Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

LordKJ napísal:no sak fajn, nech beru vsetky co porusili predpisy, ale ty si skor tak, ze wuuu maybach... toho je ale skoda
nie ze wue skoda, ale 100 litrove auto a manevrovali s tymi zelezami okolo, ze tipujem, ze sa tam nejaky skrabanec usiel a ked tam daky ten specialny mergel nano biela perlet lak, tak to potesti....
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7873
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

to stoji iba 100?, som cakal viac

//
Maybach 62 S - $492,602 / €432,2500
https://en.wikipedia.org/wiki/Maybach_57_and_62#Price

No to je hned lepsie :D
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

dokonca, to si mali davat este vacso kua pozor :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5790
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

A ako by si si predstavoval odtah maybachu?

"chalani, to je maybach, obalte tie zeleza do perinky, pohladkajte pred zdvihom a zaspievajte uspavanku"?

A este tu idete rozoberat ake zakony porusil, ved asi ze to bolo sukromne miesto ked na neho zavolali odtahovku a asi ze mali pravo ho odtiahnut inac by sa do toho nepustili.

Aj ja ked musim rychlo zaparkovat a odtiahnu mi twingo co stalo 990 eur tak je to ine ako ked sa odtiahne maybach? slovacina smradlava len na penaze pozerat :D
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

ja len pre info. Neviem ako v KE, ale v BA kruzia odtahovkari ako supy a neni prvykrat co im drblo auto z odtahovky, alebo inak vazne poskodili. Plus rozne skrabance na kolesach a pod. Kruzia jak drbliny, lb chcu zarobit. Keby cakali na to, ze im niekto zavola, ze parkuje niekde, kde by nemal, tak by davno odtahovky zavreli.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
mirko285
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: Št 03. Sep, 2009, 19:47
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirko285 »

Treba parkovať tak, aby som im nedal zámienku odtiahnuť mi auto a je po probléme ;)
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5790
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Chris napísal:ja len pre info. Neviem ako v KE, ale v BA kruzia odtahovkari ako supy a neni prvykrat co im drblo auto z odtahovky, alebo inak vazne poskodili. Plus rozne skrabance na kolesach a pod. Kruzia jak drbliny, lb chcu zarobit. Keby cakali na to, ze im niekto zavola, ze parkuje niekde, kde by nemal, tak by davno odtahovky zavreli.
Uprimne o tomto neviem, mozno sa to deje aj v KE mozno nie, ale ako to opisujes tak to su riadne hovada.

Mne len logicky pride ze ak mi niekto poskodi auto tak za to aj draho zaplati, ved cim mam drahsie auto tym mam aj poriadnejsiu poistku popriapde ked mam na Maybach mam aj na dobreho pravnika :).

ja len tomu nerozumiem, ako moze sukromna odtahovka odtihanut len tak auto>? bud stojis na sukromnom parkovisku teda niekto ta musi nahlasit alebo na mestkskom a to pridu mestsky fizli ci sa mylim?

Jasne ze ked niekto nema respekt k cudziemu majetku je to smutna zalezitost... ci uz ku 1000 eurovemu ci 400 000 eurovemu, princip rovnaky.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7300
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

V Nemecku budu mat asi ine zakony ako u nas.. U nas musi byt pritomny aj opicajt pri odtahu. Ten Maybach tam kludne mohol stat na nejakom vyhradenom mieste, pripadne v zone pre rezidentov ... moznosti je dost.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

odtahovky maju poistenie, isto sa nedos*ru z nejakeho maybachu, v nemecku asi vidaju taketo auta kus beznejsie ako u nas.
DOvod odtahu asi bol, polemizovat ci tie auta tam stali v zakaze alebo na vyhradenom parkovisku nemalo zmysel, inac priamo pred maybachom bolo prazno, mozno to vycistili najprv pred nim a potom zacali odtahovat aj jeho. Ale to su len teorie.
NB: Asus ROG Strix G16
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

http://www.bmwklub.sk/technicke-okienko ... 03677.html

musim to sem pridat, vacsina z nas je tu ... escalade ... neviem, mam ta za rozumneho chalana, neviem preco vystupujes tak ako vystupujes ... ano starynovy si rypol .. ale pravom, lebo lambda a maf tam povodne maju byt. Ale zase nevedel o upravach lebo si nespominal ... Musis pouzivat argumenty, nie urazky .. a cele si to pokazil o M51 , poprve TDSo davno nema kupil som ho ja s byvalou, ten motor bol v takom stave, zeby si sa bol az cudoval, a to potvrdi kazdy ... ten motor nieje najakzivejsi diezel, nieje ani zly, ano hlava pokial je studena je krehka, ale za tepla je jej uz vsetko jedno ... mimochodom stary novy ma uz davno mercedes a dve audiny ... k zvysnemu flamu sa uz nevyjadrujem, to je uz vygenerovane na zaklade urazok.

preto sa pytam ja slusne, ako si mal slusne vysvetlit v tej teme .. preco tam nieje maf ale predovsetkym lambda ktora je srdcom benzinoveho motoru?
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
eTHIRTY
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 243
Dátum registrácie: Št 21. Máj, 2009, 21:17
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa eTHIRTY »

uz mam nickname zmeneny od minuleho tyzdna (hi)
ja som tam ziadal o radu, nepostoval som to preto aby som vysvetloval ako mam engine poskladany, a este mi clovek ide rozpravat ze mi nejde auto tak ako ja pisem ... WTF ?! on nanom jazdi ci ja ? :D ako srsly nepride ti to trocha cudne ? a ktomu maf a lambdy (nikde som nepisal ze tam to nema byt, LEN SOM REAGOVAL ZE V MOJOM AUTE TO NEMAM A JE TO OK) nieje to moja prva M50 ani posledna, MAF a lambda NIEje tam z dovodu pre-programovania mapy na hodnoty ktore hadze auto bez maf "nudzak" - auto vyuzivam na sportove ucelis (drift) spotreba pred tym ok, otacky a primes ok auto nedymilo a dokonca takto fungovala aj na standartnej mape, a k tym urazkam: ja som to nezacal a dalej nema cenu sa ktomu vyjadrovat :) ked mas dalsie questions ohladom auta atd kludne pis
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Papek napísal:V Nemecku budu mat asi ine zakony ako u nas.. U nas musi byt pritomny aj opicajt pri odtahu. Ten Maybach tam kludne mohol stat na nejakom vyhradenom mieste, pripadne v zone pre rezidentov ... moznosti je dost.
Lenze opicajti sedia v tych odtahovkach s nimi v niektorych pripadoch. Raz som sledoval asi 20 min jednu odtahovku po meste v ktorej sedel sofer a opicajt a sliedili doslova po meste na odtah ..
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7300
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

O tom sa nehadam. Tiez som sa stretol s tym, ze som v starom meste videl kruzit odtahovku po tych istych uliciach tak, ze by pripadneho previnilca nachytali do par minut. Ja som poukazoval na to, ze v Nemecku asi nemusi byt pritomny policajt pri odtahu, na co narazal niekto nadomnou.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

Ale podľa všetkého je to len staré mesto, aj to len konkrétne ulice čo tak fungujú, lebo keď kamaráta odtiahli tak mu tvrdili ze väčšinou len na základe toho ze niekto zavolá... A keďže denne v meste vidam pochybne zaparkované často tie isté autá, tak na tom možno aj niečo bude
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

hento neni nemecko, ale Wien :)

minule som siel na obed do Tower 115 a s odtahovkou tam kruzil asi 4-5 kolecek a hladal, co moze odtiahnut :-)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"