Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5694
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ahojte,

Ja len pre vseobecne info, al niekomu prisli pos covid ceny brutalne, nech si popyta novu cenovu ponuku.

Vojnove ceny su krasne, siel som dnes zaplatit konecne za zacatie stavby zakladov a bum, navysenie cca. 30% od januara....

Takze som siel somov, prerobia mi fesaci cenovu ponuku na cely dom a uvidime, ci si to vobec mozem dovolit. Masaker :D

Buduci tyzden uvidime, vyzera to na komplet prerabku projektu a zjednodusenie/zlacnenie.. uvidime.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3313
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Len či ti tú CP vôbec spravia, lebo už mi viacerí hovorili, že to im stavebniny odmietli spraviť CP lebo je to strata času a tie ceny nevedia držať viac ako pár hodín. Strašná doba toto.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5502
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Je to dost zle. Pred covidom nebol problem dodrzat 2r staru cenovu ponuku. Teraz? Spravis cenovu ponuku a v ten tyzden aj musis objednat material
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5694
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Skilex tvoje príspevky mám schované od skalpingu oleja tak len fyi že ak píšeš mne tak nemusíš.

Diablo je to tak, aj môj stavbár mi robí novú ponuku nech si spravím obraz ale reálne mi ju nevie podržať ani pár mesiacov, úplne ako na trhu u cigáňov. Verím mu že sám nie je spokojný, zákazníci mu odstupujú od stavieb, prosto sa nezmestia do hypoték a koniec, nedá sa.

Bojím sa že to bude aj náš prípad :D uvidíme v stredu, asi budeme zjednodušovať a zhadzovať...
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6870
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

ja som poziadal 2 stavebniny. jedne na orave(manzelka majita je polka a donasa secko z PL) a druhe stavebniny lokalne na liptove a presli asi 4dni a nikto sa neozval. a to som tam telefonoval a vraveli ze ano jasne poslite projekt. ja potrebujem asi len 2-3t podrzat cenu bo neake love budem mat zaraz ale tak ja na kseft idem stavat a hadam nepride recesia bo ma drbne
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3313
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Jednoduska napísal: Pi 13. Máj, 2022, 19:48 Skilex tvoje príspevky mám schované od skalpingu oleja tak len fyi že ak píšeš mne tak nemusíš.

Diablo je to tak, aj môj stavbár mi robí novú ponuku nech si spravím obraz ale reálne mi ju nevie podržať ani pár mesiacov, úplne ako na trhu u cigáňov. Verím mu že sám nie je spokojný, zákazníci mu odstupujú od stavieb, prosto sa nezmestia do hypoték a koniec, nedá sa.

Bojím sa že to bude aj náš prípad :D uvidíme v stredu, asi budeme zjednodušovať a zhadzovať...
Známy v stavebninách sa tiež trochu bojí čo bude. U nových projektov má pokles 70-80%. Ľudia by aj chceli stavať, ale nemajú šancu to ufinancovat.
Ja som akurát začal riešiť projekt na rekonštrukciu tak snáď než vybavím papiere sa situácia stabilizuje.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Marek125 »

Mi máme robiť budúci mesiac dáku výstavbu rodinných domov. Investor/majiteľ či kerý Boch to bol hneď povedal že materiál a ak nám nebude pasovať stroj tak aj ten zoženie všetko s Poľska vravel že tam mu spravia aj cenu aj dovezú a že ušetrí do 30%, tak chlapci kto chce stavať tak šup šup kohosi zohnať a hupky do polandu.

Ja som včera robil podložku pod bazén dával som tam 6cm styrodur a stalo to podobné jak ten bazén :D plus dva solare a som vysmiaty.

Mi máme problém s prácou už druhý mesiac nie že by niečo nebolo vždy sa nájde ale veľké firmy už začínajú dávať úplne smiešne peniaze to nevychádza ani na slanú vodu s chlebom, a menšie stavby rodinné domy sa tá snažia tiež stlačiť čo najnižšie aspoň za prácu. Hodne sa ľudia začali posledné dva mesiaca spytovať na alternatívne kúrenia, tepelné čerpadlo VODA-VODA, Zem-Voda rekuperacne systémy za posledné dva mesiace mám už 10 ponúk na tieto systémy žiaľ cena je tam fakt hrozna.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6870
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

pride zaraz lokles cien materialu ak firmy prestanu stavat a pomaly prestavaju takmer vsade. ako dlho sa caka na cenovu ponuku na komplet material na cely dom?aby som nenahanal zas stavebniny zbytocne. nema niekto znameho na SSD eletrikaroch? developer na sebe ma zmluvu avnechce vyplatit pripojovaci poplatok ta ja som vyplatil ale asi to bude pruser co mi teta vravela na ich infolinke
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5694
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

čakať nemusíš dlho, tam problém nie je.

Problém máš, že o týždeň tú ponuku hodíš do koša, ceny nebudú platiť.

Imho to veľmi neklesne, u susedov toho zbombardovali dosť a čo prestala objednávať amerika pôjde imho na východ. prosto tá dostupnosť môže byť trochu lepšia ale zlacnenie nečakám veľké. ak ale máme reálne dôvody čakať nižšie ceny tak pokojne počkám zo stavbou :D

zatiaľ uvidíme, ideme zmeniť strechu zo zelenej na plechovú, zredukovať kaskády a stavebnú zložitosť strechy aj základov, možno aj 4xHS portál zredukujeme na 2 či 3, svetlovody nie 2 ale 1, FVE vie počkať o rok.... ani v podlahe nebudú musieť byť samoregulačné káble od raychemu, štandardn odporový postačí.
Snáď to ku koncu ukáže reálnejšie vyhliadky...
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6870
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

do podlahy kable nedavaj eletricke. co poznam stazuju sa ludia na to. hs portal je tak prexenovana vec ze ozaj 1 staci na dom. nema to vobec tu hodnotu.skor by som nesetril na gauci a spotrebicoch co budes denne pouzivat :). svetlo ta vobec nebude trapit a svetlovkd by som nedala osobne ani jeden ak budes mat velke okna a staci ti nedat plne dvere do izieb.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5502
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Preco sa na to ludia stazuju? Pokladali sme kable od devi na desiatky objektov, aj na chate nejake mame a ziadny problem.

Jedine co moze byt problem je ze ich zle nadimenzuju.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5694
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Vidíš Štefan, úplne inak na to pozeráme ale to je v poriadku, preto nie je každý dom rovnaký. Prirodzené svetlo je pre mňa top priorita. Káble v podlahe nemajú jednu jedinú nevýhodu o ktorej by som vedel. okrem spotreby, čo ma pri FVE nentrpaí, vonkoncom nie pri kachľovci.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6870
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

vidis ja stale zabudam ze budes mat tu fve. jeden z a.y ma kable vo velkom sarisi a nabeh 2 dni takmer.
a dvojnasobna spotreba voci klime. tiez sme s nou trochu kurili. ale to svetlo by si mal vsade ak nebudu plne dvere. tak isto to prepusti svetlo. ale pri dlhych chodbach uznavam no ze moze to byt sero dnu.

inac skillexa sa mUsim zastat o ten olej.podla mna len obchodnik bol. videl prilezitost a nic nelegalne nespravil a aj dan zo zisku zaplatil. tiez v obchode to tam funguje a tesco nema nic napestovane ale kupi lacno, da prirazku a oreda. stavebniny to iste robia, kupia daju prirazku a predaju. tak je z neho obchodnik no. a nemusis si jeho priapevky blokovat. sem tam aj k veci pise
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5502
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Tak to je ako som vravel, problem nadimenzovania... Spravne ked ides kupovat vyhrevny kabel, tak by si mal uviest len podorys miestnosti, typ podlahy(dlazba atd...) a sposob vyuzitia(ci to napr. chces len na vysusenie podlahy v kupelni, alebo tym chces vytapat dom... Alebo to mas niekde na chate ktoru chces rychlo po prichode nahriat)

Podla toho vsetkeho ti vypocitaju vhodny výkon na m2 a predaju vhodny kabel...
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5694
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Musia mat nieco zle znami, bud slabe kable, bud hlboko v poteri, neviem, ale standardne je nabeh elektriky rychlejsi ako vody. A hlavne to nie je radiator, nejdes z nuly na bomby narazovo, velkoplosne temperujes.

Kto chcennarazovo tak su ine riesejia, nie kable v poteri.

Nemusim blokovat ale mozem, hladam tu diskusiu na nejakej ludskej urovni, urcite je chalan sikovny annic zle mu neprajem.

Návrat na "Debata o všetkom"