Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

xeigen: ak si to dobre utesnil ako povodne, tak v poho.

no tesnenie pod hlavou ak praskne, tak znamena, ze niekde inziniiiiir alebo pilot spravil chybu :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tento znel akoby som to ja pisal : vymena mozna za S8, T5, 540i, jeep 5.7, krajzler 300c ale JEDINE 5.7 liter...


http://auto.bazos.sk/inzerat/52158091/A ... 0kw-M6.php
taky fasa chalan !
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

debata par stran dozadu:

opat o tom istom. jeden clovek, alebo skupina ktora je na jeho strane sa snazi donutit inych ludi, alebo presvedcit aby uznali ze maju pravdu..

je to vobec mozne?
nechapem...

ako vobec mozte porovnavat nejaky jazdeny bavorak, s novucickym autom? to je jedno akym. kazdy z nas ma nejake priority. niekto si kupuje jazdenky, niekto si jazdenku nikdy nekupi.
Kazdemu sa daco paci, kazdy ma auto, ktore je pre jeho oci pekne a take, ktore nie.
Ja napr. ak mi postavite vedla seba taku Skodu Rapid/Octaviu a vedla toho hocico ine, nikdy to ine nevyhra uz len kvoli vzhladu. Momentalne nieje auto, ktore by sa mi pacilo viac ako Rapid/Octavia. Superb je uz moc dlhy, ale taky Renault Fluence vyzera otrasne. Seat Toledo podobnosti rovnako.

Naco tu inym, hadzete svoje rozumy do hlavy, ked kazdy ma vlastne peniaze, a aj tak si kazdy za svoje peniaze kupi to, co povazuje za naj volbu?

Vy asi mate znamych tu a tam, bohuzial nie kazdy ma znamych vsade a poznam x ludi co na jazdenky doplatili tak, ze po prvej uz ziadnu dalsiu. Hlavne mladsi kamosi, ktori za vidinou lacneho auta kupili casto pojazdne vraky, kde trebalo menit vsetky suciastky ktore maju akesi opotrebenie. Mam par znamych, co kupili jazdenku za dajme tomu 5000e, a aby to auto jazdilo, tak bohuzial museli dat dalsich 2-3000eur uz pocas prveho roka, aby tie auta dali dokopy. chcete mi snad poovedat, ze akykolvek majitel mi preda BMW ktore by som dajme tomu kupil miesto noveho v tip top stave? majitel co predava auto na nom nic nevymeni. Olej a brzdovka je smiesny detail, ktory mu nemusim ani verit. Ja neviem, kedze tak hajite jazdenky, ako je mozne, ze ma niekto desiatky pozitivnych skusenosti, a ziadnu negativnu? ja v okoli presne pocujem totalny opak, este som nepocul zeby niekto kupil dobru jazdenku. A to si clovek vezme aj cloveka znaleho, ale ten co zisti, ze treba menit sviecky, a pod. nezisti nikto.

Niekto si proste jazdenku nekupi, hlavne ked porovna ceny novych aut, a vyjde mu, ze prakticky trochu dolozi a ma nove auto (je jedno ake, pre niekoho je NOVE auto NOVE auto...).
Dalsia vec je financovanie, ak raz chcem auto za 12t e, ale mam len 4t e, kto mi da jazdenku na tri bezurocne splatky? Nikto. Kolko automobiliek ponuka auto na splatky BEZ navysenia? Keby som vzal jazdenku a uver v banke, uz bude z 12t e zrazu 15t e po splateni. Za nove auto dam stale iba tych 12t e, nic viac.
Nechapem, jak mozte inym strkat vase nazory pod nos. ked vobec nepoznate ich situaciu, a hlavne potreby.

Ja som sa mohol vozit na BMW X5, ked porovnam cenu mojho noveho auta a takej jazdenky. Lenze, kolko stovak, casom tisic eur by lietalo do toho jazdeneho bavoraka casom? nech mi nikto netrepe, ze auto za 100 000e po par rokoch stoji 10 000e a to nema nabehanych ani 50 000km. Mam znameho, co mal BMW, a viem kolko krat bol v servise pocas zaruky, a kolko krat rok po zaruke, a ze tam zacvakal mozno pol mega. Po 3r to auto predal, opat, ze podhodnotenu cenu.
Ano, neriesil repasy a pod., ale nech mi nikto nepovie, ze repas automat vydzrzi dlhsie jak novy.
A ze tie auta su tazke, maju obrovsky vykon a tie diely to proste nevydrzia na stovky tisic km, to je jasna vec.

A k tomu turbo, ze si nevidel 1,2TSI s plynom? Ta vies, ked si pozries, ze skoda dava zaruku 4r na auta, kto si da namontovat plyn aby mu padla zaruka? Takze vela tych aut vidiet nemozes, a po dalsie, asi ti co ich maju su spokojni a nemaju velky zaujem predavat. Napr na bazosi som mal problem najst par rapidov. Clovek by povedal, ze ked su 1,2TSI tak neskutocne kazive, zeby som nic ine nevidel len tieto auta. Ale nieje to tak...

Tak uz prestante vnucovat inym vase Bava s plynmi a pod, ked to niesu vase peniaze. Kazdy ma auto ktore sa mu paci, a take si aj kupi. Ked chce nove, tak si kupi nove, lebo tam /ak nema stastie na zly kus/ ma prakticky nulove naklady prve roky. Zatial co pri jazdenke si clovek rovno moze ku kupnej cene pripravit 20-30% na servis.
Nie davno tu bol typek, co mal taku poruchu, ze mu ju par servisov mesiace nedokazalo opravit.

To je presne to, ze ani kamarat servisak si nemusi poradit s nejakou specialnou zavadou, s ktorou ten co kupi jazdenku (ktora ma samozrejme skrytu vadu) nakoniec moze tak doplatit, ze auto da do autorizaku a zacvaka aj par tisic za opravu.

Lebo ja nepoznam vela ludi, co predaju jazdenku v uprimnom total top stave. Vacsina ludi predava auto ked sa kazi, a je problem ho opravit. A natrafit na nieco ine je dost tazke.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 757
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HaDeS »

felipe25 napísal:Dalsia vec je financovanie, ak raz chcem auto za 12t e, ale mam len 4t e, kto mi da jazdenku na tri bezurocne splatky? Nikto. Kolko automobiliek ponuka auto na splatky BEZ navysenia? Keby som vzal jazdenku a uver v banke, uz bude z 12t e zrazu 15t e po splateni. Za nove auto dam stale iba tych 12t e
bez urazky, len moj nazor: mas 4k, nemas kukat po autach za 12k. (boh ta chran argumentovat hypo, to je imho diametralne odlisny pripad) ak sa bavime o kupe pre FO

edit: debug ( tablet)

edit2 ci ti pride normalne brat si uver na veci od Ipe cavalli ci fendi ?
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5603
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Odar »

Vsak moze platit hypo a este spotrebak na karu, ktoru po 7dmich rokoch zosrotuje a potom vezme dalsi spotrebak. A este platit na to poistku, lebo ked dostane infarkt, tak to budu splacat este aj jeho vnucata.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

FELLIPE: ak tu niekto nieco vnucuje , tak hlavne ty, a to tu svoju TSI motorizaciu a super skodovacku zaruku. Pises tu o tom pomaly baje o skode a ich uber zaruke, ale halvne ze uz si parkrat spomenul, ze zaruku si dotycny musel vybavovat cez pravnika. Uz len tento postoj by ma odradil od kupy auta.
Tie svoje prepocty o lizingu si nehaj pre sprostych, ako tu bolo napisane, ak na take auto nemas, tak sa ani po nom neobzeraj. a potom, mas teraz 4 tisicky, das ich skode, o rok ti prijde dalsia splatka no ty na nu nemas, tak prides o auto a este aj o 4 tisic a ja este neviem co. Treba povedat aj B.

DI debat jazdenka VS vonavka s tebou nema zmysel hovorit. V tomto vidis len svoju skodu a jej skvely lizing (sa cudujem ze doma nemas hned 3 kusky a hned vsetky na lizing). SU jazdenky a jazdenky, ja sosobne som mal len jazdenky a zatial maximalna spokojnost. DOkonca co som kupil aj jednu corolu od cigana za 500e, tak aj s tou som bol spokojy. Odtahala celu stavbu a nakoniec som ju predal dalsiemu cigosovi za 100e.
Dam ti jednu radu, prestan kupovat jazdenky typu skoda, WV, renault a podobne. SKus sa raz pozriet po honde, toyote, mazde. A skus pred kupov trochu si pokecat aj s majitelom, zobrat auto do servisu nech ti ho mrknu. DOkazes tym odhalit vela.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6643
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

Rapid, oktavka top dizajn sucastnosti? :cool:
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

.
.
jasnacka, vychadzaju totiz z Pola a to ma naraznik iba za 3800 evra !!



>> Ja neviem, kedze tak hajite jazdenky, ako je mozne, ze ma niekto desiatky pozitivnych skusenosti, a ziadnu negativnu?

moznoze tvoje okolie je s prepacenim sproste preverit jazdeny voz pred kupou. Moznoze tvojmu okoliu neprislo cudne 250,-eur za olej v autorizaku alebo 3800eur za naraznik. Zeby ? Moznoze nikto z tvojho okolia neomeraj kompresie na motore pred kupou jazdenky. Ze ? Moznoze nikto z tvojho okolia nevypustil sedem kvapiek oleja z automatu pred kupou a nevedel ze olej smrdi spaleninou.

Moznoze su tam ine dovody.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v So 08. Aug, 2015, 22:23, upravené celkom 1 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4698
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

landrower napísal:PRE TEBA JE VYMENA SPOTREBAKU NESPOLAHLIVOST AUTA?
prepac ze pisem velkym, ale chcem aby si to pochopil. tesnenie pod hlavu je SPOTREBNY MATERIAL, zalezitost BEZNEJ UDRZBY rovnako ako brzdy /pakne, platnicky, kotuce/, olej, filtre, rozvody a tak podobne.
tak u mna to teda spotrebak rozhodne nie je. ale opel to ma asi inak, to sa bezne menia tesnenia a robi vybrus?

ako bolo povedane, bude to bud debilnou konstrukciou alebo debilnym majitelom, inak nevidim dovod preco by tesnenie pod hlavou malo fuknut.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

podla mna skor ti piloti. Makke i, mnozne cislo. Deb1lny majitel dokaze pokazit aj polmetrovu lesenarsku trubku, nieto este uberkomplikovny technologicky celok ktorym automobil rozhodne je a V TOMTO ZMYSLE ABSOLUTNE CHAPEM OPODSTATNENOST ARGUMENTU KUPOVAT NOVE VEHYKLE.

Totiz ked kupujes voz co ma 7 alebo 10 rokov tvrdej sluzby za sebou, uz je zbytocne sa bavit o designovych chybach (napriklad ako rozvody TSI z tych nestastnych rokov, inak su vsetky uplne stastne). Proste dovtedy to uplne prdne v rukach povodnych nestastnikov alebo to uz nebude problem prakticky nikdy.


Aha, vidis, moznoze tvoje okolie Filip si kupuje len same prieserove vozy, napriklad HTP alebo TSI alebo 2.0tdi pretoze este nikdy nic lepsie ako trojvalec nevzniklo od vymyslu teplej vody. Mnohe vozy proste MAJU ZADELANO NA PRUSER, ci sa ti Ocktavia najviac paci na svete alebo nepaci je uplne nepodstatne z hladiska servisnych nakladov. Mozno si postrehol, mame doma 20 rocnu Mazdu 626, 2.0i z roku 1996 takze este nema 20 rokov. No co myslis, kolko tam bolo problemov ? Ma povodny klimakompresor, alternator, povodny starter, povodnu spojku, povodnu prevodovku a poslednych 7 rokov alebo tak nejak toci u nas vo firme.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

scream napísal:
landrower napísal:PRE TEBA JE VYMENA SPOTREBAKU NESPOLAHLIVOST AUTA?
prepac ze pisem velkym, ale chcem aby si to pochopil. tesnenie pod hlavu je SPOTREBNY MATERIAL, zalezitost BEZNEJ UDRZBY rovnako ako brzdy /pakne, platnicky, kotuce/, olej, filtre, rozvody a tak podobne.
tak u mna to teda spotrebak rozhodne nie je. ale opel to ma asi inak, to sa bezne menia tesnenia a robi vybrus?

ako bolo povedane, bude to bud debilnou konstrukciou alebo debilnym majitelom, inak nevidim dovod preco by tesnenie pod hlavou malo fuknut.
v tomto motore to je tak trochu spotrebak. ano, trochu nestastna kontrukcia asi. to je to co ludia nadavaju na ople ze zeru olej, obvkle tusim presne toto tesnenie, aj u mensich a vacsich verzii motora.
ovzem ziaden prieser strasny, raz za 150-300k km podla toho kto a ako s tym jazdi spravit to tesnenie rovno aj s ostatnymi okolo preventivne, to nieje strasna vec ked material je stovka, zrovnanie hlavy 30, a za den mas hotovo.
idealne si to naplanovat s vymenou rozvodov ale, a nie jak ja debil to robit ked uz su nove rozvody lebo zbytocne pojdu zase dole...
btw, v rozumnom servise s robotou 250, aj ked su machri co ti aj 400 povedia, mam to ocekovane :)

proste kazde auto ma svoje zname "vychytavky", ja poznam problemy tychto aut, povenoval som sa tomu ked som kupoval, nevidim v tom problem kedze to nieje financne narocne. horsie je ked odchadza kadejaka elektronika draha, alebo veci ako servo, klimakompresor a tak, nejake to tesnenie mi zily zrovna netrha. som zvedavy co da toto nove, kedze s tym budem jazdit len ja a ja viem ze netreba davat motoru cez drzku ked je studeny a tak podobne :)
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7873
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

landrower napísal: asi '98 lebo vtedy zacali G-cka, a uz su tie ceny dost nizsie.
no moze byt, ja sa vzdy pomylim vtom roku :D , on to kupil za 1500 a nema ziadne problemy

...ale taktiez neviem o ziadnych problemoch co by sme mali s 1.2htp
Ajri
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 604
Dátum registrácie: So 12. Sep, 2009, 12:28
Bydlisko: Hájske

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Ajri »

LordKJ kolko mas na tom 1.2htp natocene? Podla toho co som naposledy cital, okolo 40-50k, nepamatam si presne. Ten motor este nema narok na nejaky problem :D
Ideapad 3 14IIL05 - i3-1005G1 1.2Ghz | 12GB ram | 128GB ssd
Xbox Series S
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7873
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

no ved ano ma malo, ale to je tiez priklad vyuzitia auta, nie kazdy dochadza denne 20km do roboty :D [btw tusim nejak 48k uz ma]
anonym_a8

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

landrower napísal: proste kazde auto ma svoje zname "vychytavky", ja poznam problemy tychto aut...
Ty sa prosim prosim uz skludni, uz to neni ani komicke. Kupil si jedno starsie auto, porobil si nieco doma v garazi na kolene na nom a davas tu rady ako vyuceny mechanik. Momentovy kluc za 50€ je ti vela, rozvodova kladka si to nezasluzi. Tesnenie na hlave kludne vymen aj sam.
Proste sa uvedom, je tu aj par ludi co sa tomu uz trochu aj rozumeju a take rady si v zivote nedovolia napisat...
(sladka to nevedomost tuzerov v prvom stadiu nauky)

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"