud je to letom a/alebo oservisovanim auta (oleje, sviecky, geometria, poopravovane chybicky v motore), alebo to nejako divne priemeruje.

Dalsia pikoska z auta: hlavny ventilator chladica nie je pohanany ani klukovkou ani elektrikou, ale je hydraulicky. Takze je napojeny priamo na trubky s olejom. Prima riesenie (spolahlivost, efektivnost, mazanie, chladenie, neuberanie vykonu, nezatazovanie alternatora). Mozno bezna vec, ale ja som to doteraz nemal na ziadnom mojom.

Chcel som vsak jednu teoreticku otazku na dnesny vecer. Majme verejne parkovisko pred nakupnym centrom, ktore je napojene na verejnu komunikaciu. Platia tam teda bezne pravidla cestnej premavky. Otazka je: Moze si spravca takeho parkoviska urcit ine pravidla, ako ustanovuje zakon? Jedna sa konkretne o prednost vozidlam prichadzajucim sprava. Cely nahlad na situaciu je tu.
Vodici prichadzajuci sprava maju vodorovne znacenie, ktore im prikazuje dat prednost vodicom iducim aj zlava. Ti vsak nemaju nicim znazornene, ze maju prednost. Cele sa mi to zda nejake divne.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Nadavate na downsizing, neskutocne by ste ho zabili. Pritom zabudate, kto zato moze.

EU. EU sa zacala obavat zmeny glob. klimy najma v Europe - ved sa to uz aj deje a kedze nema ako tlacit na velke koorporacie, ktore vypustaju enormne mnozstva gebuzin do ovzdusia, snazi sa aspon tam, kde sa to da. Preto tlaci na vyrobcov, aby znizovalo CO2 v autach, a to takym tempom, ze automobilka by mozno aj vyladila nejaky ten 1,2TSI agregat, lenze jeho casovy cyklus v automobilke je taky kratky, ze ked uz ma spatne info ako ho vylepsit od servisov /co sa dodrbalo, co dat lepsie, ktore suciastky zmenit a pod./, uz EU tlaci - robte motor s EURO8/9 a opat znizte emisie.

EU miesto toho, aby "zakazala" alebo doslova znizila kvoty fabrikam na minimum, a tym padom aspon ako tak zvratila to, co sa v europe za par rokov zacne diat s pocasim aj na ukor prudkeho poklesu vyroby, tak sa drbe tam, kde moze - do aut, pre beznych ludi. Ja osobne si vsak myslim, ze ano - nejaky uspech to ma, ale je to ihla v kopke sena toho, co sa tu vypusta. Bohuzial, som presvedceny, ze ked sa situacia este viac zhorsi - a pocasie pojde prudko tak hore, ze sa priem. teplota v europe zvysi o 1-2stupne, tak ti blazni budu schopni prikazom zakazat jazdu aut produkujucich viac CO2 ako si zmyslia. To je jedna z mala veci, kde EU ma chapadla. Velkym firmam nenariadi, aby zastavili vyrobu, a prestali vypustat exhalaty do ovzdusia.

Btw ja niesom ziadny greenpeacak, ani klimatolog, ale zacina ma tato otazka a celkovo co sa na slovensku deje dost desit. Treba zacat uvazovat aj komplexne, a prestat na tie motory nadavat, bohuzial, taka octavia 1,6 MPI ma produkciu CO2 170g/km kdezto take 1,2TSI 77kW 114g/km. To je iba 67% toho, co ma 1,6MPI. Ano, jak som pisal vyssie, to su bohuzial male cisla, ale uvedomte si, ze my vsetci tu tvorime akesi zivotne prostredie, a sice si nemyslim, ze iba produkcia a zakaz vyrabat motory s EURO4 5 a teda nariadenie vsetkym automobilkam aby produkovali auta s EURO6 nejako prisilne zvrati cely proces globalneho oteplovania, treba niekde zacat. Nemozme si tu donekonecna vyrabat 4litrove motory s neviem akym vykonom.

Pozrite na naj seriu na svete - Formulu1. Kam sa vybrala? 1,6l motory, spotreba max 100l paliva na pretek, kdezto predtym to bolo aj 180l na pretek. A to si vezmime, ze formula1 dokopy so vsetkymi treningami za celu sezonu vypusti do ovzdusia mozno 0,0000001% vsetkych neziaducich plynov do ovzdusia. Napriek tomu sa snazi ukazat, kam sa svet smerovat.

Darmo, ze sa to niektorym fajnsmekrom nepaci, ked uz seria, kde sa utracaju desiatky milionov eur a ma sa setrit napriek tomu zavedie V6 ktorych vyvoj stal dalsie miliony, tak ked sa clovek zamysli, asi je fakt nasou cestou ako zabranit nejakym katastrofam postupne pomaly si uvedomit ze si nemozme robit co chceme. Ci si to uvedomime az ked sem pride nejake tornado, a znici nejake vacsia ci mensie mestecko. Tu niesme v USA, tu sa take nieco neobnovi do roka, ak do 10rokov vobec. Ja nestrasim, ale vsimam si, ako vyrazne sa meni pocasie na slovensku roky dozadu. Kazdopadne, viem ze len "autami" to nekonci, ale jak pisem, dakde zacat treba.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5603
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Odar »

zoom napísal:Raz si tie spotreby vezmete do hrobu.
O spotrebu (v mojom pripade) nejde. Ale fakt nemam dovod pisat tu koniny, alebo niekoho zavadzat.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11562
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Andre »

Ze vas to furt bavi, natahovat sa o spotrebe.
A nerozumiem co furt riesite objem, ked je to len o konoch. Spotreba 1l 88kW je rovnaka ako 2l 88kW.
5600X | Fera 5 | STRIX B550-F | 16GB DDR4 | RTX 4070 SUPER | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Filip : PAPIEROVO !

PAPIEROVO ma 1.2tsi emisie 114g na kilometer na megajoul celzius tonu. V realite vies kolko to je ? Nevies. Co ked je to 139g ? Co ked si tie svine vymyslaju mnozstvo emisii rovnako ako oyebavaju na spotrebach ? Uz si niekedy pocul o tom ze automobilky klamu o spotrebach ? A uz si niekedy pocul o tom ze tie sproste papierove spotreby SU VYPOCITAVANE Z EMISII C02 ??

Ahaaa.... takto sme este nerozmyslali. Zeby ?

Co ked je to nahodou tak, ze ked sa neda dosiahnut vymyslene nizka spotreba, neda sa dosiahnut ani vymyslene nizke cislo emisii ? To by bol pruser co ? A velrybam by z toho zvadol chvost.


Okrem toho, uz som ti v tejto teme asi o dvesto stran dopredu ukazal, a nemal si na to co povedat, ze nie je emisia ako emisia. Do centier mnohych miest v arijskej ríši NESMU ist nejake diesliky, avsak benziny vyrobene patnast rokov pred nimi kludne mozu. Napriek tomu ze maju vyssie NEJAKE papierove cisla. Moznoze tie emisie zase nie su az take nebezpecne !

Ako je teda mozne ze 1996 3.8i motor co ma emisie neviemkolko 400 moze ist do najzelenejsieho germanskeho stadtu a vonavucky dieslik co ma 121 tam nemoze respektive nie je zeleny ale iba zlty ? Ja viem, mam take blbe otazky... hruza.




A pytam sa, aby bolo o com vekslovat v makovici na dobru noc : ako je to s emisiami LPG masin ? Su rovnake ako benzinove ? Su horsie, lepsie, vonavejsie, menej nebezpecne ? Preco nejaka sprosta automobilka nerobi seriozne LPG auta direkt z vyroby ? Da sa to, mali by na to trh. Takze preco ?



Chris : moja stara jazdi s takym autom v meste SEDEM ROKOV. Iba v meste, dvakrat za rok mimo. Moja stara mensie auto nechce.
Ty s takym autom nejazdis ale vies ze je dost nahouno. Kde bude chyba ? :)


Okrem toho, ja furt hovorim : ked si budete kupovat namiesto Astier Korzicky, budu vam zmensovat parkovacie miesta lebo vsetci maju male auta. Potom budete kupovat este mensie auticka ako Korzicky, cojaviem Citigo ci jak sa to stelesnene nestastie vola, aby ste akotak zaparkovali do tych búdiek pre Korzicky. Co bude nasledovat po Citigooch ? CityGo XXS ? Korzicka XXXS ? Smart XXXXXXS ?

Fakt vazne ?

Nebude SKUTOCNE riesenie niekde uplne inde ??




Zoom ma pravdu, raz si tie spotreby vezmeme do hrobu vsetci a bude to ajtak hovno platne. A stale hovorim, pricom ma este nikto nieze nepresvedcil, ALE ANI NESKUSIL PRESVEDCIT, ze stara poctiva 1.8i na LPG co jazdi za 9 litrov je uspornejsia ako supernovy 1.0i co jazdi za 5.5 litra benzinu. Nehral som sa na GríínPíís ze ktory vehykel vyprdi vonavejsi alebo zelenejsi CO2, take predohry ma prilis neberu.



PS: spotreba 1.0i 88kW nie je rovnaka ako spotreba 2.0i 88kW. Je o milimeter mensia.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5603
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Odar »

andrejsvk --> Je to v prvom rade o zivotnosti. O vykon v globale vobec nejde. Ide o to, ze ten stary poctivy motor natocil 500 000 a dnesne motory natocia ledva 150 000.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"