Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
j0hny
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1134
Dátum registrácie: St 31. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa j0hny »

Ja elektro a eko nedavam do suvisu, ta vyroba a likvidacia litia nieje o moc zelensia ako spalovanie ropnych produktov.
A zmysel toho... Ja za tym skor vidim snahu polozit na kolena staty ktore k rope prisli ako slepe kura k zrnu. Nic nerobia lebo maju bohatstvo z nicoho. A ostatni si chcu tiez zit bez namahy, len lacno kupovat a draho predavat.
Kolko z tych super elektromobilov ma trebars celoplosnu fotovoltaiku aspon na streche ? :rolleyes:

BTW co je vlastne take strasne zle na atomovkach ?
Spoiler: ukázať
i9 12900KS stock+undervolt, ekwb velocity ; MSI PRO Z690-A DDR4 ; Kingston FURY 32 GB KIT DDR4 3600/CL16 1Gx8 ; MSI RTX3090 Suprim X aplhacool blok+bckplate ; NVME Ťamťung 970 EVO 1TB, SSD WDgreen 480 ; SilentiumPC Armis AR6 TG ; Corsair RM850X ; Philips 65OLED856, custom loop mo-ra core360. Samsung HW-A650 + 9100S surroundy
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5898
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa wingo »

Na atómovkách nie je zlé nič, len zo zotrvačnosti ležia v žalúdku zeleným aktivistom vzišlým z Greenpeace ktorý historicky vznikol na odpore voči všetkému atómovému kvôli atómovým bombám.

Historický kontext vie vysvetliť zdanlivé paradoxy, hlavne ak si uvedomíme že tieto hnutia sú založené na emóciách, nie logike.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8611
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa shiro »

Sa proste vykaslat na nazory takych hnuti. Co im realne mozu spravit? Vyhodia do vzduchu elektraren? Energiu treba.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10048
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

wingo napísal: Po 07. Feb, 2022, 09:21 Stiv ktoré neduhy elektromobilov chceš vyriešiť aby si mohol jazdiť po meste? Notak, davaj. Hlavne jazdiť miesto toho V8 dízlom po meste ktorý má doteraz nevyriešené neduhy, ako čo ja viem, jazdy po meste na krátke trasy, nehovoriac o jazdení po meste veľkou limuzínou na Slovensku kde sa parkovacie miesta robia na veľkosť Fabie a často je problém zaparkovať aj tú Fabiu
Cena, velkost auta za dane peniaze, nemozno to dobijat pri panelakoch, nie je to eko tak, ako to tlacia, nemozny nasledny normalny predaj a nabijat to je otrava, starosti a cas.

A naviac to ma pre mna presne 0,00 vyhod. Neviem preco mas pocit ze jazda po meste = 0.8km rano a 0.8km poobede. Preco mam jazdit nejakou taskou s dojazdom 237km za idealnych okolnosti (v zime pouzivam vyhrievanie vsetkeho) a len od 47.390,- (id5) ked za tu cenu je ine komfornejsie, lepsie, vybavenejsie, vacsie auto s ktorym mozem vyjst aj mimo mesto.

A co sa tyka limuziny alebo velkeho suv v meste tak moc problem nevidim. Vsetky udelatka ti zarucia prijemne manevrovanie, parkovanie aj pokojnu jazdu. Inac parkujem v arealoch za rampami a co sa tyka verejnych parkovisk tak vacsinou cez 2, v zakaze, na ciarach a pod. lebo ludia su prasce a nepotrebujem byt obvineny za ublizenie na zdravi ani mat diery vo dverach a osuchany kazdy roh. :)

Mozno s mensou propagandou, vyhodami, cenami aut, dostupnostami a cenami nabijania by to mohlo byt lepsie. Nemam nic proti tomu ze si kupis elektrotasku. Ani proti tomu ze sa budes citit zeleno. Len to netlac mne.
.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa beardie »

ty ale nie si uplne cielovkou EVcka, aspon v sucasnosti

ludia, ktori pravidelne jazdia podobne trasy, ktore nie su viac ako 200 km denne, budu vediet usetrit, nie na obstaravacich nakladoch, ale na spotrebe
tych 200 km si doma nabijes aj na beznej 11 kW nabijacke v garazi alebo aj pred barakom

ak nemozes nabijat doma, mozno budes moct nabijat v praci

kolko ludi bezne dochadza take vzdialenosti? na Slovensku to statisice nebudu

vyhody EVciek su zrejme, napriklad aj jednoduchost, ziadne zlozite motory, ziadne prevodovky

do 5 rokov bude ponuka lepsia
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5898
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa wingo »

stiv napísal: Po 07. Feb, 2022, 14:50 Cena
Beriem, aktuálne sú predražené a z tohto uhla rovnako ako pre teba aj pre mňa nezaujímavé. To neznamená že to nemá cieľovku ktorá si to kúpi.
stiv napísal: Po 07. Feb, 2022, 14:50 velkost auta za dane peniaze
Napr. Tesla Model 3 vs BMW 3? Inak športiaky tiež nemajú dobrý pomer veľkosti za peniaze a nikto sa nesťažuje ;)
stiv napísal: Po 07. Feb, 2022, 14:50 nemozno to dobijat pri panelakoch
Lebo A8L je auto na parkovanie pred panelákom :D
stiv napísal: Po 07. Feb, 2022, 14:50 nie je to eko tak, ako to tlacia
Nemá nič spoločné s neduhmi
stiv napísal: Po 07. Feb, 2022, 14:50 nemozny nasledny normalny predaj
Prečo by mal byť akýkoľvek problém s predajom? Normálne sa kupujú a predávajú bazárovky. Teda problém byť môže, nekúpia ich niektorí ľudia z presvedčenia. Ale na druhú stranu kúpia ich iní ľudia z iného presvedčenia. Bežným ľuďom je to úplne jedno na čo to auto jazdí, hlavne že ich odvezie.
stiv napísal: Po 07. Feb, 2022, 14:50 nabijat to je otrava, starosti a cas
Inak nemá absolútne nič spoločné s nevýhodami v meste. Ale aj tankovať je otrava, starosti a čas, len si na to zvyknutý tak to tak neberieš :)
Osobne budem radšej "tankovať" v garáži alebo nákupnom stredisku popri iných aktivitách (som doma, som na nákupe) ako sa špeciálne len kvôli tankovaniu vyondievať na vyondievačku (myslím tým čerpačku), aby som parafrázoval turba :)
stiv napísal: Po 07. Feb, 2022, 14:50 A co sa tyka limuziny alebo velkeho suv v meste tak moc problem nevidim. Vsetky udelatka ti zarucia prijemne manevrovanie, parkovanie aj pokojnu jazdu. Inac parkujem v arealoch za rampami a co sa tyka verejnych parkovisk tak vacsinou cez 2, v zakaze, na ciarach a pod. lebo ludia su prasce a nepotrebujem byt obvineny za ublizenie na zdravi ani mat diery vo dverach a osuchany kazdy roh. :)
Očividne toho nevidíš omnoho viac, napr. dopravné predpisy či problémy ľudí s tvojim správaním :hysterical:
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa d3Xter »

stiv napísal:
nemozny nasledny normalny predaj
Prečo by mal byť akýkoľvek problém s predajom? Normálne sa kupujú a predávajú bazárovky. Teda problém byť môže, nekúpia ich niektorí ľudia z presvedčenia. Ale na druhú stranu kúpia ich iní ľudia z iného presvedčenia. Bežným ľuďom je to úplne jedno na čo to auto jazdí, hlavne že ich odvezie.
kto si kupi take auto bez dojazdu? s vidinou velkej investicie do vymeny baterii? toto uz nie je ze vymenis turbo/dfp/vstreky a jazdis dalej za ako tak prijatelnu sumu, tie auta su odkazane na neuspech a srotovisko
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10048
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Oficialny postup vymeny baterii pri nejakej mensej tukacke sme uz spomenuli? :-D

To ze existuje cielovka ktora si to kupi mi je vcelku jedno. Nemam nic proti. Preco si to mam kupit ja? Ako uz vyplynulo z vyssie uvedeneho nema to pre mna ziadny bonus a zatial budem kupovat spalovacie motory a predlzovat zaruky az kym sa bude dat.

Akurat toto nie je sportiak ale nakupna taska alebo nejaka variacia golfu za cenu vyssej strednej triedy. Teslu na mna nevytahuj. Ked je niekto zvyknuty na nemecku kvalitu a funkcnost tak to nemozes mysliet vazne.

A8L mozes zaparkovat pod blokom aj pred blokom. Mas nejaku fobiu z parkovania?

Snad nechces porovnavat natankovanie za 5 minut aj s kupenim cigariet a niekde xy minut dobijat a planovat kvoli tomu trasu a mat v telefone 372 apiek podla prevadzkovatela nabijacky. Hej, je to rovnake. Budem nakupovat podla toho kde su nabijacky. :D Inac pumpa je kazdym smerom kazdou trasou.
.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

momentalne urcite. Teraz je to len pre urcitu skupinu ludi co maju peniaze a su ochotny akceptovat to, ze vsetko okolo toho auta je drahe. Ale to sa za par rokov mozno zmeni a z elektroaut bude masovka a spotrebny tovar. Je len podstatne, ci to akceptuje trh. Ak ano a bude zaujem o elektro auta, tak nevidim preco by sme sa nemali dockat masoveho nastupu tejto technologie a vsetkeho okolo nej

@stiv ani volaked neboli cerpacky na kazdom kroku a nenatankoval si za par minut ;)
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10048
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Takze pockame kym sa aj toto v buducnosti vyriesi? :laugh: Akurat ze by to malo byt vyriesene uz teraz ked si mam kupit baterkove auto do mesta a okolia.

Zatial plati toto:
SKiLEX napísal: Ne 17. Okt, 2021, 00:22 Prebehla... Vysledok bol ze som sa od miestnej ekouderky dozvedel par faktov:

Elektriku vraj vyvazame, takze to nie je ziaden problem, a keby nieco tak sa to vyriesi v buducnosti
Baterky problem nie su lebo zvladaju 500km, a v buducnosti sa vyriesia
Tazba kovov sa tiez vyriesi, v buducnosti

A celkovo ani ty ani ja nechapem ako funguje dlhodobe planovanie... Elektrika bude lacnejsia, baterky lacnejsie a lepsie, ved sa to predsa vyriesi v buducnosti!
.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5898
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa wingo »

Ty si elektro aj tak nikdy nekúpiš z presvedčenia :D Pre teba neprekonateľné veci zase niekto iný vôbec nerieši, a nikdy ani neriešil aj keď mal doteraz spaľovák.

K Tesla 3 vs BMW 3, OK, nešmakuje ti porovnanie, ani porovnanie Modelu 3 so športiakom (3,3s zrýchlenie na 100). Chceš nemeckú kvalitu, dáme nemeckú kvalitu. S-class vs EQS. Som zvedavý čo vymyslíš teraz, nech sa pobavím, nesklam ma :) Dojazd a tankovanie je očividná nuda, posnaž sa, nájdi aj niečo iné ;)

Ja tankovať cielene nepôjdem, o tom točím. Mne sa bude tankovať automaticky samé kým budem robiť niečo iné. 95% času v garáži. Nemusím sa trepať a zabíjať čas na čerpačke vôbec ;)

A ja čakať na žiadne prevraty nemusím, mne osobne parametrovo úplne stačí niečo ako Hyundai IONIQ 5 či KIA EV6 ktoré sú tu už teraz, a v budúcnosti budú aj lepšie za lepšiu uvádzaciu cenu. Masová výroba a štandardizácia znižuje náklady, základy ekonómie. Už len čakám na tie lepšie ceny, a postačí mi aj jazdenka napriek niektorým názorom že jazdené EV je nepoužiteľná čierna diera na peniaze, to som počul aj o naftovom Francúzovi s automatom a nikdy ma nikde nenechal :)

K tomu výroku len toľko, očakávať že sa za roky liatia miliárd do vývoja nezmení absolútne nič je rovnako naivné ako že sa vyriešia všetky samé a bez investícií. A tým to vlastne z mojej strany aj uzavriem.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
j0hny
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1134
Dátum registrácie: St 31. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa j0hny »

ked chcem obcas zrychlenie a rychlost, natankujem za 5 evri do hocjakej "velkej" motorky a ponahanam tie tazke haraburdy po dialnici, nech daju trochu zarobit "ciptunerom" , lebo ani 4,2 biturbo sa nechyta na niektore 20rocne 600vky :P
Spoiler: ukázať
i9 12900KS stock+undervolt, ekwb velocity ; MSI PRO Z690-A DDR4 ; Kingston FURY 32 GB KIT DDR4 3600/CL16 1Gx8 ; MSI RTX3090 Suprim X aplhacool blok+bckplate ; NVME Ťamťung 970 EVO 1TB, SSD WDgreen 480 ; SilentiumPC Armis AR6 TG ; Corsair RM850X ; Philips 65OLED856, custom loop mo-ra core360. Samsung HW-A650 + 9100S surroundy
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa _Mato_ »

marfan napísal: Ne 06. Feb, 2022, 20:12 Ja som na cyklistov a zvlášť na galúskačov alergicky, zaberajú toľko miesta na ceste ako motorka. Ešte že mám ostrekovače svetlometov pekne ich to umyje keď to stihnem pustiť. Niekoľko fakerov už som dostal od nich :D :D :D :D :laugh: :laugh: :laugh:
Som vodic a rovnako aj cyklista cez sezonu od jari do jesene. Ako vodic som nikdy nemal najmensi problem spomalit a az nasledne s rezervou obehnut cyklistu. Ako cyklista jazdim co najviac pri krajnici a aj tak sa obcas najdu jedinci, ktori maju pocit nadradenosti a potrebuju si nasledne za volantom nieco dokazovat. Asi 2 roky nazad som takto isiel na bicykli a oproti islo auto, takze ma auto iduce v mojom pruhu obehlo takym stylom, ze nechybalo vela a doslova by ma zhodil z bicykla. Zaujimave, ze nasledne nemal problem spomalit a zapnut ostrekovace ako dokaz sily. O niekolko kilometrov som to auto nasiel odparkovane kusok od krcmy, kde sa obcas zvyknem zastavit. V chladiacej vitrine mali vystavene "kvargle", tak som si jednu kupil a pekne som tomu "inteligentovi" vtlacil do vsetkych kluciek trosku tej dobroty. Verim tomu, ze si to zapamatal na isty cas :-). Mentalne nestabilni jedinci by za volantom sediet nemali.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to bolo od teba fakt šlachetné ! Ukazkova spolupraca ako uvedomelejší inteligentnejší jedinci zatočia s oucami a barančekmi ...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Takze som mu mal kupit kyticu ruzi a srdieckovu MIlka bombonieru, hej?!? Nicim som sa svojou jazdou neprevinil a niekto sa bude na mne vyvrsovat iba preto, ze ma pocit, ze je nieco viac?
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"