Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5521
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Proace city teda objednany... family vybava, 130hp, automat, long, metaliza, rovnych 25k s danou,


pol roka dozadu by to vraj bolo o 3k€ menej

v prospech automatu rozhodlo hlavne to ze netoci 2700rpm pri 140tacho...
Naposledy upravil/-a SKiLEX v Št 03. Feb, 2022, 18:36, upravené celkom 1 krát.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

dovod kupy? ked mozem no. pre rodinu ci vozenie robosov?ale i tak dobra cena nie?
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5521
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

to sa este uvidi

povodny plan bola plechova 5miestna skrinka s mrezou... ale potom sa ukazalo ze medzi touto plechovou absolutne bez vybavy(jedina vybava jednoriadkove radio, 2repro a sporakova klima) a osobnou verziou v top vybave je rozdiel 2k€

a predsalen ta osobna verzia bude univerzalnejsia, uz to je auto s ktorym nemas problem ist 1000km k moru, alebo na lyzovacku a aj sa potom bude lepsie predavat...
Obrázok
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa beardie »

stefan222 napísal: Št 03. Feb, 2022, 16:02 tento napr je drahy za 34tis?
https://auto.bazos.sk/inzerat/132136846 ... di-4x4.php
pozeram, ze hned pod tym je iny rekorder
https://auto.bazos.sk/inzerat/133679068 ... -120kw.php

za 4,5 roka dal 525k km, to je ina supa
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

skilex ale comfort packet ste dali vsak? to isto daj s adapt tempomatom aby si mal, k tomu isto bdue neaky manik co dokoduje kadeco
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5521
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Obrázok

Comfort paket nie
-Smart entry & start - to vyslovene nechcem, mam rad ked auto pekne jasne zamknes, a nikto ti nepride so zosilovacom signalu k oknu aby ukradol auto.
-Sledovanie mrtveho uhla - To je dobra vec, ale to auto ma spataky velke jak dom, takze sa da fungovat aj bez toho
-Multifunkcna panoramaticka strecha - to do auta nesmie v ziadnom pripade. Pridava to vahu na strechu, znizuje uz aj tak otaznu tuhost karoserie, po rokoch problemy s tesnostou, cele zle
-ulozny priestor pod podlahou - to ma nezajima
-navigacia - nezmysel ked mas android auto a waze
-slnecne clony - tie by boli fajn vzadu
-wifi v aute - wtf?
-adaptivny tempomat - nemam rad adaptivny tempomat, musim potom aj s tempomatom dupat na plyn aby nebrzdil ked sa blizim k autu ktore sa chystam na dialnici obehnut. Naviac tempomat v tej toyote je re*ardovany, vie len ubrat plyn, nedokaze ovladat brzdy... velmi nebezpecne
-Indukcna nabijacka - v zivote som nemal mobil ktory sa takto dal nabijat, ale moze to byt fajn
-system sledovania dopravy za vozidlom - to netusim co je, asi nejake rozsirenie mrtveho uhla
-dva smart kluce - zbytocne, pouziva sa jeden
-spatna zrkadlo na pozorovanie cestujucich - zbytocnost
-automaticky parkovaci system - v zivote by to nikto nepouzil

tl;dr jedine co je z toho zaujimave je sledovanie mrtveho uhlu, a to je za 3000€ hlupost
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

ze bude len 1 sofer? ja som si aj na 3 kluc doplacal. ten acc v toyote nemam veru odskusany a ked nebrzdi tak to je co za fail fakt. ja som panoramu enmal v zivote a raz by som chcel ale vsade kde som sedel tak to mi buchalo do hlavy. bezklucove start a vstup uz u mna bude v kazdom aute. skvela vec, nadavam stale ako vyberam kluce ked musim dvere do bytovky otvorit. mozes mat spetak jak plochu auta aj tak ten mrtvy uhol tam je. navigacia je shit hej uz davno co clovek ma data v mobile a zapne waze. wifi v aute je zrejme len neaky router a sim si zakupis u toyoty(kvazi ich pausal tipujem) a to sledovanie za autom moze byt ze ti pritiahne pas kebyze do teba dakto ide naparat. zrejme. mne tam v tom proace chybaju lepsie sedacky napr. lane assist. ale nieco take hladam ale zrejme v kodiaqu skoncim kvoli matrixom tiez.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1977
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

Vôbec tam mŕtvy uhol byť nemusí. Mne keď auto vyjde zo spataku, je ho už vidieť periférne v okne. Taktiež vďaka veľkým spatakom.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5704
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

stefan222 napísal: Št 03. Feb, 2022, 16:02 tento napr je drahy za 34tis?
https://auto.bazos.sk/inzerat/132136846 ... di-4x4.php
Neviem to posudit, rozhodol som sa, rovnako ako ty, kupit nove, porovnavam ceny novych.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5521
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Tak ja sedim v aute celkom dost vzadu, lebo dlhe nohy. A spataky mam nastavene tak ze v nich nevidim vlastne auto pokial nenaklonim hlavu. Cize slepy uhol pripada v uvahu len pri mysickovani cez 3pruhy... pripadne ked sa pripajas na dialnicu a chces ist rovno do laveho, vtedy pre istotu okrem spataku aj otacam hlavu a pozeram dozadu.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10043
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Ale zase ma to aj nevyhody. Ak jazdis vpravo tak ti to svieti, blika ked okolo idu auta (typicky na dialnici, rychlostke a tak). Nas co jazdime vlavo sa to netyka.
.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> tl;dr jedine co je z toho zaujimave je sledovanie mrtveho uhlu, a to je za 3000€ hlupost

prvykrat mam v aute slepy uhol blikátko, doteraz som bez toho 45 rokov nenabural. A... nefunguje.

Takto som kupil masinku, ojazdenu, zamontovany je ten ancikrist v zadnom narazniku : DVE krabicky s elektronikou, furt sa tam drzi voda... Ked mi na Zlatych Pieskoch zahlasili ze 900,-eur tak som sa uklonil a prekonal som rychlost svetla ako som odtial utekal von, este za mnou kricali ze to je samozrejme za JEDEN a bez dépéháhá.

na ebayi najlacnejsi ojazdeny podla cisla 350 dolarov plus doprava cez ocean, dépáháhá k tomu... takze ani toto auto nebude mat blikajuce zrkátka ;)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

stiv napísal: Št 03. Feb, 2022, 22:19 Ale zase ma to aj nevyhody. Ak jazdis vpravo tak ti to svieti, blika ked okolo idu auta (typicky na dialnici, rychlostke a tak). Nas co jazdime vlavo sa to netyka.
bratu v mazde to aj pipa ked nahodou chces opustit pruh. tiez vo fabii zvyknem spetak natocit ze auto nevidim svoje, ale hej pri 3prudovkach to je i tak na hovno. ale turbo enchce as mi verit ze 900 ti zaspievali. to v sharane? ci v akom motore? ja co sa bojim v novej skode je ten side assist a ta maria vraj ukazuje uz 70m dozadu, teda signalizuje a v meste to musi svietit neustale teda.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
j0hny
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1134
Dátum registrácie: St 31. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa j0hny »

Heh to som kedysi montoval ako dorabku za +200€ k cuvacim senzorom :D v cene prerabka klasickeho zrkadla na henten luxus, cize gravirovanie symbolu do zrkadla plus led. Stale to viem spachat ak by niekto chcel ale snimace mam len ultrazvukove = cize diery do naraznikov ... :D
Spoiler: ukázať
i9 12900KS stock+undervolt, ekwb velocity ; MSI PRO Z690-A DDR4 ; Kingston FURY 32 GB KIT DDR4 3600/CL16 1Gx8 ; MSI RTX3090 Suprim X aplhacool blok+bckplate ; NVME Ťamťung 970 EVO 1TB, SSD WDgreen 480 ; SilentiumPC Armis AR6 TG ; Corsair RM850X ; Philips 65OLED856, custom loop mo-ra core360. Samsung HW-A650 + 9100S surroundy
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Vojadzer, Lancia. 2014. Autorizak. Blind Spot module 56038942AA.

Ja taketo panske huncutstva nemusim. Ked kolega prvyraz dosiel na éčkovom medveďovi tak reku hajde ideme cez cestu na obed. Ked obchadzas cyklistu a vystrcis frňák ku stredovej ciare, nemoze sa ti stat nic lepsie nez ze ta najmudrejsi robot yebne naspat doprostred prudu kde mas byt podla poriadku. Ze sa cyklista rozhodne obchadzat otvoreny kanal mozes vysvetlovat v Leopoldove kolko chces.

Zastali sme, vyskocili styria s roztrasenymi paprcami, spotenymi čelami, nasrate v gaťoch. Samozrejme aj pumpičkár mal špinavú kombinézu ale taky bol chudáčisko oľaknutý že aj vsetky sproste slova zabudol. Ani po japonsky.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"